LED ROUND 2 / Fast Buds & Barney's Farm

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vutricaboy

Aktivan Član
07.12.2023
116
477
63
Pozdrav vutraši, evo mene u nove pobjede. Na redu su nam Strawberry Gorilla Fast Buds te Purple punch auto od Barney's Farm.

Od opreme ću koristiti :
Mammoth 80×80×160cm
Male primjedbe na šator, za razliku od artemisa ima plastične kutnjake što mi se baš i ne sviđa jer mi se čini to sve nekako labavije i na jednog strani šipka šatora uđe čvrsto a na drugoj strani kutnjaka bude labavo toliko da bi i beba mogla izvući šipke van ..
Materijal ko materijal solidan,čini mi se pod prstima čvršći od Artemisa.
20240509_154400.jpg

Lumatek 300w pro
Nemam nekih komentara ,tko zna zna..
Starija lampa drži kvalitetu :)

Naravno ventilacija i clip on fan isto kao i prošli put..

Zemlja: Ponovno ću se okušati sa Atamijevom Bi Grow ,sad sam lagano shvatio kako diše. U nju ću ubaciti Mykorizu, Big Plant pelete od Organicsa ,
Cal Mag powder od Organicsa te organic silica powder koje sam dobio kao uzorke za probu u Hempsu

Od gnojiva ću ovog puta isprobati Organics Nutrients .
Prethodno spomenuti Big Plant pelete koje se isto mogu koristiti za zalijevanje ili folijarno , PK juice ,Big Start i Power Plant. BioBizzov tekući Cal-Mag i Fish Mix, i za cvatnju još Atami Rockzbastic..
20240509_160657.jpg

Malo o biljčicama...
Strawberry niknula 3.5. iz zemlje
Purple punch niknuo jučer 8.5.

Biljčice su dosad bile na prozoru (imao sam neku situaciju) te sam ih tek danas bacio pod lampu na 25% snage .
Vidite i sami po fotografiji da su me već počele moliti za svjetlost..
20240509_154350.jpg


I za sad je to to ljudi moji...
Do daljnjega..
 
Poslednja izmena:

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.448
28.309
1.098
Trøndelag
Eto sad znas za drugi put :)
Ja sam svoj morao smanjiti na 75% kad je vanjska isla par dana na 27c. U boksu mi ode na 30c a to bas ne volim na duge staze, max 29c. Obicno gledam da zavrsim sezonu do kraja petog mjeseca a sada se malo oduzilo tako da ide do kraja sestog. Probaj napraviti 2-3 venta da puse po drajveru onako kao kod mene. Na taj nacin skines 3c u boksu i mozes ga jace terati. Ubiti driver proizvodi svu toplinu i to tocno na sredini boksa i radi tampon zonu.
 

vutricaboy

Aktivan Član
07.12.2023
116
477
63
@beštija ,ma morati ću definitivno ,čim uđem u neku lovu.
Prošli grow je definitivno jedan od problema bila i ta visoka temperatura ..
Ma ja sam se premišljao bih ili ne bih posadit pred ljeto ali eto kriza me uhvatila ,moram se još jednom iskušati :D
Daj imaš kakav vent za preporučit ,ovaj PureFactory kaj imam je užas,pukla nekakva kopča nije se htio rotirati..Namučio sam se ko idiot ,cijelog ga otvorio da bi skužio da je ta kao ajmo reći kopča pukla. Danas sam to sredio ali ne bih mi se dalo ponovno tlačit s time.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Ćyro

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
860
5.892
233
Dalmacija
A ti oscilirajuci bome nemos se nikad pouzdat ali opet imam jednog koji vrti evo vec 6grow. Uvjek imam jednog dva u rezervi :) cekam da Hemps Garden dobije posiljku bas tih sto si gore stavio sliku, jer je to “hvatiste” za sipku satora fenomenalno.
Ja sam jednog sto mu je oscilacija riknula stavio da puse direkt u driver lampe i hladi ga fino.
Nisam nikad isprobao neke skupe modele npr od Ac Infinity ili nekih drugih slicnih brandova, mozda su bolji neznam, znam da su skuplji dosta.
Mozda nekad i budem neznam..za sad se drzim ovih sto si stavio gore na slici, ili nekih slicnih njima. I uvjek bar jedan u rezervi :p
Eto ukratko moje neko misljnenje o tim oscilirajucim malim seronjama, a nemos bez njih :p
 

vutricaboy

Aktivan Član
07.12.2023
116
477
63
@Sone ma je on zakačio koji put al tad nastradavaju oni zupčanici plastični pa se pohaba pa opet sjedni plači dok ne sine nešto na pamet.. Skužio sam ja što je.. Ta kopča na mom ventu nije dobro tvornički izvedena i preskače ako me razumiješ ako ne mogu ubacit video...
Mislim napravit kao što kolega Beštija ima one pc u metalnom okviru sam šta ću ja to napravit malo drugačije posto nemam pol alata šta mi treba al imam kreativnost pogotovo uz pljucu dizela heheh :)
 
Poslednja izmena:

vutricaboy

Aktivan Član
07.12.2023
116
477
63
Pozdrav ekipo, evo mali update..
Danas su djevojke ubačene u finalne fabric potove 26L.( Po mojem nekom treba sigurno negdje oko 35L supstrata ako i ne više koje ja nisam imao da se popune do vrha pa sam ih ovako presavinuo kako vidite na fotki. )
Biljčice zalivene i čista voda zasada naravno, pošto ima dovoljno hrane u zemlji. :)

20240512_111952.jpg
Zemlja koju sam koristio:Atami BiGrow (50L)
Big Plant 5 mjerica (150g) na 25l supstrata
Mykoriza = 1 mjerica (6g) na 25l supstrata + posipane mykorize po korijenu
Cal-Mag/silicij prah = 30g na 10l supstrata


Purple punch auto (Barney's Farm)
20240512_111244.jpg 20240512_112014.jpg

Strawberry Gorilla (Fast Buds)
20240512_112046.jpg

PANEL na 25% snage udaljen nekih 50cm od biljaka. (Negdje sam zametnuo metar prokleti pa sam ga za sad ovako otprilike digao.)

VLAGA 50%
TEMPERATURA 28°c (ujutro se počne dizati pošto je to ipak gore potkrovlje ali ništa ne brinite klima je uvijek u rezervi spremna za akciju..)

Gledam Beštijin vent DIY da bih složio, barem nešto slično pošto nemam baš nešto previše alata za poslužit se pa ćemo vidjeti kak bude to išlo..

Pozitivno se osjećam vezano za ovaj grow, puno dobre energije i volje unosim ovaj put. Kak i treba biti.

Za sad je to to.. Do idućeg updatea... :)