Kako uzgajati u kokosu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.029
258
Meni je komplikovanije da racunam da li cu 3 ili 4 dana unapred da grgljam caj 24h i jos sebe tajmirati da bas tada budem tu, jer moje zalivanje u cvetanju traje 15min jednom na dva dana kad god meni to odgovara.
Druga stvar je sto ne zelim da prepolovim svoj yield, koji mi je i ovako na granici.
A trece su insekti najveci minus :(
Sve ima svoje tako da ;)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nije bas ništa jel. Bas ta sredina, nekako je cirka to. Priprema prije, pa praćenje situacije + tko hoće grgljati čaj @sone1 jer grgljanje nije obvezno. Eno kod mene sad ne treba ni čaj, dobile ga 4 puta sve skupa, kad kasikom odradiš kako treba. Zalijevam svakih 48 sati i to mi je taman. I tako uz pumpe i sve ostalo dok one zalijevaju je sjedim pa vežem biljku, čistim od listića malih suhih ako bude, pa slikam biljke i tako. Finalni rezultat kao i brzina te finalne brojke nažalost nisu 40-50% jače ili veće da bi se stavio u situaciju da moram zaliti 2 puta dnevno. Kada gledam sobu i atmosferu gdje ja growam, nemogu si niti predočiti gdje bi ta sva vođa otišla u zatvorenom sustavu. Moram probati u biti, to jedino nisam do sad. Tako ću i napraviti. Stiže mi kocka kokosa, evo kliknuo ju dok sam ovo tipkao. Ono sto takodjer dodajem u priču je odsutnost. Nisam si mogao dozvoliti da kad upalim Grow nemozemo ne samo ja nego i cijela familija negdje mrdnuti. Tako da biljke ostanu i po 4-12 dana same. Priprema u slučaju gdje zalijevam na 48 sati a idemo na 12 dana su 2 kace od 200l. Za kokos ću morati pripremiti od 500l :rasta: U jednoj pripremim vodu a druga za odvlaživač. Doslovno za bilo šta da mi bude jasnije, probati pa ću završiti ovaj post na jesen.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
mozda bi bilo dobro zadnje dvije stranice prebaciti u temu o kokosu..tako je to nekako i bilo zamisljeno.
Ta tema je otvorena za ovakve..rasprave :)iskustva i sl.

Bizo znam da si grower i pol ,al nemoj kocku majke ti..kupi od G.L kokos...fin,mirisljav..sterilan :thumb:kak ti kazes..ne moras nista;)ovo sa kockom je puf,joj majko mila:zvezda::
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
lik je genijalac ..preduhitrio si me sone.
MS-ovac i jako drag lik...doktor za kokos i svatko tko hoce pravi info o kokosu mora to odgledati...ja sam i vise puta :)i jos cu sigurno
interesantan je onaj dio gdje prica o ppm-u i ec..koja je razlika i sta ustvari trebamo mjeriti,a sta ne..o zaljevanju o svemu..fakat jako koristan video.
Plašio me jak runoff dok me nisu odplašili ova dvojica hahah..iako i oni skrecu paznju i pricaju kolika se razlika uopce moze tolerirarti...sreca ja sam bio u tim brojevima u tom toleriranom razmaku hahah...tocnije nisam imao razliku haha,a sada znam da nije strasno ako je i ima..sve dok je u dozvoljenim granicama
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.029
258
On je pre malo drugacije praktikovao neke stvari, nisam ga pratio dugo i sada naletim na video i prijatno me iznenadio. Sada mislim da nam je originalni source isti :) Stim da on i dalje tvrdi da CEC ne pije vodu jer je coco inertan, a bas i nije da nije :)

edit: i ja sam se mlatio sa tim runoffom. . . i sa 3.5 biljka je bila zdrava, pa je ja pokvario ;) pokazu prvo one sve na listu i samo to treba pratiti
Mene je sada podsetio koliko su pk boosteri zapravo jaki, jer smo svi zaboravili da je calcium duplo naelektrisan ;)
@opa cupa kad vec editujes :)

Lets start with two related tangents. Two FACTS that a lot of new growers fail to comprehend.

[Fact1]
'PPM meters' do not measure parts-per-million. One more time, 'PPM meters' will not measure parts-per-million. 'PPM meters' actually measure electrical conductivity (EC) (EC measured in μS/cm or mS/cm) Then they take this μS/cm and convert it to a unit they have labeled 'ppm'. Different manufactures use different 'ppm' conversions, hence the different conversion factors. This is totally superfluous, and adds to consumer confusion.
So I urge all users to use EC (μS/cm or mS/cm) instead of uselessly posting their 'ppm' without knowing their scale (If you are going through the trouble of posting your conversion, why not convert it for your audience?).
Some products do not register on an EC meter and some register high vs the fertilizer present (for example, Liquid Karma raises the EC a lot, compared to the actual amount of fertilizer in contains. Most of this reading is from the 'Non-Plant Food Ingredients' Humic Acid, Aloe Vera, etc). The 'ppm' meter is useful for measuring the daily change of the EC (up or down), but will not give you the actual parts-per-million.
[/Fact1]

[Fact2]

A (20-20-20) fertilizer is not equal parts N : P : K.
P and K are calculated as P2O5 and K2O.
The label factors in the atomic weight of oxygen

P is 43.6% of what is labeled.

P=31 O=16.

P2O5 = (2 x 31) + (5 x 16) = 142.
P = (2 x 31)=62.
62/142 = 43.6% P in P2O5.


K is 83% of what is labeled.

K=39 O=16.

K2O = (2 x 39) + (16) = 94.
K = (2 x 39)=78.
78/94 = 83% K in K2O.
[/Fact2]
ICMAG
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.029
258
Samo nek ti ispadaju vrhovi iz boxa sve unaokolo smiley9934
1-2 intervala to dodje manje vise isto, mora ih biti 6 dok radi svetlo, za pun potencijal
Obrati paznju jer ne znam kakva ce biti voda kada stoji posle 5-6 dana! tebi onda trebaju injektori za takvu odsutnost. A nije ni u tome fora, nego da su voda i kiseonik uvek svezi
Pazite kod vreca, treba ih dobro proveriti, jer kokos bude vlazan, onda se teze vidi kolko ima prasine u sebi, a ona kvari njegova svojstva ;)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
to sa intervalima sam pohvatao...jbga to je hidro tako to ide...uvijek svjeze u ponudi
usmrdi se voda nakon 24 sata ...ciklira ako je u prostoru gdje ima svjetla..vazno je da se voda krece..obogacuje kisikom onda se to nece desiti i da je u mraku!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo and sone1

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.029
258
Mrak je pod obavezno. Ima veze i sa djubrivom to sto smrdi, tj ne smrdi sa svakim ;) a i temp vode moze da se penje, pa dodje lakse uliti svezu, nego paliti nesto sto ce da hladi danima i trosi struju :)
vi prebacujte sto mislite da gde sta treba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
ok.od danas sam na bar 5 zaljevanja..sada mi je zao sto sam u 10l,ali imam dvije koje su 5,pa cu kod njih sigurno uhvatiti takav ritam.ove u 10l su na 3 zaljevanja..odprilike kada ispari 10ak%...pojma nemam dali je to pravilno,ali saznat cu uskoro iz prve ruke haha.malo mi fali da potove pocmem stavljati na vagu prije i poslije zaljevanja haha
Ja sam pk booster ubacio,ali ne svako zaljevanje..malo me to bunilo i bojao sam se disbalansa,pa sam ga davao prosli grow svako zaljevanje i pokazala mi je gorilla da je to previse,a bio sam poprilicno nize od preporucenog ec...simptomi su slicni light b.ili je to light burn izazvan viskom kalija..pada valjda imunitet i teze podnosi svjetlo..ima logike.
ta biljka je defolijaciju obavila sama.,..brutalnu haha izgledala je rašćupano kao kokoš
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.029
258
Hahah a mastao sam i ja nesto da stavim vagu ispod, haha ima i onih malih kao senzor na kabel, pa moze vise komada, nego sto bi to doslo do masivne zbrke u cvetanju :lol:
Nego aj vrati te sa 3 na 2 zalivanja ;)
Takvo odredjivanje intervala ide teze jer su u finalnom potu iii tu koren nije razvijen toliko, jer zapravo nikad nije ni isao u potragu. Uvalio se i booole njega da se cima kad je sve na izvolte ha pa ne. . . Eto primer kad kaze da biljke ne mogu da se udave u kokosu - ali ipak mogu

Aj sad korak - dva nazad = mali potovi su jako jako bitni + start ;) zato namerno ide root bound, jer politika zalivanja je da ne kazem skroz, ali skoro 100% mokro - suvo, pa u sustini na taj nacin se dobije to da koren bude previse razvijen za velicinu pota i jednostavno mora da se ubaci sledeci interval u okviru 24h inace ode sve u bananu. Taj bi bio oko 70-80%. Pa kako biljka napreduje, dolazi do da kazem prelomnog treceg, jer tu pot nije ni suv ni mokar, znaci tu smo oko 50/50 % mokro - suvo i to je momenat gde se prebacuje na 12/12 ukoliko vec nije. Prvi na paljenju svetla, poslednji 2 sata pre gasenja, a ovaj izmedju. Vrlo brzo posle toga ide 4ti, gde se opet smanjuje onaj procenat na 20-30%, pa tako tek na 5-6 su tu onih 10-20%, sto znaci da treba pratiti napredak korena, a to vec nekako na osecaj ide.
+* na 3. intervalu treba smanjiti EC malo, dok na 5om - 6om i do duplo nego na pocetku ;)
Zamisli tako biljku u potu od 10L, tu stane recimo oko 7-8L, sto znaci da bi ona trebala da popije skoro 2 litre u 2 sata :eek: pa koliko li je to cudeso :))

picture.php


Ovde bi rekao da mozda fali malo pk :) dok je nasim sasvim fino i na samom bloomu :)

x3 na 20/416h00h06h
x4 na 12/1220h
*​
00h03h06h
x6 na 12/1220h22h00h02h04h06h
*po potrebi sat pre, tipa ako se u tom periodu box brze ili sporije ugreje
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
sve mi je jasno oko velicine pota i presadjivanja,ali kod mene su autosi i tu se prica htjeo,ili ne ..mjenja.
Oni imaju tendenciju procvjetati kada zavrte krug na dnu pota,a to mogu sprijeciti jedino na nacin da ima dam pot dovoljno velik da mogu sto viise produziti vege fazu..iako je to predodredjeno genetikom,ali postoje razni trikovi da se to malo produzi.Ne radim hst
To su visoko turazne masine i moram se vezati dok vozim

istrenirao sam se u ovih par godina kako sam sa autosima ..i mogu vizualizirati korijen hahah,,jednostavno mislim da znam koliki je,a ne libim se izvuci sve van iz pota i provjeriti u kakvom je stanju korijen i koje je velicine....to mi je vec uslo u praksu i znam tocno kakav je korijen od svake biljke pojedinacno haha...ludost

svjetlosni period je 20 sati..pa i to mjenja pricu i donekle ide u korist isparavanju vode iz kokosa i realno bi mogao zaljevati do 4 puta...na kraju krajeva i nema u potu 10l kokosa...mislim da je negdje oko 7 do 8 litara plafon i brzo se to susi.

vjerovatno se i moj nacin zaljevanja razlikuje od uobicajenog,ali nije nista novo..ja u pricipu svaki pout kada zaljevam..dobijem runoff bar 20%+-....dovoljno da istusiram korijen i dam potpuno svjezu hranu.
Drugim rijecima..koliko kontroliram ulazni ec..toliko mi je vazna kontrola i drenaznog

Nikada mi razlika nije veca od 200 bodova...desilo mi se nedavno da je otisao broj na 400+ i lose sam spavao tu noc...u principu na neki nacin ispirem korijen svako zaljevanje dok ne dobijem iste brojeve,ili bar priblizno.nekada je to na prvih decilitar runoff-a,a nekada i na 3,pa i vise.

Runoff mi govori..koliko ustvari biljka uzima ,ili ne uzima

Kaze doktor da je inertan kokos i da ne upija vodu..nego ju zadrzava...najbolji primjer je spuzva.Ne moze se prezaliti,ali vjerovatno i tu igra ulogu sam kokos i dali je u kokosu perlit,ili mozda nije dobro ispran,pa se ta prasina slegne i zadrzava vodu na neki nacin..pojma nemam.
Mislim da kokos treba dobro pripremiti i dobro razrijediti sa perlitom..ja to nisam napravio ,jer ne volim perlit,ali hocu u sljedecem growu.
Ne ubija ustvari voda biljku..biljka moze zivjeti u samoj vodi,ali je kisik bitan...na tome treba raditi ...iako kazu da kokos uvijek ima 30% kisika bez obzira na kolicinu vode koju smo gore prosuli...pojma nemam..ucim usput haha
i vjerovatno cu dosta toga nauciti na svojim greskama :)
Treba nam jos growera na forumu koji ce uzgajati u kokosu,pa da malo ucimo i na tudjim hahah

orange sherbet..star 20ak dana....mozda malo calmag..kap, dvije tek toliko
svidja mi se ta hladna baršunasta tekstura lista u kokosu ::ludak::
WhatsApp Image 2023-06-12 at 09.03.48.jpeg
 
Poslednja izmena:

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Ako kupim kokos u vreci, spreman vec i zamjesan sa perlitom, dali da ga prije upotrebe ipak namocim u calmag?
Ovaj konkretno:
Screenshot_20230612_093537_DuckDuckGo.jpg
edit: I mene buni al mislim da cu ga isprobat, neda mi se uzimat kocku presanu...
20230612_110720.jpg
NPK 14-10-18 jbt
edit 2:
imam jos ovaj izbor i to je to:
Screenshot_20230612_111453_DuckDuckGo.jpg Screenshot_20230612_111434_DuckDuckGo.jpg Screenshot_20230612_111410_DuckDuckGo.jpg Screenshot_20230612_111359_DuckDuckGo.jpg
Kokos ekipa, kojeg preporucate?

Gnojivo:
Screenshot_20230612_111932_DuckDuckGo.jpg Screenshot_20230612_112038_DuckDuckGo.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Pise da je spreman za upotrebu i da je natrpan mineralima.
malo me ovo buni..

In order to ensure that the breeding ground remains in good condition and prevent the accumulation of nutrient salts in the substrate over time, Wilma’s Lawn & Garden advises irrigating the plants with clean tap water at regular intervals
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.029
258
Ako je biljka zdrava nema potrebe drndati se sa runoffom, tako moze dovesti do pogresnog tumacenja, pa ispravljanje problema gde ga nema bas i ne zvuci. . .

Moja preporuka je cist kokos bez perlita. Od pripreme potrebno ga je samo dobro ocistiti od prasine prosejavanjem. Onoliko koliko je izbacite utice na poroznost i ucestalost zalivanja, sto bi doslo na veoma slicno ili isto kao dodavanje perlita.
Dok buferovanje je manje bitno sa calmag, svakako ce ga zafaliti pre ili kasnije ;)

@Budfield rade 3 komponente skroz ok, neces pogresiti, samo je pipavije doziranje jer imas tri boce. Npr Canna CoGR sadrzi malu dozu Si u sebi, sto izbacuje potrebu za dodatnom bocicom. Treba proveriti ambalaze od onoga sto ti je dostupno. Nisam probao, ali za Atami sam naisao uvek na pozitivna iskustva.

Ovo sa ispiranjem nema potrebe ako balansirate. Ako preterujete i canna na bocama preporucuje flush svake 3 nedelje.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Nemam pojma sta bi kod tebe bio flush ?!
Definicija flusha u osnovi sadrzi cistu vodu,a toga kod mene nema !!
Ne ispirem biljku sa runoff-om..nije to ispiranje!!
Bilo bi da dajem cistu vodu,ali ne...ne dajem cistu vodu !
Dajem svjeze namirnice i to se ne smije zanemariti i nazivati ispiranjem !! :djede:I
Ispiranje je nesta sasvim drugo, a to do sada nisam radio !

Pazi..nije pravilo da se mora zaljevati vise puta dnevno..pravilo je da se kokos ne smije osusiti vise od 50% a koliko ce biti zaljevanja....to diktira nekoliko stvari..temperatura,velicina pota..ventilacija,faza u kojoj se biljke nalaze...
Kokos nije soil uzgoj,ali nije ni pravi hidro !!
Ne zaboravi da ja nisam u 5 litara kokosa ! Kod mene je 10l i to mjenja pricu poprilicno , ali sam svakako na dva zaljevanja..mozda bi cak mogao ubaciti i trece,ali nema potrebe....ako bude,rado cu:)
Da sam u 5 litara,pa sigurno da bi to znatno promjenilo ritam zaljevanja..to nije upitno!


A runoff,pa runoff govori dali si pretjerao,ili ne u prošlom zaljevanju....Kod mene je ulaz i izlaz isti..nesto malo zna pobjeci,ali iskontroliram to ,to je balans :)i samo jos jedna pizdarija koja se mora kontrolirati u kokosu koliko sam shvatio..ali i ne molra..valjda to ovisi od uzgajivaca do uzgajivaca.
Jedino ph ne treba kontrolirati ne moguce ga je dovesti u "normalu"...svi savjetuju da to zanemarimo i ne mjerimo.. .pricam o drenazi.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1 and Budfield

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Ne moze covjek znati dok ne proba..ima ona..Ako zapises -izgubit ces,Ako pamtis -zaboravit ces.Ako probas -naucit ces:)
Ovo mi je ustvari prvi grow u kokosu i usput ucim....
Nekako sam vodjen osjecajem,zaljevao tako kako jesam..Jednom u 18 sati,ili dva puta kako kada i svaki put sam imao runoff...Pa jasno,moram ga imati ! Taj nacin zaljevanja to zahtjeva..Skupe se soli u tih par sati "suhog" kokosa i jedini nacin da to rijesim, a da ne moram ubaciti jos jedno dodatno zaljevanje je upravo to ..20% runoff-a.....suhog..nije to suho,ali....
Tako da je Sone u pravu..na neki nacin radim flush :) nije to onaj klasicni flush,ali na neki nacin i je
Postavlja mi se pitanje..dali je moguc full potencijal na taj nacin..?.
iskreno,sumnjam:)
Orange sherbet -lijevo i gorilla cokkies desno...3 i pol tjedna
WhatsApp Image 2023-06-21 at 19.20.11.jpeg
 
Poslednja izmena:

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.327
7.029
258
flush kod mene u multifeedu
a) ph voda kad ode ec previse i lockuje se biljka, odma potom nastavlja se 1/2 ishrane
b) 1/2 hrane kao do sada kada ode ph u bananu, nastavlja se korigovanom ishranom

Uh nezz kako jednostavnije ovo drugo, a da nije roman

intervali.png
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Tema je konstruktivna i kada imas vremena pisi:)...ovo bi mogao biti nekakav vodic za kokos :)

EC i pH mi ne odu bas nesta previse gore..Ostanu u dozvoljenim granicama...pH dobaci do 6.3 a ec mi zna pobjeci za 300 bodova u tih 18 sati.

Meni je veci problem ec vode iz vodovoda koji je 0.8 i ne ostavlja mi puno prostora,a evo..ispada da je to nekako ok...Nisam ih do sada opržio niti jednom,ali sam imao manjak CalMag-a,ili Kalcija...mozda Kalija
Bilo bi skroz ok da je voda 0.4 npr...ili RO..,stalno me to privlaci

edit
htjeo sam reci...imam 4 komponente koje dajem u cvjetanju ,tako da nije bas jednostavno balansirati ..To su brojevi 0,17 gr ovoga 0.33 onoga ..
Baza mi daje 0.7gr/1l ec 1.0
Kalcij 1gr/1l ec0.3
PK 0.6gr/1l ec 0.3
Znaci 1,6ec skupim u sekundi ,a voda je 0.8..pa onda odbijam,a da ne ispadnem iz ravnoteze,pa dodajem haha
To je jos ok..kada je ec1,6....problem je kada mi treba 1,2,ili 1.0 i onda jos calmag koji isto dize ec...
Malo je to konfuzno i dosta tesko izbalansirati u jednom zaljevanju,pa zato kombiniram..sad ce te dobiti bazu i pk..nesto malo kalcija 1/3 ,a sljedece zaljevanje calmag ..mozda 0,5ml/1l.i malo baze....i tako..znas o cemu pricam !?

Jesi znao da limunska spusta ec vode za 300 bodova?
 
Poslednja izmena: