Zemljiste / zemlja [outdoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
druze u outdooru nema nikakve nauke sto jednostavnije to i bolje i uopsteno je tako sa growanjem sa zemljom indoor,outdoor..za outdoor sam vec predhodno pisala'vrlo je jednostavan.. .. :Laie_28: dok vec vodebni grow ili ti hidro to je nesto malo drugacije ali nije sad neki bauk ni to..koliko vidim da bi ti hteo veci prinos,a to je svakao neogranik tu se nema sta eksperimentisati toje tako...dok opet organik po meni u prednosti za medicinske svrhe ulja itd..pa sta ti mislis da niko od nas to do sada nije probao uporedjivati i eksperimentisati,a to ti sad upravo govorim..probano je uporedbe u indooru i hidro i svi smo imali na kraju iste rezultate,kao i u predhodnim usporedbi znaci da je to tako ..jedino u indoru je sog zakon sto se tice prinosa,i grovanje sa zemljom.. ti mozes probati ako imas visak semenke i uporedjivati a rezultat ces dobiti ovo sto sam ti ja sad napisala ,veci prinos u neorganiku... :samoja a sad da .. :leafblunt:
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ninice moja draga,prvo ja nijesam Dzeparonja vec Dzparanoja :D Drugo,nista ja nijesam rekao lose da bi se ti morala dopunjat....niti mislim o tome jesi li experimentisala ili ne....to nije predmet moga obracanja. Mislim,u istom smo timu ;) I da,u pravu si,interesuje me prinos,jer kao klasicni Balkanac uspjeh identifikujem sa "mnogo","dosta","najbolje"I ostali sinonimi. Dakle,hocu da zakucam,kao dedino krme,da ima vutre na povale :D Ja se prevashodno obracam pocetnicima,kojima I sam pripadam. Prvi ja nijesam smio pisat ako ne pitam nekog dobrog growera smijem li,da prostite!!! Ovo je jedna od najinterensatnijih tema pocetnicima,a ja samo pokusavam da iste opustim,da ne prave bauka od growinga. To mi je bio motiv I cilj,a ne da tvrdim nesto kao brat Overdoze,da bi na mene odmah,kao na njega pocela paljba. Iako smu meni njegove biljke vrh,e sad sto ih on pokida prije vakta....xaxax to je drugo pitanje :D Eto to je to,kazem experimentisite,mislim,opustite se,razmisljajte logicno,I odradite. To je sve. Ako nesto neko I zajebe nece nebo pasti na nas. Sad sam sebi smijesan kad procitam dnevnik koji sam vodio,I pitanja koja sam tamo postavljao. Nego odosmo u strasan off,nadam se da mi moderatori nece skinuti glavu :D A plana cu se drzati,pa u novembru 2015 pricamo koliko imam(o) (kilo)grama :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CATFISH and sharp

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
htela sam samo pomoci ,bas zato sto nisi nista lose rekao...i da znas kako to izgleda iz prakse i koje prinose od kog uzgoja mozes ocekivati jer te to i zanimalo, koliko sam shvatila..ha,ha a tek vidim sad lapsus dzeparonja da je napisano,sory nije zaista namerno ma batali cu onda ovu vutru :leafblunt: za dimit,naravno salim se ...pozz :vb_wave:
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Hvala na info iz prve ruke u svakom slucaju ;) to dosta znaci. Ako budem imao 5 biljaka 3 ce onda biti neorganik,jer zelim dobar prinos. Ali ovdje su neki dokazani groweri zakucavali sa velikim prinosom iz organik vrta (citajte sta je na ovu temu imao da kaze Micurin I njemu slicni). Tad bi moje zadovoljstvo bilo apsolutno,da na djubrivu I jos nekom prirodnom dodatku skinem sa biljke nekih 500 gr. Mozda zvucim neskromno,ali sve ispod bi bio neuspjeh. Kostano brasno,kore od banana I ostalog voca,trulo sijeno,med....sve ovo ljudi dodaju u zemlju ili od ovoga prave buckurise. Moje PITANJE je:ima li od ovakvih tretmana zemljista I biljke konkretnih,vidljivih rezultata,ili su dobrobiti od ovih tretmana samo spekulacije ???
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Najbolje da ne kometarisem ali jace je od mene..kao sto vidis kolega da je tema skatljiva i da nece ti niko na to odgovoriti,cim se spominje dobar prinos itd...a i na ovo pitanje si goreo dobio odgovor ali od nekog ko ima cetrdesetak postova a ti sto pedeset pa mislis da nije strucna toliko..evo ja imam preko petsto pa cu odgovoriti,da neznam ni deset posto koliko zna ona koja ti htela dati savet..vrlo retko pise i neznam sta joj bi..:) posto trazis dokazanog growera de ces veci dokaz njene biljke su skoro sest metara i prelazi Kilo suvog..a ja koja nemam pojma uz njenu pomoc i moje smaranje dobila tih 500g koje tebe interesuje,imala sam i pomoc od Powera a i cilija malo sam smarala i njih kad nina nije bila tu..i uz silne poplave i kise koje su zadesile moj grad i zemlju i najezdu insekata i puzeva...nemoj se ljutiti ali veruj da nije sve u postovima...pocetnici retko predju 300g,mozes dati med banane sve je ti ok ali kad dodje budj i napasti od insekata a ti nesmes prskati ako growas organik..nije sve u zemlji problemi nastaju i posle..a moras i posaditi semenku koja ima veci prinos ako bas juris to..i koju semenku vise posadi ako hoces bas organik...nemoj se ljutiti DzParanoja jos jednom nista licno i nebih da se prepucavam jer mi nije to nije namera,a nina sory i ti...:) koliko vidim i ja cu ostaviti vutru,cudno deluje na mene...:)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Dzparanoidni. ukoliko imas materiala za organik i ako mislis obradit vec od sad rupe, samo sibaj i to komplet grow . nista 2 bilke org. i 3 neorg.
I ukoliko dobis manje od pol kg. po biljci(a neces) smatraj grow ispodprosjecnim.

sijena ima u kravljem gnoju tako da ti je suvisno ekstra stavljat, mjesanjem i zakopavanjem istog konzerviras "neraspadnuti" material i vise bi mogao smetat korijenu biljke nego sto ce pomoci.
isto vrijedi i za svijeze nasjeckane koprive , stim da ona ionako je bolja kao svjeze spravljeno gnojivo.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Koliko sam citala forum a pogotovo zavrsene dnevnike i to vanjskog uzgoja,pa mogu reci da sam ih i iscitala gotovo bas sve...i da je koliko sam videla tih pomenutih pola kg po biljci mi se vise cini da je to sam vrh dobivanja a ne prosek..daleko je to od proseka,pre dodje da je prosek ono sto sam ja rekla a to je 200gr..do 300gr..a do 500 kao i preko toga par grovera..:) a kamoli pocetnik,ali ko zna cuda su uvek moguca...:) :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ili vi previse dimite pa "ne znate sta je pjesnik htio reci",ili ja lose izrazavam svoje misli pa me cesto pogresno razumiju :D Uopste,ali uopste,ni na kraj pameti nijesam pomislio da je Nina nestrucna. Ena,ti si pomagala kod mog prvog growa,pisala si u mom dnevniku,znas koliko sam nebuloznih pitanja postavljao...tako da ne mogu,ne smijem,I NECU uzimati broj postova kao dokaz iskustva,verziranosti,znanja. Znanje se,uz ljubav I kasalj uvijek poznaje,I ja isti,ZLI Dzparanoja sam prepoznao da je Nina dokazan grower,ali kad se pozivam na nekog,u ovom slucaju Micurina,to je zato sto mi se svidjelo nesto konkretno sto je rekao,uradio . Ne ocjenjujem ja ovdje ko je dokazan a ko nedokazan. Ne pada mi napamet to da radim (evo kad me vucete za jezik,Power veze nema,bolji sam od njega :D ). I ovo sto sam rekao da cu uraditi,to sam procitao kod nekog,pa malo modifikujem,malo kombinujem...sigurno nijesam dobio prosvetljenje sa neba,vec ucim od VAS. Tako,nema potrebe da se osjecate prozvanima,I da osjecate potrebe da mi ocitate bukvice...dovoljno je da se ukljucite u diskusiju kao brat Sarp,kojeg eto izuzetno postujem,jer mi pomaze od starta :) I kazete nesto konstruktivno,pametno,egzaktno,I odmah ste pomogli meni....I svakom neiskusnom groweru koji bi u buducnosti mogao postaviti isto pitanje. Moj prvi grow,napunio sam nekoliko tegli...- bio srecan. Prvi sam ubrao,ali je onda doslo otreznjenje...poceli da beru Imbra,Stipe,No Joke(stvarno nema sale snjim :) ),Tarzan...I ostali. Ma zvek,ono su kolicine :) Legitimno je da I ja zelim onako nesto. Kad sam vec spreman da radim,da pitam I ucim,onda je normalno da zelim dobar prinos kao nagradu mome radu. Tako,nikoga ne ocjenjujem,u nikoga ne sumnjam,vec samo pitam,a vi moje dame ako vec zelite nesto da kazete,onda samo odgovorite na pitanje,bez tumacenja mojih misli...ispadam jos gluplji u toj varijanti. Broj postova=znanje. E,jeste matrak. Zivjeli,I nemoj kome slucajno da padne na pamet da mi nesto zamjeri :D A svako ko prebaci ovih 300 grama,kod mene je odmah dokazani grower,za sada. Dok ne dosegnem Powerov nivo :) za jedno 37 godina
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Stvarno si lepo shvatio da nije bilo zlo namerno sa moje strane i svaka cast na tome...:) a koliko vidim i sa tvoje vec omanji nesporazum...svakako da i dalje mozes da racunas na moju pomoc i u nekom od sledecih growanja...naravno ako ti bude bilo potrebno i bude zapelo negde...:) pozzz
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Sarp,vrlo sam blizu odluci da te poslusam,I da kompletan grow odradim organik. Jedno pitanje za tebe,sta mislis o zemlji koju sam koristio u ovogodisnjem grow-ingu??? Podsjeticu te o cemu se radi. To je zemlja koja se nalazi neposredno uz mjesto gdje se stajsko djubrivo odlaze. Tacnije,ona je sama nekada bila djubrivo. Posto ugori,I odstoji neko vrijeme (par godina),dolazi do degradacije djubriva,I ovo polako postaje zemlja. Moj djed na ovo mjesto decenijama odlaze djubrivo,a sama zemlja je granulasta,crna ko djavo :D ,I sasvim cista. Na ovom mjestu obitava mnostvo crvenih glisti,sto je indikator kvalitetnih uslova,tako barem procitah....a iz same zemlje uvijek iznikne suma kopriva,onako bas velikih I razvijenih. I koprive su valjda dobar indikator kvaliteta zemljista,pa sam mislio da iskopam rupe dimenzija koje sam naveo...da dno prekrijem djubrivom,kombinacija kravljeg I kokosijeg,a da zatim rupu napunim ovom zemljom. Komsinica,profesorka biologije stalno dolazi da uzima ove zemlje za cvijece. Potvrdicu da joj cvijece izgleda sjajno,prava dzungla od cvijeca. Sarp,sta mislis o ovoj zemlji,odgovara li,ili da sakupljam onu koju izbaci krtica??? Ovo je naravno organik varijanta,za eventualni neorganik cu lako...brendirane vrste zemlje su izbor s kojim se tesko moze pogrijesiti. Naravno,I ostali su pozvani da daju svoje misljenje ili prijedlog :D cak dobrodosli ;)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
stari, sve si dobro objasio i zvuci sjajno, al dok ne vidim svojim ocima( sto nije nit moguce nit preporucljivo hahaha) ne mogu reci da je ok ili nije ok zemlja.
odmah cu ti reci da je dobra za startanje raznih sadnica povrca tipa rajcica paprika i sl. ali ne mora znacit da je dobra i za vutru koja ipak u prvih mjesec dana treba manje bogatu zemlju.
ove sezone u rano proljece, skurio sam jedan AK auto sa "prebogatom" zemljom . a ista je bila idealna za rajcicu koja narasla do 20 cm. visine i kasnije presadjena (valjda si vidio slike rajcice s mog vrta).
ove godine je bilo more out grow-ova di je koristena prejaka zemlja pa je bilo pitanja tipa,-zuti mi biljka bez razloga ,,ili lisce se frce, i sl.
cak su im biljke rikavale .
preporucio bi ti da da zemlju pripremis na nacin koji si opisao prvi put ali bez slame i koprive.
A najbolje bi bilo pomijesat 50%-50% , 60%-40% ili 70%-30% u korist krticnjaka i natrpat rupe stim miksom i nakrivis kapu. mislim da ti i Cill nesto slicno preporuca .
kad ti biljke dostignu 50cm-80cm (za mjesec dana od presadjivanja) lako nadogradjujes zemlju kros gnojenje sa spomenutim gnojivom(stajnjak+kokosji ili golublji) otopljenih u vodi.
uglavnom:
bolje krenuti u grow konzervativno pa kasnije pokrenut revoluciju nego....
 
19.01.2015
31
8
8
32
Ljudovi može pomoć?? Ovako dns sam mislio kopat rupe u živici di bi posadio i zaključio sam da je premočvarno,tako da ću sadit u kantama,pa koji miks zemlje da stavim,mogu stavit samo kupovnu florafin,il običnu,sa običnom sam sadio i sve su mi bile muške,i zemlja se zbetonirala,pa jel imate koji savjet??da zmješam pola krtičnjak pola florafin,dolje dodam gnojiva il??
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Ne mozes samo zemlju sa sajta.
Ja bi izbjegavao tu Florafin....ne vjerujem joj.
PotgrondH, Terra Magma, Compo Sana....pa ak nema toga onda Florabella, Plantella Balkonia, Cvetal.
U to dodaj 10% perlita, bilo bi dobro stavit i 5-10% kokosovih vlakana, par šaka konjskih briketa, i onda mozes stavit nekih 10-20-30% te zemlje sa sajta koja je izmrvljena dobro. To je prilicno individualno. Ja sam stavljao samo kupovnu zemlju. Makar perlit i kokosova vlakna ili vermikulit su odlican izbor za outdoor. Gnojiva ne moras stavljat iako sam ja koristio brikete.
E da...ja ovo pricam za pripremu rupe za outdoor...ti pricas o kantama...manje vise je slicna prica samo ja nebi iso ispod 35L kante.
 

Bush Doctor

Banned
Banovan
26.03.2012
178
731
93
Slažem se sa Stipe-tom.Florafin nemoj uzimat.
Koristio sam nju i ta zemlja nije za uzgoj kanabisa.
Zemlja je pre slaba i biljka će stagirat ako ne kreneš na vrijeme gnojit.
Ako se odlučiš za nju nakon dva tjedna kreni sa gnojenjem.
 

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
Evo moj humus. Nema cega nema =D, ca je najbolje da se on razgradi? Nekakva tekucina ili (Evo ja ispocetka opet citan temu, a vi slobodno dajte prijedloge) tnx
15yiw6x.jpg

2chxpif.jpg


Gnojivo:
Ovcje
a3011t.jpg
 

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
ajme prika cili san se uzbudia ca se tice ovoga. ko dica od 5 godina kad kaze teta u vrticu "bomboniiiiiiiiiiiiii" pa svi vriste ajme. ali isto tako san jako znatizeljan i odlucan. volia bi da vec kad krecen, da krecen kako triba.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Samo nemoj kreniti prije nego je red za kretanje. Jer ce onda na kraju biti da nisi krenio kako triba.