Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
vec smo ustvrdili da je ulje od sative zanci nema spavanja itd... ali probaj mozes ga razrijediti i sa kokosovim uljem imas ga u trgovinam dvije vrste sa i bez okusa ja preferiram ovo sa okusom jer ima miris pa neutralizira miris ulja a i maslinovo prolazi jedino sto je masno pa mozda ti moze smetat dok kokosovo se poprilicno moze utrljati u kozu da ne ostavlja fleke
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Kokosovo mozda i prakticnije iako nema bas veze glavno da razrijedis ulje. Probaj od 1g ulja napraviti kremu za 5-6 puta mozda i vise za pocetak..
A kad napravis ulje sama osjetit ces razliku veliku jer si bas naletila na jako ulje pretezno sative, za to se ne brini.. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Da ne otvaram novu temu...imam pitanje...gledam uzet neki test za kakvoću ulja...

Al prije toga pitanje,recimo da je biljka Critical Kush koja ima 25% THC,to je jačina...e sad,kažu da ulje ima,kada se napravi,preko 90% THC-a...e sad,to je 90% koncentracije THC-a,a ne jačine? To ja tvrdim ženi.

E sad,taj test za ulje THC test hit,tako nešto...mjeri THC do 25%...jeli to dobar test za kakvoću ulja? http://www.thctestkits.com/

Ako recimo po tom testu pokaže da ulje ima cca 20tak % THC,od biljke koja ima 25% THC-a,to znači da je koncentracija THC-a u ulju onih gore spomenutih cca 90% ?

Hvala unaprijed:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Tako je da ....koncentracija je oko 90% a jacina je 20% od mogucih 25% u idealnim uvijetima sto ovisi o nacinu uzgoja i iskustvu growera ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Smells
29.09.2014
32
10
8
Pozdrav,
Imam jedno pitanje ukoliko možete da mi date savet. Naime moj poznanik nam je pravio ulje medjutim ispostavilo se da ga nije procedio i da je skuvano sa sve biljnim ostacima. S obzirom da nismo odmah to ukapirali majka (ima metastaze na plućima) je uzimala vec oko 10 grama takvog ulja i svaki put je imala mucninu. Zanima me da li nismo napravili neku stetu mami tj dal je mogla da se otruje ili nesto sl od toga? I jos ako mozda znate da li moze to ulje sada naknadno da se procedi s obzirom da nam je ostao jedan ceo spric od 10gr. ili da ga bacimo i pravimo novo?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
nema nikakve opasnosti ako je samo biljni materijal unutra. komadići lišća i cvjetova ne štete nikome. mučnina je moguća zbog lošeg podnošenja ulja ili zbog lošeg ulja tj. materijala od kojeg je napravljeno ulje (u smislu da nije čisto, da ima kakvih otrova/gnojiva).
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
može netko od vas probati ulje, pa ćete vidjeti hoćete li imati mučnine. ja sam zbog mučnina i drugih nuspojava odustala od ulja koje imam, suprug ga koristi i on nema nikakve nuspojave. znači, nije do ulja ;) nego do toga da isto ulje jednostavno nije za svakoga.
ako nema drugih nuspojava, možda je samo potrebno da se malo privikne na ulje. ono zna "sjesti" na želudac, pa nije loše prije uzeti malo kokosovog ili maslinovog ulja ili nešto lagano pojesti.
 
29.09.2014
32
10
8
nema nikakve opasnosti ako je samo biljni materijal unutra. komadići lišća i cvjetova ne štete nikome. mučnina je moguća zbog lošeg podnošenja ulja ili zbog lošeg ulja tj. materijala od kojeg je napravljeno ulje (u smislu da nije čisto, da ima kakvih otrova/gnojiva).

Hvala na brzom odgovoru, baš me neka panika uhvatila jer su mi rekli da može biti jako štetno u tom obliku. Ulje je pravljeno po receptu Rika Simpsona, osim biljnog materijala stavljen je i etanol pre ukuvavanja međutim na kraju je dečko zaboravio da procedi ulje a etanol je ispario.
Mama je inače jednu turu od 25gr ulja uzela ali je to bilo napravljeno kako treba i odlično je podnela, sve je islo po protokolu i dosli smo do doze od 1gr dnevno kako je preporučeno a onda smo dobili ovu drugu turu od 25 gr koja je loše napravljena. Od toga je uzela 10 gr i onda smo stali jer smo ukapirali da ne podnosi onako kako bi trebalo i kako je podnosila u prvoj turi. Ovaj ostatak ću da bacim da ne bi rizikovali nešto samo se plašim da joj sa onih 10gr nismo nešto naudili.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nemas se sta plasiti to sto nije podnosila kao prvi put je zbog toga sto ulje nije radjeno od iste biljke kao prvi put pa ste dobili potpuno drugacije ulje kao sto ces dobiti i sad kad uzmes novu turu to je tako kad ste prisiljeni kupovati nikad nemozes isto ulje potrefit...a sto se tice tog ulja i materijala koji je ostao u njemu nemogu da to bas najbolje pohvatam jel mislis na sitne grudice u ulju ili imas komade lisca? Jesi u mogucnosti napravit kakvu malo bolju fotku da vidimo o cemu se radi
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put
29.09.2014
32
10
8
Nemas se sta plasiti to sto nije podnosila kao prvi put je zbog toga sto ulje nije radjeno od iste biljke kao prvi put pa ste dobili potpuno drugacije ulje kao sto ces dobiti i sad kad uzmes novu turu to je tako kad ste prisiljeni kupovati nikad nemozes isto ulje potrefit...a sto se tice tog ulja i materijala koji je ostao u njemu nemogu da to bas najbolje pohvatam jel mislis na sitne grudice u ulju ili imas komade lisca? Jesi u mogucnosti napravit kakvu malo bolju fotku da vidimo o cemu se radi

Ulje je jako gusto i ne znam bas da li su to grudvice ali nije glatko, kad ga provučem kroz prste ostanu tačkice. Ne znam da li se vidi po ovoj slici, u spricu se vidi jedan deo gde je drugačije boje i ima neka sitna zrnca. Znači nisam videla komade lišća ali sam nasla jedno zrnce od semena i kompletno ulje nije uopšte glatko kao ulje, nego bas kao da je samlevena biljka i tako kuvana bez ceđenja. Pokušala sam bolje da slikam ali ne uspevam.
 

Prilozi

  • 10934475_10205857259451773_1791591728_n.jpg
    10934475_10205857259451773_1791591728_n.jpg
    41,9 KB · Pregleda: 44

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Taj netko tko je pravio je jako lose to procijedio...vjerovatno nije koristio filter od kave vec je procijedio kroz neku gazu i dobila si to sto imas i sad neznam sta da ti savjetujem siguran sam da te mrvice nemogu nista naskoditi ali problem je u tome sto vam to ulje neodgovara (mozda je jace od proslog pa stvara mucninu probaj manje doze) slijedecu turu kad budes uzimala trazi prvo da probas da vidite hoce li vam odgovarat pa onda kupuj jer ipak kosta to poprilicno da bi samo tako kupovala i bacala
 
29.09.2014
32
10
8
Taj netko tko je pravio je jako lose to procijedio...vjerovatno nije koristio filter od kave vec je procijedio kroz neku gazu i dobila si to sto imas i sad neznam sta da ti savjetujem siguran sam da te mrvice nemogu nista naskoditi ali problem je u tome sto vam to ulje neodgovara (mozda je jace od proslog pa stvara mucninu probaj manje doze) slijedecu turu kad budes uzimala trazi prvo da probas da vidite hoce li vam odgovarat pa onda kupuj jer ipak kosta to poprilicno da bi samo tako kupovala i bacala

Stvar je u tome što ja kupim materijal a taj dečko što mi je pravio tj upropastio nije mi naplatio tako da ja njemu ne mogu nista da reklamiram. Razmisljam se da uzmem i sama da ga pravim, odgledala sam video milion puta i ne deluje komplikovano samo sto nemam iskustva sa tim pa me malo strah :-(