Mentor Opa Cupa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.04.2019
31
14
8
27
Kratak update . Od svega navedenog nazalost prezivela je jedna biljka AK 420 (na slici) i jedan Purple Bud auto. koji je jos uvek malen pa cemo ga zanemariti za sada. Vcrs ociscen sajt ,ocistio sam sa sve cetiri strane oko 1.5m i jace kukuruza da bi biljka dobila sto vise svetlosti. Zalivena vcrs Slavolom 15ML na 2L vode. Juce dobila dozu Plantele list za test 15ML na 2L vode. Biljka je stara 22 dana . Zbog loseg vremena prvih nedelju dana je stagnirala jer sunca gotovo nije ni bilo .
IMG_20240622_014039.jpg IMG_20240622_014018.jpg IMG_20240622_014011.jpg
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.094
3.902
188
42
Mentore,najbolje bi bilo da ti otkazem mentorstvo,ja sam samo malo zbunjen,ali imam dovoljno znanja da izguram sam. Ti pomozi ovima sto svarno ne znaju mnogo. Ja imam znanje iz indora,koliko moze da se razlikuje? Danas sam ih nahranio ful dozPlantele,a po boji listova sam to mogao da uradim i ranije. Veliki pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herb Gardener
21.03.2015
1
0
1
45
Pozdrav, ako je tema aktuelna trebala bi mi mala pomoc, nisam do sad nikad imao biljku, stara je 7 dana i fino raste, u kucnim uslovima u saksiji, e sad treba mi savjeti sta i kako dalje, ako je neko voljan da pomogne??? Zasadio sam ih u obicnu zemlju za cvijece i povremeno budu na balkonu na suncu, 2,3 sata dnevno
 

Prilozi

  • 20240701_180657.jpg
    20240701_180657.jpg
    262,6 KB · Pregleda: 12
  • 20240701_180701.jpg
    20240701_180701.jpg
    498,9 KB · Pregleda: 12
  • 20240701_180717.jpg
    20240701_180717.jpg
    417,7 KB · Pregleda: 12
  • Angry
Reactions: Сјај

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
646
3.336
203
'' Zasadio sam ih u obicnu zemlju za cvijece i povremeno budu na balkonu na suncu, 2,3 sata dnevno'' gledano po ovoj izjavi nemoj ocekivati puno. Tesko ce ti itko pomagat jer nije to kako treba iskreno. Bit ce ti kako ce bit, sretno ., objavi poneku fotku kroz mjesec . Neki minimun potrebitih uvjeta ipak bi se moralo zadovoljit !

ups sori opa, izbrisi slobodno., sad vidim da je to mentorski kutak ., misliio da je pomoc nisam gledao
 
08.04.2019
31
14
8
27
Evo ja cu ti pomoci koliko mogu i znam . Za poxetak nadji bolje mesto za biljke ,gledaj da imaju barem 8h direktne sunceve svetlosti (izduzile su se mnogo u potrazi za suncem kao sto vidis) . Sacekaj nekih 15tak dana pa pocni da ih hranis nzm ,ali kao sto kolega kaze ne ocekuj mnogo
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.176
16.311
358
Auuuu,jesmo sišli sa puta!!
Trrbalo bi se dogovorit,@Wendigo , @opa cupa , @sone1 ,@irieman @Ćyro @Bizzzo @Jolly Joker ,itd.neka se nitko ne uvrijedi ako ga nisam tagirao....pogledao sam u obavijesti i skinuo prve za koje znam da žele i pomažu drugima!

Kad sam se registrirao,mentorski kutak je funkcionirao sasvim solidno. Nije nitko kriv, jednostavno su došle led sijalice i broj ljudi što uzgaja se troduplao,malo sam i rekao. Neki su došli po znanje,naučili i sad im više ne trebamo,što i nije bitno,ne uzgajaju svi jer to vole. Možda i radi pandemije,ali mentor nebi trebao izvlačit podatke iz ljudi,tko da če netko znat,da je to Ante s Britanca,jer ima pot od 15L. i koristi Hesi u Pirate boxu sa tt turbinom. Pišite da ste u Njemačkoj,tko če znat....onda ,ne pitaju koju zemlju da uzmem,nego nabroje 3 marke, neke zemlje sa benzinske,jer se sjetio u nedjelju kupovat i to baš želi taj tren,ja ne znam jel to ljekovi prorade ili nešto treće,ali ništa u životu se tako ne radi. Pa da onda barem napišu te tri,nego šute,pa koje gnojivo,tko da znamo financijsku situaciju svakoga člana,pa kad dođu do svjetla,tamo nakon 12,og posta,gdje večina skuži,da baš za 10€ nebu mogao uzgajat,ali dalje ispituje,možda mu mentor pokloni svoje.
Za te stvari postoje teme (svaka ima barem 3 istih,samo malo drugačiji naslov),gdje je stalno ekipa koja voli razgovarat o opremi,pomagat drugima,samo da se malo ljudi trgnu i one koji ne znaju napisat osnove,ignorirat ili ga upozoriti,što bi bilo ljepo. Ovi što otvore temu za jedno pitanje, vjerojatno su kao ja u počecima,nemaju kontakt sa forumom,jer ni ja nisam znao puno stvari,ali sam pročitao pravilnik i donekle ga se držao:) probajte nači da sam jednu temu otvorio,a da nije dnevnik.
Ovim načinom ljudima /članovima koji bi željeli uči u sve to,šaljemo krivu sliku i kad netko postavi pitanje šta je s biljkom i oslika jadnicu,da ne kaže ni jedan ,jedini podatak, naravno da mi ne odgovorimo i normalan čovjek dobije dojam,volje da ne pitam?? Jednostavno ne mogu vjerovati,da odrasla osoba ne može u jednom,dva pitanja pitat sve što treba,nego idu stavku po stavku i po 2,3 strane njegova pitanja,koja nisu ni poučna i teraju mentore. Primjer,koje gnojivo da kupim,Opa ga pita kolko love ima,neka kaže 500€,a koju zemlju da uzmem,za Vegetaciju s više dušika,cvat đanje vipe fosfora i kalija,prati NPK. Naravno da ne zna što je NPK,a kako nekome objasnit dva različita ciklusa i u kojem je koji NPK,kad ovaj ne zna što je NPK,ali ne želi reći,nego pleše oko stola i to se ponavlja i strane u stranu,jer više nitko ne čita što je sve napisano,ako uopće i pročita,ćto je na tekučoj stranici .
Ako treba, bolje napravit mentorski za opremu,zemlju, svjetlo,ventilaciju,mada samo da pročitaju prvi post,sve bi znali. Šta je najgore,svi do jednog se kunu,kako su prelistali cijeli forum,a saznao za Vutru 15 đinuta prije:) a ja što sam nešto dulje tu,nađem temu koju još nisam isčitao,dnevnika tisuču,sve im je na dlanu. Uglavnom,svi znate o čemu pišem,znam da na forumu ima dosta ekipe što bi voljela pitat ili nekako počet,pa se jave u pp...
Ako Mile(@milan75 )koji vozi taxi po Parizu ,a između vodi lokal i uz to ima troje maloljetne djece,pa uspijeva odradit grow s kojim bi se i iskusni uzgajivači divili. Normalan čovjek koji čita sa razumjevanjem,ne gleda samo slike i prvu rečenicu,a razmišlja da počne uzgajat,kad vidi temu o problemima tokom uzgoja,to ne znaš tko pije,tko plača. Čovjek oslika jedan list i pitanje,šta je biljci?? A gdje je ona? Mogu ovako do sutra....
Ako se ne možemo dogovoriti,da svatko pripazi na jedan dan u tjednu,onda ....to ne vjerujem!

Prva stvar i ona najvažnija,po meni mentor se nikada ne nudi sam(osim ako je več bio),to trebaju odabrat ljudi koji se razumiju u uzgoj i znaju da osobu koju stave za mentora,zna barem grow završit,bez 3 flusha i zna nešto više od drugih. Inače bi se ja prijavio za mentora na strojarski .... nisam išao na fax,ali znam jer sam gledao karate kid,da mentor mora bit odabran:)
Malo se šalim,ali ima ljudi koji se stvarno razumiju u biljku,voljni su pomoč,a to je najbolje pokazano kod Ope u dnevniku. Čovjek opet otvori mentorski i jedan član mu postavlja pitanje,po pitanje. Kako nekome pomoći kad mu nešto kažeš,on bi znao više o tome,a ne zna uopće postavit pitanje i to ne razumijem,kako ste uopće živi(ne pišem za Igorčeta,zalomi se) ....kad Opa odgovori,uzmi to i to, sljedeći post,jesi siguran??
U početku mi je bilo smješno i bio sam uvjeren,da netko nema šta radit,pa prca. Sad bi mi bilo krivo,da bar nešto ne kažem. Ne sudjelujem puno u raspravama,jer mi je teško na mobitelu pratit chat,ali Vutra je jak forum i žao mi je gledat kako ga nehotično pojedinci uništavaju,izneviraju starije članove i normalno da neki odu na druge društvene mreže. Ja sam taman ovo savladao,tako da mi znači nešto!

E sad,kako to poboljšat,bilo bi glupo da vam ja govorim,neki imaju iskustva skoro koliko ja godina;)
Mogu dat neke svoje ideje,ali nisam baš osoba koja previše razmišlja.
- Mentor mora biti odabran,to je najbitnije
- Mentora se ne pita,dal da uzmem 7l potove ili 9l,to mora znat,prije nego uopće uzme mentora i imat več opremu,sjeme,dal če ga piknut prije ili kasnije nego što dogovori mentorstvo to nije bitno,jer tako počne od početka bez laži,dodavanja šumečih tableta i sl.,ventilaciju,box,svjetlo,gnojivo,supstrat itd. Kako če naučit uzgajat,ako sam ne može te stvari odabrat uz pomoč drugih članova
- Kad mentor pristane vodit kroz grow,član mora napisat sve s čime radi i ako je biljka več veča,što je u večini slučaj,sve što je radio jadnici prije mentorstva trebao bi napisat,a ne da mentor izvlači iz njega slovo po slovo.
Nadan se da se neče nitko naljutit. Znam dosta članova koji vole ovaj forum i isto bi im bilo žao,da propada. Šta je najgore,on ne propada(ne znam kako bi se drugačije izrazio),možda i ima više zainteresiranih,ali gdje da postavi normalno pitanje ,a i neki se boje kupit opremu,pa ju prodavat,jer nije siguran jel to za njega. Kad se netko javi sa biljkama,pa pita šta dalje,ne treba mu uopće odgavarat,jer nitko,pa ni Supermen mu ne može pomoč. Jbga,ako starci seru ili nemaš uvjete,ne sadiš doma!!
Ja sam imao problemčić sa HPSom,a dao bi tada desnu ruku,da mogu uzgajat,ali dok LeD nije došao na scenu,nisam uzgajao!!
Nije mi jasno,da odrasla osoba ne može procjenit,dali če nešto zapamtit. Pitanja poput koliko suhog mogu očekivat,a sjemenke mu još nisu stigle??
Uzme mentora,gdje je biljka,a joj još nisam opremu kupio??
Mislim,večina takvih dođu s nekom nadom,da če im netko ponudit,prodat i sl.ali ovi što opstaju,opstaju s razlogom,jer ne prodaju,uzgajaju samo za sebe i 99% takvih je na forumu.
Kako je mene Perooo ispitivao kao kupuje svjetlo,ja mu izvadim brdo linkova,sve objasnim,on mi napiše,aj me još malo nagovaraj hahha,možda bi bilo lakše da mu dam broj mobitela.... otvori ti svoju kušaonicu,broj mobitela nebi ni smio tražit,ali ajd nije nikog ubio,ali je proziran. Nemam ništa protiv čovjeka,ali ni meni nitko nije davao. Ja sve linkove imam samo copy/paste,pa nisam ni ja skroz lud...
Teško je i biti u okviru pravilnika,radi takvih pojedinaca,jer neki žele sudjelovat,al da ne sudjeluju i pisali bi svoje misli,ali da nitko ne kaže jel to ide tako,ne ide i što može očekivat. Ja takve stvari pišem u bilješke!
Da ne drobim više,tokom ljeta bi se moglo nešto dogovorit,pa probat. Ako ide super,ako ne bar možemo reći da smo probali!
Znam da neki na tome rade i pokušavaju,ali pojedinac tu ne može ništa!
Nadam se,da nema ljutnje:respect: