Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
To su ovi banneri gore? vidis vidis nikad kliknuo...odoh bacit oko...

EDIT: Ma niš od toga...79% refleksije...gledam uzet nesto na razini kvalitete mamotha dark room koji ima 95% refleskije...

1364kn je "kvalitetan",1100kn je taj hortilab od hortiline-a al ne mogu nać od čega je,tj.refleksiju,piše samo 680d nylon cloth and Mylar.
 
Poslednja izmena:

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
"Die Innenseite der HortiLab ist Silber und bietet den Höchsten Reflektionsgrad von ca.(+98%). " Srebreni mylar +98%
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells
28.12.2014
5
1
3
47
Otkud si? Bosna,Srbija...?

Btw zašto nebi prošlo na carini? Pa nije to ilegalno:D
ma mislio sam na probleme tipa da netko sa carine kaže nekome, pa taj još nekome i onda za dva mjeseca dolazi mi policija po kući tražiti marihuanu, u malim sredinama je to tako. zanima me je li itko imao takvih problema sa naručenom opremom ili sjemenkama?
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
ma mislio sam na probleme tipa da netko sa carine kaže nekome, pa taj još nekome i onda za dva mjeseca dolazi mi policija po kući tražiti marihuanu, u malim sredinama je to tako. zanima me je li itko imao takvih problema sa naručenom opremom ili sjemenkama?
Ne ide to baš tek tako:)

Vjerovatno si svjestan ukoliko si iz HR da carina ne postoji na robu iz EU.Dakle dolazi direktno na adresu.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pozdrav svima.
moze samo potvrda jer nisam siguran.
moram kupita kantu u kojoj ce mi stajat voda i stvarat se fog za podesavat vlagu u boxu (ultrasonic mister).
interesira me dali kanta mora bit skroz neprozirna (daklem mrak unutra) da se nebi pocele stvarat alge ili je bitno samo da se ne vidi kroz nju, daklem ima svjetlosti u njoj smanjenje zavisno o boji kante.

btw dodavao bih u tu kantu peroksid u onom omjeru koji je i kad se zaljeva bilje, ali dali bi mi moglo to naskoditi bilju obzirom da cu koristiti organic uzgoj jer za doticni nije preporuceno koristit peroksid?
da stavljam radije alkoholni/jabucni ocat, jer ak se ne varam i oni steriliziraju, samo neznam u kom omjeru?
hvala.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bro koliko komplikujes, ako bas hoces tako bolje sto manje prozirno tj. sto manje svetla unutra, razlog si sam naveo. za peroksid ne znam, nisam ga nikad koristio u to malo godina sto growam ;) a kad krece taj grow, pripremas ga vec, bice sutra, 7 meseci... bar toliko si na forumu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
nema sanse da ti se ne taloze alge ali mozes da ih smanjis tako sto ces menjati vodu cesto , sipas u nju neki deterdzent u manjoj kolicini , sklonis sa svetla jer svetlo pozitivno utice na njihovo stvaranje , koristis destilovanu vodu umesto one sa pipe itd...
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
@Power, znam, oteglo se jer je malo vremena slobodnog i kada sam shvatio da treba ulozit puno vremena u znanje, a bogami i love ak oces pravu stvar, oteglo se. al isplatilo se jer sam naucio hrpetinu toga.

mjenjat cu vodu cesto, al svejedno bi htio bit siguran koliko je moguce. mislim da ce se voda dosta trosit da bi odrzalo 60-70% RH. kanta ce bit izmedu 30 i 50l, zavisi koju uzmem.
nebih stavljao deterdent ako to moze naskodit bilju jer ipak se ta vlaga/para hvata po njima. zato bi isao sa octom ili peroksidom.
jel zna netko za ocat jel to ok za sprijecit alge i koji omjer stavljat?

e i jos nesto, gdje stavit odusak od tog cuda, daklem crevce gdje izlazi vlaga/para u boxu? pri vrhu boxa, na dnu ili negdje na sredinu?
mislim da na vrhu nije pametno jer tamo je lampa (CT) pa bolje da je nize mozda?

lp
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
ja sam ti napisao koliko znam o tome ...
Mogu da ti smanje probleme i ocat i h2o2 ali nece te spasiti od algi skroz .
Deterdzent za sudje u maloj kolicini ne steti biljkama to je sigurno , a ti probaj pa googlaj malo , imas forume za akvaristiku koji se bave ovim problemima pa mozda i nadjes neki pametniji odgovor ;)
a vodena para ide uvek na gore jer je laksa od vazduha , to joj je osnovno svojstvo , dakle sto nize stavi . I pripazi na kondenz oko ct-a ...
pozz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
postoje razliciti preparati koji se koriste u akvaristici protiv algi, raspitaj se za npr. Easy-life AlgeExit, Sera Alogovec, Sera Pond Algen stop, Tetra Algizit, Tropical Algin...