Amnezia fast, Sweet Cherry kush; MH, HPS 200 i 400W@Selectio

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Sorte: Amnezia fast, Sweet Cherry kush by Linda
Potovi: 13 L
Zemlja: Terra Brill Blumenerde
Lampe: MH i HPS 400 W; MH i HPS 200 W (u boxu 400W trenutno i od pocetka)
Box: 0, 8 x 0, 7m.
Đubriva: Plantela list i cvijet
Trening: LST
Ostalo: Ilsamin Kalcij, Slavol, limunska kiselina za pH regulaciju

Drage kolege, na sugestiju iskusnijih clanova, odlucio sam da otvorim dnevnik. Ovo je moj treci, a prvi samostalni grow.
Biljke su u boxu 0, 8 x 0, 7 x 2 metra. Lampa je MH 400 W, a tu je i prigodni ventilator, stolni, standardni 40 W, koji puse dok je svjetlo, a po noci duva kalolifer. Biljke se nalaze u zemlji blumenerde terra bril univerzalna. Saksije su od 13 litara. Udaljenost od lampe je 52, 53 cm.
Biljke su iznikle iz zemlje prije 25, odnosno 26 dana i do 11. (12.) dana su prskane, odnosno zemlja je prskana dva puta dnevno samo s vodom.
Zatim su dva dana prskane i biljke i zemlja sa mjesavinom vode (ph regulirana) i slavola u omjeru 10 ml/ 1 litri vode jednom dnevno (netom prije "mraka")
12 i 13 voda i slavol
15 dan od nicanja su obe dobile 5mL/L Plantele list.
17 dan od nicanja su obe dobile 10 ml Plantele.
19 dan od nicanja dao sam im kalcija (folijarno, dakle prskao) 3ml/1l vode
22 dan sam slabijoj biljki dao 5 ml Plantele, a drugoj samo slavol i vodu. Inace obe biljke uvijek dobiju slavol i ph reguliranu vodu.
Danas im je 26 dan od nicanja i dobit ce samo vodu i slavol. Nisu trenirane ni topirane jos uvijek
Temperatura je nocna oko 21, 22, 23 stupnja, a pod svjetlom izmedu 31 i 34 s tim da ventilator (kalolifer) duva celo vreme. Vlaga je izmedu 27 i 45 %, u ovisnosti o peskiru u boksu s kojim podizem vlagu

Iz dosadasnjeg iskustva, nikad nisam đubrio biljke bar prvih mesec dana, medutim sada, s obzirom na sugestije ostalih kolega polivao sam ih ovako kako pise iznad.
Primarno mi je da ih izguram zajedno jer su u istom boksu i nemam ostalih mogucnosti.
Okacene fotke su od danas prije poljevanja i danas su, kako sam napisao, dobile vodu i slavol.
Ono sto me u ovom trenutku brine je topiranje, jer vidim da im je krajnje vrijeme, samo ne znam da li da ih topiram u isto vreme ili prvo jednu pa drugu, s obzirom na velicinu, iako su podjednako stare?

Evo i fotki:
Amnesia fast, veca biljka prije poljevanja danas

DSC_0032 - Copy.JPG DSC_0033 - Copy.JPG DSC_0035 - Copy.JPG

Sweet cherry kush, manja biljka prije poljevanja danas

DSC_0037 - Copy.JPG DSC_0039 - Copy.JPG DSC_0040 - Copy.JPG DSC_0041 - Copy.JPG

Molim za sugestije i misljenj. Unapred hvala!
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
523
2.300
163
napisao si da si ih samo prskao 2 put dnevno do 12. dana, ali nisi napisao koliko vode si im davao svako zalijevanje nakon toga. Meni ovako na prvu izgledaju žedno, ali ne mora biti.

Sretno u nastavku :D
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala svima!
@promijeniosamime pa malo su pile. oko litre, a danas je ova veca popila 2 i po litre vode sa slavolom, a manju cu politi kad se upali svjetlo jer nisam stigao danas
@raoza temperatura je do 33 uz ventilator i box s otvorenim krovom. To sto kazes da su imale light burn, kolege su rekle da im mozda fali hrane i kalcija i zivnule su poprilicno nakon hranjenja...... Da topiram obe biljke?
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.544
163
Thiaoouba Prophecy
Nisam mislio na light burn već heat burn (toplotni stres).

Neki problemi s hranjivim tvarima ili drugi ekološki problemi mogu dati slične simptome toplotnom stresu.

Meni je na prvu djelovalo kao heat burn.
Jer su imale uvijene listove te mrlje na listovima koje su smeđe i djeluju suho.
Ali gore na Amnesi mi idalje novi listovi izgledaju uvijeno. I imaju te smeđe mrlje..

IMG_20240212_181633.jpg IMG_20240212_221444.jpg
Držim fige da bude sve uredu.

Temperaturu moraš riješit.
Probaj spustit temp koliko možeš makar da ne prelazi 29-30°C... 2. mjesec je šta će kasnije biti. Otvori na kipu prozor ako ništa. Ako možeš otvaraj svaki dan da se vazduh u sobi gdje je box zamijeni.
Pojačaj ventilaciju da bi uspio ukloniti toplinu i osigurati stalan dotok svježeg zraka za fotosintezu i disanje.
Pazi na zaljev da biljke ne čekaju puno.
Ako imaš morkse alge da im daš može pomoći da se lakše bore.
Riješi temperaturu i biće sve super.
Biljka je zdrava to ti je veliki plus! Pratim:)

Slobodno topiraj obje, zatim sačekaj par dana pa kreni sa LST.:thumb:
 
Poslednja izmena:

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
Hvala ekipa
@RAOZA. ... da u pravu si. Bili su uvijeni listovi. Gledam sada, nakon danasnjeg zaljevanja, puno je manje izraženo i na jednom manjem delu listova
Temperaturu pratim, otvaram box, prozor na kipu i vrata od prostorije gdje je grow, koliko mogu. Mogu pojacati jos ventilaciju
Za tri dana kad ih budem poljevao uradit ću toping
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
UPDATE:
Jutros otvaram vrata boxa i vidim da su se Amneziji obesili listovi. Dizem pot. Lagan. Dao joj sada Slavola 10 ml i vode ph 6, 2 - 6, 3. Topirao je, popila nesto manje od 3 litre i to sve u dva dana. ... mnogo pije. Osim sto se lisce obesilo, vidim, a kako je to netko ovde i primetio, da su se i neki listovi uvrnuli prema unutra. Evo izgleda amnezije prije poljevanja:

DSC_0031 - Copy.JPG DSC_0032 - Copy.JPG DSC_0033 - Copy.JPG DSC_0034 - Copy.JPG
prije poljevanja sumnjivi listovi sumnjivi listovi izgled


DSC_0035 - Copy.JPG DSC_0036 - Copy.JPG DSC_0037 - Copy.JPG
Amnezia nakon topiranja otkinuti vrh velicina otkinutog vrha

Sweet Cherry kush:
Ova biljka je danas isto topirana. Popila jedva litru. Manja je i nerazvijenija od Amnezie. Evo kako to izgleda:

DSC_0039 - Copy.jpg DSC_0040 - Copy.JPG DSC_0041 - Copy.JPG
prije poljevanja prije poljevanja otkinuti vrh

DSC_0042 - Copy.JPG DSC_0043 - Copy.jpg
topirana topirana

Nekoliko pitanja:
1. Da li da im dadem Plantele list sledece poljevanje i koliko? Kalcij mozda?
2. Prije drugogo topiranja pretpostavljem da im treba LST? Kad tacno?
3. Koliko vremena treba proci izmedu prvog i drugog topiranja
Hvala svima!
EDIT:
Biljke nakon poljevanja i topiranja u boksu:

DSC_0044 - Copy.JPG
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.544
163
Thiaoouba Prophecy
Kakva je sad temperatura?
Pošto ti je temperatura bila divlja preko 30°C samim tim brže se i zemlja suši u potu. Pazi da se ne osuši skroz uzmi podigni pot tako ćeš najlakše steć osjećaj kada je vrijeme za zaljevanje.
Kako joj svako 2 dana daješ 3l vode tako se brže oslobađa đubrivo u zemlji.
Zemlja je TB crvena ona je malo jača i ima u sebi hrane ali one su preko 30 dana u toj zemlji gore si malo davao đubriva od sledećeg zaljevanja možeš počet sa dodavanjem pola doze plantella pa ćemo vidjet kako će odreagovat ako imaš CalMag možeš dodati svako drugo zaljevanje prevetivno. Za sad izgleda zdravo. Uvijanje se smirilo izgleda da si stvorio bolje uvjete što se tiče temp.
Što se tiče topiranja možeš opet čim novi vrh izađe. Možeš sačekat 5-7 dana.
Te sporedne grane su krenule u širinu nakon topiranja pa tako i radi lst svaku vuci/zateži na svoju stranu.
Taj Kush je pokazao pred-flowers :)
Pošto otvaraš prozor malo više baci oko u boxu i pregledaj lišće da nije kakva gamad uletila.
Kod tebe je obrnuto umjesto 250w MH u vegi, a u cvjetanju 400w HPS.
Idealna lampa za tvoj box bi bila MH/HPS 250w. 400w mi je više za 1m².
Te bi i temperatura bila idealna nego što je sad.. Kada temperatura bude zadovoljavajuća samim tim ćeš podić vlagu te će se smanjit uvijanje listova te se nećeš plašit nedostatak nutrijenata i usporavanja rasta.
Ti si u fazi vegetacije gdje biljke apsorbuju više vode i hranljivh materija kroz svoje korenje, a zatim ih transportuju do listova, gde se odvija fotosinteza. Nakon toga se desi isparavanje vode i na taj način biljka se hladi. Vlažnost okoline utiče na brzinu ovog procesa. Kada je relativna vlažnost niska, voda brže isparava iz listova, što dovodi do veće apsorpcije vode iz korijena.
I naravno, ispod lista se nalaze spore zvane stomata koji se zatvaraju kada je niska vlažnost kako bi biljka sačuvala što je više vode u sebi na taj način se i CO2 nakuplja u biljci što dovodi do usporenog rasta.
Otvoreni stomati znače da se veća količina CO2 može apsorbirati, što dovodi do boljeg ukupnog razvoja.
Temperatura, vlaga CO2 su najbitniji. Kada napraviš idealne uvjete ostalo sve polahko dolazi na red i biljke su sretnije :thumb:
LST Cannabis Better Yields mobile EN2.jpg 1_Q02Wjs1tAx7v6JKtcq3uuw.jpeg
 
Poslednja izmena:

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.544
163
Thiaoouba Prophecy
Ajd ispratit ćemo u nastavku kako će biljke odreagovat. Ajd rećemo da su uvjeti dobri bolji su nego su bili.
Pa pokazala je spol šta će biti kasnije vidjet ćemo.
Koji režim koristiš (12/12 - ili 18/6 - 20/4)? Možda je bolje smanjit na 200w MH pa kako biljke rastu kasnije ubacit jacu lampu. Šta piše 200w ili 250w? :D
Ako je 200w ako ćeš nastavit u tom boxu growat ja bi probao te od 200w prodati i kupiti od 250w jer bi bile idealne za taj prostor.
Ubacio si još jedan ventilator što si rekao da imaš?
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
@RAOZA. Da uvjeti su bolji. Biljka je stasala i porasla je vlaga u boksu, a pala i temperatura. Sad je to 30 stepeni i oko 40 - 50%. Biljke bi trebale biti fotoperiodne, a nadam se i da jesu. Rezim u boxu je sad 18/6.
Lampa je od 250 W, a sad sam stavio ovu od 400 jer je prethodni urod u istom boxu, a sa 250 W bio puno manji nego s 400 ali u nesto vecem (1 x 1 m.) boxu, pa rekoh idem da probam s lampom od 400 u manjem boksu.
Trenutno je u boxu kalolifer za grijanje u mraku i jedan ventilator i cini se da dobro rade posao.
Biljke sam juce polio. Dobile su pola plantele (5 ml. ) i Slavol i ph vodu 6, 3. Amnezia, veca biljka je popila 2, 5 l , a manja biljka ok 1, 5 L
Biljke su topirane prije 4 dana. Kad da im uradim LST?
Evo izgleda biljki jucer prije poljevanja.

Amnezia:

DSC_0033 - Copy - Copy.JPG DSC_0034 - Copy - Copy.JPG DSC_0036 - Copy - Copy.JPG

Sweet cherry kush:

DSC_0039 - Copy.JPG DSC_0043 - Copy.JPG DSC_0044 - Copy.JPG

Snimljeno danas u boxu

DSC_0031 - Copy.JPG
 
Poslednja izmena:

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.544
163
Thiaoouba Prophecy
Ja bi krenuo sa 250w MH pa nakon ulaska u cvjetanje ubacio 250w HPS ili ako imaš 400w HPS uz dobru ventilaciju ne bi trebalo biti problema. Bolje je nego sa 600w u 0.8m²!

250w je za 0.5m² - kolega Pikacu je uzgajao u 0.8m² sa 250w bio je dnevnik i izvukao 150gr
400w je za 1m² uz dobru ventilaciju može i u 0.8m²
600w 1,2m² - 1,5m²
I da ti je box 1m² - 1,2m² ja bi uvjek koristio u vegi manju W pa pojačao sa većom u cvjetanju. Jer cca 70% boxa kad popuniš možeš šaltat na cvjetanje, jer ostatak boxa popuni u strechu i cvjetanju.
600w je trošenje energije na tako malom prostoru. Izabrao si opciju 600w da bi dobio veći urod, a za uzvrat si dobio strest koji kasnije može izazvat gomilu problema i smanjen urod itd...
Treba stvorit idalne uvjete (temp., vlaga, co2) pa tek onda hrana i iskustvo growera da bi dobio dobar urod ili neka početnička sreća.
Na tebi je sve da odlučiš....
Možeš sa LST početi, pratim, sretno dalje! :)

Edit:
Kad da im uradim LST?
Ubacio sam ti gore 2 fotografije pa pogledaj imaš i na netu i na YT možeš pogledat dnevnike na forumu dosta toga će ti biti jasno. Trebao si nać mentora pa otvorit dnevnik bolje nego da se tapkamo u dnevniku kako šta...
 
Poslednja izmena:

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
351
449
63
@RAOZA. Hvala na komentaru. Lampe nikad nisam ni imao, ni planirao obe (650 W) u boxu u isto vreme. Sad je 400 W i ostavio bih ovako dok ide, a cini se da ide jer su se uvjeti popravili.
Ne vidim te fotke koji si okacio...
Mentora nema na raspolaganju trenutno, osim Bizze, kojem sam pisao ali mi nije odgovorio.
LST cu zapoceti sa sledecim poljevanjem. Do sada sam ga radio 7 dana nakon prvog toppinga, pa ce to otprilike biti to.
Drugi toping namjeravam 7 dana nakon LST, odnosno 14 dana nakon prvog toppinga
Da li da ima dam hrane sljedece poljevanje? Prethodno poljevanje (juce) su dobile pola plantele.
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.544
163
Thiaoouba Prophecy
Nema na čemu.
Ja sad ne znam gdje si ti napisao 600w, a da sam ja to pročitao izgleda da je moja greška sory :D
Bizzzo je na odmoru.
Možeš i sad LST jer je biljka stala sa rastom a sporedne grane su krenule u širinu sad ih samo razvlači ustranu.
Ako si jučer dao sačekaj da vidiš kako će biljka odreagovati.
Kad budeš radio opet update vidjet ćemo dalje. Bitno da je uvrtanje stalo i da su uvjeti bolji nego što su bili.
Ne vidim te fotke koji si okacio...
Možeš topirat drugi put i na 3 spratu listova i onda krenut sa LST puno je lakše.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.544
163
Thiaoouba Prophecy
Podigni lampu na 35/40cm i prati biljku šta ti govori spusti i diži po potrebi, ako vidiš da je slabo ili da ih prži....
Taj reflektor ispravi stavi vodoravno tako biljke ne primaju ravnomjerno svjetlost.
Ja bi do kraja dobar LST radio to je još 15+- dana i spremno za 12/12....
Pogledaj koji dnevnik indoor da vidiš šta je lst i zatezanje pogledaj od beštije npr. dnevnik bit će ti puno jasnije!
 
Poslednja izmena: