Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
fala na na brzim odgovorima...mislio sam staklenku u zemlju(dvoristu) zbukasat i po potrebi otvarat :sun2: sad kad dodju blagdanski dani da nemam to uz sebe da mogu mirno spavat
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ekipa trebam pomoć, više neko mišljenje za ono što imam u planu danas započeti, i do sutra eventualno završiti.
dijelove imam sve: aktivni ugljen 150 g, mrežasta čaša za olovke i penkala, kutiju aluminijstku od napajanja za komp, nekoliko ventilatora sa pc-a, oni standard veličina.

Pošto sam zagrizao za taj filter moram to bar pokušati napraviti, kupit ću još 150 g sutra, da imam više te tvari kako bi bio efikasniji.

Ja naime planiram kučište (kutiju) napajanja iz koje sam izvadio napajanje, ostala samo kutija sa jednim ventom, iskoristiti za kučište filtera zraka za box.
U tom kučištu koje je kvadrovog oblika planiram ugraditi još jedan vent, najviše 2, i iz te kutije sa najveće površine povezati čašu za penkala, fino spojeve normalno odraditi kako bi bilo hermetički zatvoreno, imam silikona i sdrugih stvari.

Naime zanima me sljedeće, sama čaša sa ugljenom u sebi, će kroz box biti gurnuta unutre, no ovaj dio kučišta filtera će biti izvana, nadam se da shvaćate.
Interesira me dali će ta tri mala venta, na jedan single sam sumnjičav, uspjeti izvlačiti neželjeni miris iz boxa, odnosno, dali bi trebao taj mof filter odraditi posao???
Sve ovo će biti upakirano u box 90x70x60, znači box neštomanji od pola kubnog metra.

Meni nekako logika govori da će 3 venta upaljena od jednom stvoriti neg. tlak u kučištu filtera i početi izvlačiti zrak iz boxa preko ugljena, mislite li da sam bubno i osto živ ili da pokušam s ovim???

Volio bi da ugljen funkcionira i da ostalim ukučanima ne smetam sa svojim hobijem iako znaju za njega, no mislim da je urednije da se to riješi.
Box je spreman, samo se treba ubušiti rupa za ugurati filter otraga, a žarulje sam odlučio preseliti iz pc-boxa i dodati još 2, znači ostao bi do kraja growa na 8 žarulja cfl na spomenutoj kubikaži, imao bi stabilnu temp. sa tom opcijom i nebi morao improvizirati hlađenje za žarulje kao u slučaju HPS-a.

Čak sam riješio i vent za puhanje po biljkama, stari vent širine 15 cm za hlađenje stojadina za vrijeme yuge, i perfektno radi, ima i opciju okretanja da puše varijabilno po cijelom boxu, jako fina stvar, baš što mi treba za moj mali grow.

najviše me zanima što mislite o filteru, thx mates unaprijed....


E da, biljoze su mi danas stare 4 dana, prekrasno napreduju, iz pc-a ih moram hitno selit jer ću ih za koji dan morat presadit, rastu brutalno...
Puknem tu neke slike uvečer kad budem imo fotić...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
Vutra Org. je napisao(la):
Otprilike 4.5x4.5m prostorijom. ..a da opet ne potrosim ogomne kolicine novaca...Onako da bude normalno.)

4.5 x 4.5 bas nije normalno i tesko da ne potrosis neku kintu, to je planirana povrsina za licnu upotrebu?
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.190
188
Brooklyn NY
derataur je napisao(la):
fala na na brzim odgovorima...mislio sam staklenku u zemlju(dvoristu) zbukasat i po potrebi otvarat :sun2: sad kad dodju blagdanski dani da nemam to uz sebe da mogu mirno spavat


neznam bas zbog prevelike vlage zemlje kolko je pametno to?


to treba bit na sobnoj temperaturi u nekoj sobi (mracnoj po mogucnosti) i svaki dan pi to trebo provjetrit.....

rađe sakri na tavan ili u neku sobu gdje nitko ne ulazi, smočnicu, bilo sto.....
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
BigL je napisao(la):
neznam bas zbog prevelike vlage zemlje kolko je pametno to?


to treba bit na sobnoj temperaturi u nekoj sobi (mracnoj po mogucnosti) i svaki dan pi to trebo provjetrit.....

rađe sakri na tavan ili u neku sobu gdje nitko ne ulazi, smočnicu, bilo sto.....
ma ja se cimam pajkana,nekak si mislim u zemlju nece ni gledat a kamoli naci...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.190
188
Brooklyn NY
a neznam, radi kako oces al nemoj zajebat sad kad netreba zajebat.....


kakvih pajkana? valjda ce ti po kuci pajkani paradirat?
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Ljudi, zanima me sljedece: "iskrivio" sam biljku na dosta mjesta (scrog) kako bi mi stala u boks. Mislim da je prestala rasti, pa me zanima, koliko je potrebno biljci da poprimi oblik koji smo joj zadali. Maknuo bi mrezicu kako bi i ostatak (donji dio) dobio jos svjetla, a kako sam ju izmucio (bilo je slomljenih grana, pocupanih trichoma..uzas :D) stavljajuci tu mrezu, ne bih ju zelio skinuti, pa za dan-dva opet vracati. Sta pametniji vele?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
37
ono što je ispod mrežice slobodno počupaj, napravi takozvani lollipop...
nego, mreža se stavlja prije, a ne kada je biljka već unutra.. uglavnom moj savjet je lolipopanje...
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
SiD je napisao(la):
ono što je ispod mrežice slobodno počupaj, napravi takozvani lollipop...
nego, mreža se stavlja prije, a ne kada je biljka već unutra.. uglavnom moj savjet je lolipopanje...

Znam da se stavlja prije..mislio sam da cu imati dovoljno mjesta, pa se zajebah :p Thx za savjet!
 
07.05.2011
5
9
3
31
ovako imam problem...kupio sam kit komplet za rast i cvjetanje biljki...250w set(HPS)
biljka mi se stalno vija...mislo sam da je zbog venta ali nije...jel moze kakva pomoc..unaprijed hvala
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....prvo ti nama daj vise informacija........kolko su biljke stare, dal su u vegetaciji ili cvjetanju, kakvu zemlju koristis, kakav ti je PH, kakva je temperatura i vlaga, dal gnojis, ako da sa cim i kolko......i naravno neka slika pa cemo ti mozda i moc pomoc.....

....iz ovakvih skrtih informacija sumnjam da ti netko moze pomoc.......
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
Stavio sam dve semenke lowrydera#2 na klijanje, vlazne maramice u tanjire poklopene i stavene u veliku vrecicu zbog zadrzavanja vlage, i stavljene na bojler gore koji odrzava tepmeraturu. Mene zanima da li ta vrecica treba barem malo da bude otvorena zbog cisto O2 ili ne mora ?
Iako znam da je automatike najbolje posaditi odma u veliku teglu, u mom slucaju je to malo nezgodno, pa sam ih mislio posaditi prvou u 1.5l teglu, pa me zanima kako da znam kad je treba presaditi u posudu planirane velicine(4l) ? Jel CFL-ke moraju kroz celi grow da budu na 10cm od biljke ?
PS te posude sam sam pravio, nesto nalik sto je Che* pravio, pa ih dizati gore nezgodno jer cu zapusiti otvor kroz koji mi ulazi svez vazduh... Hvala i nadam se prvom growu :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......dovoljno je preko tog tanjura stavit strech foliju i tanjur ostavit negdje na sobnoj temperaturi, folija se stavlja cisto da ne dode do isusivanja maramice i zadrzavanja vlage.......tako da netrebas nista otvarat dok sjemenka ne proklija.....


....nemoj presadivat automatice ostat ce ti krzljavi, evo kolega PowerSeed se uvjerio sam na svojoj greski.....https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/8815-auto-jet-47-powerseed.html(5 stranica)

....i da CFL treba cijelo vrijeme bit i na blize od 10cm od biljki.....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Neki ne stavljaju u vrecice, ali onda treba 1xdnevno navlaziti salvete. A ako ti je u vrecici onda ne smije izlaziti taj vlazni zrak van. To je i bit vrecice, a sve to moze biti i na sobnoj temperaturi, ne treba dodatno grijati. CFL-ke su kod mene na 3-4cm jer imam staklo izmedju. Stavi ih na visinu da ne prze biljku. Presadjivanje sam odredjujes. U 1.5L bi mogle biti 2 tjedna pa onda presadis u vece jer nakon 2 tjedna (nekad 3 tjedna) pocinju automatici cvasti pa ne zelis stresirati biljku koja cvate.

Opet me pretece :))
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.190
188
Brooklyn NY
Naime danas su mi proklijale 2 sjemenke, u tanjuriću, e sad, nemogu ih odmah presadit u važeve jer moram te važeve napunit zemljom, bla bla, a nemogu sad nosat zemlju i važeve kroz cijelu kuću radi nekih ljudi kraj kojih moram prolazit.

To bi mogao navečer napravit al me strah, pa pitam dal mogu sad te sjemenke koje su proklijale, jos malo stajat u tanjuriću u vlagi, na toplome, bar do navečer....

Mozda je pitanje glupo al tako sam sretan radi ovoga, jer sam "iz zajebancije" stavio na klijanje i jos sam mislio da ove iz tanjurica nece proklijat, al eto, pokazale su mi srednji prst i proklijale.... Sad moram počet growat.


Jucer sam drkao oko PC boxa, ljepio foliju (onu kuhinjsku) i naravno popizdio i reko ma jebo ovo, napravit cu box od šperploce.... Al danas se ovo dogodilo i čini se da necu radit box od šperploče nego moram dovršit PC.

Kupit cu auto foliju, moram zaljepit, i zasarafit lampe i smjestit ventove.... Do onda ce ovo stajat u čašicama pod CFL-kama al ovako naživo.... xD

Ajme kako sam sretan....
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....ma moze to stajat nije problem, kolko dugacku klicu imaju? imao sam i ja takvih problema, tj imam ih jos i Wembleya sam morao pustit dan duze i taj 3 dan na tanjuricu klica 2-3cm biljcica pod papirom odbacuje sjemenku i vide se prvi listici.....uzas, i kak sad to prebacit u zemlju, tad sam najvjerojatnije kad druge biljke sjebo nes i od pocetka je lose krenula......

....ne brini, do navecer joj nece nis bit, pa ni do sutra ujutro....samo lagano
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.190
188
Brooklyn NY
Aaaaa.... koda si mi 100 eura dao se osjecam.....

Stalno refresham forum da vidim oce ko odgovorit....

Dugacka je mozda nesto manje od centimetra, nekih 6-7mm bi reko, a druga je mala tek se vidi da izlazi, mozda 2mm ima.... vjerojatno ce i ona narast do kraja dana....


Pošto sad to držim u tanjuriću, da se o tome brinem kao i dosad, znaci da zalijem papire da se ne osuše?
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....gledaj da ti je papir vlazan, nemoraju plivat u vodi, eventualno pospricaj malo papir i poklopi......nemoze se on tako brzo posusit.....do navecer im nece nis bit.....samo bez panike:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.