Out Of Body

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Siddhi ili savrsenstvo podrazumjeva odredjene "nadnaravne" moci do kojih se dolaz
rodjenjem,yogom,upotrebom bilja ili zazivanjem.
Krišna spominje manah-javah siddhi koji bi omogucavao potpuno kontrolirana astralna puovanja i sad moram spomenuti ono na sto je vecina ljudi ovdje alergicna premda iz krivih razloga,religija.
Krisna govori kako je ona od kljucne vaznosti za postizanje bilo kojega siddhia,religja je vrlo jednostavna istinitost,strogost,čistoća,milosrđe nema govora o Bogu,to sto neke institucije spominju rijec religija i s njom izazivaju nemire ili potcinjavaju druge nema nikakve veze s religijom kao sto ni vidoviti milan premda koristi rijec vidovit nema nikakve veze s vidovitoscu.
Moja preporuka za one koji koriste neku od metoda za astralna putovanja je da probaju mjesec ili vise dana najbolje bi bilo stalno govoriti istinu uvijek i svuda kakva god ona bila,jer istina ne moze biti uvrijedljiva,neprimjerena ili pogresna jer istina je istina. Na taj nacin metode za astralno putovanje ce imati puno,puno bolje rezultate. Nema instant astralnog putovanja na brz i lagan način.

http://www.robertpeterson.org/BookReviews.html
pozdrav, pustinjak! :)

kao što i sam znaš, konzumiranje opojnih droga uopće nije preduvjet da bi se dogodila paraliza u snu ili astralna projekcija.
čitam ovu temu i vidim da se ljudima takve stvari događaju pod djelovanjem trave.
ono što mene zanima, da li znaš zašto se nekim osobama spontano ovakve stvari događaju, a drugima ne?
nekoliko puta dogodila mi se paraliza u snu, naravno da o nikakvim drogama nije bilo govora. meni je to bilo baš poprilično neugodno iskustvo.
u čemu je stvar? možda u nekakvom nesrazmjeru između tijela i mozga, na primjer, mozak "izađe" iz neke faze sna prije nego što tijelo uspije odreagirati na "buđenje" odnosno mozak je budan, a tijelo spava?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
postoji dosta teorije,od toga da je odgovorna razina melatonin pa do toga da je svako iskustvo učenje duše na putu,a o tome tko će šta iskusiti odlučuje karma,tko bi ga znao vjerovatno je i jedno i drugo. Sve su to pretpostavke i teorije zapravo nitko ne može točno reći, vjervatno ima cijela hrpetina razloga zašto se to netkome spontano događa dok drugome ne,koji su to sve razlozi nemam pojma,vjerovatno ni nisu za sve isti.
Jedino u šta sam sad trenutno siguran je da bi mi jedan dobar joint legao ko budali šamar.
 
26.09.2011
50
7
8
33
Znaci sanjam,da sanjam (kako sam kasnije skuzio to je bio san u snu) ja u pustinji, hodam tj, pjeskarim po onoj prasini, odjendanput stvori se neki lik, izgleda kao neki terror I skoci na mene unese mi se facom u lice, ruzan ko vrag! U tom momentu se probudim I osjecam se u krevetu kako "spavam" hocu da mrdnem rukom, nemogu... otvorim oci I vidim da gori svijetlo..ali nema namjestaja, kauc, sofa nista osim tv-a, u tom trenu nesto me uzdize sa kreveta I jebeno sam u zraku, ali nemam kontrolu, zatim padam, za 180 se zarotiram nazad u tijelo I tuff eto me u ovoj iluziji :)
 
07.05.2015
6
5
1
30
Vrlo dugo sam pokušavao. Jedno godinu dana :D
Čitao sam knjige i prepiske o tome, uglavnom preporučuju sledeće. Trebalo bi da legnete kada ste pospani. Znači, na leđa, ruke pored tela, jedan potpuno opušten položaj. Koncentrisati se na sopstveno disanje, i samo čekati. Ne smete se nikako pomerati, nema češanja, nema bilo kakvog uznemiravanja. Potpuni zen i mirovanje. Kada krene telo da vam trni i da vam svrbi to je pozitivan znak, jer navodno na taj način vaš mozak proverava da li ste zaspali. Fora je da zavarate mozak da ste zaspali, da vam se telo uspava ali da tehnički u glavi ostanete budni. Tako dobijate neki san na javi.
Mislim, ali mislim, da sam 3 puta uspeo ovo da postignem. I to nakon par meseci pokušavanja. Par puta sam tako dosta dugo meditirao. Desilo se to da sam se smorio, ustao, proverio vreme na telefonu, koji mi inače stoji na fotelji pored kreveta, pa potom pomerio isti na sto jer ne volim da mi telefon stoji iznad glave. Kako sam legao da spavam ponovo tako sam se kao "probudio" opet, i zatekao telefon na fotelji pored kreveta, kao da ga nisam ni pomerao. Nisam siguran da li je ovo bio samo san, ili sam uspeo nešto da postignem makar na tih 20tak sekundi. Međutim, nekako mi ne deluje kao da bih sanjao isti san 2-3 puta za redom.
E sad, pokušavanje ovoga što sam napisao može biti vrlo opasno. Postoji nešto što se zove sleep paralysis, ako ste se interesovali malo više za ovo onda ste sigurno čuli. Neki ljudi pate od toga od rođenja i ne mogu ništa da urade povodom toga, a neki je postignu tako što se zajebu pa pokušavaju ovo što sam ja pokušavao. Stvar je sama po sebi neverovatno strašna i uznemirujuća, dijagnostikovana je u bolest, ne zna se šta je izaziva. Ako vas zanima detaljnije, čitajte malo o tome na vikipediji, ili pogledajte ovaj dobar dokumentarac.
 

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
ne vjerujem da je paraliza sna bolest, meni je paraliza sna popraćena euforijom,a ne strahom,ako želiš da te bude strah ili si uvjeren da će tako i biti strašno i uznemirujuće onda vjerovatno i hoće,ali isto tako može biti i fantastično iskustvo, kako si uzmeš,ne mora ti biti strašno samo zato što je netko drugi rekao da mora biti.
 
07.05.2015
6
5
1
30
ne vjerujem da je paraliza sna bolest, meni je paraliza sna popraćena euforijom,a ne strahom,ako želiš da te bude strah ili si uvjeren da će tako i biti strašno i uznemirujuće onda vjerovatno i hoće,ali isto tako može biti i fantastično iskustvo, kako si uzmeš,ne mora ti biti strašno samo zato što je netko drugi rekao da mora biti.
To stoji, sa tim stavom sam i polazio u pokušavanje istog :D
 

vutricvidoje

Banned
Banovan
02.01.2016
6
3
3
37
Pre godinu i po sam meditirao i jedne novi otac nije mogao da me probudi 4 sata, setao sam kucom u polusvesnom stanju, udarao sam ga a svega se secam kao kroz maglu, na kraju sam se probudio i video muriju koja me odvela na psihijatriji jer se otac uplasio i pozvao muriji koja me je opratila do bolnice.
Sta mi se to desilo, zasto 4 sata nisam mogao da otvorim oci, sad me strah da opet meditiram da mi se
ne desi ista stvar...
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
nisam te bas skonta pri pocetku,al to mi lici na mjesecarenje,hehe skupilo te a nis ni kriv ni duzan,i sto je bilo dalje?:popcorn::
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Dosta rijetka pojava s obzirom da znam dosta ljudi koji se bave raznim tehnikama meditacije ali nitko nije tako nešto doživio pa da mi je rekao. Lako moguće da je mjesečarenje to što je Cvjetno društvo rekao.
E sada kakvu "vrstu" meditacije ti prakticiraš @vutricvidoje ?
 

vutricvidoje

Banned
Banovan
02.01.2016
6
3
3
37
ne znam sta me nisi razumeo, 4 sata sam bio u polusvenom stanju, zavrsio sam 45 dana na psihijatriji,
tad sam vario i do 3 grama ali sam smanjivao pa me nesto puklo, uglavnom nahebo sam ko zuti, jer mi je cale bacio 2 kg trave plus bolnica i ludaci oko tebe, zaebana stvar..
a meditiram obicno, sednem, disem i trudim se da ne mislim mada meditiram pomalo
jer se iznerviram sto ne mogu da ne mislim. uvek mi nesto projuri kroz glavu.
sad samo pomalo meditiriam ne varim a cale mi ne da da sadim a cak sam boksic skocko.
cekam svojih 5 minuta kad se odvojim od njega, dotad mogu o travi samo da sanjam jer je u mom gradu susha.
ps, dobio sam dijagnozu paranodina sizofrenija i sad me spricaju na 15 dana, naebo sam a dobar sam decko :D
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
bolje da prestanes neko vrime sa duvkom,dok se ne slegne stvar i vidis na cemu si,a najbitnije je da se pomiris s tim sto se dogodilo,ma koliko tesko bilo,sretno;)
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
niko ne moze da ne misli, i to je uglavnom najveca zabluda ljudi koji zele da meditiraju...ono sto treba, jeste da se nepoistovecujes sa svojim mislim, da postanes svestan posmatraca u sebi, i da posmatras oluju misli kroz koju prolazis, energiju, svoje napetosti, strahove, brljbanje, i u nekom momentu imaces osecaj da si oslobodjen i prozet nekom vrstom blazenstva i smirenoscu...
pri astralnoj projekciji, uglavnom te svaki manji strah vraca u telo, i nije lako "pustiti" se...medjutim, i meni se jednom se dogodilo da u kratkom vremenu ne mogu da se vratim, mislio sam cak i da sam mrtav...to je bilo dok sam bio mladji, i provodio sate u meditaciji, bukvalno po 5-6 puta na dan meditirao, i po sat ipo vremena, stalno probavao neke vezbe za astralnu projekciju,iako i sam nisam potpuno verovao da je to moguce...poslednjih par godina, te vezbe sam proredio, sto bi rekli, zivot me naterao, tragedije, razocarenja, nedostatak vremena su ucinili svoje, ali to je nesto sto ce me uvuci opet kad tad, kad budem spreman.:) inace, mislim da je izlazak iz tela mnogo laksi mladjim osobama nego starijim,jer sam taj osecaj je mnogo drugaciji od onih koje poznajemo, a mladji lakse prihvataju promene i izazov, a sto je najvaznije, umeju jos uvek da se igraju! i to je ono sto je najvaznije, kako za meditaciju, tako i za astalnu projekciju....ne trebas da se pripremas za nju kao za eksperiment iz nuklearne fizike, prepun ozbiljnosti i sistematicnosti, nego da budes spreman da se igras sa sobom i istrazujes..."vezbe" koje su u mom slucaju izlgedale najdelotvornije bile su obicno opustanje svih delova tela, disanje i zamisljanja strujanja energije kroz chakre, a zatim naglog zamisljanja propadanja u liftu, padanja u ambis, letenja iznad tela i slicno...osecaj "propadanja", pojacavanje osetljivosti na zvukove, pa jos ako je propracen snaznim konstantnim pisakom u usima je znak da si u dubokom transu, i da si blizu projekcije...oluja misli i strahova, kao i blaga panika je u mom slucaju nezibezna, i prouzrokuje mi ceste nagle trazaje u telu pri propadanju, verujem da je mnogima poznat taj osecaj...trzaji su po mom misljenju strahovi nakupljeni negde u podsvesti, koji ti daju ne da se pustis, i ako uspes da ostanes njihov posmatrac, velika je verovatnoca da zavrisi na astralu...
ali ja licno ni sam ne znam koja je poenta svega toga, i sta me je vuklo u to, ali znam da su takve stvari prepune ego zamki i lozenja na "super moci", a cim toga ima znacida nisam bio spreman na to...bitno je da trazis ljbuav i mir u sebi, svaki put ponovo i iznova,a ostalo ce doci...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and vutricvidoje
24.04.2016
41
84
18
39
Neznam dal je tema aktivna jos uvijek al evo...
Proslo je dugo vremena od moje zadnje astralne projekcije ili OBE-a. Krenilo je prije par godina sasvim spontano odmarajuci se jedno poslijepodne na krevetu. U jednom trenu osjetio sam da mi cijelo tijelo pulsira u ritmickim valovima uz jako dubok jednako ritmican zvuk u glavi poput subwoofera. Percepcija mi se promijenila uz osjecaj kao da sam poput elasticne gume rastegnut na par sekundi do plafona i potom naglo propadanje nazad prema krevetu. Normalno reakcija je bila instantni napad panike i bijeg iz sobe nazad u prizemlje medju familiju blijed ko krpa od straha.
Uglavnom da skratim pricu...tehnike s interneta mi nikad nisu koristile i smatram da samo nepotrebno opterecuju napredak i otezavaju al iz visestrukih iskustava zakljucio sam sljedece.
Najlakse je inducirati to stanje na nacin da je tijelo jako umorno a umu ne dozvolimo da zaspe tj utone u san.
Na nacin da zatvorimo oci i koncentriramo se na svakakve slike ili bljeskove koji nam se prikazuju dok su nam oci zatvorene. Pri tom pokusavamo prepoznati oblike razne cisto da se um poigrava necim da ne utone u san. Nakon odredjenog vremena svaki put dolazi do pojave vibracija ili pulsiranja. U pocetku je jako neugodan osjecaj...srce se od straha uzlupa i najcesce prekinemo s tim ali treba samo pustiti dalje da to iscezne. U tom trenutku samo treba zamisliti najblizu lokaciju...nesto poznato...npr mjesto pored kreveta u sobi...ili ispred kuce u dvoristu...
Druga metoda je vise spontana a nastupa cesce u rano jutro ako se slucajno probudimo sami od sebe iz nekog razloga. Poanta je da se ni u kom slucaju ne pomaknemo. Idealno je ako nam se samo svijest probudi a tijelo ostane nepomicno... U vecini slucajeva dolazi do laganog pulsiranja ili tih karakteristicnih vibracija koje osjetimo.
E sad.. Sto su te vibracije. Dok je svijest unutar naseg fizickog tijela u budnom stanju titraju istom frekvencijom i nemozemo razlikovati jedno od drugog pa imamo osjecaj da smo jedno te isto...stoga se i identificiramo ovim tijelom...astralno tijelo i fizicko su tad u rezonanciji. Kad induciramo OBE desava se to da pomaknemo frekvenciju astralnog tijela tj nas...jer to mozemo tj astralbo tijelo tj dusa ili kako god nazvali nas...nasu svijest...ima mogucnost prilagodjavanja svoje frekvencije dok fizicko tijelo frekvenciju prilagodjava spontano ovisno o energetskom trenutnom stanju...zdravlju itd...
Zamislimo to ovako... Dok su tijela u rezonanciji titraju npr sa 30Hz frekvencijom. Napravimo li pomak astralne frekvencije da astralno tijelo titra sa 40 Hz doci ce do odmicanja tj. ispadanja iz rezonancije i osjetit cemo po prvi put sebe tj titranje tijela dizickog nazovimo to tako...frekvenciju od 30Hz npr. Udaljavajuci se od fizickog tijela sve manje cemo osjecati titranje i vibracije ce pomalo iscezavati.
Dok sanjamo astralno tijelo obitava na razlicitim frekvencijama postojanja sto nazivamo snovima. Vracanjem u budno stanje dolazimo sve blize fizickom tijelu i u tim jutarnjim kratkotrajnim budjenjima ponekad u zadnji tren osjetimo vibracije fiuickog tijela taman prije nego su postigla ponovno spajanje ili rezonanciju...sta bi na engleskom rekli..just before bodies got in tune again...

Samo zelim upozoriti one koji se zele okusati u tome...bude jako zanimljivih i apstraktnih iskustava...ovisno na koju razinu tj frekvenciju astralno tijelo dodje.
Problem je ako padne frekvencija uslijed npr loseg negativnih emocija i raspolozenja...onda vrlo cesto zavrsimo na nizim energetskim nivoima gdje obitavaju entiteti ( bica) nizeg astrala...koja znaju biti jako jako neugodna. Nemogu nas ubiti jer se radi o astralnom tijelu...percepciji i dozivljaju...al cesta su pojava crpljenja energije, psihickog manipuliranja itd. Netko ib naziva demonima itd...ali jednostavno su entiteti koji se hrane visim spektrima enerhija od njih samih.
Najveci problem je sto jednom kad iskusite par astralnih putovanja nebitno na koje razine...jednom kad otvorite ta vrata...tesko se zatvaraju...cesto nastaju spontano ujutro prije budjenja ili kad ste jako iscrpljeni i umorni...
Igranje sa nepoznatim je uvijek rizicno.
Pokusavanje astralne projekcije je kao pokusavati ici negdje gdje nepoznate nista ni nikog.
Zamislite da ste u mracnoj sumi prepunoj bica kojima je taj okolis sasvim prirodan i poznat a vibste tu uljez koji pojma nema gdje je ni sta da radi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888
24.04.2016
41
84
18
39
Pozitivno iskustvo...
Nasao sam se u nekakvoj drvenoj kolibi iz koje je izisla zena obucena u robu viktorijanskog doba i nosila je kosaru punu voca. Pitao sam je gdje se nalazim a ona je odgovorila svugdje i nigdje. Pitao sam je opet kako to misli a ona je rekla da sam tu gdje duse prolaze a ona im dava hranu za nastavak puta. Kad sam pogledao opet u kosaru unutra nije bilo niceg. Ostao sam zacudjen i nisam se mogao snaci nego sam samo pitao a gdje da sad idem. Ona je rekla nije bitno gdje ces samo putuj.

Negativno iskustvo
Nasao sam se u ulici pored kuce svojih roditelja s kojima sam tada zivio. Bilo je vecer iako je zapravo bilo popodne kad sam krenio pokusavati s astralnom projekcijom u realnom vremenu.
Podno nogu mi se nasla ulicna macka tigraste boje i odjednom je zastala u strahu pogledala u smjeru moje kuce...od straha je skocila preko zida na susjednu ulicu i pobjegla.
U tom trenutku sam vidio kako se crnilo pojavljuje prema meni iz pravca moje kuce...kao da netko postepeno gasi ulicnu rasvjetu. Moram napomenuti da je percepcija svega bila skroz realna kao sto sad vi gledate u ovaj tekst...
Crnilo je doslo na nekih 2 metra od mene i bilo je potpuno mracno da nisam vidio nista iza tog...poput crne rupe...
Zacuo ce glas. Zenski glas djevojcice koji mi je govorio...dodji..pruzi mi ruku...
Ja sam rekao odmah da necu...tko je to pitam a ona nagovarajucim laskavim glasom ponovo...molim te daj mi ruku...dodji ovdje.
Nesto u glasu mi je bilo sumnjivo i previse laskavo nagovaracki i imao sam osjecaj ako udjem u taj mrak najebat cu al bas ono...najebat posteno.
Rekao sam da necu nego da mi kaze tko je..a glas je odgovorio prvo sa odgodom i kao da izmislja ime kroz djecji smijeh...mmmmm hihi..Brankica!
Sobuirom da nikad zaista nisam cuo za ime Brankica do tad...za Branka jesam...nesto mi je presumniivo bilo i unao sam odmah da mi laze. Rekao sam necu doci.
U tom trenu je usutilo...i nakon par sekundi osjwtio sam...dakle nisam vidio nista nego osjetio da se to priblizava kroz mrak sve brze prema meni i da ne maknem li se da cu najebat.
Osjecaj je bio kao da ste stjerani u kut i gledate kako netko ide nozem na vas a nemate gdje...s tim da ja nisam vidio nista al sam nekom vantjelesnom percepcijom osjecao. Nemogu to opisat nego tako.
U tom trenu sam pozelio samo krenuti dalje od mraka nize jiz ulicu prema ulicnoj rasvjeti i lebdeci sam isao prema svjetlu nadajuci se da cu se spasit.
Pokusavao sam se vratit nazad u ovo stanje i jedva uspio. Otvorio sam oci i bio nazad u krevetu i osjetio kao da je to jos oko mene i pokusava me zgrabiti al nemoze i bijesno je...kao da sam mu iza stakla..jer vise nisam u toj sferi postojanja gdje je ono i gdje mi mozda i moze nesto...neznam.
Stvar me zaintrigirala jer sam tu vecer isao s prijateljicom na pice i autom sam usao u tu ulicu pored moje i vidim na ulici se nesto koprca po podu...nisam mogao proc autom jer je to bila macka koju je auto iapred mene taman pogodilo i sjebalo joj kraljeznicu pa se ritala i vukla prednjim sapama po podu. Izasao sam iz auta da je maknem da mogu proc i kako sam joj prisao blizu skuzim da je to ista macka koja je u pocetku te astralne projekcije s moje ulice u strahu pobjegla preko zida bas na tu ulicu kojom sam sad autom prolazio... Imao sam dojam da to sta god me pokusalo sjebat nije se zadovoljilo s tim neuspjehom pa je macka najebala umjesto mene...mozda zvuci glupo al ista macka ne samo bojom nego jbg...ista macka sta da kazem...mozda je slucajnost...al sto ako nije..
Nakon tog iskustva nisam vise si priustio nikad potpunu projekciju vec bi je odmah u startu prekinuo cim bi osjetio pulsiranje i zvukove koje sam u postu iznad naveo...
Savjet.. Nenojte se zajebavat s onim sto nepoznamo...to je neotkriveno i neistrazeno podrucje i sama mehanika funkcioniranja je totalno apstraktna i bolje nemat posla s tim...moj iskren savjet.
Snovi su skroz druga stvar...letenje u snovima itd...lucidni snovi... Usporedio bi najrealniji lucidni san po kvaliteti realnosti s astralnom projekcijom ovako...Lucidni san...240p ...astralna projekcija 4K rezolucija bez gubitka toka i pucanja il preskakanja radnje... Realnije od realnog jer uz sva osjetila imate i jako jako izrazen instinkt tj vantjelesni osjet...jer tijelo ni nemate tamo...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Zanimljivo, ja već dugo ne izađoh iz tjela u šetnju. Inače budem pametniji kad se vratim, prosvjetljeniji :D. Jbg šaman mi promjenio broj telefona :fuck:.
 
24.04.2016
41
84
18
39
Pa nemam negativnih pojava u zivotu sad vise...jedino mi se znalo desavat svaki tjedan da krenem izlazit pa me strah bilo pa bi prekidao to itd pa mi je smetalo spavanju...kasnije sam se zaokupio drugim stvarima pa se desava rjedje posto ne mislim na to vise.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888