Zašto se kaže fus za joint?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Pa sta kaze taj koji je to rekao? Da ti ja kazem da se u Zadru za joint kaze firula.. Karikiram... Moze i bit nes manje zvucno kao fuf ili muf od milja a to neki salabajzer da bi bio kul izmislja rijeci...
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Buksna, bukagija, sprava, inđo, top, džuganj.... imena je milion.
Zašto ih tako zovu? Zašto fus?
Zato što su kolokvijalizmi koji imaju neku zanimljivu priču iza nastanka. Uglavnom se šire kao požar, ako ih ljudi prihvate - jedino što vremenom priča o nastanku često izbledi ili potpuno nestane, ali naziv ostaje :)
Koga briga dok radi ono što treba ih :rasta:
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.026
258
Ako nije odavle onda nezz odakle, ovde kod nas u ekipi vec 20 godina i vise i tako jos uvek, bice da je podrucje, pa preslo jer ipak nije daleko ;)
Mi smo pre govorili flijus, pa je to malo bzvz bilo, jer je lakse i lepse reci/cuti aj na fus, neg na flijus, zar ne? :)
Kuvam kafu/idem po pivo, aj na fus ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Čupčupava

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
525
558
113
balkan
Fuss - dolazi od švabske riječi fussball, riječ je u opticaju upušenih nogometaša, a započela je kao kriptirani naziv za zapalit poslije nogometa.
Zašto, iz jednostavnog razloga jer se telefoni prisluškuju, kome god jeka i čuje sebe za vrijeme telefonskog poziva, dođu potrebe za takvim izražavanjem. :D
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
462
2.567
143
space
Fuš... Nisam odande ali to nije daleka asocijacija... Pa je netko izgubio kvačicu... Tko ce ga znat jezik je ziv. Ovog djela sa snimanjem bi se ogradio... Jer kog drugog nego naduvanog nogometasa da se prisluskuje... Uz sve sto nam se desava u zemlji... :rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Čupčupava

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
244
2.900
143
Koliko sam se sad nasmijao i koliko mi je drago da sam naisao na ovo

E sad slusaj pricu… 2014. su legici baba i deda otisli na godisnju u Svicarsku i ona je ostala sama kod kuce. U tih 7 dana izmjenilo se sigurno 30tak ljudi u kuci. Cugalo se i palilo dan i noc. Tamo negdje treci, cetvrti dan u neko doba noci ostali smo bez pljugi i nismo imali scime smotat trubu. Lega koji je inace u svabiji je pokupio opuske od cigara i izvadio ono malo duvana sto je ostalo u njima i stim duvanom smotao joint i provalio da je to FUS. Zasto? fußboden je inace pod na njemackom. A posto su se opusci nalazili na podu nastao je fus. Kao sto je @Wendigo gore rekao, krenilo je iz zanimljive price i tako je ostalo. Inace prica je iz Baranje ali je ekipa uglavnom brijala po gradu pa je tako fus otisao preko mosta i jos uvijek se cesto cuje u Os. Pozzzz