PROJEKAT: Plan prvog box-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Rue

28.06.2024
4
13
3
18
Pozdrav, početnik sam i razmišljao sam dosta o svom prvom box-u, šta i kako, i smatram da je pametnije da ja to podelim ovde u nadi da će iskusniji groweri predložiti neke alternative i dati neke savete.

Cilj mi je da složim box gde ću moći u budućnosti da stavim i više potova, želim da što više uklonim mirise van box-a i da smanjim buku koliko je to moguće. Budžet mi je oko 1000e.



OPREMA KOJU SAM GLEDAO:

ŠATOR:
Što se tiče šatora, gledao sam HOMEbox Ambient Q120 - 120x120x200cm, cena na mom području je oko 200e. (ako neko ima bolju alternativu neka predloži).

RASVETA: Za rasvetu sam gledao LUMATEK LED 300W Attis Pro (ne razumem se pa nisam baš 100% siguran da l ovo svetlo odgovara navedenom šatoru, i interesuje me da l mi treba samo ova rasveta ili još nešto pored tj. da l će ovo da vrši posao do kraja).

VENTILACIJA: Što se tiče ventilacije tu se ne razumem uopšte, gledao sam AC Infinity Cloudline PRO T4 i AC Infinity Air Carbon Filter 4'' uz njega.

VENTILATORI: Oko ventilatora za imitaciju vetra se ne razumem, ne znam ni šta mi treba ni koliko...

MONITORING I AUTOMATIZACIJA: Takođe, gledao sam neke digitalne merače temperature i vlažnosti to ima na svakom koraku tako da mislim da brend nije toliko bitan. I razmišljao sam o automatskom tajmeru za svetla.



To je nešto od opreme što sam gledao, gledam da kupim ovo najbitnije da sastavim šator a što se tiče opreme za sadnju potovi, hrana itd... to ću da gledam kasnije kad budem planirao prvi grow.
 
Poslednja izmena:

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.715
12.183
358
Socotra Island
eelslap.com
Proizvođač mislim da garantuje da pokriva površinu od 100x100,a ja mislim da bi ti lagano odradilo na 120x120. Naravno, da ga rokaš u nekom trenutku na 100% snage i na pravoj razdaljini.
 

Rue

28.06.2024
4
13
3
18
Proizvođač mislim da garantuje da pokriva površinu od 100x100,a ja mislim da bi ti lagano odradilo na 120x120. Naravno, da ga rokaš u nekom trenutku na 100% snage i na pravoj razdaljini.
Pa ne znam, možda bolje da nadjem nešto što će više odgovarati da ne razmišljam posle, jel ima neko neku preporuku. A i ovaj Attis je preeskup ne znam da l ima neka malo jeftinija varijanta al isto da je top?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.715
12.183
358
Socotra Island
eelslap.com
Pa dobro sad tu možeš da se kombinuješ. Kupiš dva Mars hydro ts1000 npr. 2x150w, kontam da šparaš barem 100€ tu :) Sve u svemu svaki proizvođač navodi dimenzije koje paneli pokrivaju, nije neka nauka velika. Tu još možeš da pogledaš spyder farmer, vipar spektra npr. šta ja znam... Svi rade dobro sitnice su u pitanju.