ZEMLJA

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

qwer94

Aktivan Član
05.03.2013
100
14
0
Srbija
Zar nije dbra malo veca srazmera npr: NPK 30-20-20 u samom pocetku,za vegetaciju normalno velika kolicina azota-N e sad ovo za kalcijum nisam siguran ali cini mi se da sam procitao da je dbar za cvetanje npr: NPK 20-20-30...???
 

qwer94

Aktivan Član
05.03.2013
100
14
0
Srbija
ako si zapazio rekao sam da mislim i da me neko ispravi ako gresim,a ovo je edukacija za samog sebe,bilo je maltene kao pitanjce :D
 

CosaNostradamus

Aktivan Član
01.03.2013
157
263
0
guglao sam skoro celu noć...i otprilike se svodi na to da je N(azot) jako bitan u fazi vegetacije, a P(fosfor) u fazi cvetanja...Kalijum, Potrebe za kalijumom su velike u svim fazama uzgoja bilja. U prvoj polovini vegetacije bitan je za porast vegetativnih organa ,dok je u drugom delu prisustvo kalijuma bitno za pigmentaciju plodova, sadržaj suve materije, sadržaj šećera...hm...pa ti sad budi pametan, a na sve to treba i dodati da svaka biljna vrsta ima određenih specifičnosti u pogledu hraniva, a i one se menjaju u zavisnosti od stadijuma to jest faze u kojoj se biljka nalazi.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Evo jedna korisna informacija za sve koji uzgajaju u zemlji !

Composanu sam koristio jos 2005 godine medju prvima, zemlja je tip top al vise nema composane za mlade biljke u ponudi a i cijena je bila bolesno visoka.
Takodjer vidim da Terra magma stvara probleme ljudima u posljednje vrijeme kvaliteta nije kao sto je nekada bila.
Prijatelju koji uzgaja kojeg savjetujem sam preporucio Agrocz zemlju sad mu je vec drugi grow gotov i oba growa od pocetka do kraja biljke su bile 100% zdrave. Dakle provjereno. Zemlja ima super finu strukturu jako podsjeca na Composanu za mlade biljke (Mozda je cak i bolja).
Ima 100mg NPK po litri zemlje. Znaci bolje ne moze za mlade biljke a PH je 5.5 - 6.
Ima je u Bauhausu cijena je 23kn za 20L vrecu. Evo i sljika:


35nc0pk.jpg
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
doomer je napisao(la):
Takodjer vidim da Terra magma stvara probleme ljudima u posljednje vrijeme kvaliteta nije kao sto je nekada bila.
htjeo bih se samo osvrnuti na ovu konstataciju. Mislim da je više problem skladištenja terramagme nego njezine kvalitete. Ja kupujem pakiranja do 8 L, zadnje 2 godine konstantno je koristim i nikada nisam imao problema snjom, čak dapače samo riječi hvale imam. Možda nije najbolja niti najjeftinija zemlja na tržištu ali je dovoljno dobra, nećete pogriješiti snjom. A to što neki trgovački centri ( čitaj pevec) skladište na otvorenom, po kiši i snjegu stoji po par mjeseci vanka ( nadajmo se da nije duže) to je drugi par postola. Bar je to moje mišljenje i iskustvo

inače doomer za novu kvalitetnu i jeftiniju opciju :thumb: :thumb:
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ne, bas sam vidio temu pod dnevnik uzgoja kaze covjek da nije uopce ista zemlja Terra magma kako se on sjeca i da je razlicito bilo kako se on sjeca pakiranja od vise KG nego ova koja je sada kupio od manje KG losija kvaliteta zemlje. Evo ne mogu pronac temu ali znam da je tamo negdje. Biljke mu bile pozutile pa su kasnje bile bolje. Naravno da je bitno da je zemlja svjeza. Ja inace nikada nisam uzgajao u Terra magmi samo composana i kasnje sam radio svoj pro mix koji cu opet raditi kada cu gajiti ali vise o tome kada otvorim temu u dnevniku uzgoja sa mojim biljkama pa cemo pricati i o pro mixu.

EDIT: Prijatelju vidim da si bio u pevecu, znaci i bauhaus ti je blizu probaj ovu zemlju i neces se razocarati. Zemlja je Ceska ja nemam nikakve koristi od toga samo dobronamjerni savjet.

Bas zgodna tema : ) da sam znao odmah bi tu postao !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Terra Brill za cvijeće, zemlja koja me ugodno iznenadila. Vrlo povoljna cijena, odlično drži vlagu, i definitivno po mom iskustvu je nadmašila terra magmu.

-Specifikacije:
Visoka sposobnost zadržavanja vode i puferski kapacitet za PH i hranjive tvari radi smrznutog crnog treseta.
Poboljšani vodozračni kapacitet radi udjela bijelog smrznutog treseta.
Sa svim potrebnim tvarima za uzgoj biljaka NPK+ (mikroelementi u tragovima).

-Sastav Terra Brill za cvijeće:
25% bijeli treset.
75% crni treset.
1500 g NPK gnojiva po metru kubičnom.
1000 g elemenata u tragovima po metru kubičnom + Vlaženje agenata

-Struktura:
Srednje fina do srednje gruba

-Kemiske vrijednosti:
PH vrijednost (H2O):5,5 - 6,5 (dostupno hranjivih tvari)
-Sadržaji soli: 1,2 - 1.7 mg/l
-Dušik: N130 -290mg/l
-Fosfor: P205:140 -340mg/l
-Kali: K20:170 -390mg/l

-Pakiranja:
5 L, 10 L, 20 L, 45 L, 70 L



Sve u svemu palac gore za Brill :thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
@doomer - ne mogu da nadjem tu sto savetujes ali mogu ovu, imas neki komentar, da li je neko probao... sadrzi i neko djubrivo kristalon?

2zgaxw3.jpg
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ajde slijedeci grow uzmi 2 klona u iste pitare i isti uvjeti ... jedan u tm a jedna u composanu za ruze i ako na kraju nevidis razliku izmedu dvije zemlje ja ti platim struju i zemlju za taj grow ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maverick

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.381
2.598
Creative je napisao(la):
ajde slijedeci grow uzmi 2 klona u iste pitare i isti uvjeti ... jedan u tm a jedna u composanu za ruze i ako na kraju nevidis razliku izmedu dvije zemlje ja ti platim struju i zemlju za taj grow ;)

dobro,polako...jbt.Terramagma je mama,mozda se malo je pokvarila u zadnje vrijeme,neznam nisam obracao paznju.Composanu sam koristio prije dve-tri godine.Teramagma ako i je losije onda je to u zadnje vrijeme .Uglavnom ja s njom nemam problema i sta cu sada?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sir i vrhnje

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
I dalje korisiti ono sto ti zelis :D
sadrzi i neko djubrivo kristalon?
"Tvrtka Hydro Agri (Yara), proistekla iz grupacije Norsk Hydro, danas je vodeća svjetska tvornica gnojiva. Smještena u Nizozemskoj, u svojih 90 god. postojanja tvrtka je najdalje otišla u kvaliteti vodotopivih i granuliranih gnojiva. Tako je u pogonima tvrtke dobiven i patentiran KRISTALON, koji je već postao sinonim za vodotopivo gnojivo.

Kristalon -prvo vodotopivo gnojivo
Najbolje vodotopivo gnojivo u svijetu razvijeno za prihranu svih biljaka točno onime što trebaju i kada trebaju. Kristalon je potpuna i fleksibilna paleta različitih formulacija s visokim i niskim omjerom N/K za optimalnu uravnoteženost vegetativnog i generativnog rasta. Kristalon se može primijeniti na svim usjevima na otvorenom ili pod zaštitom, u povrću, voću, cvijeću i ukrasnom bilju uz navodnjavanje kap po kap, orošavanje, prskanje, ili uz neki drugi sistem.
Prednosti korištenja Kristalona :
- Biljkama prilagođen omjer N:p:K
- Označeni su bojama radi lakšeg raspoznavanja
- Dušik u nitratnom obliku
- Kristalon s niskim sadržajem dušika izvrstan je u kombinaciji sa Kalcijevim nitratom
- Dušik u nitratnom i amonijskom obliku pozitivno utječe na pH tla u predjelu korijena te omogućava optimalno iskorištenje makro i mikro elemenata
- Sadrži magnezij koji povoljno utječe na fotosintezu
- Sadrži lako pristupačne mikroelemente u helatnom obliku."
Svi Kristaloni označeni su bojama radi lakšeg raspoznavanja.

Zuti-NPK 13-40-13 EC 1.0-Rana primjena, bolje ukorjenjivanje, iniciranje cvatnje

I pise na vreci da ga ima za 6 tjedana...... opasno zvuci ;)
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Ja sam uzeo vrecu magme iz OBI-a i jako sam zadovoljan zemljom. Odlicno drzi vlagu i dise

Za sada ne vidim nikakav razlog za prelazak na nesto drugo. Vidjet cemo kako ce odraditi do kraja growa
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
također na terra magmi dosad nisam imao ni jedan problem s tom zemljom,ni jednu bolest sem previše N mojom krivicom kuc...kuc...kuc...od drvo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Creative je napisao(la):
I pise na vreci da ga ima za 6 tjedana...... opasno zvuci ;)

da, to bi znacilo da je za vege obezbedjeno djubrivo, prakticno ne bi trebalo nista dirati prvih mesec i po do dva... ne znam jos razmisljam, cena je povoljna, oko 3e za 20l, al ja sam navikao na terramagmu i do sada sa njom nisam imao problema, ako uzmem javicu iskustva