Super Lemon Haze, prvi grow, indoor, box, 250W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Ulaze u 8 dan vege. I Sad sam im podelio oko 2.5 - 3L vode koja je odstojala 24h da izadje hlor. Ph je 6.5 kad sam merio juce.

Sorry za zuta svetla, sijalica radi jos uvek :)




Razmisljam se sta da radim sa ovom trecom, da je bacam ili ostavim tako ?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma 3. je skroz ok..samo nemoj pipkati to..sama che se ona izboriti..vjerojatno zbog toga i malo kasni za ostatkom ekipe.
+ te mutave i/ ili oshtechene znaju iznenaditi..dapache..kada bolje razmislim..ni jedna od mutantica,ili tih koje su teshko kretale..a kasnije dozhivjele cvjetanje..mene nije razocharala.
( mozhda zato shto se uvijek nekako priklonim underdogu..pa im i vishe ljubavi/pazhnje dam )

pazi sa ovlazhivachem ( ako je stigao ) da ti me baca tu toplu paru dritto na biljke.
+ zashto si ne stavish jedan PC vent na CT ?
-hladit che ti sijalicu +ga nashtimash da pushe malo i neposredno ispod CT-a ( duzhinom )..i..to spushta temp. taman da mozhesh svjetlo spustiti ( ovisno i jachini venta i sijalice ) pa bar 5-10cm
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivek6 and WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Pa ovlazivac mi je bio iza ventilatora, tako da je bacao u ceo box tu toplu paru, koja kad prodje kroz vent uopste nije ni topla nego samo vazduh hladnjikav. :) Tako da je ok to ne primecujem nista lose, niti da ih sijalica przi. PC vent, mislis na ventilator iz kompa ? imam vec na kraj CT-a vent koji duva u sijalicu tacno po merama kako treba jos okrugao vent, mislim dase vidi na prvoj stranici na slikama. :)

Sad je iskljucen ovlazivac, i vlaga varira oko 55% i temp mi je oko 24-25c.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
e bash tako-PC vent kako imash sam i mislila..sorry..nisam ga skontala na prvim fotkama-na ovima u prvom postu sam skontala da je CT solo ( na ovima iz profila se tako chini..a ..nisam ih povechavala ).

kod mene je nashtiman klasichni ( malo jachi ) 12x12 chetvrtasti.-zakachila sam nekakve minijaturne L nosache na gornju stranu CT-a .pa vent visi cca 10cm iza CT-a.a kako nosachi imaju vishe rupa... mogu mjenjati kut puhanja i visinu na kojoj zhelim taj vent.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
zlavjestica je napisao(la):
e bash tako-PC vent kako imash sam i mislila..sorry..nisam ga skontala na prvim fotkama-na ovima u prvom postu sam skontala da je CT solo ( na ovima iz profila se tako chini..a ..nisam ih povechavala ).

kod mene je nashtiman klasichni ( malo jachi ) 12x12 chetvrtasti.-zakachila sam nekakve minijaturne L nosache na gornju stranu CT-a .pa vent visi cca 10cm iza CT-a.a kako nosachi imaju vishe rupa... mogu mjenjati kut puhanja i visinu na kojoj zhelim taj vent.

Imam jedan 12x12cm vent od kompa njega cu da stavim ispod da duva, kad malo porastu ma da mi je sad temp i okey, taman kako treba poceli hladni dani :)
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Marica je preko noci bukvalno izrasla duplo. Pa me zanima neki savet, po pitanju lst-a ili hst-a, i dali bi trebalo to da radim, ili da ih pustim da rastu jos malo? Evo jos slika malih ljubimica.
Sad ulaze u 9dan vege, tj kad se upali svetlo uskoro. Planirao sam da ih pustim da vegaju do kraja meseca. i od 1decembra stavim na 12/12, dali je to isto pametno tako?








Ima nade za ovu trecu lepoticu nadam se :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ja nebi jos hst radio. Barem jos 1 kat da napravi. Lst mozes vec savijat ako oces.
A ova mala ce se oporavit...kolko vidim fali joj jedan kotiledon...to se i meni desilo i jako uspori biljku u startu...al kasnije poludi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: WeedBro

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Stipe je napisao(la):
Ja nebi jos hst radio. Barem jos 1 kat da napravi. Lst mozes vec savijat ako oces.
A ova mala ce se oporavit...kolko vidim fali joj jedan kotiledon...to se i meni desilo i jako uspori biljku u startu...al kasnije poludi :)
Sacekacu jos koji dan, pa cu u ponedeljak odraditi ovako neki lst.
WP_20130412_002.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Stipe

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
14. Dan vege. Sad sam im podelio oko 2.5L vode i napreduju lepo, zadnji put su zalivane pre 6dana. Ako moze neko da mi predlozi kako jos da radim lst, ubacio sam im pre neki dan ovako sa zicom do zemlje, pa cu opet kad poraste jos malo.






 

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
nemoj prskati po listovima dok lampa radi. Najbolje je prskati (ako to želiš) 1 sat nakon što se lampa ugasi, da se zemlja i biljka malo oglade i ostavi unutarnji vent da do paljenja svjetla osuši listove jer imaš problem sa viškom topline i vlage. Biljoze ti dobro napreduju, sretno :)
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
To sam malopre dok sam zalivao pa je kapnulo malo po listovima, inace prskam samo kad je ugaseno svetlo i to po nekad. Sad mi je temp oko 21-23c max kad je svetlo upaljeno, i oko 55-57% vlaga kad je ukljucen ovlazivac.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Ulaze u 16dan vege, i od zadnjeg lst-a su pocele da rastu i to bas. Pa sam im danas uradio jos jedan lst, ako to moze tako da se nazove :vb_kez:
Ph je i dalje 6.5 - 6.6. Ostavicu ih tako jos nekih 4-5 dana, pa posle jos neki lst verovatno pre nego sto krenu na 12/12 :icon_wink:








I treca marica se izgleda oporavila i uhvatila mah u rastu :)

I uskoro je ceka ovo :)
 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Ulaze u 23dan vege, planiram da ih drzim 28 dana u veg. treca marica se izvukla lepo posle onih muka na pocetku. Posle toga idu na 12/12, ne znam dali ce mi visina praviti problem, ma da sam radio lst, ostalo mi je jos nekih 110cm :rolleyes:
I lepe slicice sa lepim updejtom foruma :D




















 

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Danas su dobile 6ml hesi bloom na 1.2L vode sve tri. Treca marica je izrasla mogu da vam kazem bas bas dosta. 6 dan 12/12 :)

Inace sam primetio jednu bubu na trecoj marici po donjim listovima, nesto kao muva neka. Pre 2nedelje od prilike sam ubio 2 i jedna je izgorela u CT i nisam ih primetio sve do malopre kad sam primetio jednu bas bas malenu jedva da se vidi, ali pobeze i nisam uspeo da je ubijem niti vidim opet, a mislim da se radi o ovom stvoru https://vutra.org/threads/fungus-gnats-pljesnive-mušice.6518/
ako vidim da se pojavi jos neka onda cu da posipam sitan pesak po zemlji i izvadicu biljke iz boksa da ih produvam ventilatorom.
 
Poslednja izmena:

WeedBro

Aktivan Član
23.10.2014
250
410
63
Ovde devojcice, postaju bas zedne, i moram da ih zalivam na svaka tri dana skoro. Danas su dobile po 1.2L vode, ph ide od 6.5 do 6.6 cini mi se, ovaj ph metar mora da se zabode bas dosta u zemlju da bi pokazao lepo. Ulaze u 9 dan cvetanja. I odradio sam lolipop, kako sam gledao po klipovima i malo citao, krate se donji listovi i grane koje mogu da smetaju i koje ne dobijaju svetlost, pa sam tako samo jednoj marici odradio lolipop da bih vido kako ce da se ponasa, ako je sve okey, i druga dobija lilipop seckanje :)
Kako vam se cini, nadam se da nisam pogresio? Ovde ja sam sa sobom vodim dnevnik o_O:D





 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.