Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.09.2014
32
10
8
Hvala puno na podršci, puno mi znači !!!



***
ne treba citat kada odgovaras odmah nakon posta
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
I da nije dobro procjedeno, ulju nista ne fali. Šteta bacit. Neka uzme manju dozu
Primjer namazes na kruh ulje i preko njega marmeladu i to sa mlekom
pojede. Ili komadić čokolade ili nešto drugo.

Ljudi prave sok od biljke, jedu biljku, a VI paniku zbog par grudvica.
Samo opušteno, nije ni opasno niti ce majci štetu napravit.

To da lošije podnosi može biti druga vrsta cannabis ili je biljka malo
prerano ubrana.

Napominjem, samo bez nervoze po nepotrebnom.

Želim, da tvojoj majci ulje pomogne:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put and Stipe
29.09.2014
32
10
8
Hvala Cili na lepim željama.
Nećemo baciti ulje, sada mi je puno lakše kada sam čula vaše mišljenje. Meni su uneli paniku neki ljudi koji su mi rekli da je jako štetno u ovom obliku i da moze da se izazove trovanje i ko zna sta još, što meni nije bilo logično ali opet nije svejedno kada vam neko tako napuni glavu. Uz ovakvu bolest strahovi od svega su neizbežni ali na sreću da sam imala vas da mi kažete realno pa sam uspela da se prizemljim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and CilI
29.09.2014
32
10
8
Evo mene opet, ovaj put sam probala da napravim ulje sama i mislim da je sve ok ispalo samo imam jedno pitanjce. Sve sam obavila po snimku tj receptu i kada sam zavrsila sa kuvanjem ulje je bilo glatko i nije imalo nikakve mehurice sto bi trebalo da znaci da je rastvarac izvetrio, medjutim imala sam na kraju neke okolnosti zbog kojih nisam mogla ulje da drzim jos 2,3 sata na dehidratoru nego sam ga odmah spakovala u spric nakon kuvanja. Da li mogu naknadno tj sledeci dan da ga krckam ako je nesto ostalo da izvetri za svaki slucaj? Kod mene inace nista ne moze na laksi nacin :)
 
29.09.2014
32
10
8
Dobro vece jos jednom,
da li je normalno da ulje izaziva neku vrstu depresije, naime od ove ture ulja vec nekih pet dana majka se oseca jako negativno i osetljivo i u nekim momentima se i rasplace zbog neke sitnice. A ono sto me jos brine izgubila je apetit a do sada nije imala taj problem. Isto ulje sam probala i ja jedan dan i cini mi se da isto deluje na mene, dosta sam neraspolozena i umorna. Da li valja da napravi pauzu malo, uzela je do sad nekih 55 gr a kontrolu ima tek krajem aprila?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Moze svakome doci faza u kojoj ima vise negativnih misli tako da nemora samo ulje biti...promatraj razvoj situaciju pa ako vidis se nepoboljsava probaj smanjiti dozu a apetit zna ici skupa za raspolozenjem kod nekih ljudi tako da ni to nije mjerilo jedino spavanje ti moze reci vise o ulju...kako spava?

Edit: mozete napraviti i pauzu ako joj bude bilo potrebno...moja mama ih je imala par po tjedan dana i sve je ok
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put
29.09.2014
32
10
8
Spava ok, mada joj se desilo da se probudi i da misli da nije spavala, kao da zaboravi. Dozu smo smanjili dosta, bila je dostigla dozu od grama dnevno iz tri puta i sve je bilo ok dok nismo uzeli novu turu a sada smo vratili na trecinu i dva puta dnevno. A sto se tice pauze mislila sam jel nije puno da sacekamo kontrolu dva meseca ili da razvucem ovo sto imam do tada sa manjim pauzama izmedju? Izmedju ostalog pitam i zbog finansijskog stanja jer je tempo poprilican :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ja nebi pravio pauzu od 2 mj radje bi smanjio doziranje ali to sve zavisi od stanja u kojem ti se nalazi mama... recimo moja mama je trenutno cista njoj su zadnjom operacijom odsrtanili dio jetre na kojoj je bila metastaza i od tad je na ulju i nije se vratilo ( 2 god) koja je trenutna dijagnoza kod vas koliko je zahvaceno?
 
29.09.2014
32
10
8
Mama je generalno u ok stanju sto se tice toga kako se oseca a sto se tice rezultata na zadnjoj kontroli je imala tri male promene na plucima, od 11, 7 i 4mm koje su se videle na CT. Doktorka joj je rekla da ne bi radila nikakvu terapiju za tako malo. Od te kontrole posle tri meseca radjen je rengen pluca i tamo se nije videlo nista. ali na rangenu ne moze da se vide tsko ali promeri bar tako kazu. Sto znaci ili da je nestalo ili da je ostalo isto.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
a vidi ako ste kratki sa financijama razvucite to sto imate ako je potrebno napravi pauzu par dana pa kreni mozada samo sa vecernjom dozom...rasporedi to sto imate neznam koliko vam je ostalo ulja?
 
29.09.2014
32
10
8
Pa ostalo je oko 6,7 grama, videcu da rauvucemo koliko mozemo pa cu valjda skupiti parice za jos neku dozicu. Bitno mi je bilo da znam dal ima efekta i ako idemo sa manjom ili razvucenom dozom.
 
29.09.2014
32
10
8
U stvari ne moze niko da zna da li ce imati efekta nego samo da ne upropastimo i ovo ako sad nesto postigle. Jos samo nisam pametna kako da joj vratimo apetit jer mislim da joj sve ovo stvara mucninu i zbog toga sto slabo jede. Bas mi cudno jer ulje bi trebalo da otvara apetit
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Cuj potrosili ste vec 55 znaci fali 5 do doze koje preporuca RS sto nije malo sad ovo razvuci koliko mozes a za apetit pricaj sa majkom vidi dali je to zbog ulja ili zbog trenutnog stanja....a probaj pauzirat par dana da vidis hoce li ici na bolje po pitanju apetita jer tesko da ti mogu dati neki kvalitetan savjet osim da moras sama isprobavat dok ne nadjes di je problem
 
29.09.2014
32
10
8
Ok, isprobavamo sve moguce pa cemo videti, ako nastavi ovako jos par dana pravimo pauzu. Hvala na savetima, velika mi je pomoc i to sto mogu da cujem jos necije misljenje ili savet. Nadam se da ne smaram jer sam se i samoj sebi popela na glavu razmisljajuci. Al naucicu i ja pa cu mozda moci da budem nekome od koristi ako zatreba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339
29.09.2014
32
10
8
Znam da je indica u pitanju al koja ne znam jer mi to brat nabavlja i nije mi mnogo objasnjavao koja je vrsta. Lik od koga je nabavio takodje pravi ulje od iste za svog nekog tako da se nadam da donekle mogu da imam poverenje al i nemam nekog drugog izbora.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Pitaj ga.
Ako indica nije dovoljno zrela kada se ubere može doći do
neuspojava. Nije pravilo a moze se desit.
Ne plaši se zbog moga pisanja. Nije ulje zbog toga slabo jedino
malo neugodno.

Paranoja
Ubrzan rad srca
Mučnina
Itd.
Različito.