Urugvajski parlament odlučuje o potpunoj legalizaciji !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
ista stvar u dve teme, al dobro:
"Država preuzima odgovornost za "uvoz, izvoz, sadnju, uzgoj, žetvu, proizvodnju, prihvat, skladištenje, komercijalizaciju i distribuciju kanabisa i njegovih nus-proizvoda", kaže se u zakonu."

meni vise lici na monopolizaciju nego na legalizaciju, gde se u tom zakonu spominje obican covek-korisnik, pravo na uzgoj par biljaka, rekreativno pusenje... no dobro, nekako mora krenuti al opet, cim drzava preuzima sve, cist monopol.... i ovako je svaka drzava kupila mnogo, al urugvaj resio da pokupi sve ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.458
3.198
Bekaa Valley
da, ukloniti dilere sa ulica od kojih su uzimali... pa koliko su stizali... i naravno sad pokupiti sve :) ajd pa nek izadju iz krize ako je to resenje... naravno za tih 6 komada moras biti "registriran u bazi podataka" da veiki brat ima adekvatan uvid... sloboda samo takva. samo jos da im ne uzmu tih 6 komada pa im daju vaucer da mogu kupiti kasnije od njih svoju robu, al samo 40 gr. mesecno ;) tako je kod nas za duvan, mozes saditi registrovan al im kasnije to (pro)dajes, a cigarete kupi na trafici
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
I u potpunosti shvaćam oprez. Nemožeš usporedjivat europski način života i onaj Južne Amerike koja ima najveće probleme narkoticima na planeti. Isto tako moraš shvatit što Urugvaj točno radi. Zadire u početke nove industrije koja u ovom obliku ne postoji nigdje drugdje u svijetu, i bit će potrebne godine da ovakva promjena počne funkcionirat, možda ovim putem Urugvaj želi imat predodzbu kako će to novo tržište ponašati prije nego ga predaju stranim korporacijama, a predat će ga kad tad to znaju i oni. Moraš shvatit da ovakva vrsta pravnog pogleda na marihuanu ne postoji nigdje u svijetu tako da nitko još nemože niti zamisliti kakve sve posljedice može legalizacija donjet, jer vjerujte mi koliko će bit pozitivnih posljedica bit će i onih negativnih. Urugvajci u principu tapkaju po mraku i s obzirom na njihova iskustva sa narkokartelima pohvalno je da su stavili ovakva ograničenja, opreza nikada dosta jedan krivi potez i ako prva legalizacija propadne to će dodat 10 godina do iduće...
 

kumovi

Aktivan Član
29.07.2013
111
175
43
Tu sam.
u svakom slucaju dobro je da su je legalizovali, pa kako tako, mada se moze gledati i kao monopolizacija od strane drzave, mislim da je 40 gr mjesecno sasvim dovoljno plus sest biljki koje mozes da uzgajas u kuci... Jest da se jezim od bilo kakve registracije drzavi al eto.. Mi smo jos 100 svjetlosnih godina daleko od toga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JuicyJ
06.12.2013
14
1
3
"URUGVAJ je u utorak postao prva zemlja na svijetu koja je legalizirala i uzgoj i prodaju i konzumiranje marihuane što je pionirski socijalistički eksperiment kojeg će pažljivo pratiti druge latinoameričke države u kojima se raspravlja o legalizaciji droga.

Zakon, koji je u Senatu prošao s 16 glasova za i 13 protiv, regulira uzgoj, distribuciju i konzumaciju marihuane i cilj mu je oduzeti taj posao narkokartelima u toj maloj srednjoameričkoj državi.

Pobornici zakona, od kojih su neki pušili džointove, okupili su se ispred Kongresa držeći u rukama zelene balone, zastave Jamajke kao podsjetnik na Boba Marleya i transparent: "Kultiviranjem sloboda, Urugvaj raste".

Potrošači kanabisa moći će kupiti maksimalno 40 grama mjesečno u ovlaštenoj apoteci pod uvjetom da u Urugvaju imaju prijavljeno stalno boravište, da su stariji od 18 godina i da su u vladinom registru koji će pratiti trgovinu drogom." -index.hr


"Prema anketama 58 posto Urugvajaca ipak se protivi legaliziranju uzgoja i prometa marihuanom

Zakon će stupiti na snagu za 120 dana i od tada će Urugvajci moći godišnje u svojim domovima uzgojiti šest stabljika marihuane odnosno do 480 grama droge i stvarati klubove pušača s 15 do 45 članova koji će smjeti zajedno uzgajati do 99 biljaka godišnje.

Konzumiranje marihuane i do sada je bilo legalno u Urugvaju, ali ne i uzgoj i prodaja droge.

Već su neke zemlje u svijetu dekriminalizirale posjedovanje marihuane a Nizozemska dozvoljava njezinu prodaju u coffee shopovima. No Urugvaj je prva zemlja na svijetu koja će legalizirati čitav lanac od uzgoja preko prodaje do potrošnje.

Nekoliko zemlja poput Kanade, Nizozemske i Izraela dozvoljava uzgoj marihuane u medicinske svrhe.

Urugvaj je jedna od najsigurnijih latinoameričkih zemalja u kojoj je malo nasilja vezanog uz narkokriminal poput onog koji odnosi živote u Kolumbiji ili Meksiku.

Prema anketama 58 posto Urugvajaca ipak se protivi legaliziranju uzgoja i prometa marihuanom."


"
Hoće li i Hrvatska krenuti urugvajskim stopama?
Inicijativa "Želimo referendum za legalizaciju marihuane u Hrvatskoj" svakim danom ima sve više pristaša.
Pokretači inicijative ističu kako je kanabis ljekovita biljka i kako je poznata njena primjena u medicinske svrhe. Navode i kako za razliku od duhana, koji godišnje odnosi pet milijuna života, marihuana ne ubija nego - liječi. Kanabis se tako pokazao učinkovitim čak i u liječenju raka."


"
Jeste li za referendum o legalizaciji marihuane?
  • 90,16% Da
  • 9,84% Ne
Ukupno glasova:23801"




"
Kako biste glasali na referendumu o legalizaciji marihuane?
  • 91,19% ZA legalizaciju marihuane
  • 8,81% PROTIV legalizacije marihuane
Ukupno glasova:17666"




"..SLOVENSKI socijalni klub konoplja (SKSK) u mjesec je dana akcije prikupio 10.800 potpisa potpore za prijedlog zakona kojim bi se legalizirala uporaba konoplje, marihuane i njihovih derivata za "samoliječenje" nekih teških bolesti.
Pozivajući se na neke druge zemlje koje su dopustile slično liječenje, pobornici legalizacije marihuane u Sloveniji sada namjeravaju svoju peticiju poslati u parlament.
Zastupnici će o zakonskom prijedlogu morati raspravljati ako se ustanovi da je najmanje 5000 potpisa na peticiji važećih i prikupljeno po pravilima zakona o narodnoj inicijativi.."


"...INICIJATIVA "Želimo referendum za legalizaciju marihuane u Hrvatskoj" svakim danom ima sve više pristaša. Dosad je na Facebooku inicijativu podržalo više od 43.000 ljudi, a počelo je i prikupljanje potpisa za raspisivanje referenduma o legalizaciji marihuane na stranici Sjemespasa.

Pokretači inicijative ističu kako je kanabis ljekovita biljka i kako je poznata njena primjena u medicinske svrhe. Navode i kako za razliku od duhana, koji godišnje odnosi pet milijuna života, marihuana ne ubija nego - liječi. Kanabis se tako pokazao učinkovitim čak i u liječenju raka.

"Kanabis nije zlo niti je opasna droga. Biljka je koja svojom konzumacijom ima puno korisnih učinaka. Kanabis nije samo za rekreacijsku upotrebu. Može biti i lijek. Znate li da mnogi farmaceutski pripravci imaju THC kao sastojak. THC (tetrahidrokanabinoid) je aktivna supstanca kanabisa. No kada je upakirana u bočicu i skupo naplaćena onda je legalna. Kada je zapalite ili pojedete onda je ilegalna. Otvorite oči!", pozivaju pokretači inicijative na Facebooku...."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
06.12.2013
14
1
3
Drago mi je VenloNL , da bar je bar tako kod nas , pa da mogu normalno za mamu uradit ulje medicinske marihuane , a ne ovako sve skrivečki...ne znaš odakle počet , koje sjeme kupit , plašit se carine, umisto da samo odem do ljekarne po travu...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
I šta da mi Bedrocan ili takvi uvedu monopol nad travom u HR. Ma nabijem ih sve, i njih i njihovu Martu Gold. Veli u sljedeće dvije godine firma Bedrocan će okupiti stručni tim experata, znanstvenika i doktora koji će početi pravnu borbu za legalizaciju medicinskog kanabisa u HR. Ma oni će početi borbu za svoj džep, a gdje god je Bedrocan ušao na tržište uveden je oblik legalizacije po kojem nemaš pravo vlastiti uzgoj. Po čemu meni Bedrocan može jamčiti kvalitetu njihovog proizvoda, koji je razlog da Bedrocan ne dozvoljava vlastiti uzgoj svojim pacijentima u državama na čije se tržište probije? Sve je veći broj pacijenata koji su digli svoj glas protiv njih i vjerujem da je to s opravdanim razlogom, tako da i s legalizacijom nećemo dobiti ništa osim nego još jednog monopoliste koj će nam naređivati šta smijemo a šta nesmijemo. Bil bi lijepo kad bih se poveli urugvajskim primjerom pa ne dopustiti 100% monopon nad medicinskim kanabisom niti jednoj od takvih firmi koje nam ničim ne jamče u kvalitetu njihovih proizvoda.
A svi vi Fejsbookić borci bolje izađite na ulice a ne misliti da postižete išta klikanjem nekih lajkova, bockanja i šta ja znam čega a u biti pola vas nezna šta nam legalizacija uopće može donijeti. U biti uzalud ja tupim zube, ja ionak nemam facebook pa se mogu lagano svrstati u kategoriju socijopata jer su ljudi bez fejsa izopćenici, haha, ma sve ih nabijem laganini, zapalim svoj dim i plovim na svom oblaku :bong7bp: .
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
No Joke je napisao(la):
Ma oni će početi borbu za svoj džep, a gdje god je Bedrocan ušao na tržište uveden je oblik legalizacije po kojem nemaš pravo vlastiti uzgoj. Po čemu meni Bedrocan može jamčiti kvalitetu njihovog proizvoda, koji je razlog da Bedrocan ne dozvoljava vlastiti uzgoj svojim pacijentima u državama na čije se tržište probije?
Potpisujem u potpunosti!
:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and EXARP

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
SoStoned je napisao(la):
Naravno da nije legalan radi shvatanja prave vrijednosti...jer je nema.
Ajde, pa nije baš da nema vrijednosti...malo vina je itekako zdravo (mislin na domaće, ne na kemikalije koje se prodaju po dučanima).
Dalje...odlično je otapalo za razno razne tinkture i extrakte (pa i od naše najdraže biljčice)...
Ali...eto, živimo u glupome svitu koji nema drugih vrijednosti osin onih financijskih...nažalost..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.743
358
Upravo to sto kazes EXARP. Jedine vrijednosti su te finansijske. I tako ce ostati jos dugo vremena. Zbog tih razloga ni nece uskoro kod nas biti legalizacije,jer se na taj nacin puni budzet od kazni tako sto nam je drot nasao gram trave. Nije drzava glupa,znaju oni da je trava bezazlena,ali nece da sijeku granu na kojoj stoje.
 
11.12.2013
37
13
0
Evo koliko sam procitao da ce hebeni ameri prvog meseca 2014 dozvoliti kod njih u drzavama Vasingtonu i Koloradu legalizovati i prodavati marih. po kofi-sopovima u Vasingtonu i Koloradu....a mi kad bi to napravili u Hrv.oni bi srali i bunili bi se ....