Pitanje za veličinu grow tenta i jačinu svetla

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.09.2015
44
18
8
62
Da li je box iznutra bolje obloziti Al folijom ili bijelim masnim papirom (ili bijelo mlijecnim PVC-om) .
Jos jedno pitanje za reflektujucu povrsinu iznad sijalice u DIY varijanti, svaki predlog je dobrodosao.
Pozdrav, bp
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@3131011 nemoj meni mnogo verovati ali mislim da je najbolje da ofarbas box u belo.
Ako to nije opcija, od ovih navedenih birala bih možda beli PVC. Mislim da PVC dobro podnosi promene u temperaturi.
Sto se tice AL folije, ona slabije reflektuje svetlost od bele površine i takođe može da ti kreira heat spots. A masni papir, lično bih se bojala da ne progori.

Van toga imam ja još jedno pitanje:
Kako da znam da li je odžak u zgradi funkcionalan?

Naime, živim u zgradi u kojoj postoji sistem za ventilaciju i pored njega postoji odžak. Kako zgrada ima centralno grejanje sigurna sam da niko odžak ne koristi, i taman se nalazi na mestu gde bih mogla idealno da smestim box.
Ali ne znam kako da testiram da li radi. Palo mi je na pamet da stavim sveću tu, pa ako uvuče dim znači da radi. Ali bih cenila bilo koju još ideju.
 
18.09.2015
123
86
28
Zapališ cigaretu i lagano pustiš dim u neposrednoj blizini otvora. Ako uvlači dim dobar je.

Apsolutno sam protiv komercijale, ali ja radim box ortački sa još tri prijatelja, svako od nas ima devojku... Hoce li se moja buduca pitanja smatrati komercijalom ako iskreno kazem da mi je hps 1000w?
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
nece, al ipak treba procitati pravilnik, npr
Nemojte pisati u množini i spominjati druge (frend i ja, prijatelj, kolega, ortak... mi, nama, naše... ), forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe. Ne prikazujte na forumu fotke tuđih biljaka već samo svojih. Ne postavljajte pitanja u ime "drugara".
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
@3131011 nemoj meni mnogo verovati ali mislim da je najbolje da ofarbas box u belo.
Ako to nije opcija, od ovih navedenih birala bih možda beli PVC. Mislim da PVC dobro podnosi promene u temperaturi.
Sto se tice AL folije, ona slabije reflektuje svetlost od bele površine i takođe može da ti kreira heat spots. A masni papir, lično bih se bojala da ne progori.

Van toga imam ja još jedno pitanje:
Kako da znam da li je odžak u zgradi funkcionalan?

Naime, živim u zgradi u kojoj postoji sistem za ventilaciju i pored njega postoji odžak. Kako zgrada ima centralno grejanje sigurna sam da niko odžak ne koristi, i taman se nalazi na mestu gde bih mogla idealno da smestim box.
Ali ne znam kako da testiram da li radi. Palo mi je na pamet da stavim sveću tu, pa ako uvuče dim znači da radi. Ali bih cenila bilo koju još ideju.

Hey , što se odžaka/dimnjaka tiće, daj reci na kojem si katu/spratu...tojest da li iznad tebe ima još staniova koje pokriva ta vertikala odžaka.Jer ako i jest u funkciji barem da nije začepljen moraš da si postaviš pitanje da li može deo mirisa pogotovu za vrijeme blooma da ne ide samo prema gore direkt u vazduh kako bi trebalo da bude nego se može možda i proširiti po stanovima iznad tebe koji svi imaju rupu za isti odžak/dimnjak od kojih ako ima 3 do 5 ili višei ili samo jedan pa i taj previše, ponekada kada se u zgradu koja je imala peći na kruto gorivo uvodi centralno na razne se naćine začepljuju rupe koje su ostale u stanovima, obično ostave ona mala limena vrata ili vrstu limene kape na tu rupu pa se to najčešće prefarba, vidi u kakvom su stanju tvoja vratašca ili ćime je već prekriven dovod dimnjaku/odžaku ako imaš komšija/susjeda pa ćeš moć procjeniti da li bi se možda (samo moja paranoja ali valja predostrožan biti dok ne legaliziraju mater im političko novčano kratkovidnu) ...ovo sa odžakom može da ti bude super ako je prohodan i ako su dobro zaštičene rupe u drugim stanovima na istoj vertikali ako ih ima...eto samo moje mišljenje

good luck

sustav za ventilaciju ne moj ni da pomisliš da korisitiš za growanje ako ne želiš da svi iznad tebe osjete ali mislim/brijem :) da to znaš....

peace

S.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Iznad mene je još jedan sprat i onda ide krov.
Što se tiče funkcionisanja, zapalila sam cigaretu i rupa od odžaka usisava dim. Mi inače kroz račune plaćamo odžačara, na nivou zgrade, ali mislim da to nikad nije čišćeno, ali se nadam i da nije zapušeno. A valjda to što usisava dim znači da je otvoren sa spoljne strane (barem se nadam)

Što se tiče širenja mirisa. U stanovima se na tom mestu, gde je rupa za ožak, nalazi orman.
E sada, neki ljudi su tu rupu zapušili čepom. Ali možda je neko i ostavio otvorenu rupu.
Ali ako bih pustila kroz karbon filter pre nego kroz odžak to bi trebalo da bude dovoljno?
 

Superfly

Aktivan Član
20.07.2015
258
316
63
57
Gle, ako si imallo dobra sa komšijom, komšinicom praviš se blesava i pokucaš na vrata uvaljaš 10 -20 deka mlevene kafe i pitaš kako je to njoj začepljeno jer ti kao imaš skoro pa rupu ili neka slična sitna laž kao samo te zanim da li je kod nje kao kod tebe ta rup et voila rješen problem..:puuuh::

p.s. ovo vredi ako niste u svađi naravno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx and Space_Lulu

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ma nismo, čak sam joj i pomagala nešto. ali ipak malo bi bilo sumnjivo da pitam za to, jer verujem da većina ljudi koja tu ima orman nema pojma da je ta rupa tu. Ali hvala na ideji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Superfly

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Meni čisto nevjerovatno da u stambenoj zgradi ljudi nemaju nape, di god sam bio svi u kuhinjama imaju nape koje su spojene na te dimnjake.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Space_Lulu

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Dobro si me podsetio. Zgrada ima kupatilski ventilacioni odvod, ima ventilaciju u kuhinji i ovaj odžak.
Međutim sada kada pogledam, odžak i ta ventilacija u kuhinji dele zid. Ali vodoravna razlika u pozicioniranju je nekih25cm. I kada lupam po zidu deluje mi da ide prazno-puno-prazno. Ali valjda su odvojeni :/
I da u kuhinji ja imam napu. Ali nisam sigurna da ima komsinica iznad mene.
 

ming

Aktivan Član
16.09.2014
250
650
93
Privremeno montiraš tu jedan ventilator da izvlači kroz taj dimnjak i zapališ neku krpu ili nešto gumeno. I nakon pola sata-sat pokucaš komšiji iznad i ispod i pitaš da li kod njig nešto gori, tj. da li išta osjete :rasta:
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Zapaliću hrpu onih mirisljavih stapica. I ićiću kod komšinice da je pitam da li oseća neki čudan miris. :D
Hvala svima na savetima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Superfly

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Budite oprezni sa tim rupama :)
Ok je rješenje odvesti miris iz prostorije ali rupa mora biti tvoja i samo tvoja.
Iz razloga što će vent nabiti miris u cijevi ili sl a izaći će tamo gdje mu je najlakše.
Ako je bliži izlaz kod komšinice u kuhinji nego na izlazu vani ... lako moguće da komšinici smrdi trava u kuhinji ili kupatilu ... a to je onda problem vlasniku grow-a.
Stoga,oprezno s rupama ;)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@VenloNL slažel se da bi to idealno bilo, ali nažalost nije izvodljivo.
Taj odžak služi samo kao odžak i nije povezan sa kuhinjskom ventilacijom, barem ne koliko sam mogla da utvrdim.
I još planiram da pre nego što pustim vazduh u odžak propustim ga kroz carbon filter. I nadam se da će to biti dovoljno.

Mislim da je rizik isti kao da mi crevo ide kroz prozor, jer bi onda isto ulazio komšinici u stan ako bi otvorila prozor. a možda i drugim stanovima na gornjem spratu ako bi se to širilo. Tako da je možda ovo i manji rizik.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pitanje: Koliko je pametno dati adresu stanovanja da mi isporuče opremu za gajenje?
Iskreno, otišla bih i uzela sve sama, ali mislim da bi mi bilo malo preteško da ponesem na četvrti sprat. Posebno jer zemlja dolazi u pakovanju od 70L.