Metal detecting

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Pozdrav forumaši, da li se bavi tko ovim hobijem? Duze vremena me vec privlaci pogledao i proucio sve dostupno online sad još samo treba kupiti prvi detektor pa ako ima clanova u ovom hobiju nek se jave da izmjenimo koju:wave::joint2:
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
Pozdrav honda :) detektiranje metala je bila moja opcija, dok sam trazio hobi prije nekoliko godina. Tada sam poceo growat i na kraju je to postao moj hobi a metal detecting sam pustio. U svakom slucaju jako zanimljiv hobi i malo al malo mi je falilo da kupim detektor. Dobro sam se informirao i bio sam na klik od kupnje Minelab Excalibur ll. to je brutalan detektor, ali eto, ja sam odustao i poceo sadit vutru :) dosta mi jedan hobi ;)
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
Ma za sad ajmo reci. Kuca jos nije skroz gotova, djeca mala, puno posla.. trenutno mi ne treba nesto sto ce me jos ekstra drzat vani od doma ako me kuzis. :) ali da me privlaci, jako da.
Ali jos je iedna stvar tu kod mene, to je mozda i rizicniji hobi nego grow jer za grow nitko nezna. Ali ovdje gdje sam ja ima brdo starine, novcica, svega zivoga, artifekta samo takvih, jako vrijednih. Ako te ovdje uhvate da ceprkas po kakvom nalazistu ili da nisi predao muzeju kakav novcic a ima ih i po vise tisuca eura “teskih”..ajme brate :) svakako je grow sigurniji osim ako si nalazista ne ogranicis na lokalne plaze i plicake gdje smezurani turisti gube lancice i prstenje.. :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Treba biti maksimalno stealth i ne izlagat se previse bas ko i sa svime:D nadam se kroz desetak dana da cu imat prvi uredaj pa cu onda nadopisivat pomalo temu dok mi se još ko ne pridruzi! Vjerujem da ima toliko površina gdje nema zive duse a kamoli da ce te neko vidjet a da se sigurno nesto da naci tak da cu za pocetak krenut od takvih terena dok ne uhvatim malo osjecaj i upoznam uredaj.
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Uopce je glupo ici u potragu za bilo cime bez da jednu zapalim,cak i gljive bolje trazim il pecam kad jednu zapalim.
Nego sto sam skuzio gledajuc po netu kad par puta nades cep ili tak neku alu glupost skuzis ton i broj koji pokazuje pa onda dr put ne kopas el vec znas sto ocekivat,makar svi preporucuju za pocetak kopati sve cisto da se usemi covjek malo.
Najveca dilema ko i sa svime uzeti nekaj totalno pocetnicii pa upgrejdat za neko vr ili odmah uzet nesto kvalitetnije pa bit miran dize vremena.
Zapeo sam izmedu prozvodaca Nokta i Minelab do nekakvih 300 tinjak eu pa cu razmislit još koji dan do place na koji potrošiti eu !
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Uredaj stigao,praksu lovim pomalo ucim se tj. trea vr za proc sve modove i opcije sto se ti nude. Prvih par kopanja doma po vrtu ulov par cepova ,deset dinara kovanica i folija. Drugi pokusaj odlucujem otic do sume nema tolko signala i ljepse radi,ugl sunce im i lovcima ili tkogod bacio ovaj lim od kobasica je dao dobar signal tetku mu poljubim:D:D::umirem::::lulamira::uz to par cepova folija stara lopata,strujni kabal par vijaka zbilja svasta covjek nade u sumio_O IMG_20240405_202838.jpg
 
29.03.2024
37
101
33
36
ko ima dobru opremu može svašta nabasat...osobno bi volio da mogu prekontrolirat neke kanale, brzace planinske, al se nesmije s tim bauljat, mora se nekaka dozvola imat, pogotovo oko terena za koje se zna da je rimska vojska nekad okupirala, boravila... frend jedan koji se bavi numizmatikom, novčići, bio je vojnik pa je navuko čuda, kaže da u njemačkoj kad je išao nekaku kolekciju mjenjat za nešto što se njemu sviđa, i njegova vrednost je duplo veća, nemože kažu, moraš imat povijest novčića, nalaza, porezi, trejsanje....
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Ne smije se sa tim bauljat ko ni travu saditi, naravno da ako ides ispitivat po arheoloskom nalazistu da mozes naje al toliko mirnih i divljih mjesta nema potrebe ni ic puno u civilizaciju!
 

Captain Fantastic

-me gusta marijuana-
22.09.2022
670
3.295
163
Likwawa hills
Šogi kopa već par god po Njemačkoj i kad dođe na praznike u hr baunja po šumama tako da ponešto znam o tome.uglavnom u švabiji su kazne od 50.000 eura do 5 god robije na crvenim površinama ,imaš aplikaciju mape di smiješ da ne bi išao gulit krompir jbg,uglavnom fora je i ima zanimljivih stvari uvijek za pronaći :thumb:čekam dan kad će mi Poslat sliku sa škrinjom :):p
 
29.03.2024
37
101
33
36
konkretno baš za novčiće, znam da ako i nađeš nešto, ni slučajno da se pere s nekakim sretstvom, struže, skida sloj nekake naslage s novčića, to odma gubi vrijednost, mora biti onakav kakav je pronadjen da se ostvari max od njega...
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Mislim da novcice ciste eletrolizom pirolizom tako nest izgledaju ko novi ako nisu puno unisteni,al osobno mi drazi oni s patinom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JozoServantes

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.076
15.600
358
Baš sam gledao,ima več dulje vrijeme ona dva lika što po Americi idu po farmama i nalaze stare postere,od novčića do traktora....
Uglavnom,frajer je imao u posjedu neke novčiće i oprao ih je u sredstvu za skidanje hrđe i doslovno im smanjio cijenu,ovom je došlo da se ubije!

Ta patina i sl.su dokaz starosti,a i ti novčići neče iči u opticaj,nego su spremljeni po p.su
Inače, uvijek me fasciniralo na moru,ja pljugam na plaži prije izlaska,a frajer sa detektorom samo pobire:)

I istina je,da iskusni več po zvuku znaju prepoznati što bi moglo biti,ali to su malo skuplji detektori,ne kužim se toliko da bi mogao nešto tvrdot,ali mi se sviđa to isčekivanje,puno više nego kladionica i sl.
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
792
5.533
233
Dalmacija
Poslikam ja ovih dana nekoliko slika nalaza od mog druga. Ima svega. I da, ima stolnu lupu, s osvjetljenjem i jedan kirurg mu salje kirurske skalpelice, nakon operacija. Veli da mu je to najbolje za ciscenje novcica i opcenito svega. Nikakav preparat nikakvo struganje, samo lagano skine sloj zemlje i prljavstine tim skalpelicima i to je to.
 
29.03.2024
37
101
33
36
mislim da se novčići smiju prati u vodi samo i eventualno škrinja za smrzavanje pa s nečim mekanim strugat....doslovno okamenjen i defektan novčić kakav nađete npr. vrijedi ko zna koliko, a kad ga nestručno očistite onda vredi puno manje,
kao i nekakav raritet šasije automobila, kad ga jednom krivo pokrpate, gotovo.....najhrđaviji u org vrijedi najviše, jer nemamo mi uvjete restauracije ni auta ni novčića....