Neonske i Fluoroscentne [CFL] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.06.2013
13
0
1
Pozzz uzgajivaci, jel moze neko da mi kaze u box oko 5m2, da li moze da pokrije jedna lampa CLF od 200-250W ili bi mi trebale 2 ipak je to malo veca povrsina.
 
03.06.2013
13
0
1
Pozdrav.U planu imam da zapocnem prvi grow,odlucio sam se za cfl sijalice,jer mi to za prvi put deluje nekako jednostavnije i sigurnije.E sad,i tu bi mi trebala mala pomoc.Box je dimenzija: sirina 100cm,dubina 55cm,visina 140cm.Od sijalica mislim da postavim cfl 200w plavu 6400K,i cfl 125w crvenu 2700K.Dual sijalice mi nisu dostupne,nigde ne mogu da ih nadjem.Po specifikaciji,plava od 200w je 13000 lm,a crvena od 125w je 8500 lm.
Da li je to dovoljno za box ovih dimenzija?I da li istovremeno mogu da koristim obe sijalice tokom celog uzgoja?Ili da crvenu prikljucim tek posle faze vegetacije?
pozz drugar, plava se koristi u fazi vegetacije, a crvena u fazi cvetanja, samo sto mozes ti da kontrolises kad ce da krene vegetacija tako sto ces da biljke kad krenu rapavi listici da seces uzmedju prva 2, onda ce ona da se deli, tako sto ce da pravi 2 vrha, onde opet kad napravi 2 rapava listica, ti je seces izmedju njih, na oba vrha, za nekoliko dana dobices 4 vrha, i njih mozes isto tako . Na taj nacin produzavas fazu vegetacije, i cvetici ce svi biti na povrsini tako da ce iskoristiti osvetljenje maximalno.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nema nikakvih tajni, citaj forum, moz i ovu temu od pocetka, edukuj se malo i nemoj pisati svasta po forumu kao ta prica o topingu, nema veze sa produzavanjem vege faze, samo je jedna od tehnika treniranja kanabisa. dobio si odgovor za tvojih 5 kvadrata, a moje pitanje je sta ce ti 5 kvadrata kad ne znas osnovne stvari oko grovanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: winnie the pooh

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Zato i pitam sto nzm, kako da pokrijem tih 4,5m2 sa CLF, mnogo mi je 2500W, od tog racuna za sruju bi pao u nesvest

Moj savjet ti je da smanjiš kvadraturu na recimo 2m kvadratna i uzmeš 1000W HPS ako ne inzistiraš na CFL. 2,5kW struje ti troši prosječna klima, sad ti vidi koliko ti se to isplati.
 
03.06.2013
13
0
1
nema nikakvih tajni, citaj forum, moz i ovu temu od pocetka, edukuj se malo i nemoj pisati svasta po forumu kao ta prica o topingu, nema veze sa produzavanjem vege faze, samo je jedna od tehnika treniranja kanabisa. dobio si odgovor za tvojih 5 kvadrata, a moje pitanje je sta ce ti 5 kvadrata kad ne znas osnovne stvari okogrovanja[/QUOTE
Moj savjet ti je da smanjiš kvadraturu na recimo 2m kvadratna i uzmeš 1000W HPS ako ne inzistiraš na CFL. 2,5kW struje ti troši prosječna klima, sad ti vidi koliko ti se to isplati.
Hvala, jos cu se malo raspitivati, planiram da pravim ulje, a kad ulazim vec u program grovanja, ovo je najveci box sto sam nasao, a isti mi je trud oko 2m2 i 4,5m2
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
to ti mislis da je isti posao jer ocito nemas ni jedan grow za sobom, procitaj i pravilnik ako nisi, to je pre grow-room nego grow-box. i bez spamanja u temi sa jasnim nazivom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Postovanje drugari. Ovih dana sam zapoceo svoj prvi indoor, u pitanju su dve biljke i danas im je sesti dan. Rastu odlicno, idu u sirinu i za sad izgledaju zdravo i srecno, ima dva reda listova.
Procitao sam temu o CFL koliko sam stigao, pa bih hteo da postavim jedno pitanje. Imam 4 CFL jacine 40w, dakle oko 1500lm po sijalici i 6400k. Sve je ovo postavljeno u frizideru redovne velicine, oblozeno folijom, tu je ventilacija itd..
Znam da je za cvetanje potrebno toplo svetlo, mene zanima da li ce one iscvetati pod ovim sijalicama od 6400k? Hteo sam da uzmem 2 hladne i 2 tople ali ove druge nikako nisam uspeo naci.

Ovo radim vise iz radoznalosti, inace grovam napolju godinama i u indooru sam guster kao sto vec rekoh, stoga ne zamerite. Unapred zahvalan na odgovoru, pozdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne mogu zavrsiti cvetanje sa 2x40w cfl-a od 6400K, to je prakticno malo i za vege odraditi, trebas bar 100w po biljci ako hoces neki pristojan urod, potrudi se da nadjes jos bar 2 od 2700K
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trevor

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Ima 4 CFL od 40w trenutno, dakle 80w po biljozi. Hvala na odgovoru, moracu da nadjem negde te sa 2700k. Imam neku crvenu neonsku cev za akvarijumske biljke, razmisljam da namontiram i nju.
Te stedljive sijalice su 40w ali se 'racunaju' kao zamena za redovne sijalice 0d 125w
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Gledam LED svetla kao opciju, gotovo sam resen da uzmem i dopunim setup. Mada mi tek kod njih wataza nije jasna, sijalice su od 3.2-10w, mada kaze da su odlicne za uzgoj bilja i da je iskoristivost svetla maximalna. Valjda ce uz te CFL koje vec imam ispasti nesto.
Izguracu ovo do kraja i mislim da se bez obzira na ishod u indoor vise necu petljati. Bitno je ucestvovati :D
Procitao sam temu o potrosnji struje takodje, mozda se varam, ali nekako mi se cini da na kraju ispada skuplja pita od tepsije, racunajuci i ulozenu opremu.
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
Pozdrav ja planiram prvi grow u pc boxu i sad imam unutra hps 70w philips i zanima me jel joj to dosta za vegetaciju i za cvjetanje ili da dodam jos jednu ili dvije cfl daylight zbog plavog spektra neznam jel dovoljna samo hps za jednu biljozu i ima li dovoljno plavog spektra i za vegetaciju hvala
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.904
358
Socotra Island
eelslap.com
Trebalo bi biti dosta ako ti nije neko ogromno mega serversko kuciste .
Ako imas mesta i nemas problem sa temperaturom dodaj slobodno CFL-ove, prijace joj sigurno dodatni plavi spektar (6400k) .
Ja sam uspesno radio sa kombinacijom 70w HPS i dva plava CFL-a od 23w , a imas dosta slicnih primera u zavrsenim unutrasnjim dnevnicima .