Sigurnost na vutri

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Ukratko:
  • Forum je siguran, konekcija enkriptovana a server je u USA tako da domaćim plavcima nije baš lagano da traže od našeg provajdera nekakve IP adrese, a od nas i da traže neće ih dobiti.
  • Ako se dodatno paranoišeš, koristi TOR, onda si praktično nevidljiv.
  • Ako kačiš fotke na forum obrati pažnju šta se vidi na njima (da ti se ne vidi kroz prozor Ajfelov toranj pa da svi znaju da si u Parizu)
  • Ako kačiš fotke obriši EXIF podatke jer ovi moderniji aparati i telefoni beleže GPS lokaciju gde je snimljena fotka.
  • Ne pričaj nikome (offline) da growaš.
  • Ne pričaj nikome (offline) koji ti je nick na forumu.
  • O ovome smo već pričali X puta - pazi šta radiš, sve je do tebe, što se samog foruma tiče tu su šanse najmanje da padneš.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Vec mi je Vutragenjo odgovorio u jednoj temi, ali kad bi doslo do nekog veceg sra*a, ne bi admine puno ni pitali.
U celoj prici postoje jos 2 strane na koje admini ovog sajta ne mogu nikako da uticu, a to su provajderi svih nas ponaosob, i log hostinga ovog foruma.
Kao sto rekoh u nekoj temi danas, privatnost je precenjena.
Pitanje je samo kako Vi gledate na to... mene licno zabole ona stvar.
Lajt motiv mi je mnogo veci od lezanja u nekom zatvoru ili drkanja plavaca...
AJ pustite malo Ajs NIgrutina na radiju, recimo "indo grasa" :)
Pa on bi dosad bio u gulagu na osnovu onoga sto recituje...
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
U celoj prici postoje jos 2 strane na koje admini ovog sajta ne mogu nikako da uticu, a to su provajderi svih nas ponaosob, i log hostinga ovog foruma.

Pošto je sajt na SSL-u, sve je enkriptovano tako da provajder može da vidi da posećuješ sajt ali ne i šta pišeš na sajtu. A ceo server je naš (dedicated) tako da logove možemo da obrišemo lagano, ali ih čuvamo u slučaju nekakvog napada na server (da možemo da blokiramo IP adrese).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.