Super Lemon Haze, prvi grow, indoor, box, 250W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
PowerSeed je napisao(la):
ajd vidi sta ti je lakse, il oladi na 24~26C il dizi vlagu iznad 45%
Sad je trenutno mrak i 58% vlaga, ubacio sam mokru krpu i casu sa vodom, stavicu jos nesto kasnije kad se upali svetlo da vidim da podignem jos malo vlagu. I stavio sam plasticne providne posude preko da odrzavaju vlagu zemlje.

Edit:
Stavio sam flasu do pola vode, i izbusio na vrhu rupice, ma da se vlaga i ne povecava nesto. Uzecu ovlazivac vazduha tako da cu resiti problem tako jednostavnije.


 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sretno ...(jesi 100% siguran da je od seedsmana taj super lemon haze??)

+ vech su ti rekli..ali nije zgorega ponoviti.pazi da temperaturne razlike ( noch/dan ) ne budu previsoke..
ako ti je dnevna 30°C nochna nebi smjela biti ispod 23°C ..barem ne duzhi period..mislim-ukoliko im zhelish osigurati shto optimalnije uvjete..
a, kako dolaze hladniji dani..mozhda bi bilo bolje da spustish malo tu dnevu temp. -za pochetak..pa vidish kakva che biti nochna..
lakshe ti je + jeftinije..to srediti sa malo jachom ventilacijom..nego da morash nochu podgrijavati grijalicom ( pogotovo u vege..jer,grijalice dosta isushuju zrak ) + za dnevnu temp.njoj nije potrebno da bude 30°C
ili.. eventualna varijanta sa ovlazhivachem ( parnim ) zraka..on podizhe vlagu.ali i temperaturu..sasvim dovoljno za boxove do 1,5x1,5m...+chim imash otvor za zrak-dimnjak u tvom sluchaju..morash rachunati da che ti i valjski vrem.uvjeti vishe utjecati na stanje u boxu..pa chesh..vjerojatno..morati neshto cheshche korigirati uvjete...velim..sve ovisi o tome koliko im zhelish pruzhiti shto optimalnije uvjete ..
( meni je bura znala spushtati vlagu na 20%...ili, jugo podizati na 80% .josh kada ti se zareda par dana bure ili juga/kishe...)

+ shteta shto nisi mogao staviti ipak malo veche posude-barem 15tak.lit. zemlje

edit: sorry..nisam vidjela tvoj zadnji post ( nije mi pokazalo 2.str. )
a za vlagu pokushaj natopiti vodom nekakav deblji karton...i njega oko biljaka nekako rashiriti..(meni se to pokazalo puno boljom varijantom od krpa higro kuglica i slichno )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
PowerSeed je napisao(la):
koliko ja znam SLH je od GHS-a, mozda je samo kupio preko seedsmana
U pravu si powa :)

zlavjestica je napisao(la):
sretno ...(jesi 100% siguran da je od seedsmana taj super lemon haze??)

+ vech su ti rekli..ali nije zgorega ponoviti.pazi da temperaturne razlike ( noch/dan ) ne budu previsoke..
ako ti je dnevna 30°C nochna nebi smjela biti ispod 23°C ..barem ne duzhi period..mislim-ukoliko im zhelish osigurati shto optimalnije uvjete..
a, kako dolaze hladniji dani..mozhda bi bilo bolje da spustish malo tu dnevu temp. -za pochetak..pa vidish kakva che biti nochna..
lakshe ti je + jeftinije..to srediti sa malo jachom ventilacijom..nego da morash nochu podgrijavati grijalicom ( pogotovo u vege..jer,grijalice dosta isushuju zrak ) + za dnevnu temp.njoj nije potrebno da bude 30°C
ili.. eventualna varijanta sa ovlazhivachem ( parnim ) zraka..on podizhe vlagu.ali i temperaturu..sasvim dovoljno za boxove do 1,5x1,5m...+chim imash otvor za zrak-dimnjak u tvom sluchaju..morash rachunati da che ti i valjski vrem.uvjeti vishe utjecati na stanje u boxu..pa chesh..vjerojatno..morati neshto cheshche korigirati uvjete...velim..sve ovisi o tome koliko im zhelish pruzhiti shto optimalnije uvjete ..
( meni je bura znala spushtati vlagu na 20%...ili, jugo podizati na 80% .josh kada ti se zareda par dana bure ili juga/kishe...)

+ shteta shto nisi mogao staviti ipak malo veche posude-barem 15tak.lit. zemlje

edit: sorry..nisam vidjela tvoj zadnji post ( nije mi pokazalo 2.str. )
a za vlagu pokushaj natopiti vodom nekakav deblji karton...i njega oko biljaka nekako rashiriti..(meni se to pokazalo puno boljom varijantom od krpa higro kuglica i slichno )
Probacu to sa kartoncicima, posto sam se bas potrudio da sve bude kako treba, i da imaju sto bolje uslove za rast, narucio sam ovlazivac vazduha trebao bi da mi stigne ovih dana, pa cu to ubaciti u box da podignem vlaznost vazduha na neki veci nivo, posto bi mi bilo malo teze da smanjim tu temperaturu morao bi jos neki kuler od kompa da ubacim jer ne bih imao mesto za neki veci ventilator, trenutno u box.

Drugi dan su ispod svetla, dve su izasle napolje, a trecu sam prekrio jos malo sa zemljom jer mi se cini da sam je zasadio horizontalno nekako sam izgleda seme iskrivio kad sam ih sadio, pa ce i ona nadam se kroz neki dan vani. Ja srecan a i one su sigurno :ninja:



 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
pa ugusit ces ih i skuhat usput sa tim plasticnim posudama...jos kazes da ti je temp. malo veca...mislim da ti vecu ulogu igra vlaga u zraku a ne u zemlji,jer zemlju mozes zalit kad god zelis...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
WeedBro je napisao(la):
... jer mi se cini da sam je zasadio horizontalno nekako sam izgleda seme iskrivio kad sam ih sadio...
generalno gledajuci nebitno je kako stavis semenku, ako je "zdrava" biljka ce izaci... mozda dan kasnije ako si stavio upside down, al mora da izadje ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
PowerSeed je napisao(la):
generalno gledajuci nebitno je kako stavis semenku, ako je "zdrava" biljka ce izaci... mozda dan kasnije ako si stavio upside down, al mora da izadje ;)
Mislio sam na to da semenka nije bila dovoljno pokrivena zemljom, pa sam stavio malo preko i trebalo bi da izadje vani i ona uskoro. Sklonio sam plasticne posude, i sad je mrak i 56% vlaznost i 20-21c temp u mraku. Kad mi stigne ovlazivac vazduha trebalo bi da imaju jos bolje uslove, moje ljubimice :)
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
zamrzni vodu u nekoj boci/bocama sa sirim grlom i stavi ih ispred nekog ventilatora da puse u njih..istovremeno spustas temp i dizes vlagu..vjerujem da bi pomoglo malo..
kolika ti je temp izvan boxa..u prostoriji?
ako zelis dat cu ti link di mozes kupit kupaonski vent 120 fi 185m3/h za 60-70 kn..uvelike bi ti pomogao..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
fulldedarak je napisao(la):
zamrzni vodu u nekoj boci/bocama sa sirim grlom i stavi ih ispred nekog ventilatora da puse u njih..istovremeno spustas temp i dizes vlagu..vjerujem da bi pomoglo malo..
kolika ti je temp izvan boxa..u prostoriji?
ako zelis dat cu ti link di mozes kupit kupaonski vent 120 fi 185m3/h za 60-70 kn..uvelike bi ti pomogao..
Hvala na savetu drugar :) stavio sam vodu u zamrzivac da probam to. Ali bi trebalo za 2 dana da mi stigne ovlazivac vec ga narucio. U svakom slucaju to cu da probam pa javljam rezultate. Pa izvan boxa nisam stvarno siguran ali je mozda manja za nekih 5-10c izvan boksa. Imam vec jedan vent 120 fi ali je previse bucan pa ne mogu njega da ukljucujem da radi, a probao sam da napravim silencer, ubacio sam u kockastu kutiju koja je duga nekih pola metra, i unutra stavio sundjer i plastiku neku, i bucnost se smanjila bas dosta, ali mi je to opet preveliko da bih smestio u box, nisam hteo da bude prenatrpano unutra sa svime. Ali ovo sa zaledjenom bocom probam 100% Hvala ti! :respect:

Udaljio sam sijalicu nekih 6cm i uspeo nekako da povecam vlaznost na 41-42% i da spustim temp time sto sam udaljio sijalicu isto nekih 2-3c manje.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
udaljavanje sijalice nije adekvatno resenje jer ce biljke poceti da se izduzuju, na kojoj je udaljenost sada lampa do biljaka, optimala je oko 17~18 cm
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Spustio sam je, trenutno je 35, ne znam za ovu temperaturu dali da spustim jos nekih 10cm?
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Ne znam sta da radim sa ventilacijom, uzeo sam danas jaci adapter od 1amper i povezao na kuler koji hladi tube, predhodni je bio 0.5A i odskrinuo sam malo vratanca od ormara, temp je na 26C i 41% vlaga, sutra ce mi stici ovlazivac vazduha i videcu da sredim nekako hladjenje pa cu napisati sta sam uradio :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Treba ti jaci vent a ne jaci adapter. To sto na njemu pise 0.5A ili 1A je samo maximalna struja koju on moze dat. Ako ti je vent 0.1A to znaci da na ovaj adapter mozes spojit 10 takvih ventova. Nece se vent nista brze vrtit bio adapter 1A ili 200A.
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Stipe je napisao(la):
Treba ti jaci vent a ne jaci adapter. To sto na njemu pise 0.5A ili 1A je samo maximalna struja koju on moze dat. Ako ti je vent 0.1A to znaci da na ovaj adapter mozes spojit 10 takvih ventova. Nece se vent nista brze vrtit bio adapter 1A ili 200A.
Hvala stipe. Zamenio sam inace sa nekim random adapterom i kuler radi i vrti jace nego sa tim predhodnim adapterom to sam siguran.

Temp mi je sad valjda okey, sa malo odskrinutim vratima 26C.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
čekaj da malo padnu temperature i prozračuj prostor u kojem je box.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Ovako sam uspeo da uradim, mislim da s obzirom kakav je box velicina i ventilacija, nemoze trenutno bolje, vlaga ce sutra biti veca.



 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Termometar mi je malo iznad biljcica sa desne strane, ja mislim da moze i da se vidi, valjda je okej tako mozda prikazuje stepen vise s obzirom da tu bije sijalica isto. Vlaznost se popravlja i spustio sijalicu na 20cm :)
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Dve ljubimice su krenule da rastu kako treba, a treca se nesto muci i nije bas izasla iz zemlje, pa sam je pre neki dan zasadio kako treba odklonio zemlju i zaboo opet. Ali sam spreman da ako kroz koji dan ne izadje vani i ona, da je bacim :( i tako ostavim ove dve, da se komotno rasire :)




Vlaznost otisla do 60% :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.