Mimosa x Orange puch 1x diy led e27 prvi grow posle dugoooo vremena

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
hvala puno na savetima. ja znam sta je ovima bilo. najpre nestrpljenje pa sam skinuo previse male klonove onda im je bilo hladno i eto. al nema veze idemo dalje bice uskoro da se skinu novi nema predaje. skinucu jedno 10 valjda ce se jedan primiti pa da imam sta da izbacim na cvetanje. ako sam toliki baksuz da mi zapadne neki retardirani fenotip koji nece da pusti korenje prestacu da gajim dok sam ziv. necu ni ulje da koristim nek crknem eto
 

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
drugari da ne pisem i ovde, pisao sam u problemi tokom uzgoja temi kakve muke imam sa klonovima.
imam jedno pitanje. kada se skidaju klonovi znam da treba da jedna noda ide u supstrat dal to bila vuna kokos zemlja voda il sta god. da li taj deo treba da ima i odsecen deo od drugog da kazem pupoljka ili je dovoljno da bude odsecen list. ne umem da objasnim pa cu slikati sada. IMG_20240329_122825.jpg
znaci da li treba da otrimam taj deo br 1 do stabla pa ispod rezem 45© i u supstrar, ili moze na br2 da rezem gde noda ima samo list da taj deo ide ?
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Režeš malo ispod noda (br 2), par santimetara je dovoljno:

IMG_20240329_131637.jpg
Skidaš i listove sa tog noda, normalno
Može pod uglom 45, tako povećavaš površinu, ali realno - taj nod (BR2) je bitan, odatle najpre kreće koren
Ako režeš na kecu, nema stabla praktično, može u principu, ali mnogo lakše da uhvatiš taj nod ispod

Takođe - obavezno sastružeš prvi sloj kore sa stabla, onaj najtanji
I ne sme vazduh da uđe u stabljiku, klona čim recneš, odmah u pripremljenu čašu vode, dok ih sve ne poskidaš
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lozaaa

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
20240330_002541.jpg princeza sinoc flush dobila sa x3 kolicinom vode na 6.5ph rekao bih da je prerasla svojih 13l posudu repotovao bih je u npr 30l mozda i vecu
Edit: razlog za flush, vidite ove bas velike listove kako su tamno zeleni i savijaju se u kandze, visak azota, malo sam je pregruvao sa tnt
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.389
27.874
1.098
Trøndelag
Totalno nepotreban flush, biljka izgleda najnormalnije. Ako vec i ima visak n kako ti kazes to se potrosi u tranziciji da ce biti i malo. Stavis dva zalijevanja za redom cista voda i super be mora se odmah sve flushat. Da je ja uzgajam ja bih samo nastavio dalje gnojiti ali to sam ja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lozaaa

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
Princeza danas bila u spa centru :)
Najpre skinuo par klonova i ubacio u casu sa vodom od vrbe. Jedino se nadam da nisam zeznuo situaciju jer sam grancice vrbe prelio vrucom vodom bio juce da odstoje, posle videh da pise topla.
Dalje, princeza dobila pruning donjeg dela korena jer je bas bio umotan, repotovana sa 13 na 25l, na dno hidroton kuglice za drenazu, i mix poth kokos perlit. Dobila ponovo lst spram novog pota, i zalivena sa duplo vise vode, i spram toga full dolza root i zyme i tnt 2/3 doze. Sad cekam hoce li preziveti ovoliki teror :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lozaaa

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
Svi klonovi iz kokosa propali. Svi klonovi koji su bili na aeroppnicu pa prebaceni u zemlji da probam da ih spasim propali. Novi pokusaj idu oni prenoceni u vrbinoj vodi. Skinucu za par dana jos nekoliko pola voda od vrbe pola aeroponic. Ako ni to ne uspe onda vegetiram jace majku i ide na cvetanje. Popizdeo sam!
Jedno pitanje, moj neki cilj bi bio oko 300g to vi mi dalo zalihu ulja za oko pola godine. Za svetlo i prostor znam manje vise sta kako koliko, ali da li je dovoljno 25l normalnog pota ili da kupim veci smart pot onaj od platna i jos jednom je presadim??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lozaaa

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
20240402_210644.jpg 8 20240402_210659.jpg
Klonovi gornji red svi preko noci bili umoceni u vodu od vrbe, dva su u kamenoj vuni dva u potH zemlji dva donja u potH sa clonex gelom. I dva u diy aeroponskom cloneru su umocena u clonex gel 20240402_210729.jpg 20240402_210655.jpg

Princeza nakon skidanja klonova dobila supercroping par preostalih vodecih vrhova, vise nemam srca da je secem i skidam klonove. Ako ni sad ne uspe sa jednim biljnim i jednim kupovnim rooting hormonom i sa 4 razlicite tehnike onda sam ja najveci baksuz na svetu i odustajem od kloniranja. Presadicu princezu u 50 ili 70l pot napraviti joj veci box jer ovaj je svakako prerasla, jedno 400-500w e27 led i ide gasss. Sve sam zivce pogubio oko ovih klonova kilavih
 

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
Sve u redu, evo da ti objasnim zasto. Imam pored drugih problema i nekog izvrsitelja koji mi je blokirao pristup bankama karticama i sl. Tj sve sto bih uplatio odmah bi skinuo. Nemam kako da dodjem do semena, zato mi je jako vazno da mi bar jedan klon uspe, sacuvam njega da poraste opet s njega jedan uspesan klon se osstavi on na cvetanje i tako stalno i da vise ne brinem za ulje. Kad nemam ulja ova moja multiplex skleroza pocne zesce da mi zagorcava zivot bukvalno ne smem da sam bez a u jako ozbiljnoj sam besparici niti mogu da kupujem vise materijal za ulje a i to je sa ulice, taj cvet je uvek upitnog kvaliteta zato sam se i odvazio da gajim ponovo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lozaaa

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Probaj da se igraš sa pravljenjem feminiziranih semenki. Tipa jedan klon ako ti uspe, tretman koloidnim srebrom (dva puta dnevno u vege, dve pred switch, I u tranziciji jedno nedelju -dve još, idealno 50+ ppm, lako se pravi, treba ti malo srebra, voda i adapter za struju, što veća voltaža to bolja, oni kineski što idu 6V ~ 18V rade posao super) i više nikada u životu ne razmišljaš o semenu, ali bukvalno. Jedino što ćeš imati stotinak semenki istog kultivara :)

Klona nateraš da promeni pol, oprašiš majku (još ako uspeš samo jednu granu, top) i to je to
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lozaaa

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
158
527
93
41
Dobru ideju si mi dao brate, igrao sam se ja ranije sa semenima, tj sa srebrom koloidnim i uspevali su mi klonovi, ono sve lagano, klonex i u zemlju. Jeste da sam ja malo zardjao al nema neke nauke, sve sterilno uradim ko gljive da gajim, sve po skolski sto bi se reklo i jbg. Sad sam se hiper maksimalno potrudio da sve bude sterilno.
Jako bih se obradovao da mogu da pravim ponovo bebe semenke :) uslov da uspe bar neki klon

Razmisljao sam u najlosijoj soluciji da uradim selfing da prskam jednu granu pa je zastiti, ima neka mrezica sto se koristi za papriku i paradajz da se zastite cvetovi kad oprasujes rucno planski, i znam da mnogi breederi koriste selfing kao precicu ka stabilizaciji tj ka IBl alo selfing nosi rizike od gubitka vigora, ispoljavanja negativnih karakteristika kao i od toga da potomci budu sterilni sto u mom slucaju nije mnogo vazno. Uuuu kad bi uspela semena da uradim neki Sog 1x1 to bi bilo bas lepo :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lozaaa and Wendigo

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
ispoljavanja negativnih karakteristika
Tačno, zato nije poželjno da biljka samu sebe opraši, već da imaš makar dva različita fenotipa - u suprotnom i hermafroditizam hoće da se ispolji...ali ako je stani-pani, svakako vredi pokušati..
Vreme je tebi kritična stavka - klon dok pusti koren i razmaše se - u najboljem slučaju 20 dana, plus tretman koloidnim rastvorom (nedelju-dve pred switch), i samo cvetanje dok se ne formira lepo polen, računaj dva-i-po meseca verovatno.
I treba tempirati da biljka koju ćeš oprašiti (u tvom slučaju npr majka) bude u tom trenutku negde na kraju streča/tranzicije, jer tada je zapravo najbolje naneti polen (dakle negde treća nedelja cvetanja)
Dakle, idealno dva klona da ti izbiju, onda je mnogo lakše voziti ih :)
Jedan na koloidni rastvor, drugi u cvetanje, i završe vremenski isto..

Sretno u nastavku svakako, ja verujem da će na kraju uspeti :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lozaaa and Infinity