Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Anketa je dio istraživanja za magistarski rad na 1 hrvatskom medicinskom fakultetu.

He-Man je napisao(la):
Pitanje je samo kakve će rezultate polučiti takva anketa kada nam većina radnika u zdravstvu nije educirana o ovoj temi. =(

I mene zanimaju rezultati, budem se raspitao...

btw kaj se tiče edukacije - doktori imaju obvezu stručnog usavršavanja, tj. moraju skupiti određen broj bodova svake godine inače gube licencu, a te bodove dobivaju odlaskom na stručne seminare. Kanabis se pojavljuju sve češće na tim seminarima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tpaketc2c

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
hehe, ok pogrešan izbor riječi... :ludaci_lol:

Na kongresima, konkretno znam u Barceloni, se redovito predstavljaju studije o kanabisu i njegovom utjecaju na simptome bolesti, a MS je tu posebno spomenut. Isto tako znam da na tim seminarima prisustvuju neurolozi iz svih ex Yu zemalja, pa bi barem nešto trebali znati o toj temi, tj nebi trebali biti kompletno needucirani.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
maverick je napisao(la):
Dobio sam pouzdani info da zdravstveni radnici u hrvatskim bolnicama dobivaju ankete u kojima ih se pita dali su voljni pripisivati kanabis za ublažavanje simptoma multiple skleroze i ostalih bolesti.

Ipak info nije bio toliko pouzdan...

Anketa se provodila na pacijentima s MSom.

Rezultati:

100% pacijenata je upoznato s tim da se kanabis koristi kao lijek za ulažavanje simptoma MSa.
78% pacijenata bi koristilo kanabis iako je on ilegalan. - stavovi ovise o dobi, socioekonomskom statusu i sklonosti uzimanju ljekova općenito
27% je probalo kanabis za ublažavanje simptoma.
obitelji 80% pacijenata nebi se složilo s konzumacijom kanabisa kao lijeka.

Zaključak:

Potreba za kvalitetnim istraživanjima u kojima bi se prihvatio ili odbacio kanabis za terapijske potrebe.
Treba voditi brigu o pacijentima i bolesti s kojom se svakodnevno nose,
te ako postoji način da im se olakšaju tegobe i poboljša kvaliteta života oni to zaslužuju iako je taj vid lječenja kod nas još uvijek zabranjen.
Ako se dokaže učinkovitost uz istovremeno neznatno štetno djelovanje treba pacijentima dati pravo izbora jer smo i samo svijesni kakvu štetnost imaju razni lijekovi koji se koriste u današnjoj medicini.

Ovih 80% obitelji nebi odobravalo?? wtf, narod zadojen godinama propagande...tužno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tpaketc2c

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
maverick je napisao(la):
Ipak info nije bio toliko pouzdan...

Ovih 80% obitelji nebi odobravalo?? wtf, narod zadojen godinama propagande...tužno

ionako me ne dira cijeli taj zdravstveni sustav kao i masu drugih MSovaca s foruma, a ima nas:dada
Treba im dodatne edukacije, neki tiskani časopis, to čitaju ako već nemaju internet, ali polako, uskoro:cool44:
 

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
maverick je napisao(la):
Dobio sam pouzdani info da zdravstveni radnici u hrvatskim bolnicama dobivaju ankete u kojima ih se pita dali su voljni pripisivati kanabis za ublažavanje simptoma multiple skleroze i ostalih bolesti.

da ? Poanta dajte medicinski kanabis, ionako zasad nemaju prihvatljivih dugoročnih terapija pa nek daju nam kanabisa da popravimo kvalitetu života :samoja
:eek:vca
 
10.05.2011
23
22
3
46
Pozdrav ljudi!Nova sam na forumu i oduševljena sam dobrobitima konoplje.Razmišljam da čak krenem i sama uzgajati par stabljika za sebe,ali mi je problem što ne znam koja bi to vrsta trebala biti.Imam multiplu sklerozu sa svim mogućim problemima koje ta bolest nosi(od stalno prisutnih spazama i grčeva,ukočenosti,stalnog umora,problema sa mokr. mjehurom do nesanice) pa me zanima da li mi možete preporučit koja bi to biljka trebala biti.Koliko sam skužila to bi trebala biti C.indica ali koja?Vjerojatno vas ima koji iz istih razloga trošite travu,pa molim za malu pomoć-što mislite da bi bilo najbolje za moje probleme?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Tanja pozdrav..nisam kompetentan da ti dam odgovor vec samo pozdrav i nadam se da ces rijesiti problem.Vec ce netko naici...pozdrav
 
10.05.2011
23
22
3
46
Hvala ljudi na odgovorima,da čitam Mazarov dnevnik.A sad pitanje za Mazara,on je i sam rekao da je ta p.chunk prejaka za MS,budući da je on u svemu tome iskusan ,šta bi mi oon predložio?Please,Mazar odgovori.Pozz
 

cons

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
09.07.2012
635
1.228
163
mmm ovo drugi put pišem, pa ne znam jel si to već pročitala uglavnom ja isto imam ms kao i dosta ljudi s foruma i trebala bi nać strain koji ti paše, kupi sjmenje s visokimposdtotkom cbd-a to je moja preporuka :dada
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Tanja je napisao(la):
Hvala ljudi na odgovorima,da čitam Mazarov dnevnik.A sad pitanje za Mazara,on je i sam rekao da je ta p.chunk prejaka za MS,budući da je on u svemu tome iskusan ,šta bi mi oon predložio?Please,Mazar odgovori.Pozz

Cons ti je već rekao, bilo koju cbdovku
High CBD Strains - Cannabis Seeds - Cannabis & Marijuana Seeds :: Seedsman
i da ima nas dosta msovaca na forumu...
Makar ima nekih msovaca koji tokom dana briju na ulju Jack herer + critical, a navečer cbdovku uzmu, ali ako prvi put radiš onda obavezno neku blagu po thcu...
Ako imaš vremena i mjesta gdje možeš zapaliti onda toplo preporučam Jack Herer, a ima tu i recimo Crimea Blue (nikad je nisam probao, ali budem...) – ona je kao najbolja za MS...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa
10.05.2011
23
22
3
46
Hvala na pomoći ljudi.Sad samo moram izabrati i krenuti u akciju.Mada me i malo brine otkuda da nabavim sjeme.Znam da to ne spada sad u ovu temu,ali ako bi mi mogli reći samo da li je preko hrvatske str.pouzdano naručiti sjeme ili bolje izvana?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
Tanja je napisao(la):
.......da li je preko hrvatske str.pouzdano naručiti sjeme ili bolje izvana?
nisam sigurna na koju to hrvatsku stranu mislis...ali..ako mislimo na istu ( sa nekom zhivotinjicom na naslovnici ..koja bi mooozhda trebala biti skunk ali igleda kao vjeverica )..onda..mislim da je pouzdano...vishe puta sam naruchivala sa te stranice...i nemam prituzhbi...dapache..mirne dushe ih mogu preporuchiti..
+ imaju dosta medicinskih sorti...tj.kompletnu ponudu od medical seeds-a + od RQS imaju 2 sorte koje su preko 60% Juanita la Lagrimosa -poznata medicinska-sativa- sorta bogata CBD-om

naknadno sam vidjela pitanje vezano za simptome i preporuchene sorte...
ali..ja bi ti preporuchila da si uzgojish-za pochetak- npr. 2-3 sorte koje su preporuchene za tvoje simptome...pa vidish koja ti za shto najvishe odgovara..tj. uzgojish si jednu za bolove i jednu za spazme..
ima par stranica na kojima se mozhe nachi koje se sorte preporuchaju za pojedine simptome...ovisi kako stojish sa engleskim..npr. pogledaj
http://www.medicalmarijuanastrains.com/tag/good-for-multiple-sclerosis/

ili josh bolje na
http://www.leafly.com/explore


http://www.rollitup.org/medicating/325652-best-strains-m-s.html
 
10.05.2011
23
22
3
46
Hvala na linkovima i pomoći zlavještica.:costumed-smiley-027A što se tiče toga da uzgojim više sorti-to ne mogu,jer ne znam kako ću i ovih 4-5-stabljika koje namjeravam.Ali,hvala,ideja nije loša.Pozz
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ma kako nebi mogla..??
stavish 2 biljke jedne vrste i dvije biljke druge vrste...
i eto..vec imash dvije vrste-sorte..
uzmesh fem.sjeme i nemash problema sa prostorom tj. znash da koliko sjemenki piknesh u zemlju..da toliko biljaka dobijash ( feminizirane sjemenke 100% daju zhensku biljku..za razliku od regular.sjemenki.kod kojih je lutrija...a kod kanabisa..zhene su te koje vladaju )