ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
775
93
35
Zamixao sam Pot h I plantelu ideal ,mogu da kažem da je plantella jaka losa sto se tice kvaliteta ne moze da pridje Pot H ...
Struktura kao glina ,jos puna sa grudvicama koje se pretvaraju u glinu kada ih izmrvis
Hawita puno bolja opcija od plantelle
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.542
163
Thiaoouba Prophecy
@Misko21 Plantella Ideal sam korsitio 2016 još tad je bila loša možda bi se malo promjenilo uz dodatak perlita ili vermikulita.
Potgrond H je odlična! Ali ako želiš još da je poboljšaš da bude bolja pomješaj je sa vermikulitom/perlitom. Odlična za outdoor drži vlagu fino. Ali zna bit jaka za mlade biljke.
Hawita nisam koristio ali sam viđao u BiH.
Domoflor mix 4 250l se pokazala isto odlično.


Evo ako nekom treba u Bosna i Hercegovini organska zemlja (light i all mix) neka potraži pod ovim imenom:

Lično nisam koristio al uskorije vrijeme sigurno da hoću.
Ako ima neko iskustva nek piše :)

Baša Trans PJ Agro-land
(Imaju i vermikulit i perlit)
Supstrat organski Floragard Floradur Block Bio
177260-11041507-455554434.jpg slika-370205-5fd3a865d3155-velika.jpg

Granum
(Imaju i vermikulit i perlit)
Nord Agri PRO Seeding 70 lit (TS 20/80 , 0-5mm)
2a6aa64a3ee2000c5f7bd32c09194d32.jpg

Menon
Klasmann ProLine Herb Supstrat
Snimka-zaslona-2022-12-23-102017.jpg

Menon
Klasmann PROLINE Potgrond
Snimka-zaslona-2022-12-23-101946.jpg

Klasmann Bio Potgrond 70L
(Za ovom sam u potrazi :D)
Bio-Potgrond-70L-Dendrolog-600x686-459168624.jpg

Kokosov supstrat organski
(Pero Zenica)
Kokos kocke 9l
508066.jpg
Pošto su me neki pitali sad je sve na jednom mjestu:thumb:
plants seeds GIF by New Economy Coalition


::listomahanje:::vutra::sun2:
 
Poslednja izmena:
02.04.2022
58
152
33
Evo da se nadovežem na RAOZIN post o supstratima iz BiH koja sam isprobao:

- Nord Agri PRO iz Granuma ooodlična zemlja..predobra, čista i organska..mislim da mi se do sad najviše sviđa

- 1709844464477.jpeg ovu sam isto isprobao. Odlična isto. Kvalittetna i čista zemlja i ljudi je baš kupuju..

P.S. Obe zemlje su sa minimalno nutrijenata tako da ne drže dugo ali je uspješnost sadnica maksimalna. Zato ljudi i kupuju.

Eto mali doprinos od mene.

RAOZA svaka ti čast na postu. Trebao bi dobiti growersku bosansku medalju.. :banana_rasta::rolleyes:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity and RAOZA.

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Kupujuči zemlju za Chilli,naletio sam na ovu od Home o gardena. Zemlja je pomjepana sa kokosovim vlaknima,ima pijeska u sebi i NPK je 6-7-8,ali ima još dodataka i Chilli ju obožava. Ja koristim samo mixeve iz grow shopa,ali uz Pot h,ova je isto ok za uzgoj!
17098821484175849348165115615060.jpg 17098821806108740406698919205882.jpg
Neka me netko slobodno ispravi,ako je probao,to me i zanima. Mada zemlja je najjeftinija stavka,ali nekad bi volio probat nešto drugo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio
31.10.2022
48
141
33
37
Ljudi jedno pitanjce :D Imam dzak all mix od bio bizza od prosle ture od prosle dine :D koji sam lepo oblepio selotepom, valjda. I porucio sam sveze , nego cekam da stigne , pa se samo pitam onako na glas :D
MIslim ne bih da rizikujem svakako , al eto cisto da znam taj all mix mogu baciti ili ? :D
I posto sada necu potrositi 50 l ja mislim :) Kako najbolje to da cuvam za do zime mozda ili tako nesto slicno jeseni :) ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zeleni Mačor

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Ako misliš,da ti je ostalo u vreči od prošlog growa(ovdje ne moraš u šiframa;)) ili ono što si koristio?!
Ako si zatvorio i nije bilo izloženo vanjskim uvjetima,dobra je i čim ju zaliješ,zemlja ima sporootpuštajuče gnojivo, zato i je high mix ili ti najjači mix .... uglavnom, organsko sporootpuštajuče gnojivo,kao oni štapiči za cviječe,samo izbalansirano za medicinske biljke ili ti djiku:) dođe voda,ima hrane....neke bakterije bi pomogle u početku,ali to je druga tema i možeš oguglat,Azos,Piranha,Bacatrex i sl.
Samo rokaj,malo nakvasi površinu (onom špricalicom)i dok je biljka mala,zaljevaj sa dl,dva oko nje, svaki dan. Znači da bude i suhe i mokre zemlje!

Ajde si pogledaj što znači,što sam pisao. Biti če ti lakše,aknte zanima.
Izvadi koliko ti treba zemlje i ako je full suha,malo ju navlaži i pusti da se malo osuši(ono lila).
Inače, odlična zemlja :thumb:

I da,čuvaš ju zatvorenu na suhom mjestu,jer inače može dobiti nametnike, preko kiše. Zato se i zemlja iz grow shopa ne skladišti vani i to ih ubija. Cijene skladištenja:D
 
31.10.2022
48
141
33
37
Pardon , sad citam kako sam pisao i razumem sta kazes i ako mi nije bila namera :)
Pogotovo sada kada hvala bogu dragome doziveh legalizaciju. Prvi april za Nemacku nije dan sale vise . Nego me zeznu malo ovaj deliveri iz growmarta pa necu moci bas prvog da pocnem . Pa sam zato napipavao situaciju sa zemljom , a u istoj porudzbini mi je phonic ducting koji hocu spojim sa infinitijem to je ono sto me trenutno najvise zanima , zvuk kakav ce biti . Infiniti stize danas :) Znam sta kazes za bakterije Marac , citao sam o tome prilikom detaljnijeg upoznavanja sa materijom pre prvog growa. Mislim da cu sacekati da mi stigne sveza zemlja (ovog puta bio biz light mix)da slucajno nesto ne rizikujem i ako mislim da je all mix bio dobro skladisten , ali ga necu baciti :)
Hvala puno na trudu za odgovor , za moju bio biz liniju celu koju iam sam citao ako je kako treba zatvoreno do 2 godine vredi , tako da se nadam da sa te strane nisam ugrozen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and šaran

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Light mix ti je dobar za klijanje,a uvijek je bolje iči sa jačom zemljom,jer ona ima baš izbalansiran NPK i mikroelemente koji biljci trebaju u početku. Tako daješ samo vodu+aditivi(za korjen,enzimi i sl) .
Čestitam na legalizaciji i ne brini za zemlju,može ona dugo stajat!
 
31.10.2022
48
141
33
37
Pa gresim , a nisam jos ni poceo . Jer prvi put kad sam radio sa All mixom , sam hranio previse , reko daj sad da uzmem malo slabiju zemlju u slucaju da mi se opet ruka opusti . Hvala puno na cestitkama ! Stvarno jedan divan osecaj !
Edit: Vratio sam se da napisem da sad iam crva velikog oko pitanja koju da koristim zemlju na kraju :) Stari all mix ili svezi light mix .Cini mi se da vidim sta ti mislis pa necu ni da postavim pitanje . Samo kazem :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
31.03.2024
4
4
3
23
Pa gresim , a nisam jos ni poceo . Jer prvi put kad sam radio sa All mixom , sam hranio previse , reko daj sad da uzmem malo slabiju zemlju u slucaju da mi se opet ruka opusti . Hvala puno na cestitkama ! Stvarno jedan divan osecaj !
Edit: Vratio sam se da napisem da sad iam crva velikog oko pitanja koju da koristim zemlju na kraju :) Stari all mix ili svezi light mix .Cini mi se da vidim sta ti mislis pa necu ni da postavim pitanje . Samo kazem :)
1312,

aa da je divan osjecaj i ne bi se bas slozio s tobom, kad je legalno ne pazis se automatski gubi svoju car . Nije to, to!

I posto sam novi na forumu i uz Boziju pomoc imam u planu sad da posadim prvi put.. Zanima me za Bosnu kako ide to sa sjemenkama? Za nutrijente i dodatke opcenito sam vidio u jednom od proslih postova da je neko podijelio iskustvo a i link za narucivanje za BiH.
Ako neko ima da mi baci savjet krenuvsi od same zemlje pa do nacina susenje.. :D
Prvi put da cu pokusati posaditi (outdoor) pa sam previse uzbudjen kako ce to sve izgledati a i vrlo sam radoznao koje sjeme, zemlju i dodatke da uzmem?
BUDZET JE OGRANICEN
Unaprijed hvala ko se odluci bacit koju pametnu dok sezona kuca na vratima hehe
 
31.10.2022
48
141
33
37
Ako je car da stave prst na spijunku i kazu kablovska pa kad otvoris vidis da nije kablovska . Onda ok , svako ima svoj ukus .
Nemoj citirati postove bez potrebe, procitaj pravilnik i jos po nesto , jer na pitanja na koja trazis odgovore , vec imas na forumu .
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.177
5.070
258
somwhere over the rainbow
k27g68T.jpeg

hSDC2tJ.jpeg


Hawita profesional. Do sad se pokazala kao super supstrat što se tice strukture , al valja dodati perlita za indoor. Super upija i drži vodu, ja sam svoju malo obogatio sa par stvari (šaka stajskog, konjskih peleta i bakterije) i za sad bomba. 70L cca 8e
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric
18.10.2016
135
240
43
Ne znam gdje priupitati, pa probam ovdje s obzirom da u pot ide zemlja :D
Zanima me može li proći pot od 20L za jednu biljku u 100x100x180 cm?
Zadnji grow sam imao 3 biljke u manjim potovima, pa sam imao problem kod berbe jer je svaka vodila svoju politiku što mi je stvorilo problem kod sušenja, a ovaj put bih htio izbjeći to, pa planiram ići definitivno sa jednom biljkom dok ne pohvatam sve konce kako spada.
Može li pot 20 L pokriti box navedenih dimenzija ili trebam ići na veći? S obzirom da mi je turbina unutar boxa imam i sa visinom problem, te mi je cilj vezati biljku da ide sve više u širinu, a ne u visinu.
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
609
3.224
203
logicno je da se uzima veci pot kad je veci box u pitanju u kojem imas namjeru jednu biljku razvlacit po volji..mozes i sa 20L ali prvenstveno tome ne sluze te dimenzije za 1 biljku,. overkill bi se reklo,.i svjetlo moras ravnat po vecem prostoru .,ugl mozes.,razvuci joj vege i napravis monstruma u 1x1
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dr. Greeenthumb
18.10.2016
135
240
43
U startu nisam niti imao u planu samo jednu saditi, ali poučen prošlogodišnjim iskustvom ili točnije neiskustvom ovaj puta bih išao sa jednom da izbjegnem situaciju da je svaka biljoza u svojoj fazi, a nemam prostor za sušenje osim samog boxa nažalost.
Koja je preporuka za pot, od koliko litara? nisam ga još kupio, tako da imam prostora za kombinacije još.
U vegetaciji ju ne planiram držati dulje od mjesec dana jer sam malo ograničen vremenom za grow, pa da ne bude sve na brzaka na kraju, a i čisto da vidim što biljka može postići sa mjesec dana vegetacije.
BTW ovo će mi biti prvi grow sa fotoperiodnom, do sada sam tek 2 autoflowera uspio izgurati.
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
609
3.224
203
'' U vegetaciji ju ne planiram držati dulje od mjesec dana '' i jos kad dodas u obzir izjavu ti , ''čisto da vidim što biljka može postići sa mjesec dana vegetacije.'' - zakljucak je da ., sasvim ti je dovoljno 20 L.,mala ce ti biljka biti mislim sa samo 30 dana vege,. ali da ne prelazi u drugu temu sad...