Kako sam pao i posljedice (tužna priča) !

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Dakle growam prvenstveno zbog zdravstvenih razloga, (imao sam nesreću prije nekoliko god zbog koje imam brdo zdravstvenih problema čak sam se u očaju okrenuo i alkoholu koji mrzim, brdo tableta pijem koji trenutno pomažu ali dugoročno :grob:
Živim sa starom. Prvi grow je bio out. a onda sam krenuo u indoor.

Za nju je to droga i nema diskusije sa njom o tome. Zato sam jednu radionu preuredio malo, i u nju složio dva boxa,za wege i cvjetanje. Tu ona baš nije ulazila. A i boxove sam uklopio kao obične ormariće. Na sve sam pazio, nikom nisam govorio, a kamoli prodavao ili "častio", čak se nisam ni družio sa ljudima za koje se u mjestu zna da "dime".Jasno i zaključavao sam taj prostor. Jednom odem do trgovine i u povratku brdo murje pred kućom ko da sam napravio masakr u Dublinu. :mad:
Odmah sam znao šta je. Stara me nešto trebala ušla unutra i kako me nije bilo ta "njuvara" je sve pregledala i jasno, vidjela moje biljke. Odmah je zvala policiju. Priveli su me u postaju. Nisu me ispitivali. smjestili me u samicu. Poslje sam skužio da su morali jer su čekali nalog za pretres. i forenzičara za narkotike, kojeg nema u mom mjestu. Sutra su me odveli da prisustvujem, pretresu slikanju i sl. Zvali komšije, kao svjedoke. Njih deset policajaca bokte. A svi ljudi gledaju. Nisu me provocirali, vrijeđali, naprotiv,lagane šalice gotovo opušteno, osim što sam ja bio jasno živčan.
Sve poslikali. premjerili. Forenzičar i nije neki stručnjak. nije znao šta je Timer u potvrdi o oduzimanju predmeta napisao za njega da je potenciometar. Dok sam potenciometar nije ni skužio. Za dosta stvari je pitao: "kako se ovo zove". Nije skužio ni prigušnicu ni vent za ispuh pa mi to i ostalo. :banana_rasta: . Još je za biljke koje su bile u cvijetanju, ito ove:
https://www.vutra.org/threads/grape-muerte-white-widow-cfl-hps.17153/page-5
Brendirano sjeme kako se vidi rekao da su loše jako.
Opet su me vratili u postaju i čekao sam u samici dok su oni još nešto tamo ispisivali, štali. nisam dugo bio par sati. uzeli su mi mob i kompjuter. Zatim su me odveli pred istražnog sudca. Dali su mi da ponesem medicinsku dokumentaciju. I to odvezli me kući po nju. Sudcu sam sve rekao kako je, i pokazao jasno dokumentaciju. Mada nemam bolesti za koje je u HR dozvoljena konzumacija u medicinske svrhe ni recept. Sudac kada je vidio dokumentaciju,rekao je "pa ovolike tablete nebi ni konj preživio. Rekao je "samo nemojte prodavati, najvjerovatnij ćete dobiti pismeno upozorenje ili uvjet"
Da pazite da u "bookmarks" vašeg preglednika ne stavljate prečace. niti da ostavljate šifre u kompu zapamćenje.
Tu sam bio pametan jer mada su mi oduzeli komp odmah čim sam izašao od sudca odmah sam se sa drugog kompa prijavio na vutru i promjenio šifru. i zadnje posjećenje sranice. za svaki slučaj i ove warez forume, u strahu da mi ne dodaju i nelegalno skidanje filmova igrica i sl.
Imate vremena danima za to, jer dok oni to sve zaprime odrede vještaka, bla,bla, prođu dani i dani. Čim bi spojili moj komp na net pošto sam prijavljen u google chrome, vidjeli bi sve. Iako sam sudcu rekao da samo uzgoju naučio sve na netu ipak me strah bilo da vide prijavu na ovaj forum, što prijavu to je i ok, ali dnevnike uhhh :zvezda::. Jer se branim da mi je to prvi grow, da sam u očaju pokušao i to. Zato ne spremajte šifre, ne prijavljute se u pregledenik.
Jer ako vam to ostane u kompu svi prečaci (bookmarks) će se čim komp spoje na net sve se vratiti. A kako rekoh frka mi je bila da mi ne vide da growam duže. :sesir:.
No srećom za oko mjesec dana su mi vratili komp i mob. Uz obrazloženje da pretragom
istih nije pronađeno ništa što bi ukazivalo na moguću prodaju ili nabavu preko neta. Imao sam u kompu i brdo piraterije to nisu ni spomenul niti ih valjda briga. Bilo je to prije kako se vidi u dnevniku gore navedenom pred kraj 5 mjeseca. Do sad nije podignuta optužnica. Niti sam pozvan na suđenje. Očekujem ove zime pa ću updejtat temu kako bude nekakvih dešavanja.
Ne trebam ni spominjati u koji sam očaj pao, htio sam se i ubiti.
Popiti sve te tablete, i završiti već jednom sa ovim usranim životom. Majku mrzim, mogla je pokidat biljke, razgovarati samnom, neznam šta ima od toga da joj sin ide u zatvor. Nisam joj nikad bio na teret. Uvjek sam plaćao pola računa, Davao novce za hranu, trošio svoje pare za uređenje kuće popravke održavanje. Vozio je doktoru, u trgovinu. Nikad joj ništa prigovarao, nisam dovodio neko društvo, pravio tulume u kući i sl. Ni pušio vutru u kući.
Sad ne razgovaram sa njom više, Tu radionu sam preuredio u garsonjeru a imam i kuću na selu, (nažalost selo je gotovo napušteno, putovi očajni a kad je zima nemoguće je doći do kuće autom. a ja sam teže pokretan tako da ne mogu tamo preseliti) ali budem ljeti samo da je ne vidim. Rado bi odselio i nikad joj se ne javio. Al ebg. nemam novaca a malo ko i ima danas da kupi kuću ili ide u podstanare. Primam osobnu invalidninu 1.250 kn. :drull: Radio sam na crno servis kompjutera ali i to je propalo zadnju godinu, niko nema u mom mjestu love za popravke, odjavljuj net. ili se koriste mobitelima, tabletima da idu preko neta.
Po tome možete znati koliko sam se "žrtvovao" za taj ljek. (btw kad sam imao vutre 80 posto tableta mi nije trebalo, bio sam veseo, pun nade, života. Alkohol nisam mogao smisliti.
Znam da je ružno govoriti o rođenoj majci, ne želim joj zlo, ali je nemogu ni podnjeti više. Zbog njenog ograničenog mozga, ja ispaštam. Da stvar bude još i gore više nikom ne dozvoljava da mi dolazi, prijeteći im da će zvati policiju ako mi budu dolazili. Ko da je druženje zabranjeno. Toliko o njenom primitizmu. Šta je stim dobila?. Zna da nemogu odseliti tek tako.
Kada je stari umro, ja sam se odreko svog djela nasljedstva u njenu korist. Tako da je pravno svo imanje njeno. I može šta hoće, može me i istjerati iz kuće tj. sad te moje garsonjere.
Kao šlag na tortu svima je po mjestu to ispričala predstavila me kao narkomana. Ljudi okreću glavu od mene. (zaostao kraj prilično). Tako da sam sad kao u zatvoru poluotvorenog tipa. Pričao sam svojoj doktorici o tome, i ona je rekla da mi stara nije normalna.
Da zaboravih reći istražni sudac me pitao nakon što je vidio dokumentaciju, i da mi je određena "trajna terapija" na kojoj je duga lista ljekova koje moram doživotno koristiti.: "šta su vam doktori rekli?" Odgovorio sam da mi nisu direktno rekli "probaj sa travom" ali su mi sugerirali. Na što je on rekao da je i njima tako rečeno..Opet vidjećemo kako će to tretirati državno odvjetništvo. Pa ću updejtat ovu temu. Čim bude nekih dešavanja. I tako riječ, po riječ, usamljen, pijem ljekove, od kojih mi otkazuju bubrezi jetra, psiha me rastura. Ne vidim izlaz. Da sam zdrav, odmah bi se spakovao.. otišao što dalje, radio bilo šta. Recimu u austriju, živio sam u Beču godinu dana, radio sam tamo, dima je bilo na svakom koraku,. Jeftin, dobar,murju baš briga za malo vutre, kupiš normalno u trgovini stabljiku do 15 cm. nosiš kroz grad... ali nisam pušio par puta samo u tu godinu. Radio sam po cijeli dan nekad izašao van subotom. Da jasno znam šta je trava i od prije u srednjoj sam znao zapaliti sa društvom nekad nije me nešto privlačila. Al' sad mi baš treba To je to za sad. :(
 
Poslednja izmena:

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
imam prijatelja koji je prosao slicno sa roditeljima iako je bio 28+ godina star uzas ,kak ljudima znaju bit isprane glave do te mjere .....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and dexor

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
. Za dosta stvari je pitao: "kako se ovo zove".
Sabani....a zna traziti od drzave dugovnje za vjestacenja gdje optuzenog pita sta je sta...bas sabani:grrr:
Svi ti "uhljebi"zive na nas racun,a niko tebe ne pita kako zivis sa 1 250kn,samo znaju suditi i glumiti pravnu drzavu.
A za ove sabane po selu..ma boli te uvo,rokaj po svome..da nitko nezna,probaj pomalo skidati tablete..
A hebiga bro..pomalo:thumb:
Jooj..nisu za mene ovakve nebuloze od "drzavnih organa reda"....:spliff:
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Užasna situacija:fuck:
Dexor, izdrži nekako dok se bura malo ne stiša, razmišljaj kako si pomoći trajno i svakako prije izbaci ljutnju, jer ako to ne učiniš ista ti neće dati konstruktivno razmišljati.
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Hvala svima na podršci, dobio sam i od jednog istaknutog člana foruma i ponudu za konkretnu pomoć. btw. Ja nisam klinac u srednjim sam godinama. Nisam živio sa majkom cijeli život. Pa da bi neko rekao "eto hoće da te zaštiti" jer ista ta ne pita imam li šta jesti il' sl. Uglavnom ovako u samoći. Razmišljam kuda da odselim. Nešto ovako recimo: http://www.slobodnadalmacija.hr/sce...-nam-bilo-mrsko-da-nam-se-pridruzi-koje-musko
Kasnije vam slikam ljekove koje sam upravo podigao u apoteci, i to samo dio koje dobijam preko HZZO-a i koje samo doplaćujem. ali još toliko kupujem drugih koje ne pokriva isti HZZO. (danas te nisam mogao kupiti, nemam para pokušavam uštediti za drva, ide zima. od nesreće moram i kupovati drva mada imam svoje šume ko u priči, ali nemoogu jasno više raditi sa motorkom)
Nadam se da nisam dosadan, ali vi ste mi jedini kojima mogu se požaliti. Jasno, svjestan sam da ima mnogo ljudi koji su u većem problemu od mene. Nedavno mi je jedan poznanik umro od raka. Posjetio sam ga ali je već imao metastaze. Kako je prilično konzervativan nisam mu rekao da proba uljem se izlječiti. A kad me uhvatila grižnja savjesti i htio mu otići reći on je umro.
Edit: evo slike
Ljekova od HZZO-a i to je doživotno iliti "Trajna terapija"
IMG_20171019_115556.jpg
 
Poslednja izmena:

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Brate ja bi ti nekako pomogao ali neznam kako. Drž se. Duša me boli kad ovo čitam. Nevjerovatno, vlastita majka... Da imam love poslao bi ti, jedino ti mogu ponuditi par debelih grana sa harvesta... Vjerujem da ćeš ipak izaći kao pobjednik iz te situacije, na ovaj il onaj način.
Želim ti svo dobro i ako te put navede u Zg, imaš smještaj, klopu i ganju, žene sam traži ;)
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Hvala @Budfield, da mi je registrovan autić (imam mali daewoo matiz moj vjerni "Sančo Pansa" kako ga od milja zovem, da eto kad sam kod autića, pošto sam sređivao tu garsonjeru da gospođi mojoj majci ne smetam, nisam imao dovoljno para za reg., imao sam pola, ona se nije ponudila da mi bar posudi, iako i nju taj auto vozi i nikad ni za gorivo nije dala a kamoli pomogla kad je u kvaru. ) došao bi onako na kavu i joksu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Budfield

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Tesko je prihvatiti cinjenicu da smo sami odgovorni za kvalitet zivota koji vodimo.
Krenuvsi od svoje porodice, u kojoj se pretpostavlja da smo rodjeni kako bi drugima udovoljavali, sto je prihvatljivo, pod uslovom da to udovoljavanje drugima meni predstavlja zadovoljstvo, a to onda nije udovoljavanje drugima nego licno meni.
Ne zelim ostaviti pogresan utisak, ali ziviti zivot u ogorcenju i nezadovoljstvu je besmisleno. Boriti se da djeca zive u blagostanju i takav zivot smatrati ispravnim je totalna glupost. Djecu treba vaspitavati da su samostali, da je njihov zivot i kvalitet istog, iskljucivo, u njihovim rukama, da nauce sami sebi obezbijediti ono do cega im je stalo, umjesto da isto ocekuju od drugih, jer sve sto lako dobijes nema apsolutno nikakvu vrijednost. Vrijedi samo ono do cega dodjes uz dosta ulozenog truda i pomalo odricanja.
Ne treba od drugih, pa ni od roditelja, ocekivati da se bore da nama bude bolje, to je obaveza koja je nama podarena.

@dexor Majka je majka, jedna jedina i besmisleno je ocekivati da je bezgresna. Svi mi grijesimo, sto namjerno, sto u neznanju, i ocekujemo da nam se greske oproste, ako ih ikada postanemo svjesni.
Ne treba nikome zamjerati. Nema potrebe gajiti losa osjecanja ni prema komsiji, kamo li prema rodjenoj majci.
Lijepo si opisao u kakvim si mogucnostima, u kakvim uslovima zivis, svjestan si situacije, jos se samo potrudi da u takvim okolnostima izvuces najbolje od zivota, a to je samo do tebe.

Sto bi PPNJ rekao "u dobru je lako dobar biti.." tako je i u ljubavi, lako je voliti jednostavne ljude, ali vole se i oni komplikovaniji, oni koji nam zivot znaju zakomplikovati.
Prosto je to, samo kad se shvati. Zivot nam je ljepsi ukoliko smo posveceni ljubavi, pa makar i prema neprijatelju. Mrznja je sama po sebi veliki teret na dusi, kojeg nije lako nositi, a vrlo cesto pod tim teretom pokleknemo prije cilja.

Zivot, poput medalje, ima dva lica. Jedno je lijepo, dok je drugo malo ruznije. Budi siguran, ako ti je ruzan, to je iskljucivo iz razloga sto si odlucio gledati njegovu ruzniju stranu.

Svako dobro i ne daj se.
 
Poslednja izmena:

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Moram posebno zahvaliti @metalmaniac koji mi preko pp. nudi i konkretnu pomoć. Čak da skupi ekipu da se sredi ta kuća na selu i put do nje da mogu autom doći. Al ne treba kuću sređivati, to je prekrasna drvena kuća (kao i sve ovdje po selima) Nju sam sam obnovio, jer je u ratu bila skroz gotovo propala. moja majka nije ni čavla pribila a opet je vlasnik. Rado bi postavio slike, ali neznam smije li se. i jeli pametno. Ako se pitate zašto nisam growao tu. Jesam prvi grow. ali tu je "lovna zona" stalno dolaze lovci krivolovci pa i murija da love. (bez obzira na lovostaj na koji sam računao) jasno gospoda neće u šumu da idu već parkiraju u moje dvorište i okolo gdje je ljepo love. "imaju čeke" pa sam bio u paranoji da me ne vide kad vučem vodu ili nešto radim oko biljaka. Da stvar bude i gora, postavljene su one lovačke kamere. Da znam gdje su počupao bi ih, a te čeke ima da srušim. Vlasnik lovačkog društva je bez pitanja stavio to pored moje kuće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Prvo, to, da nisi uzeo nasljedstvo nego si se ga odrekao u korist majke:fuck:hebalaga, gde si pamet imao. Joj.:upiii:
Pustimo to.
Daj malo više napiši, zašto i po kojoj dijagnozi moraš u sebe trpati toliko lijekova. Tu se potrudi, jer kemija vodi u sandučić:grob:
Pa da skontamo, da malo smanjiš to zavisnost od lijekova. Ajd, glavu gore, i gorih priča ima.
 

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
samo glavu gore i kreni opet laganim koracima. osloni se na svoje znanje koje imas, ne treba puno kapitala za krenut naprijed, kad vidis svoju vrijednost...:)
Ja sam imoa srece u nesreci sto me se moja mater odrekla radi bivse supruge... krenuo sam sa cistom nulom.... i bogu hvala vec se 7 godina drzim s time
:respect::mario::
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
Da @CilI svjestan sam toga da ima ljudi i u goroj situaciji od moje. (napisao sam već u temi). Odrekao sam se nasljedstva, u majčinu korist da se skrati procedura da ona što prije počne primati mirovinu iza pokojnog starog a i majka mi je kvragu, ni na kraj pameti mi nije bilo da bi me ona poslije tjeral iz kuće, pogotovo što smo zajednički stekli tu kuću.
Evo moje priče: pao sam sa skele neke improvizirane, jebg kad sam bio prinuđen raditi svašta. Kao i mnogi drugi. Radio sam i Tattoo, Air brush, bavio se poljoprivredom imao sam i krave al smo ih prodali kad je prestao otkup mljeka. Slomio sam kičmu (pisao sam o tome već na forumu prije). Bio sam nepokretan u krevetu, inkontinentan, sa more bolova, nesanice, nesreća nikad ne dolazi sama kako znaš pa su tu i novčani problami. Dali su mi sa socijalnog 500 kn tuđe pomoći i njege. To sam davao staroj. A bilo mi krivo da dajem samo toliko malo. a i trebalo mi je jasno mnogo više para, toliko sam se naplaćao ovim divljim taksistima da sam mogao kupiti dobara auto.Pa sam učio o kompjuterima i servisirao na crno. slagao ih preprodavao al to je sad propalo. Prije dvije godine sam napokon dobio tu invalidninu od 1.250 kn i od zaostataka kupio tog matizića. Doktori su me ubili u pojam, sve i jedan je govorio da nikad neću hodati, dobio sam i kolica. Uspio sam ustati iz kreveta i sad hodam uz pomoć štapa. po kući mogu i bez štapa ali kad izlazim moram ga ponjeti. Imam stalne bolove u kičmi , koju drže šipke i pločice. Često ujutro nemogu ustati pa ljekove držim pored kreveta. Imam problema sa inkontinencijom. Nemogu da izbacim svu mokraću pa se stvaraaju česte upale, toliko sam antibiotika popio zbog tih upala da su mi rekli ako još budem morao piti te antibiotike, postaću imun pa će mi morati staviti trajni kateter. Osjećaj za pišanje mi je slab, pa nosim uloške ko žensko. jer mi zna "pobjeći" mokraća. Ali kad imam dima nema upala, osjećaj za pišanje je mnogo jači.Od silnih ljekova otišla mi jetra. Dobio sam visok tlak. od sjedenja slabog kretanja briga. 80 % sam invalid na noge. Bubrezi su mi isto katastrofa što od ljekova što od silnih upala. Nemogu srat (izvinjavam se na izrazu) bez tableta. dok ima domaćeg voća i povrća koje uzgajam sam. a i ima toga u mom kraju stolica mi je puno bolja, ne trebam piti tablete. ali zimi kad mi nestane voća koje čuvam. Neide bez tableta. Ono iz trgovine ne pomaže ništa. pojedem kilu jabuka iz trgovine i ništa, dok kad pojedem dvije tri svoje domaće mogu srati. Tu su jasno i psihički problemi koji su nastali od nesreće. Nije sad da sam lud, ali depresija konstantna. Nesanica. pa i nekad se naroljam alkoholom. (Čak sam jednom u takvom stanju uvrijedio i člana @1310 kojem se duboko ispričavam zbog toga.) To mi kanabis rješava bez jebg. Jasno nemože mi sve rješiti ali kako vidite mnogo toga da.
 
Poslednja izmena:

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
@cerak1000 vidio sam i prije da su ljudi ovdje drugačiji pozitivniji, puni razumjevanja, suosjećajni. A pogotovo nakon ove teme, koju sam otvorio čisto da se izjadam nekom, da izbacim to iz sebe, a i malo doprinesem forumu, sa tim kako to pravno ide. Očekivao sam poneki "lajk". Kad ono tolika podrška,, članovi mi nude konkretnu pomoć. Ne tražeći ništa zauzvrat. Nevjerovatno.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Pozdrav dexor.
Uz sve nedaće stići će i postupak :(

1.saslušanje (odmah treba odvjetnik)
2.prijedlog kazne (piše ju odvjetnik)
3.nagodba (tu državni tužitelj može prekinuti postupak,ponuditi blagu kaznu ili zatvor)
4.pripremno ročište
5.suđenje/presuda
6.žalba Vrhovnom sudu
7.presuda

Advokat košta cca 2-5 t eura,ovisno kako te 'procijeni' !!!
Za džabe je advokat po službenoj dužnosti ;)
 

dexor

Banned
Banovan
06.10.2017
89
438
63
43
@VenloNL očekujem tako nešto, Advokata neću uzimati nisam ga tražio ni na prvom saslušanju kod istražnog sudca. Para nemam za nekog dobrog advokata. A ovi po službenoj dužnosti su jasno tu samo da forme radi.
Razmišljam. ako ne budem dobio "pismeno upozorenje" ili uvjet. Dati cijelu priču u sve novine i internet portale. pa možda i uz takve kazne budem li dovoljno jak. A ako dobijem zatvor napraviću frku generalnu, ja nemam šta izgubiti. Ko onaj branitelj što je mislim prošle godine pred saborom prijetio da će se raznjeti bombom ili je štrajkao. kako li bi zaboravio sam točno, isto je koristio kanabis, za ptsp i alkoholizam. i odma su i ptsp uvrstili u medicinske svrhe. Vidjeću to još sa vama, šta napraviti ako do toga dođe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.