Low wattage mini grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Vidis one prve 2 slike..i na njima listove..one velike..e indika ume da ih pusti po 15-20cm..

racunao sam 5-6 puta + nesto malo sto ne vidim do zemlje..

e zvrljamo ovde bez veze :D :wink: aj prekidamo neka ga neka kaze
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Vanzemaljac je napisao(la):
U svakom sluèaju LTS izgleda odlièno..probaæu 8)
:D haha :ludaci_lol:


Visina biljke je 48cm,ona manja oko 45cm,a box 48-78cm visina 110cm.
stavljene su na 12-12 sa nekih 20-25cm.Inaèe podaci sa aliena kažu da naraste 0,5-0,7m.To je bio i jedan od razloga zašto sam je uzeo.Dosta je zajebana za uzgoj,meni æe od do sad 7 pokušaja(sjemenki) ovo biti tek druga,nadam se uspješno odgojena ženka.Zemlja mora biti smixana baš po njenom ukusu,dok SJ.kao i veæina ostalih ne bira previše.Èini se da sam ovog puta potrefio mix.Prva uspješno odgojena NL#9 je bila 50cm i ne tako razgranata.
Ali zato je njen rad fantastièan-euforièni naleti prijatnih osjeæaja i pozitive a istovremeno ugodan i opuštajuæi.


upaljaè
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Koliko ti je udaljen HPS od vrhova biljki ?
I koliko su ti visoke saksije i od koliko su litara?

cisto me interesuje...

@ neznalica

bio sam blizi... :p
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
One mjere boxa su vanjske,znaèi unutrašnje su nešto manje.
Udaljenost od lampe je 10cm.
Saksije 10l-25cm i 7-8l(nisam siguran)-20cm.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ustvari najvise me je interesovala udaljenost od lampe. Samo 10 cm... Jel greje uopste HPS od 150w. Moje su od 250w oko 30 cm. Ali jos nisam skroz resio ventilaciju :roll: . Kada bi ih sada stavio na 10 cm mogao bih da stavim usta na izduvni vent. i udisem dim... :D
Koliko greje???
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Neznam kako ostale griju,ali ova ne puno.I mene je iznenadila što se toga tièe.Na nekim forumima sam našao gdje je hvale i preporuèuju za closet grow upravo zbog toga.Istina je da daje nešto malo manje lumena od uobièajenih(vjerojatno zato i manje grije).Lampa je"Osram vialox son-t".
Fora je izgleda u ovom "vialox", mada neznam šta to znaèi.
Toliko malo grije da mogu primaknuti prst na 1cm od lampe,gotovo je dodirnuti.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Znaci... Trebao sam i ja HPS od 150 i + neonke koje vec imam...

Ovo previse greje... Pod hitno moram da bolje resim ventilaciju...

Nego, sta bi bilo kada bi stavio HPS od 150w na opremu za 250w. Da li bi radilo? Grlo i upljac vec odgovaraju... ali balast?
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Inq je napisao(la):
Nego, sta bi bilo kada bi stavio HPS od 150w na opremu za 250w. Da li bi radilo?
Nemoj!Neznam dali bi radilo ali sam gotovo siguran da može biti opasno.
Radije bolje rješi ventilaciju.Sklepaj neki reflektor s vazdušnim hlaðenjem(kao što si rekao)tj.sa ventilatorom koji æe duvati direktno na lampu i obavezno montiraj neki jaèi ventilator da ispuhuje vazduh napolje.
Neznam koju lampu koristiš?Na jednom stranom forumu kažu da je(što se grijanja tièe)razlika oko lampi ogromna.Lik je koristio 250w lampu(nesjeæam se koju)i èudio se kad je prešao na 400w Osram(vialox).
Pitao je dali je dobro spojio,jeli sve u redu i kako je moguæe da 400w grije manje nego 250w.Tad su mu objasnili da je moguæe i da je razlika od lampe do lampe ogromna :idea:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Na mom HPS-u pise LUCALOX... Proizvodi je General Electric ili tako nesto. 27500 lumena. Bila je varijanta sa 33000 lumena ali ona je bila mnogo skuplja. Potrazicu Osram(vialox) od 250w cim budem mogao. Jer ovo nije sijalica vec grejalica! Ti tvoju mozes da pipnes a ja ovu kada bi pipnuo zalepila bi mi se koza na njoj...

Za sada cu ja lepo reflektor sa vazdusnim hladj. i time cu da resim probleme. Ali ti ventilatori ce praviti dodatnu buku koja mi ne treba.
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Ne..ekologija brate! :hippy:

Za sad još imaju u zemlji sve što im treba.
Moguæe da æe pri kraju usfaliti kalija..a i to æu pokušati rješiti prirodno :watch_plant: :hippy:
Još im samo fali :sun: umjesto :idea: da bude 100% ekološki proizvod :mrgreen:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ne znam zašto trošite te štedne sijalice (doduše ne znam koliko su para), ja koristim reflektor (znaèi reflektor 500W plavi spektar (biljku bujaju ispod njega) evo slike:

Što se tièe struje, ne troši sekunde koliko se oèekuje. Meni raèun dolazio isto +-7km(3,5€) razlike. A radio je ne 18, èak i po 20 sati. Možete ga okaèiti kako god. Jedina mana mu je što grije, ali ako odradite dobro hlaðenje u boxu, i njega dignete do vrha, vjerujte da æete imati opt. temp. A za one koji uzgajaju van box-a ovo je (barem za mene) extra solucija.

Još da napomenem da on komplet (sa sijalicom) košta 7€ i extra je rješenje što se tièe vegetacije!. Vjerujte biljke bujaju...
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
to brate trosi 0.5KW po satu, što ti je u hrv. 0.40 kn ili ako gori 20h tada te dnevno izade 8kn ili 1.1E, pa to pomnozi sa 30 dana i eto racunice da trosi cirka 25E mjesecno ako uzmemo u obzir da ce neko vrijeme radit na jeftinijoj struji, a kakav spektar daje i koliko lumena u to ne ulazim, a rekao si da masu grije, btw to znam jer ih koristim za osvjetljenje okucnice, pa mozes zakljucit da veliki dio energije koju trosi ne transformira u svjetlosnu vec u toplinsku :cry:
uzmes 4 stedne od 30w i trosis 5 puta manje i sigurno dobijas korisniju svjetlost
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Joj Bezze_Sa je ponosan na ovaj reflektor....povuci rec boss_grow ,reci da je exta :rofl: brzo brzo :D

eva ja cu ga kupiti ma kupicu 2-3 komada samo nemojte vise o njemu :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Hehehhehe, nije ba tako.... :) :lol: samo kažem da sam extra dobro iskustvo imao sa njim pa zbog toga. Ipak te sijalice od po 30w po 4, to je 120W a trebaju 4grla. Ovako praktiènije (a za jaèinu od 500W ne moram spominjati. Daje plavi spektar, i pravo biljke bujaju pod njim). To što grije, istina grije kao HPS, što se tièe struje, kod mene je dolazilo prije regulara 40-45km (20-22,5€) mjesec nakon (pošto je relfektor radio skoro stalno (više od 18 sati), raèun je bio 47,54km. Hoæu reæi da ne troši opušte puno, pravo malo trošši, a biljke pod njim rastu nevjerovatno.
Zbog toga ja i dan danas preferiram taj reflektor jer dok su u vegetaciji, stvarno se razviju extra, i naravno od vegetacije zavisi na kraju šta æe se dobiti (naravno i cvjetanje)....
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Bezze_Sa !!! Nije ga bilo dugo...

Jel to halogeni ili metal halogeni reflektor?

@ Vanzemaljac

trebace im i fosfora dosta. ako vec hoces ekoloski idi u cvecaru i trazi organsko djubrivo. Bice veci headovi ako ih prihranis bar 1-2.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.