Ulje kanabisa - molim za savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Evo, kolege su mi javili od koje sorte je dobiveno moje ulje. Zove se Blue dream. Malo me zbunjuje što na netu negdje piše da je 80/20 Sativa /Indica, a negdje 50/50. No, koliko sam mogla vidjeti, ima oko 18% THC-a i 0,4 CBD-a i dominantna je Sativa. Opis djelovanja sam mogla prepoznati u nekim stavkama: reduciranje tjeskobe, jačanje kreativnosti (ja sam Klingonac :cool: ), dosta jaka mentalna aktivnost (npr. jučer nisam uzela dozu jer zadnje tri noći nisam mogla spavati). Koliko vidim, super je i protiv boli, no moj problem su doze, malo jača doza i prekobačena sam.
Da li netko ima iskustva s ovom sortom?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
aj dobro da znas od cega jedino sto je sativa takva kakva je i nije za ulje barem ne za netkoga tko bi zelio da se odmori i naspava a ovo sa dozama ce doci na svoje prije ili poslije cim se prestanes opterecivat sa njima vec ces ih lakse podnositi jer vecinu nezeljenih efekat proizvedes u svojoj glavi ocekivajuci da ce ti se mozda desiti jer si povisila dozu al to je normalno na pocetku i sve ce to proci....dokle si stigla sa razmisljanjem o vlastitom uzgoju?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kupiš kompletan box i gotova prica.
http://www.hempatia.si/set-growbox-400w

kit-_copy1.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla and Stipe

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
hvala cerak, pogledala sam link, super je, jednostavno i jasno objašnjeno.
što se tiče mog ulja, pomoglo mi je i pomaže mi da se psihički i duševno sredim, tj. da dođem do sebe nakon svih stresova i trauma. za bolove mi i nije baš naj naj, ali vjerujem da nitko od prve nije "naletio" na savršenu stvar. :)
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Za stres ti je odmerak ili ti doza 3*0,02 ml pola sata pre jela. Prva doza jutanja će te malo ugrejati, i obavezno ide pola sata pred jelom, druga doza rileksira, dok treća i po mojem najvaznija upliva tako da imas dobar san i da te upotpunosti opusti sve najbolje ti zelim i drago mi je da sam mogao malo pomagati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
kupila sam 5 sjemenki cdb critical cure. moram nabaviti opremu, sad još čekam da se pojavi oglas za polovnu opremu

brzorastuchi..korijen-monstruozan-hlavni i bochni idu dosta u dubinu.a dlacice razvijaju cijelom dubinom+kompletan korjenov sustav izgleda mesnatije od ostalih sorti......u cca tjedan dana mi je popunio dodatnih 1,5 lit. zemlje ( presadjivala ga iz manje u malo vechu posudu -da budu na istoj visini )..prekratko ga imam..ali kako sada izgleda..vidim potencijal..jedina preporuka (za sada) da mu dash chim vechu i dublju posudu-u koju ga presadish nakon cca 15dana .i..dash mu josh cca 3 tjedna vegetacije ( ili 2,5tjedna + par dana postepenog spushtanja broja "sunchanih sati" )
mozhda bi chak preporuchila nekakvu varijantu posuda koje bi omoguchile vishe kisika..ovakav potencijal korjena se treba nekako iskoristiti..
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
mali update. desetak dana nisam koristila ulje jer sam pila antibiotik. kad bih osjetila da počinju bolovi, zapalila bih i povukla možda tri četiri dima i super mi je pomagalo, nakon kratkog vremena osjetila bih lakoću u trbuhu i općenito olakšanje u tijelu, jedino mi je glava bila kao balon. :D
od sutra opet nastavljam s uljem.
primijetila sam i da kilogrami idu gore.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
nažalost, prekidam terapiju s uljem. prije 3 dana mislila sam da je gotovo, strašni bolovi u trbuhu, desetak stolica, sva sam bila iznemogla. završila na infuziji, dobila neke tablete za zaustavljanje stolice i čajna dijeta dva dana.
malo mi je bolje, ali po noći me znaju probuditi jako bolni grčevi u trbuhu.
ne vjerujem da je od ulja jer takav problem vučem od operacije, ali problem je što ako samo malo veću dozu uzmem, odmah mi se odrazi na probavu, a sada zaista više nemam snage za to.
kad nabavim svu opremu za uzgoj, sama ću napraviti ulje u nadi da će moja crijeva na njega bolje reagirati, a do tada Bože pomozi.
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
A da probas ulje primjenivati lokalno preko koze..
Da ga namazes po trbuhu jednom, dvaput dnevno. Probaj si napraviti neku kremu ili ga razrijedi s maslinovim uljem i sa time mazi..
Koza je organ koji u 40 min apsorbira bilo sto naneseno na nju do jetre. Tvoj najveci problem koliko sam shvatio je probava i crijeva tako da bi mazanjem mozda eliminirala sve eventualne probleme nastale konzumacijom ulja.
Pritom bi aktivni sastojci usli u tvoj organizam i nasli put za oporavak tvog organizma..
Neznam koliko ovo sto sam napisao ima smisla ali po nekoj logici bi trebalo funkcionirati kao i analgetske kreme kojima se mazemo po potrebi..
Isto pripaziti na dozu jer se lako moze namazati vise a neznam kakav efekt bi bio pa ako neko ima iskustva sa mazanjem ulja na kozu i efekima beka kaze..
Ja koliko sam procitao ljudi koji iskljucivo mazu zbog raka koze nisu prijavljivali previse opijajucih i negativnih efekata..
Sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put and šaran

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
ja koristim kreme za ublazavanje bolova u donjem dijelu kraljeznice par puta godisnje kad me uhvati i sad zadnji put me je drzalo malo duze a ja pretjerao sa mazanjem pa me je bas lijepo provozalo :) mislim da bi trebala probati samo treba malo vremena da skuzis doziranje al sigurno ima ucinak kao i oralno ako ne i veci jer ne prolazi kroz zeludac
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
hm, pa mogla bih pokušati razrijeđeno s maslinovim.
eto, ne shvaćam u čemu je problem, ali ovo ulje mi jednostavno ne sjeda. ista stvar i ako povučem dim više (a maksimalno mogu 3, 4 dima), odmah moram na wc.

edit: dan prije badnjaka uzela sam valjda najminimalniju moguću dozu, nakon 4 sata me baš provozalo, kako kaže mario.
nadam se da je problem u ovom ulju, a ne u meni. bit će krasno ako sama napravim ulje i ako ga opet ne budem podnosila. :(