Vutra Tea / Caj od Vutre

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.11.2019
5
23
3
36
Hej, da stavila sam maslac :), onako, mali prst debelu šnitu ubacila u ključalu vodu skupa sa nasjeckanim vrhićem. A zašto 45 min , nemam pojma tako sam tu pročitala hehehe... Kako got-pali. Bolje nego mlijeko :confused:. Skuhala ja mlijeko drugi dan, stavila "domaće" mlijeko iz mljekomata, opet prstić maslaca i vrh...je finije je puno, al čaj me odvali,a mlijeko laganini :confused:
Tako da ja eto i dalje svaku večer kuham čaj i jedva čekam dan kad ću uzet rizlu u ruku i smotat si ko normalan čovjek :joint2:
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
domaće mlijeko nema potrebe. Dovoljno je kuhati 10 - 15 minuta na način da stalno miješaš i
Frend, pokušaj jednom kuhat istu količinu 10-15min i 45-60min, vidjet ces razliku vjeruj mi. Ono što bi se trebalo naglasiti, prokuhati u vodi materijal dok voda ne zavre,zatim izgasit kuhalo i ostavit u toj vrućoj vodi 10min, procjedis i baciš vodu,odu svi toksini s tom vodom,klorofil itd... .pa to zatim u mlijeko i dodat pola žlice maslaca.. svježi materijal zna bit fuj okus,voda to spere a ostanu kanabiolidi koji se ne mogu otopiti u vodi,ono što nama treba.
otvorilo apetit a nemogu jesti
Teško da je s mlijekom bilo slabije nego s vodom, ako se radio isti postupak, usudim se reć nemoguće. Mozda je u nekom trenutku presla temp pa izgorio THC ili se nije dobro mješalo,usitnilo...Napraviš ovaj čaj s mlijekom što spominjem,procjedis mlijeko i zatim mozes pudinge radit ako ti je draže od griza,samo pazit da lagano kvrcka, ne smi prelaziti 120°
Edit: ako je cvjet i dobar dim, staviš 1.5/2g na 3dcl mlijeka, na kraju ti ostane oko 2dcl nakon kuhanja i isparavanja, a možda rastopiti i malo čokolade ili kakao,cimeta dodat ako je okus je okus ružan,ali kuhanjem u vodi prije mlijeka nikad nisam imao ruzan okus. Nasjeckat materijal na što sitnije isto radi razliku.
Kuhao sam muške biljke,jednom me jedna takva dva dana lansirala....a imam jako visoku toleranciju..ako netko ima mušku biljku nek proba,samo malo više masnoće treba.ovo sam vec nekom rekao za musku biljku pa su mi rekli da pametujem, ne mora mi vjerovati nitko ali izazivam nevjernike da probaju:D
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful and Badi
07.10.2022
68
169
33
Ispričavam se na podizanju teme iz "naftalina", ali bi mi ovakav način korištenja kanabisa najviše odgovarao (jednom kad uzgojim kanabis).

Pitanje:
Na netu sam našao da bi prije kuhanja čaja trebalo napraviti dekarboksilaciju THCa da pređe u THC u npr. pečnici na 105-120 C.

Da li je to neophodno, jer u nekim postovima se spominje lagano krčkanje pa nisam siguran da se postigne temp od 105 C?

Sviđa mi se ovo od Jojomana da se prvo prokuha u vodi i onda voda baci i tek onda kuha u vodi sa maslacem ili u mlijeku sa maslacem. Samo opet nisam siguran da od 3 dcl mlijeka na laganom krčkanju nakon 45 min ostane 2 dcl tekućine?

Unaprijed hvala na objašnjenju ove dvije nedoumice.