Male kucne carolije - modifikacija grow opreme, ideje i "izumi"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
Pitao sam brofessional-a juce u temi
https://vutra.org/topic/11616-tutorial-kako-napraviti-kontroler-klime-u-boxu/?p=307761
oko modifikacije ventilatora, ali njega nema vec pola mjeseca na forumu aktivnog...

Ako ovdje ima kakvih spretnih elektricara da su voljni pomoci, savjetovati, napraviti mini tutorijal, i za buduce narastaje da ostane?

Dosta je ljudi pocelo koristiti ove ventove, a uz malo spretnosti i pojasnjeno mogli bi smanjiti buku, odrzavati idealnu temp., ustedjeti... kucu zapaliti. :hotpants: :eek:hno:
Nesto poput DIY modifikacija centrifugalnih/turbinskih ventova pomocu potenciometra i termometra?

Jah Bless!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Derim

Banned
Banovan
08.03.2015
8
10
3
BiH
Odstranjivanja mirisa iz aktivnog ispuha odlično se obavlja i klasični filter klime/kabine automobila, sa aktivnim ugljem. Za RENO MEGANE košta oko 15-ak eura (može za bilo koji drugi automobil, bitno je samo da je dimenzijama odgovara raspoloživoj ventilacijskoj rozetni.). Smjestite ga u pravougaonu ventilacijsku rozetnu, kakve se prodaju u trgovinama na odjelima na kojima kupujete i ventilatore. Rozetna koju sam koristio (230 x 235 mm / Ø150mm) košta oko 5,00 eura i načinjena je od lima. Jedna joj je strana kvadratnog oblika (230 x 235 mm) a na drugu paše alu, fleksibilna cijev Ø150mm. Istina, potrebno je kupiti ventilator sa nešto većim kapacitetom izduva (protokom zraka/min), jer filter sa aktivnim ugljem stvara otpor protoku zraka. Također, voditi računa da kvadratna strana rozetne dimenzijama odgovara dimenzijama kvadratne rešetke ventilatora, da bi se sve lijepo uklopilo. Rozetnu, između čijih rešetki ste ugradili filter, okrenuti kvadratnom stranom ka rešetci ventilatora (rešetke ventilatora su također većinom kvadratnog oblika) a jedno za drugo možete jednostavno fiksirati običnom širokom ljepljivom trakom. Spoj odraditi ne žaleći trake, jer je bitno da dobro dihtuje. Kod izbora ventilatora je bitno također pronaći najbolji odnos između protoka zraka i buke koju ventilator stvara. Na izlaz ventilatora navući alu. fleksibilnu cijev koju izbacite van prostora koji hoćete štititi od mirisa. Ventilator možete priključiti preko prekidača ili preko tajmera. Ovako sređen sklop je najbolje ugraditi u plafon boxa, jer tada sakuplja zagrijeni i mirisom obogaćen zrak koji se gomila u višim sferama a sve skupa izgleda kao dobar klima uređaj ;)

Sada, za one koji sumljaju u učinkovitost:
U novoizgrađenom boxu dimenzija 1 x 1 x 2 m (d x š x v) sam ugradio ovlaživač iz samogradnje a pošto sam ga ubacio u limeno kućište koje sam također sam radio od napojne jedinice staroga PC-a, odlučio sam ga prebojati u lijepu zelenu boju ;) Koristio sam klasični zeleni autolak za koji svi znamo kako "miriše", pogotovo u zatvorenom malom prostoru... Odmah nakon lakiranja kućišta ovlaživača sam uključio tako formiran i ugrađen ispuh i stao mirisati izduv iz fleksibilne alu cijevi. Za nepovjerovati, ali filter klime/kabine sa aktivnim ugljem za RENAULT MEGANE je apsorbobao sav smrad autolaka. Dakle, rezultat je bio impresivan. Nije se osjetio niti trag smrada autolaka, pa sam siguran da će i u slučaju "mirisa" našeg bilja odraditi odličan posao...

Cjenovnik "projekta" izgleda otprilike ovako:

- Ventilator VF-AC6 (230V; 1.350 o/min.; 290m3; dim. rešetke 230 x 238 mm) - 15,00 eura
- Ventilacijska rozetna, limena (230 x 235 mm / Ø150mm) - 5,00 eura
- Filter klime/kabine sa aktivnim ugljem - 15,00 eura
- Alu. fleksi cijev Ø150mm, 1.000mm/2.000mm - 9,00 eura
- Široka samoljepljiva traka - 2,00 eura
UKUPNO: 46,00 eura
...... a fercera ko ZMAJ ;)

Sada idem malo pregledati stanje u boxu pa napravim i neku fotku za samograditelje ;)
Živjeli.
 
Poslednja izmena:
10.11.2008
84
137
33
Video sam ja svasta na netu, ali code za ovaj sam ja napisao za svoje potrebe.
A link sa make: slobodno stavi pa mozemo dalje da komentarisemo, ako ima potrebe.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
Neznam jesam li u pravoj temi al nisam pronasao bolje.zanima me koji bi bio najjednostavniji i naravno najpovoljniji nacin za izradu homemade tegli?s obzirom da bi da popune prostor nepravilnog oblika razmisljao sam kupit one vrece(Zamjena za tegle),al sam se ponadao da cu tu pronac neko bolje rjesenje..
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
ja sam radio od DVD Slim covera...imas mislim i tutorial na forumu kako da ih napravis....jednostavno je, samo ih sastavis - izrezes i oblijepis selotejpom, izbusis rupe na dnu i furaj....ja sam u njih ubacivao kesu od smeca u kojoj je zemlja, a onda cijelu teglu u jos jednu kesu koja je zadrzavala vodu (ne pitaj zasto, morao sam tako - pc kuciste)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: derataur

ttt

Aktivan Član
17.07.2015
124
258
63
32
Kako napravit vrata boxa?Više su mi sve ideje prošle al nikako nemogu napravit da svjetlo necuri van...Aj ako ima tko ormarić box i da je radio vrata neka posta neke slike od izrade ako ima il mi pošalje u box,bio bi mu jako zahvalan.Hvala.I ako ima tko ideju kako ventilator stavit da puše po biljci...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
Ovo za vent je pitanje za milijun kuna :) Ja neznam pa ce to GS haha
A vrata...instaliras nekave stare rolete i spustis i dizes bez problema i curenja svijetla van,unutra ;)
 
03.09.2015
29
26
3
zgrade u nizu
Zanima me kakva je mogućnost da se iskoristi onaj aluminijski kao reflektirajuća površina unutar grow box-a...
U nekim sam nedoumicama, a čini mi se solidno rješenje.
287118.jpeg
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Kako napravit vrata boxa?Više su mi sve ideje prošle al nikako nemogu napravit da svjetlo necuri van...
do sad najbolja su se pokazala vrata od ledenice ili hladnjaka, zaustavljaju svijetlo, miris i zvuk. svoja sam kupio od brace roma, 100k dvoja, treba ti metalni stok,to rijesis kod limara, pocincani 1 mm spigan
u L i malo se zabavis.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
ja ti neznam bas s kompom radit, fotke stavlja sin, obeco mi je sutra iza 17 h. otvaram dnevnik i vec sam u problemima s biljkama i trebat cu savjete kluba
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZelenaGroznica