Outdoor mix 2024 by nisam

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
96
492
53
41
Pozdrav vutraši,

Dugo sam vagao, hoću neću, i na kraju se odlučio da ipak napravim i vodim svoj prvi dnevnik vanjskog uzgoja ovdje na forumu.

Pa da krenem;
Ove godine izabrao dvije sorte fotoperiodnih i nešto automata.

Prva je Pakistan Valley od World off Seeds-a koja mi se lani pokazala jako dobro i dala ogroman prinos(koji očekujem i ove godine::umirem::) a ostalo je još sjemena pa sam ga morao iskoristiti.
pakistan-valley_2.jpg
Druga je Northen light od Bulk Seeds-a.

Fem-Northern_Light.jpg
Navedene dvije su u međuvremenu već posađene i na suncu su preko dana u zavjetrini a preko noći idu u kuću na toplo,iako sam lociran blizu mora temperature preko noći u kombinaciji sa burom nisu nimalo ugodne.
20240418_155444.jpg 20240418_155237.jpg
Pakistanac je posađen nešto ranije oko 01.04. i već je dobio po repu od nekog skakavca očito pa mu fali jedan komad lista, ali dobro preživjet će :). Northen Light posađena prošli tjedan i sad se deblja ispod improviziranog plastenika.

Što se tiče autosa naručeni su Gorilla auto i Strawberry pie auto od Fast Buds-a, ali o njima ću kad ih posadim odnosno kada temperature zraka budu pogodne za dan/noć na otvorenom.

Zemlja koju koristim je Plantella Ideal ili Plantella Balkonia. Svake godine njih koristim i u kombinaciji sa Plantella List i Plantella Cvet gnojivima ja sam sasvim zadovoljan, bez puno kompliciranja i dodatnog ulaganja.
Plantella-Ideal_20L_SI-HR-CZ-HU.png plantella-list-gnojilo-zelene-rastline.png Cvet-500ml.png
Što se tiče insekticida ne znam još što bi mogao i što ću koristiti, o tome ću u hodu u nekom od sljedećih updetova kada dođe vrijeme za to. Zaljevanje biljaka isključivo sa kišnicom koja se skuplja u kanistru od 1000 litara,a pošto mi je sajt tako reći na dohvat ruke taj dio ne bi trebao biti problematičan,osim ako nas ne zadesi ljetni pakao u suša, ali otom potom isto sve u svoje vrijeme.

Eto to bi u kratkim crtama bilo to što se tiče nekakavog uvoda u dnevnik, pišemo se na sljedećem update-u.:wave:
 
20.04.2024
1
0
1
40
Pozdrav vutraši,

Dugo sam vagao, hoću neću, i na kraju se odlučio da ipak napravim i vodim svoj prvi dnevnik vanjskog uzgoja ovdje na forumu.

Pa da krenem;
Ove godine izabrao dvije sorte fotoperiodnih i nešto automata.

Prva je Pakistan Valley od World off Seeds-a koja mi se lani pokazala jako dobro i dala ogroman prinos(koji očekujem i ove godine::umirem::) a ostalo je još sjemena pa sam ga morao iskoristiti.
Pogledajte prilog 503846
Druga je Northen light od Bulk Seeds-a.

Pogledajte prilog 503847
Navedene dvije su u međuvremenu već posađene i na suncu su preko dana u zavjetrini a preko noći idu u kuću na toplo,iako sam lociran blizu mora temperature preko noći u kombinaciji sa burom nisu nimalo ugodne.
Pogledajte prilog 503848 Pogledajte prilog 503849
Pakistanac je posađen nešto ranije oko 01.04. i već je dobio po repu od nekog skakavca očito pa mu fali jedan komad lista, ali dobro preživjet će :). Northen Light posađena prošli tjedan i sad se deblja ispod improviziranog plastenika.

Što se tiče autosa naručeni su Gorilla auto i Strawberry pie auto od Fast Buds-a, ali o njima ću kad ih posadim odnosno kada temperature zraka budu pogodne za dan/noć na otvorenom.

Zemlja koju koristim je Plantella Ideal ili Plantella Balkonia. Svake godine njih koristim i u kombinaciji sa Plantella List i Plantella Cvet gnojivima ja sam sasvim zadovoljan, bez puno kompliciranja i dodatnog ulaganja.
Pogledajte prilog 503850Pogledajte prilog 503851Pogledajte prilog 503852
Što se tiče insekticida ne znam još što bi mogao i što ću koristiti, o tome ću u hodu u nekom od sljedećih updetova kada dođe vrijeme za to. Zaljevanje biljaka isključivo sa kišnicom koja se skuplja u kanistru od 1000 litara,a pošto mi je sajt tako reći na dohvat ruke taj dio ne bi trebao biti problematičan,osim ako nas ne zadesi ljetni pakao u suša, ali otom potom isto sve u svoje vrijeme.

Eto to bi u kratkim crtama bilo to što se tiče nekakavog uvoda u dnevnik, pišemo se na sljedećem update-u.:wave:
Pozz,imam pitanje
Zivim u njemackoj,a sada je vamo legalno saditi pa cemo zena i ja posadit na balkonu od petog mjeseca(još je jako hladno vamo i jutra su oko nule),balkon je zapadna strana i ima jako puno sunca u ljeto.posadit cemo automatike 2 ili 3. Zanima me dal stavljati u tu tvoju zemlju stiropora? Pošto ce biti u posudi cijelo vrijeme i drugo pitanje za ta gnojiva...da li to pomaze u nedostatku magnezija i kalija?
E da jako bitno pitanje,dal biljka smije biti stalno na otvorenom suncu? Zna jako przit sunce pa da ju nece spaliti.imam cvijeca na balkonu i kad uprzi listovi odumiru od topline.Kako bi se kanabis ponašao na tako jakom suncu?
Hvala
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
96
492
53
41
Ne mogu ti puno pomoći jer i sam nisam profić u ovome i još uvijek učim, ali mogu ti reći da je Maj mjesec dobra odluka za automate s obzirom da oni traze sto više sunca a kako su dani od Maja pa do Augusta, kada bi trebali biti za berbu, najduži i najtopliji.
Sto se tice gnojiva i ostalih preparata svakako treba gnojiti ako želiš veći prinos, a koje ces koristiti to ces najbolje sam procijeniti i odluciti.Ovdje na forumu i sličnim stranicama češ se sigurno dobro educirati sto se tiče svega ako stvarno imaš želju napraviti nešto kvalitetno.
A za to prženje na suncu ne znam ,vidjet češ kako će se biljka ponašati pa ces onda znati i odreagirati. Po meni nebi trebalo bit problema ako zrak na terasi normalno cirkulira. Sretno u svakom slučaju

::listomahanje::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: maška

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
96
492
53
41
U najavi i nadi lijepšeg i toplijeg vremena od vikenda nadalje, jutros stavljene 3X Strawberry Pie Auto i 1X Gorilla Auto na klijanje. Slike slijede kad se izlegu bebice :wave:
 

nisam

Aktivan Član
05.07.2007
96
492
53
41
Konačno sunce i temperature koje obećavaju,nakon tjedan dana mučenja sa hladnoćom i unutra/van ceremonijama Pakistan Valley je dobio prvo topiranje,dok Northen Light napreduje polako ali valda sigurno :). Pognojene obje sa Plantellom,zaljevanje minimalno,čisto da zemlja bude vlažna.
1000021451.jpg 1000021452.jpg
Također i automati su ugledali svijetlo dana,ali oni ce još za sad biti na kućnoj njezi pod lampom dok ne ojačaju i dok još sunce i temperature vani ne ojačaju.
1000021450.jpg
To je to za sada,pišemo se uskoro.::listomahanje::