White Widow 1. pokušaj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
martinica je napisao(la):
Polako potapanje da suha zemlja, prije nego li se natopi vodom ne ispliva van.
ovo nemojte vise raditi, potapati zemlju.. nema smisla to je stvarno previse vode..klice mogu istrunuti u takvoj zemlji, dok biljke ne izadu iz zemlje najbolje je samo odrzavati zemlju vlaznom, onaj nastavak za prskanje stavimo na bocu u kojoj je voda i cp-cp! par puta :D poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
Tarzan je napisao(la):
ovo nemojte vise raditi, potapati zemlju.. nema smisla to je stvarno previse vode..klice mogu istrunuti u takvoj zemlji, dok biljke ne izadu iz zemlje najbolje je samo odrzavati zemlju vlaznom, onaj nastavak za prskanje stavimo na bocu u kojoj je voda i cp-cp! par puta :D poz
primam sugestije tarzane :) , za prvi puta ne smatram lošim da se zemlja potopi jer onda nema mogućnosti da ostanu suhi džepovi što se zna dešavati u lonćanicama. Mikroorganizmi i bakterije koje se nalaze u ovakvoj dosta kvalitetnoj zemlji koja je dosta porozna to jest propusna i zrakom izdašna, ravnomjerno se rašire po lončanici usljed ravnomjerne vlage i temperature u lončanici. Naprimjer, lončanica na suncu ima temperaturu zemlje 32C, (ili kao danas 36C) zaljevaš sa vodom od 22-24C, zemlja se upali (ima taj termin u botanici) i počne razvijati negativne i štetne bakterije za zemlju pa tako i mjenja kiselost tla.(PH) Zemlja počne disati i razgrađivati dobre bakterije bez zaostajanja u nekim djelovima tzv. suhih džepova kada se potopi.. Kada zaljevaš samo odozgora, rubovi a često i dno saksije ostane suho. Tada , kada ponovo zaljevaš samo odozgora kada se ponovo desi ista stvar da voda ne procuri kroz cijelu zemlju nego kroz sam taj put kojim je prvi puta prošla, ta se zemlja stvara u tvrdu koru i korijen ne može kroz nju. (ovo je izraženo kod loše ili teške crnice koja stvara grude kao šaka) Isto kao kada ti gornji sloj ili zemljani pokrov sasuši stvara se tvrda kora kroz koju jako, jako teško može proći korijen biljke. No, prihvaćam i tvoje mišljenje @tarzane :) jer iza ove teorije koju sam napisala ne stojim iskustvom već prepričavam naputak botaničara ... negdje sam našla članak na netu prije par godina kada sam se više bavila sadnjom cvijeća iz hobija...
, i da, koliko se sjećam osim obaveznog prvog puta potapanja zemlje, potapanje se treba raditi češće u ljetnim danima ali svakako svaki treći puta umjesto zaljevanja treba na potapanje. Mene si sada malo uplašio pa sam u dilemi, vidjet ćemo kako će proći ovo moje.....

U svakom slučaju, savjetuj, kritiziraj i nedaj mi da nešto zeznem sa svojom filozofijom...ipak ovo nije uzgoj sobnog cvijeća.... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
malo sam se pogubio u ovako velikom postu heh :D meni se dogodilo par puta da mi klica istruli od previse vode, zato se bojim takvog pristupa,, i u pocetku mi se pokazalo najboljim s tom "prskalicom" odrzavati vlagu dok biljka ne izade iz zemlje, ali i vani su velike temperature pa nevjerujem da ce biti problema, mali savjet nikakva kritika :) nema razloga da se uplasite samo opusteno, poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
PowerSeed je napisao(la):
aajd sister savladaj opciju Editiraj post, please
nešto sam probala pa neide mi, kako šefe da napravim edit ? ;)
Kako da obrišem gornji poduplani post ?
Da, kužim to..tako sam i radila...ustvari netrebam post za postom nego edit, na zadnji pa nadopišem jel tako ? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.469
3.198
Bekaa Valley
imas i tvom zadnjem postu dole desno opciju Editiraj, ajd klikni i dopisi u tvoj post da li si shvatila. inace, ne mozes nista brisati na forumu, zato pazi sta kacis ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
Od 08.06. u 22 sata od kako sam ih stavila u čašu sa vodom, pa do 12.06. u 8 sati u jutro (82 sata)
8.00 sati, jedna je ugledala sunce ostale još ništa.
9.30 sati, Ispravak, još tri su izašle ...ukupno četiri do sada. Ne mogu vjerovati da ih nisam primjetila prije sat i pol...ili su tako brzo izašle ... jedna je oko 1 mm a druge dvije nešto više.
13.30 sati, još tri izvirile, ukupno sedam :)
16.30 sati, sve su vani... ova prva koja je i na slici izbacila je i prvi par hrapavih listova.
Slika večeras sada nema diranja :)

Spzing8l.jpg


od 8 sati u jutro do 19 sati naveće (11 sati rasta) izgleda ovako

JMFIrd1l.jpg


Moram se pohvaliti ;) , sve su "Spužva bob" nikle, dobro su krenule...osim dvije koje nešto zabušavaju.
Jedino što mislim da treba zalijevati ponovo. Danas je bilo pakleno vruće, a cijeli dan se sunčaju.

Sada će pod lampu...!!!!!! e to je već dilema dali treba ili ne pod lampu ovako male ???
Molim uvažene savjete iskusnih ;)
 

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
da, ;) ostale su sljepljene...skoro 2/3 od peteljke prema vrhu lista...šta trebam napraviti ?
da ih pažljivo žiletom prerežem ili samo prstima da ih probam razdvojiti ?
... ili da ne diram ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.469
3.198
Bekaa Valley
bilo kako, samo nemoj da ostetis stabljiku sa vrhom gde izlaze listovi, moze to i prstima, pincetom, cackalicom... ne mora bas zilet, probaj necim tupim. sve i da ne uradis nista, izborice se sama ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
evo, napravila sam kako si rekao :) ...morala sam prstima razdvojiti. Nije baš pukla po šavu. Pazila sam da ne raskolim do peteljke...fali oko 1mm jer me strah da ne napravim ono što si mi rekao. Nadam se da će se dalje sama izboriti ;)
Slikat ću ju večeras ako ima nekih promjena.
Hvala šefe ;)

R7l0Uiyl.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: brujo and ChiliHead

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
dan šesti ! :)
večeras nema zalijevanja, dva dana vlažno i bez sunca (sutra ću)

prvi listovi nisu promijenili boju, izgledaju jaki i ne daju se rastaviti, stabljika raste rame uz rame sa ostalima !!?? Čudno !
Nadam se da će imati snage da se otvori.
5jxus5bl.jpg


ostali rastu otprilike podjednako (različite su posude pa kvare dojam)
nisam uočila neke probleme
fz6AaUkl.jpg


još slika...
qE6Upy0l.jpg


VNxDqktl.jpg


PxEmOsxl.jpg


vLeGR5gl.jpg


qwOQeQcl.jpg


A97WWBcl.jpg


v7Ktutbl.jpg


Mislim da je početak OK ;) ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.434
298
109
The Mighty Jungle
oke je početak, pripazi na onu sto je pored kutije cigara..to je preizduzeno i samo ce ti past, nadosipaj zemlje il presadi u vece pa zemlja skoro do listova, jel gotov box pod kakvim su svjetlom?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica

martinica

Aktivan Član
05.06.2014
111
180
43
Tarzan je napisao(la):
oke je početak, pripazi na onu sto je pored kutije cigara..to je preizduzeno i samo ce ti past, nadosipaj zemlje il presadi u vece pa zemlja skoro do listova, jel gotov box pod kakvim su svjetlom?
Sutra popodne idu u box pod ventilatore i hps 400w, prije toga u zamlju od 11 litara. Ova svijetla su pomoćna, a sunca nema dva dana pa su već 48 sati pod njima. ;) Nisam htjela danas zalijevati, nema ni potrebe, a i lakše će mi biti sutra za presaditi kada je saksija suha.