LED paneli @ E.shine

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pozdrav vutraši i vutroline :costumed-smiley-027

Rekoh da podijelim s domaćom publikom par informacija iz svijeta LED panela, so here goes ova tema. :thumb:

Straight to the point:
Firma u naslovu se zove E.shine Systems - eshinesystems.com

Locirani su u Shangzhen-u, Kina. I bave se proizvodnjom i prodajom LED panela za uzgoj bilja i akvaristiku.
Proizvodili su panele za neke od poznatijih LED preprodavača, advancedledlights.com Diamond serija, hydrogrowled.com Penetrator serija, itd.
Dok se po internetu nije pročulo za to, nakon čega ih je većina promijenila proizvođača jer su ljudi skužili zašto im svi paketi stižu iz Kine. =))
Iako se reklamiraju kao U.S.A. made etc. etc.

A razlika u cijeni nije zanemariva. 400W Diamond ser. panel s advanceledlights.com košta 1000$, dok je identičan takav 435$ kod E.shine !
S tim da su to još spuštene cijene, prije godinu dana dok sam istraživao o LED-u, taj je panel bio 1500$, a E.shine je tada imao još nižu cijenu 375$.
(radilo se o starijoj generaciji panela)

Budući da sam već drugo vremena razmišljao o prelasku na LED, i to je napokon realizirano. :D

Naručio preko frenda, nedavno stiglo putem kurirske službe.
2 panela od 400W i 1 panel od 100W. (Diamond serija)
[11 boja spektra pokriveno, ON/OFF tipke za plavi i crveni spektar zasebno (ili skupa)]
*veliki panel iako ima 200 led dioda od 3W, zapravo je realne snage oko 400W, jer se led diode nikada ne pogone u punoj snazi, već rade na oko 2.2W - 2.4W
... (dugotrajnosti radi)

Link s layoutom led dioda na panelima (rasporedom) -
3G-50x3W Layout.pdf
3G-200x3W Layout.pdf






Račun je ovakav:
2x ES-200x3W = 870$ (435$ svaki)
1x ES-50x3W = 140$
+ 370$ troškovi dostave
= 1380$x 10% carine x 25% PDV-a
= 1640$ approx. = 1270€= 9500kn


Kinez je na fakturu stavio manju vrijednost (i to pre malenu čak), pa su iz tog razloga carina i pdv ispali manji.
Inače bi trebalo biti sve skupa 1900$ (11000kn), ja ga nisam čak niti pitao da stavi, ali kaže on da ga većina ljudi to pita pa je stavio da me ispadne jeftinije.

S tim da je napisao pre-malenu cijenu (39$ i 78$ za mali i veliki), pa je bilo tjedan dana natezanja s carinom, "dokazujući" da je upravo toliko i plaćeno.
Iako sam za svaki slučaj imao puni iznos spreman, nekako su popustili i ocarinili po toj cifri.

Znači ako bi netko možda išao tim putem, pripazite da ne stavite pre-nisku cijenu da ne bude sumnjivo, ipak svaki ovaj reflektori teži 12.5kg.




Ovim postom nije mi namjera promocija tvrtke E.shine, niti blaćenje ostalih prodavača.
Od ovog posta nemam nikakve materijalne koristi već mi je cilj samo informirati ljude o stanju stvari na trži
štu.

Na svakom od vas je da dalje istraži ovo što je napisano i odluči za sebe u što će ne/vjerova
ti.
Link na E.Shine cijenik koji sam
ja dobio.
http://rapidshare.com/files/1048591388/E.shine%20lights.pdf


Ja sam se odlučio nabaviti panele i testirati iz prve ruke, pa kud puklo da puklo.
Jer razlika u cijeni mi je pre-velika da bih išao testirati ove druge modele, tu sam za 1380$ dobio dva panela od 400W i jedan od 100W,

dok bi tamo za iste novce dobio jedan panel od 400 ili jedan od 600W, ovisno o stranici.


p.s. ako netko posjeduje ili zna nekoga tko bi mogao posjedovati svjetlosni spektrometar a želio bi pomoći pri
utvrđivanju točnosti specifikacija ovih panela, koje se nalaze na E.shine stranici.


http://www.youtube.com/watch?v=DAw13w9eFxY

Pozdrav
;)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
He-man gospodar LEDova!
Ako su to ovi kao od preprodavača koje si naveo onda ima da piči ko ludo. Makar svašta piše po internetu i svatko tvrdi da su baš njegovi najbolji... Iz tog razloga ovaj nizozemac Growing Marijuana with LED, Growshow mi je najdraži, puno eksperimenata + DIY. Iako kad bi sam radio opet bi te puno koštalo pošto svaka hi power ledica na malo košta i po 5€, a tu su i napajanja i svasta.
Sretno i s nestpljenjem očekujem(o) nastavak!
 
12.07.2010
1
0
0
37
Ajde sretno s lampama, nadam se da ce bit zakon. Nadam se da bu pal kakav detaljan dnevnik.
Malo sam skeptican prema cijeni i velicini.
200x 3w led bi trebao bit brutalno jak I skup. Da si sam narucujes samo ledice (200 kom) za samogradnju bi te one dosle oko 400$ a di je ostatak kita.
Imam uzasno losa iskustva sa najjeftinijom robom s ebaya I znam sto dobivam kad ju narucujem.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
sigurno je isplatljiviji i bolji grow s ledicama ali malo preskup biznis za mene... ali svejedno ljepa tema i dobar info!!
svaka cast!!

peace out !
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
gledao sam na stranom forumu ....tip ima 800w ledice ali svejedno stavi jos dvije lampe od 250w hps bocno ...iskusan je grower i tvrdi da na ledicama je bolji dim i kristali su druge boje ali da nemogu napuniti vrhove kako treba i bas za tu svrhu koristi hps-e ...sto je je... lik ima brutalne dnevnike ...heben se zaboravna a bas bi vam pokazo taj dnevnik...skeptican sam malo za te ledice ali svakako nam je to buducnost ...svaka cast he-manu na trudu i volji i jedva cekam dnevnik da ih vidim na djelu :)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Uhvatio se danas malo šarafljenja oko auta pa usput rastavio i mali panel od 100W, ionako sam obećao da ću to napraviti. =)
Diode u panelu su različiti modeli marke Epistar, Tajvanska tvrtka s dugogodišnjim iskustvom u izradi LED dioda.
(Samsung koristi njihove diode u svojim LCD-ima)


Za početak fotografija unutrašnjosti jednog od panela s advancedledlights.com.
(imam namjeru kontaktirati par osoba koje imaju njihove panele i zamoliti ih da mi ih malo detaljnije fotografiraju)




E.shine - 3G-50x3W panel























:hippy:
 
28.05.2011
13
0
0
32
Super mi se ovo cini :)

sam i mene zanima odgovor na ovo pitanje iznad i jos sam mozd ak ko zna koliki je radni vijek tih cuda?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
  • 50,000 hours lifespan, three-Year Warranty
Što bi značilo da će diode kroz period od 50,000 sati davati konzistentan spektar i jačinu, nakon toga nitko ne garantira ništa.
Omjer je 1W LED = 1W HPS ...
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Marketing =)

Sudeći po svim stranim LED dnevnicima očito je da ekipa koja ima kvalitetne panele i zna uzgajati dobiva skoro istu gramažu kao i pod HPS-om jednake jačine. A tu su naravno i Pro groweri koji s LED-om izvlače preko 1g/W, tako da samo LED svijetlo više nije ograničavajući faktor u uzgoju.

Biti će odrađen jedan usporedni grow s ovim mojim panelom:
400W LED vs 400W HPS/MH (znači identične oprema, lokacija i iste sorte(klonovi), ali različito svjetlo)
Nisam siguran kada točno ali nadam se do kraja ove godine.