LED Light Emitiong Diode / COB, E27, Zeus, Hans, Osram, Quantum, Samsung...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.12.2013
37
13
0
Vidu na savetu koji ti je dao roower da nece ici bez dobre ventilacije ti si napisao MA DAJ,pa koliko sam ja skuzio a verujem i dosta drugih clanova na to si mislio...koliko znam da je grow nemoguce bilo kakav da je uraditi bez ventilacije...jer u boxu initiramo prirodne uslove,pa umesto sunca su lampe ilu ti led ,a vetar u prirodi imitiraju ventovi itd....ma mrzi me pisat,ma to je to ukratko...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
PuRgEr&BoYs je napisao(la):
Ne znam na kog se tacno odnosi to sto si zlo kaza
Na tebe. Nisam ništa loše mislio, da se ne vrijeđaš. Sjeti se samo onog od neki dan, sa neonkom i markerom... jel moram više objašnjavati?


Himalayan Gold je napisao(la):
Nema veze,sry svima necu vise nista pisati jer je bolje sutiti i citati.
Polakše! Nitko te nije prozivao. Naprotiv, mnogi, uključujući i mene, žele vidjeti rezultate tvog novog setupa i nikako ne želimo da prestaneš sad pisati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Polakše! Nitko te nije prozivao. Naprotiv, mnogi, uključujući i mene, žele vidjeti rezultate tvog novog setupa i nikako ne želimo da prestaneš sad pisati :)
Znam,zato sam mislio dati par informacija o growu jer vjerujem da ima dosta clanova koji bi presli na led ali nisu sigurni kao ni sam dali se isplati ili ne.

Ne znam na kog se tacno odnosi to sto si zlo kaza,verujem da je to upuceno prehodnom clanu Himalayan goldu ! jel i ja osobno kao i sto sam rekao da neverujem u takva cuda od LED lampi...
Aj kad si vec pisemo i vidim da si jako informiran oko toga pa daj mi molim te napisi jedan konkretan odgovor zasto ti ne vjerujes u led?
Hvala
EDIT
Pa to je osobno neko cudo,ak je tako onda moram i ja sebi kupit jedan.. hm ,ne mora ni ventilacija nista pa jos ako cak nemora ni da se gnoji pa onda pravo za nobelovu nagradu....onda kupim jedan sigurno...
Ovaj post sam tek sad vidio,koliko je tebi godina?
13?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
ajmo sad malo nazad na temu jer cu krenuti sa opomenama, koliko vidim na fotografiji panel ima hladjenje a u boxu se nalazi i vent, kad krene dnevnik ko hoce nek prati i videce sve sto ga zanima ukljucujuci i to da li treba ili ne dodatnih ventova, molim manje bespotrebnog spama i bez pretpostavki i "rekla-kazala" naklapanja, sve ce se pokazati kroz prvi grow
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
11.12.2013
37
13
0
Pa vidi zlo zasto ja neverujem u led,pa ja to nisam ni rekao da neverujem,ali vidim da i ti nekoristis osobno kad ti se svidja kupi i ti nebranim ti...a to za marker pre neki dan pa ja vecu glupost nisam cuo uzivotu da ofarba markerom plavim i da dobije valjda mh plavu svetlost...jer ti citas dobro koje rekao to pa nisam ja ,procitaj jos jednom pa pisi onda a ne kao ti prozivas nekoga!!a to za godine himalaja kakve to veze ima sta si se primio,to si rekao ja sam tako protumacio i sto sad,sad ja treba da nagadjam sta si ti tia rec....
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ma nema veze,nisam ni ocekivo odgovor.
Javim kako napreduje,nece biti dnevnik ali cu tu i tamo napisati koju rijec i popratiti sa slikama.

Pa vidi zlo zasto ja neverujem u led,pa ja to nisam ni rekao da neverujem,ali vidim da i ti nekoristis osobno kad ti se svidja kupi i ti nebranim ti....
Ovo nije prosta recenica a bome ni slozena ovo je prosto nemoguca recenica!!!
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.399
28.032
1.098
Trøndelag
posto su mi ventilatori na palnelu bili izrazito glasni (da ne pretjerujem oko 50 decibela) odlucio sam ih stisati.
za taj podhvat mi je trebao 12v regulator brzine ventilatora,dvije luster kleme,3 pin kabl za ventilatore i malo dobre volje.

potrebno:




prerezite kablove ventilatora i napajanja ogulite zice i spajajte crvenu sa crvenom i crnu sa crnom,kada to napravite
prerezite 3 pin kabl da ne rezete bezveze kabl od regulatora pa ga fino spojite sa vec postojecim prikljucima. nakon toga kabl sa regulatora koji se inace spaja na maticnu ide na napajanje,a drugi kraj spojite sa ventilatorima.
probusite gornji dio lima da mozete sa vanjske strane regulirat brzinu ventilatora i vas panel je spreman za rad.

evo slika kako to izgleda




ipak vam je ovo jeftinija investicija nego mjenjati ventilatore,malo bolji tisi ventovi su blizu cca 20 eura 3 komada,a ovaj cjeli pothvat je 5 eura.
 
04.06.2011
24
53
13
h8930-4-f089.jpg pozdrav forumaši

Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovom LED grow lampom

Nema svoje hladjenje a uopšte se ne grije, naime ja sam ovo naručio postavio i BOX mi je otkriven pa sam morao odustat od uzgoja, sada imam instaliran grow na drugoj lokaciji pa me interesuje da li ovo baš radi kako treba a ovo su specifikacije:

Features:
Ultra bright and environment-friendly, no UV and IR radiation.
Long service life and high luminous efficiency.
Stylish and exquisite appearance.
It is suitable for showcase, residential, office, hotel lobby, shop, exhibition room, landscaping, etc.

Specifications:
Plug: EU
1- 225 LED RED/BLUE GROW LIGHT
Light color:Red Blue
Lifecycle: >50,000hrs
Output voltage: 14W
Input voltage: 85-264V
Working Frequency: 50-60Hz
Operating temperature: -30 to 50℃
Package size: 36 * 32 * 5cm/ 14.2 * 12.6 * 2in
Package weight:832g/1.83lb
 

Prilozi

  • h8930-6-f089.jpg
    h8930-6-f089.jpg
    123,3 KB · Pregleda: 13

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.399
28.032
1.098
Trøndelag
ovo je dobro mozda za prvih par dana,inace tanko ti je to.
gledaj ledice od bar 3w i svjetlosni spektar
  • Blue: 430-440nm, 450-460nm, 460-475nm ; Red: 620-630nm, 650-660nm ; IR 730nm ; White 3500K 6500K .
 
04.06.2011
24
53
13
20 dollara sam platio, koristit cu je ipak opet zajedno sa CFL lampama nece valjda smetat jedno drugome
napravit cu dnevnik, a dosta toga sam naucio ovdje jer vec iza sebe imam par uzgoja ali samo sa CFL lampama
ipak hvala na savjetima
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
04.06.2011
24
53
13
ja sam mnogo pogrešio što nisam odmah uzeo taj HPS ali bilo je pitanje prije gdje to nabaviti jer ja sam iz BiH a sada nije problem ali sad manjka novčanih sredstava ( uvjek nešto fali ), ali mogu vam reći da CFL-ke su takodjer dobre jer po biljci sam izvlačio suhog prosječno 200gr