Sadnja u šumi i potencijalna opasnost od otkrivanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
PowerSeed je napisao(la):
sve stoji, samo kamera ti ne moze reci da ce neko da naidje dok si tamo ;)
heheh mislio sam i na to..žena ljepo samnom i ostane 30o-njak metara dalje do kuda se da na 2 noge na otvorenoj liniji i malo časkamo dok ja zaliem 5 min i crta..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ili jednostavno imati psa, to je ja mislim najjača sigurnost... em si manje sumnjiv jer ga šečeš, a i ono bitnije, on će lajat ako nanjuši nekoga u krugu pol kilometra što ostavlja dosta vremena za reakciju :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoSeeds

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ja imam jednog, ali on ne laje, tako da po tom pitanju 0 bodova :) verovatno nije ni za kucnu odbranu al to drugi ne znaju, a znas sta kazu za psa koji ne laje, ako stoji da pas koji laje ne ujeda ;)
 

NoSeeds

Aktivan Član
17.09.2012
213
304
63
my.mail.ru
Ja isto koristim tu taktiku setanja psa,moj cim osjeti neki sum u blizini koji mu nije poznat,nakostrijesi se i usi u tom smjeru okrene i krene lagano rezati(upozoravati)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vrhunski_indikator

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
siguran sajt i sigurna metoda zaljevanja i obilazenja sajta nepostoji...to je jedino sigurno.
Najbolje je posaditi i ostaviti do jeseni neka se sama bori protiv suse ,nametnika ,zeteoca i sl.
na kraju ako nesta ostane,ostane a ako ne jbg bar si slobodan a to je najvaznije.Setnja sa psom ,branje sparoga,promatranje zvijezda i sl.aktivnosti 0 bodova.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
A to za psa je super ideja,pa drugari ako nekom treba pas za sajt ja mu onda mogu pozajmiti moju civavu...:)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ta čivava te još i uvali u sranje. Nije ona za u šumu nego u košaricu pokraj vlasnikovog kreveta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L and Blade

BIABurazeru

Aktivan Član
22.02.2014
55
9
0
ima jedna totalno napustena vikendica pored moje i ceo taj plac je obrastao i niko tu ne zalazi vec godinama :) ne secam se ni da sam nekada cuo heli da oblece iznad jer sam dolazio i u septembru mada vrlo dobra ideja je da se IZNAD biljaka postavi nesto da ne bi moglo da se primeti..znaci tipa staklenik nesto tako samo najlon od gore i cao :D
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
pa ako kazes da nema helikoptera onda nema smisla ni stavljati nista iznad, al bas onda bi i bilo uocljivo kad bi se nesto stavilo,, vodi racuna da ima dosta sunca a ne da biljke budu u hladu (kad vec kazes da je obraslo) :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Helikoptera, haha, pa ko još ima za gorivo da bi se đirao helićem i tražio nasade. Znam ja plac kraj jedne totalno napuštene vikse gdje 12 godina nitko nije dolazio, pa ekipa posadila i došo gazda pokositi šikaru i eto ti belaja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Big L

BIABurazeru

Aktivan Član
22.02.2014
55
9
0
najbolje je postaviti kao ja sta cu sada... 5 komada jedan spot 5 komada drugi spot izmedju divljih ruza i ogromnih trnja i da vidis batice :D
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa ako gledamo nigde nije sto posto sigurno...ali ipak mozda je suma i bezbednija nego sto neki sade u tudje njive i kukuruze..jer sad seljaci sade neke isto hibridne kukuruze koji budu pre za branje nego nasa biljcica..a i neki zapusteni objekat ko zna mozda tom vlasniku nekad i padne na pamet da obidje taj objekat...ipak tu je najbolje ukljuciti mastu i izabrati sto nepristupacniji teren,cak i da lovce mrzi da idu tamo...:)
 
12.01.2014
21
19
3
Poz ljudovi...
Evo ovako,,ne znam da li ovo netko primjećuje više netko manje ali mislim da je vrijedno spomena u ovoj temi..naime kao što svi znamo proljeće je vrijeme kad se u šumama/livadama/brežuljcima doslovno budi život..jedna od karakteristika tog probuđenog života su male duguljaste biljčice promjera od nekoliko mm do 1 cm inače jako ukusne za jelo..pogađate,,radi se o šumskim šparogama..
Vezanost ovog samoniklog jestivog bilja za ovu temu ne leži u njima već u svakojakim dvonožnim nakazama koje u potrazi za istima ulaze u šumu..uzevši u obzir da se prava ekspanzija ovog bilja događa upravo u vrijeme kad na našim prostorima započinju i prve outdoor avanture a to je negdje između 15.03 i 20.04. trebalo bi da nas potakne na određenu dozu opreza.
E sad ne znam na kojim sve mjestima bivše nam države živite i ima li uopće kod vas ovih šumskih biljoza ali svi vi što živite u primorju imajte ovo na pameti.
Primjetio sam da dosta ekipe s foruma svoj outdoor grow započinje u malim posudicama/saksijama pa ih nakon određenog vremena ubodu na odabranu lokaciju..velika pogreška growera bila bi u tome da posudice drži na istom mjestu/lokaciji na kojoj će kasnije presaditi biljku i gdje bi ona trebala završiti svoj ciklus..
Zamislite samo da vam na to naleti neka lopuža, i jednostavno pričeka kraj cvjetanja i odnese vam vaš trud jednu večer..još veće nesreće da na to naleti bolja polovica lokalnog plavca pa svom dragom mužu ispriča kasnije kako je tražeći šumske šparoge naletila na naš poduhvat...ma dovoljno je i da vam se neka tračara u vašem mjestu izlaje okolo da je vidila što je vidila pa onda po onoj staroj rekla kazala to privuče na vaš sajt(ili oko njega) neželjene goste.možda se nekome ovi scenariji čine nebuloznim ili smiješnim međutim oni su itekako mogući..
Zato ljudovi pamet u glavu i vjerujte da vam je bolje posudice s biljkama držati doosta podalje od lokacije/sajta na kojem će te ih kasnije presaditi, pa ih onda sporednim putevima u gluho doba noći prebacit na to vaše željeno mjesto..i vjerujte također da oni koji traže šumske šparoge zabiju nos i u najneprohodnije djelove šuma..
Eto toliko od mene, nisam htjeo nikome nabijat paranoju međutim opreza nikad dosta..
Čuvajte se i želim vam uspješnu outdoor sezonu 2014..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.