Auto=[NYcity, WWidow, Brooklyn Sunrise, Cream Caramel], Foto=[Lost Coast x OG] -[2016]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Probleme sa plijesni imam samo kod prve, i ta plijesan napada samo grane. Danas je ostala bez još jedne grane, ukupno šesta skinuta sa nje. Simptom isti, siva točka na grani, i zbog nje se u par dana osuši komplet grana, i cvijet i list.

Jesi li probao pogledati tu di je siva točka dali ima crvić ... kod mene se par grana osušilo, isti simptom. Dok sam otvorio granu bilo je crvića ;)

Sretno do kraja i pazi da ti kiša tj. vlaga ne uništi ostalo :thumb:
:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
@napalm od kad sam sam odstranio sve zahvaćene grane ispod tih sivih dijelova, nije se pojavljivalo više nigdje po ostalim granama. To je biljka sa broj 1., sa prve slike, vidi se da joj je sredina prorijeđena, negdje oko 1/3 grana sam uklonio. Rasporio sam skinute grane po dužini čisto da vidim šta je to izazvalo tako naglo sušenje lista i cvijeta na tim granama. Našao sam u srčiki grane, točno na mjestu gdje je bila fleka nešta crno, kao neka nakupina plijesni, možda čak i nekih jajašaca crnih ili nekih ličinki. Nisam bio siguran šta je to, al sam siguran da je to "nešta crno" izazvalo blokadu u protoku nutrijenata prema cvijetovima poviše tih fleka pa su se zato i taklo naglo sušile. Najviše mi baca na fusarium jer nisam našao nikakve nametnike tipa crviće i slično. Neće sad u mom kraju biti kišovito, možda dan dva nešt prolazno kako najavljuju, ali uzalud to sve kad je i sa kišom i bez nje vlaga po danu iznad 70% a noću na stotki. Šta je tu je, sve sam to i očekivao, pomirim se da mi uz redovne obilaske i redovnu pedikuru plijesni sa zahvaćenih hedova odnese prosječno 5 do 10% uroda, tako da može se i to preživjeti :D.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Dragi dnevniče...hahaha
25r30wi.gif
.

Šalu na stranu, Namaste
5735.gif
vutra narode!
Sitno brojim, pa ko veli da prozborim koju prikladnu uz nešt slika
263cylj.gif
. Vjerujem da je ovo i zadnji updejt sa biljkama na životu. Vrijeme baš leti i bliži se 55-ti dan cvijetanja, što će sudeći po trihomima biti dovoljno za omastit brk ;).
Da neduljim, idemo na slike, ima ih hrpa :eek:.

...znači Lost Coast x OG tri curke u 45 dan cvijetanja:

Prva:
(Ona što je ostala bez nešta središnjih grana zbog plijesni na njima. Odlično se drži, čak je ni hladnoća i plijesan ne diraju nešt naročito tako da sam zadovoljan.)

prva.JPG
prva macro.JPG
prva macro2.JPG
prva macro3.JPG

Druga:
(Ovo je kraljica, i po količini hedova, po izgledu, mirisu, ma po svemu. Ni malo ju ne diraju niže jutarnje temperature i ovi oblaci i kiše koji su nadam se iza nas. Nema uopće ljubičastih listova ni ozeblina, plijesni tek malo na jednom hediću zbog crvića koji se zavukao unutra, inače ništa strašno. Napreduje i dalje fino i ponosan sam na nju.)
druga.JPG
druga close.JPG
druga macro.JPG

Treća:
(Ova ribica je malo promrzla, vidljivo je samo kako je jadnica poljubičastila i pocrnila od ozeblina. Ona je malo udaljenija od ostale dvije, nije toliko zaklonjena pa je samim tim i više nahebala. To sve vuče druge nuspojave kod nje, pa je bilo i na 5-6 hedova dosta plijesni izazvane nekom crno-žutom gusjenicom koja se izmrijestila ili šta ja znam šta već, možda svršila po hedu i eto plijesni. Našao sam 5-6 takvih gusjenica u par buđavih hedova. Primjetio sam i da su ljubičasti listovi puni vode pa trunu što nikako nije dobro. Mislim da će ova baš iz tog razloga, nazvao bih ga oslabjeni imunitet, prva pod nož, lako vjerovatno nešta ranije od planiranog.)
treća.JPG
treća close.JPG
treća macro.JPG
treća s macro.jpg

Thumb:
prva.JPG prva macro.JPG prva macro2.JPG prva macro3.JPG prva super macro.jpg druga.JPG druga close.JPG druga macro.JPG treća.JPG treća close.JPG treća macro.JPG treća s macro.jpg


To je to ekipa, biljkice do kraja na suho, i bez hrane i bez vode. Lagano se oštre škare i nadam se da sve bude prošlo ok, da skinem i taj teret s leđa i raspirim tu napetost iz glave ;) .
Tipkam Vam neki updejt i pred harvest, budite mi dobri i osunčani....
Peace from
126fs3187425.gif
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Strava biljke No,jos taj tjedan i to je to.Barem je kod mene tako,cekao sam da se hedovi stvrdnu,trihomi na 10% i to je to.Savrsenstvo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Odlicno to izgleda i nadam se da ces izdrzat jos ta tri tjedna.Jedino sta ti mogu preporucit vec kad imas izvanredne obilaske.Je da ti obilasci budu ako je moguce kad se jutarnja vlaga povlaci i kad sunce zagrije.Tada da si tamo i da dobro protreses svaki top da se te nakupine vlage u obliku kapljica istresu dolje.Pomaze svakako!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

perikle

... šumski vrač ... zelene su naše doline ...
22.04.2015
983
3.051
163
super Joke , nego skidaj ti to , ipak je na otvorenom a sutra otvaranje lova , tako da je verovatno i kod vas slično ... natrčaće neki lovac :respect::wave::clap::
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Namaste Vutro
5735.gif
.

Dođe kraj ove moje LOST COAST x OG out avanture
4hu5109.gif
.
Bilo je napeto do same završnice, no ipak na kraju sve odrađeno po planu i programu. Dosta sam u stisci s vremenom (vidi se da i izostajem tu na forumu :() radi posla i obaveza, pa sam si isplanirao skidanje jedne po jedne biljane nekim redosljedom. Uz sav taj silan nedostatak slobodnog vremena me još zatrefi i loša prognoza, mnogo kiše, vlage, magle i hladnoće u periodu skidanja, ali na kraju i to ispalo jebenic i poklopilo se suho vrijeme kod branja svake.

Prva je pala biljoza koja je najslabije podnijela hladnoću. To je ona ljubičasta ;) . Nju sam odlučio skinuti prvu kad sam primjetio da su je gusjenice upikirale, a i trihomi su već bili obećavajući. Tako da je ta skinuta u 50-tom danu cvata, evo je prije skidanja, poslje trimanja i sad:
br3 prva skinuta.JPG

...pokoja slikica od trimanja;

DSC_0298.JPG
DSC_0308.JPG

...i "close up" na materijal od iste danas, nakon 6 dana laganog sušenja;
prva 6dan.JPG


Nemojte mi zamjeriti što hedovi izgledaju kao da je neka sila dijelovala na njih. Prisiljen sam ih sušiti potpuno odvojene od grana. Jednostavno nemam gdje sušiti zbog hladnoće, vlage i vlastite sigurnosti (mnogo je toga), pa sam odlučio dogrijavati ljetnu kuhinju uz povremeno zračenje. Održavam temperaturu prostorije između 17 i 21 stupanj, a hedove poslažem na karton pa kao nusprodukt ispadnu takvi hedovi jer sami sebe stiskaju svojom težinom.


Idemo dalje....i dođosmo do druge skinute biljane koja je došla na red u svom 53. danu cvata u potpunoj zrelosti ;) ;
br1 druga skinuta.JPG


...pokoji njezin hed nakon šišanja;
DSC_0311.JPG


...i trenutno stanje nakon 3 dana laganog sušenja, "close up";
DSC_0336.JPG


Malo po malo i evo nas kod zadnje skinute biljane, ona je kraljica ovog mog outa definitivno. Ništa ju nije doticalo, ni plijesni, ni zima, ni nametnici tako da je skinuta u Nedjelju na harvest moon u svom 55-tom danu cvata. Fotka sekund pred skidanje i dalje kronološki;
br2 zadnja skinuta.JPG

...malo hedića nakon trimanja i trenutno fazi sušenja cca. dan i pol;
DSC_0313.JPG
DSC_0332.JPG
...posebno popcorn i manji hedovi a posebno mesnati ;) ;
DSC_0328.JPG


THUMBIĆI o_O;
br3 prva skinuta.JPG DSC_0298.JPG DSC_0308.JPG prva 6dan.JPG br1 druga skinuta.JPG DSC_0311.JPG DSC_0336.JPG br2 zadnja skinuta.JPG DSC_0313.JPG DSC_0332.JPG DSC_0328.JPG

Šta reći, prezadovoljan sam kad uzmem u obzir šugavo vrijeme u drugoj polovici cvata. Zadovoljan sam i što sam izgurao još jednu godinu out na istom mjestu bez da sam završio u novinama, ili da mi je netko provalio na sajt. To mi dođe kao potvrda da je sajt koliko toliko siguran. Zadovoljan sam i što sam prošao ajmo reć skoro pa bez plijesni u ovakvim uvjetima vani. Kad bih računao u postotcima koliko je otpalo na plijesan to bi bilo čak i manje od 1%, gotovo ništa, pola šačice. Zadovoljan sam i količinom :D, na sve strane mi kutije i kartoni sa kamenim hedovima svih boja i veličina. Kad uđem u sobu di sušim osjećam se ko u diznilendu, šamar bi si opalio od sreće :).
Još da prođe ovo sušenje u diskreciji, zaebano je, osjeti se do besvjesti :fuck:, i kad to prođe laganini cicanje :joint2:. Mislio sam kretati neki indoor ove zime, međutim jednostavno nemam potrebe jer sam si s ovim obezbjedio zalihu na godišnjoj razini.

Kao što neki primjetiše ostah dužan smoke report od svih ovogodišnjih autosa. Nemoj da se sikirate, budem to uskoro odradio, imam fotke spremne i sve, treba mi samo malo odmora, trimanje svih ljoza kad se zbroji ukupno je trajalo 27 sati za mene i moju bolju polovicu. U svakom slučaju neću vas razočarati. Uskoro bude još pokoja slika kad se ovo sve teglira i smoke autosa. Za smoke ove Lost Costare se budete morali strpiti do nove godine, sve u svoje vrijeme, jbg.

Dnevnik nek stoji još tu dok ga ne upotpunim za 10-tak dana pa ga onda bumo tutnuli u završene ;) .

I šta reći osim do tipkanja i Peace from
126fs3187425.gif
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Congrats,i ja mislim da sam pronasao takav sajt,bit ce jos provjera do proljeća al mislim da je to to.
I ja sam danas zadnju turu u vreči odnio kuci,dvoriste mi mirisi vec dva tjedna,a jos kad vjetar puhne ko ovih dana.Iskusan nos primjeti takve stvari.
Na svim biljozama sam ostavio jedino popcorn hedove koje cu danas nabrzinu,a oni ce u Wax i Rso.
Još jednom sve čestitke tebi,a i sebi moram čestitat što nisam u nekoj kronici zavrsio,al na ovom sajtu mogu doslovno i roštilj okrenut.Šalu na stranu i da ne spamam više.Još jednom :clap:: i :respect:
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
399
1.794
143
79
Sumarak
Cestitam No, svaka cast :thumb: Sto si spomeno hedove kako si susio, ja sam ww isto tako i dobio bas isto zbog kartona i poda itd... Uglavnom uzivaj sad No :thumb::spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke