Water Curing ili ti Vodeno Stvrdnjavanje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.07.2011
17
0
0
31
Odlicna tema,ovo sam sve sto ste pisali citao sa uzitkom,prateci sve zajedno sa mojim kolegama iz stanice... hehehe salim se naravno. Veoma dobar tekst,ja inace nisam nikad uzgajao,bas planiram da krenem da uzgajam,ali pre toga se zelim nakupiti sto vise informacija.. Evo sad kad videh taj water curing koristicu njega iz prve.. :sun2:
Znaci koliko sam ja skontao,listove 6,7 dana drzis tako pod vodom,i onda je osusis za samo 24 do 48 sati ?? I svidja mi se ta fora preko ventilatora od kucista :DD
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
prije 4 dana u bacio 10 -ak gr. vodu ali skoro da ne pusta boju. mislim ,voda se uopce ne zamuti dok arome ima napretek.
e sad jel tako zbog niske temperature(podrum u pitanju) ili neceg drugog bog ce ga znati.:lml_spam:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
nikakav problem,
meni je tako vec 2 ture,
ono mijenjam vodu nekih 7 dana
i bude normalna, nezamucena,
ali i toga uvijek izadju kompaktniji vrhovi
izrazenije arome i totalno lights za pusit..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
voda iz curinga bude bistra i žuto-zelena...

ja sam radio curing sa sušenom vutrom jer mi je dojadio onaj odvratan okus gnojiva dok sam pušio (nije bila flushana) i ispalo je dobro... bitno je samo da je dobro iscjedite i stavite na toplo i prozračno mjesto da se brzo osuši da je ne uhvati plijesan...

miris i okus se bitno umanjio (iako i dalje postoji) ali je neusporedivo bolji. prije nisam mogao pustiti dim kroz nos jer mi se je odma želudac dizao koliko je odvratno bilo, sada poslje curinga mogu puštati dim kroz nos bez problema i bez straha od mučnine...
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Znaci generalno vecina ljudi na forumu koja je probala WC je zadovoljna rezultatom?
Ako je tako, onda je ovo stvarno vrh otkrice, osim za one 'okorele', koji vole da zari i da pali:)
 
07.10.2010
13
1
3
38
probao sam sa ovom metodom par godina unazad, kad sam prvi put video ove postove.

od tad samo vodom susim travu, jer gajim u stanu i nemam gde da je okacim da se mesecima susi.

osim hedova susim i listove, grane, korenje. susim SVE!!!! ne bacam NISTA, ni muzijake ni lisce ni grane ni koren.

ko vam kaze da u tome nema thca laze. od korenja i granja i lisca napravite hash, prosto, alkoholom.

dobije se neka crnkasta uljasta supstanca koja BIJE i koja ima neki predobar smolasti miris, i koja gori u dzointu JEBENO PREDUGO. BAS PREDUGO. ljudi popadaju, nikad ne zavarimo do kraja, uvek nam ostane cm - 2 u pljugi.

kad susis sa water-curingom, mozes da upotrebis i lisce koje otpada u fazi djubrenja, muzjake koje seces iz boksa u sred djubrenja i td.

covek koji je ovo okacio zaduzio je sve nas urbane growere.

dakle, skupite SVE lisce, granje, korenje, muzjake koje ne mozete da spalite regularno, properite ih i pravite HASH!!!!! bolji je od trave, verujte mi. jos ako imate vrstu kojoj su i listovi smrt, kao npr danas jeftini white widow, vi hedove necete ni pipati. nisu budale oni sto rade sea of green sa 24 h svetla, pa hedove ne beru ili traze neki autoflower ili koriste sijalice koje trose manje struje. treba samo upotrebiti svu supstancu, npr ako se hedovi izvadjeni iz vode suse na nekoj foliji (kao kod mene) tu foliju treba ostaviti u tinkturi sa granama. ruke i prste oprati alkoholom kad se zavrsi berba i sl......


pozdrav svima sve najbolje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica
07.10.2010
13
1
3
38
alkohol kupis gde god ga ima, 96 % naravno, izbegavas apoteke jer oni deru. kod nas je cena 1.5-2 evra...veliki trzni centri, maxi je najgora opcija. ponekad treba i 3 l al vise ne treba, cak ni posle gotovog growa
 
14.01.2012
42
2
0
47
lijepo sam se nasmijao powere ;) ali ako coek kaze da udara?? bome cu ja svoje korjencice za koji dan alkoholizirat. odvojeno od ostatka biljke naravno ;)
 
25.09.2010
10
1
3
44
dali prvo susite hedove prirodnim putem pa ih stavljate u vodu ili odmah posle skidanja ih stavljate u posude sa vodom?
 

MentalBuzz

Aktivan Član
01.02.2012
100
8
0
37
Posto se lagano blizim kraju mene zanima da li ovo jedino meni interesantno ovoliko? Da li ima neko da koristi ovu metodu redovno i da mu je ok, ili ste vecina na tradicionalnom susenju?

Ovoj temi je posveceno baaaaaas malo paznje, mislim da zasluzuje vise
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
to je odličan način za popravit okus vutri ako je nisi flushao na vrijeme... ja sam svoju već sušenu vutru naknadno stavio na WC jer je bila odvratnog, ali baš odvratnog okusa... držao sam je pet dana (naravno svaki dan sam mijenjao vodu) i to je bio preporod, dim je bio neusporedivo bolji i lakši...
 

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Šta misle znalci o tome da li je ispravnije (bolje) prvo osušiti par dana vrhove pa ih onda staviti na water curing?
Pošto, koliko sam ja 'načuo', THC dozrijeva i neko vrijeme nakon branja, tj. u procesu sušenja... Pa AKO je tako, ne bi li je bolje bilo prvo par dana sušiti? o_O