Spajanje sijalica, grla, utikaca...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Nemaju oni zašto označavat fazu, to nema veze i nije bitno na koju stranu spojiš u utičnicu, izmjenična je struja.
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
HIGH SVIMA:)
ljudi da ne otvaram novu temu... upravo sam trazio kako fixirati sijalice za "krov" boxa i nisam nasho. tako da se izvinjavam ako postoji negde tema zaista je nisam nashao... u pitanju su CFL planiram da spojim za sad 4 pa dok biljoze malo ojachaju da dodam josh 2 znachi ukupno 6 CFL... e sad , spajanje mi nije problem nikakav... (chista logika) xD ali mozhe li neko da mi kazhe kako da fixiram sijalice za "krov" boxa? razmishljao sam da stavim zhicu par cm od vrha boxa pa da se na njih oslanjaju sijalice ali trazhimm jednostavnije reshenje nadam se da cu ga dobiti brzo jer za 4-5 dana ce vec biti izmontirano.
P.s. socijala sam totalna xD imam samo 2 ista grla i to ona najobichnija plastichna .. xD CFL 23w i to je to. nadam se da ce sreca da me posluzhi u indoo growu dok ne steknem neku praksu :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....mozes sa perforiranom trakom i sarafima fiksirat grlo za "krov".......a kolki ce prostor osvjetljavat tih 6 CLF-a?........
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
pa nzn ugl biljke cu podignuti pa cu ih spushtati kako budu rasle i to je to... :)

edit: tek sad ustvari kontam pitanje ( samo shto sam se probudio pa nznm nishta ko tetreb) xD

pa osvetljavace visinu od 65cm duzinu 32cm i shirinu 1,1m :)
planiram da drzhim 3-4 biljke u boxu jer rachunam bar 1-2 da budu mudonje pa na kraju bi ostale 1 ili 2 biljke .. :) LST obavezno :))
 
01.10.2011
16
0
0
34
Poshto veze nemam sa elektrikom tj. elektronikom bilo bi mi od koristi kada bi neko izbacio sliku kako povezati 4 CFL sijalice na jedan kabl poshto mi se ne igra sa strujom bez ikakvog znanja. Hvala unapred!
 
01.11.2011
2
0
0
44
Što se tiče struje totalno sam glup. Hoću napraviti svoj pc box tj. već je skoro gotov, folija postavljena, napajanje prerađeno, kupljene sijalice. E sad sam došao do kabela, grla i utičnica. I to sam kupio i pošto se ne razumijem u struju pitao u trgovini da mi spoje, ali oni ne spajaju. E sad, pročitao sam ovdje na prvoj stranici i tako spojio, plavu na nulu tj. onaj pipak koji dira sijalicu sa strane i smeđu na pipak u sredini. Drugi dio kabela sam spojio tako da nisam pazio neki redoslijed gdje koja žica ide. Je li to u redu? Malo sam se usro kad sam pročitao da te može struja strefiti pa nisam još spojio u struju, mislio sam sutra kupiti brifer pa provjeriti je li to ok. Što se može dogoditi ako stavim sijalicu u kabel koji sam napravio i uključim u produžni sa sklopkom (koji je ugašen) i onda upalim da vidim je li radi? Eto, pitam vas iskusnije ovdje da mi date savjet jer ne bi htjeo da nešto zaserem... Pozdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
yambalaya je napisao(la):
...Što se može dogoditi ako stavim sijalicu u kabel koji sam napravio i uključim u produžni sa sklopkom (koji je ugašen) i onda upalim da vidim je li radi?...

ili ce da radi ili da izbije osigurac, opusteno ;)
 
01.02.2012
38
3
0
47
Pozdrav.Moze li mi samo netko odgovoriti je li moja shema za spajanje OK? Ne bih volio skuriti nesto prije ukljucivanja.(kriza,nema se love itd.) Hvala
shemax.jpg


ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 
06.12.2012
7
0
0
43
Pozdrav ekipa, malo se mucim oko svog pc boxa, sve je kupljeno jedino me spajanje rasvjete muči, planirao sam staviti 4 cfl žarulje unutra i spojiti na standardni produžni kabel sa 6 utičnica putem ove stvarčice:Plug in Outlet Socket Adapter Plug to Light Bulb New | eBay. I tu me strefio veliki LOL nigdje nemogu naći istu stvar samo za 220v struju...pretpostavka je da ih ne proizvode???? Od nekoliko elektromaterial trgovina u gradu niti jedna to nema...Da li je ovo kao Bigfoot svu su culi za to ali nitko nije vidio :)?? Pod pretpostavkom da se jednostavno ne proizvodi za 220 ići ću na žgance i zamoliti frenda da mi sve fino pospoji kako treba.
 
12.04.2008
26
15
3
Jel se E40 grla mogu kupiti samo u specifičnim trgovinama za grow ili se može npr. BauMax/BauHaus?? Pitam zato što sam nedavno bio u baumaxu i pregledo uzduž i popreko police par puta, tamo gdje su grla, i da rak raka **be nisam vidio E40 grlo. Odem do lika koji je tamo bio radio i pitam ga imaju li možda E40 grlo, a lik me pogledao kao da sam pitao ima li možda mjesta u njegovom dvorištu da zakopam truplo :ninja: :ninja: i odgovorio on meni da tako grlo ne postoji, da postoje samo E27 i E17... Pa ja reko nemo'š me **bat, kako taki lik može radit s elektromaterijalima. Ja reko možda sam ja nešto krivo gledo, kad otvorim opet forum i stranicu shop-a, kad ono cvijeta E40 grlo u opisu za HPS žarulje. Mislim ono, samo kažem ;)
 
04.06.2019
16
6
3
33
Pozdrav, imam u utičnici produžni koji podržava max 2500W. na taj produžni imam spojen pc vent, punjac za laptop 500W, punjac za mob i cfl 200W na e40 grlu koje sam spojio sa žicom od 500W napajanja za računalo. dogodio mi se kratki spoj na toj utičnici, glavni osigurač je iskočio, dimilo mi se iz lampe. sve sam spojio na drugu utičnicu i sve i dalje radi osim lampe. grlo radi normalno, stavio sam drugu lampu i radila je, žice se ne dodiruju. utičnica na kojoj je to sve bilo spojeno ne radi.
moje pitanje je ima li netko ideju je li mi utičnica zeznula lampu ili je lampa zeznula utičnicu? kupit cu novu lampu ali ne znam jel bi trebao nešto promjeniti u spoju kod lampe ili samo zamjeniti utičnicu. noob sam sa strujom i ne znam di je problem i što je tu uzrok a što je posljedica. Unaprijed zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru!