Mazar/Blueberry/Orange HIll Special/Orange Bud [250W] by _anunnaki_

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Posto niko nista ne komentarise,nadam se da problem sa listovima i nije veliki posto su novi listovi normalni... :)


Biljkama je odradjen FiM.

[26.02.2014]
 

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
Stvarno moćna oprema za uzgoj...

Gledao sam vrlo sličnu opremu i za sebe, pa mi nije jasno zašto si se odlučio za tako jak ventilator? Čitao sam dosta na netu o tome i po izračunu vidim da tvoj ventilator može izmjeniti kompletan zrak u growtentu svakih 5,7 sekundi. :blink: Naravno, nešto ti uzmu filter + cijevi, no vidim da je centrifugalni vent pa ćeš još uvijek imati ogroman protok. Uglavnom, u teoriji i ako je vjerovati izvorima s Neta, imaš puno preveliku cirkulaciju zraka i zato ti biljke dehidriraju, tj. nemaš dovoljno vlage. S obzirom da imaš cool tube, "ne bi trebao" imati toliko problema s temperaturama, pa probaj smanjiti snagu ventilatora (ako možeš) i trebao bi navodno imati manje problema s nedostatkom vlage.

Sretno dalje s uzgojem. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.678
35.034
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@hempy
mogu potvrditi iz prve ruke da nece nikakvih problema imati sa protokom zraka!
@peti
vec sam mu piso da prospe vodu u podnicu ali izgleda da nije registriro ili misli da ne funkcionira :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Ajde kad vec imam par pitanja da odradim i mali updejt... :)

25. dan vegetacije.



(Prosuo sam vodu u podicu [zahvaljujuci Himalayan Gold-u i Petom Elementu] nadam se da ce sada biti bolje sto se tice vlaznosti...)

E sad kod Mazara mi se na dva lista desilo nesto cudno... prvo je na vecem bila mala rupica a sada vidim da je i na drugom listu slicno... Samo ta biljka druge su normalne skroz i samo dva lista... Ne znam sta je plasim se da nije neki nametnik... :)





Hempy je napisao(la):
Stvarno moćna oprema za uzgoj...

Gledao sam vrlo sličnu opremu i za sebe, pa mi nije jasno zašto si se odlučio za tako jak ventilator? Čitao sam dosta na netu o tome i po izračunu vidim da tvoj ventilator može izmjeniti kompletan zrak u growtentu svakih 5,7 sekundi. :blink: Naravno, nešto ti uzmu filter + cijevi, no vidim da je centrifugalni vent pa ćeš još uvijek imati ogroman protok. Uglavnom, u teoriji i ako je vjerovati izvorima s Neta, imaš puno preveliku cirkulaciju zraka i zato ti biljke dehidriraju, tj. nemaš dovoljno vlage. S obzirom da imaš cool tube, "ne bi trebao" imati toliko problema s temperaturama, pa probaj smanjiti snagu ventilatora (ako možeš) i trebao bi navodno imati manje problema s nedostatkom vlage.

Sretno dalje s uzgojem. :thumb:
Uzeo sam jaci ventilator jer planiram da kupim potenciometar sa 5 stepena kojim mogu da spustim obrtaje ventilatora na 80v zbog buke mi je to idealno resenje,tako da sa jacim ventilatorom na manje obrtaja necu gubiti nista :)
peti element je napisao(la):
ove posudice sa strane izbaci van a tu vodu prospi u podnicu i vlaga ce ti biti idealna,trust me ;)

Himalayan Gold je napisao(la):
@hempy
mogu potvrditi iz prve ruke da nece nikakvih problema imati sa protokom zraka!
@peti
vec sam mu piso da prospe vodu u podnicu ali izgleda da nije registriro ili misli da ne funkcionira :D
nisam registrovao sad cu to da odradim :D
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.432
28.229
1.098
Trøndelag
ne trebas puno vode sipati,1L ti je dosta za dan dva,meni se na taj nacin vlaga podigla sa 35 na 50-55%
pazi samo da ti voda ne ulazi u podlosku od vazi i to je to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
peti element je napisao(la):
ne trebas puno vode sipati,1L ti je dosta za dan dva,meni se na taj nacin vlaga podigla sa 35 na 50-55%
pazi samo da ti voda ne ulazi u podlosku od vazi i to je to.
Mislim da nije problem jer u dunjom delu saksije u svakom slucaju imam 2 cm glinenih kuglica zbog drenaze,nadam se da nece biti problem ali znam sada znam da na 2 dana sipam litar kada ovo ispari...

Hvala na savetu!


P.S. Mozda imas neke ideje sta je sa listovima? :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.390
2.598
ovo ostecenje na listu hm....mozda si ti sam na neki nacin ostetio te listove,neznam mozda ti je nesta ispalo bla,bla
Uglavnom dobro pregledaj biljku i cijeli box...da nije neki podstanar unutra.
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Pa bre ljudi ja gledao dobrih pola sata po boxu da vidim da li neceg ima,mrdao sam biljke,pregledao listove nista ne mrda... :D
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
E ovo mi se jako svida,keep up Torro. :)
Malo su se izduzile grane,al su fine deblje pa ih cropaj malo da se ne nastavi izduzivat,neces pogrijesiti sa supercropanjem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Ma ja bih da ih pustim jos 10 cm da odu u vis i da stavljam ja mrezu lepo i da prebacujem na cvetanje... :) pa da teram scrog do kraja...
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Da najbolje bi ti bilo da pletes te grane uz rupe mreze tako da nove node mogu samo izvirit van kroz rupu,il doslovno ostavi ih da izadu kroZ rupe same al to nijeVonda bas pravi scrog,jer ako ces plest uz mrezu mozes naterat grana koliko god ti hoces i onda kad budes zadovoljan sa popunjenim prostorom prebaci na 12/12.
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Recite mi lolipop da radim sada dok je biljka jos u vege ili da sacekam cvetanje i kada u drugoj nedelji cvetanja? Sto se tice tog lolipopa stvarno nemam pojma ni kad ni sta ni kako... :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.