JOE - SLATKI KOLACI i TORTE

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Pozdrav cvijetnom dustvu :)evo kolko vidim ima i tu nekih tema o slatkom pa da se i ja malo ukljucim jer slatko volim jako ga volim al ono bas bas :D
Pa pocnimo (nisam siguran dal smijem otvorit temu al ak ne brisite jbg. )

MONTE TORTA :
Sastojci:
250g. -mc vitis keksa
300g -bijele cokolade
250g -crne cokolade
5-jusnih zlica gustina
1l -mlijeka
400g -maslaca(150g podloga-250g bijela krema)
0.3 dcl slatko vrhnje za slag
PRIPREMA:
PODLOGA -250g mc vitis keksi izmrvit u sitno i posloziti na dno kalupa te ih zaliti sa 150g maslaca da se dobro natope i ostaviti da upiju .
BIJELA KREMA-(sredina )
1l mlijeka staviti u lonac i dodati 5 zlica gustina i dobro izmjesati da ne ostaju grudice ,zatim staviti na laganu vatru uz stalno mjesanje pricekati da se sminesa pocne zgusnjavti te dodati 300g bijele cokolade i 250g maslaca sve dobro izmjesati da se sjedini i da dobijemo kremu otprilike gustoce kupovnog pudinga . Kada se krema zgusne dovoljno ostaviti 10min da se malo ohladi te ju preliti u kalup preko keskiju o ostaviti jos nekih 10 min da se hladi dok mi radimo zavsni dio to jest cokoladni prwljev koj ide na vrh torte .
COKOLADNI PRELJEV -
0.3 DCL. Vrhnja za kuhanje staviti na laganu vatru i dodati 250g. Crne cokolade i kuhati lagano i stalno mjesati (paziti da ne zakuha )
Eto to je za sad sve ovih dana ubacim jos koj recept :D:) ako nrko nije nesto razumio ili ima pitanja slobodno sve cu pojasnit i objasnit :D uzivajte i dobar tek:wave:

Kalup 20170306_215158-1651x1238.jpg Monte torta:D 20170306_215130-1651x1238.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
20170307_173121-1651x1238.jpg Pzzdrav ekipa :) Posto na dolaze ovi malo topliji dani ja sam sa vama odlucio podjelit jedan recept koj ce vam pomoc da prezivite vrucine na naj slađi moguci nacin:thumb::D Pa krenimo :

SEMIFTEDO: (sladoled):drull:
SASTOJCI :
1L -slatkog vrhnja za slag (preporucam Megle)
35dkg- Badema
35dkg-Secera
4 -Zumanjka

PRIPREMA:
35dkg. Badema istucemo malo sa batom da se usitne ne skroz samo malo, zatim stavimo izmrvljene bademe na tavicu i dodamo 35dkg secera sve zajedno mjesamo da se secer karamelizira (slobodno malo jace zapeci secer ne previse) nakon sto se secer i bademi krameliziraju sve zajedno izliti na papir za pecenje i ostaviti da se ohladi , kada se ohladilo staviti u vrecicu i dobro izlupat sa batom da nebudu veliki komadi i potom szaviti u multiprktik i smiksat karamelizirane bademe u prah . Od 1l slaga napraviti gusti slag te dodati 4 zumanjka i sve izmjesiti te kada se smjesa sjedinila dodati prah od badema i lagano mjesati rukom dok se sve ne sjedini u jednu masu ,pozom tu masu staviti u kalup i u zamtzivac 24sata . Eto to bi bilo to nadam se da ce vam se svidjeti meni je to jedan od naj jacih sladoleda koj sam ikad probo :drull::respect::D
Dobar tek :vutra:
 

Prilozi

  • 20170307_172940-1651x1238.jpg
    20170307_172940-1651x1238.jpg
    381,8 KB · Pregleda: 15
Poslednja izmena:
06.10.2015
83
168
43
Cheese Cake (x2)





Philadelphia sir 570g (7 komada)

Smeđi šećer 170g

Žumanjak 1 kom

Jaja 2 kom

Slatko vrhnje 0,08 l

Vanilija 1 kom



Izmiksja smeđi šećer i sir,dodavati jaje po jaje,žumanjak po žumanjak,vanilija,slatko vrhnje, sve se miksa na laganoj brzini.



300 g Almond Strussel keksića

50 g maslaca


Izmješati sa rukom. U kalup za kolać na dno staviti foliju za pečenje, zamastiti rub unutar kalupa i kekse staviti na dno kao podlogu. Uliti prvu smjesu unutra,malo protrest da se slegne. Kalup obložiti sa aluminijskom folijom da voda ne ulazi unutra, protvan napuniti vrućom vodom i kalup staviti u njega. Sve to prekrijti aluminijskom folijom te staviti u pećnicu koja je zagrjana na 160 stupnjeva na 40 min. Kada je kolač gotov prekrijte ga kremom od kiselog vrhnja i šećera u prahu. Stavite ga u hladnjak da se malo stvrdne. Rezati sa čistim nožem radi estetike, Pri posluživanju ukrasiti sa Coulis kremom, šumskim voćem i listovima mente



Digestive keksi : 200 g Digestive

90 g Maslaca

Kora od naranče

10 g Smeđeg šećera

5 g Kokosovog brašna

Samljeti kekse, dodati maslac i pričekati da maslac otpusti te sve namirnice rukom dobro promiješati.

ovi digestive keksi su zamjena za Almond Strussel kekse... a posto se joe isprsio sa dva recepta onda sam ja bacio jedan ali malo kompliciraniji :)
INACE CHESE NY STYLE OLFO BTICHEES Xd

upload_2017-3-7_18-32-56.jpeg
 
Poslednja izmena:
06.10.2015
83
168
43
Keksići Almond Strussel





Maslac 40g

Smeđi šećec 40g

Naranćina korica(pola naranđe)

Mljeveni prženi bademi 34g

Kokosovo brašno 6g

Oštro brašno 60g

Sol 2g



Razraditi maslac i šećer plus kora od naranđe, a u drugoj posudi sve ostale sastojke. Kasnije ih pomisješati i staviti u pečnicu na 150 stupnjeva i ćekati dok ne dobe svijetlo smeđu boju (cca 30 min). Razvući ih između 2 masna papira.

Korišteni za mascarpone kremu i kao podloga za cheese cake.

KAD RADITE OVO SLOBODNO NATUCITE SMJESU X 5 ILI X 10... SVIDJET CE VAM SE... A KAD GA KORISTITE ZA CHEESE ONDA GA SAMELJITE
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Kuhari,slasticari...pa ne morati bas podijeliti recepte od kojih zaradujete ali neke osnovne "petominutne"kako se kaze..Kad se truba zapali,a glad opece....mmmmm...:drull::smoke:
 
06.10.2015
83
168
43
ja na kraju cisto i sumjnam da ce se netko primat ovih mojih... u svakom slucaju napravi sam ovo doma pa bu ti sve jasno... ja sam jednom prilokom ove kekse radio za 30 ljudi (to je bila samo jedna komponenta na desertu u 6 njih) sa cokolodam preko 8 sati... samo sugave kekse, odnodsno podlogu za tadasnji desert... dok sam ocistio bademe... ispeko sve, pa zdrobio, pomjesao sa cokoladom, razvaljao, zaledio pa rezao kalupom...
 

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Hahahahahah ja volim ove kolace radit jer su opustajuci nema presinga samo laganini povotovo za sebe:) , a bice mi jako drago ako se neko uhvati u kostac sa ovim kolacima i tortama pa da komentiramo svi zajedno kak su fiiiiiniiiii:D:):rasta::respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Hello team here's another with 'benefits are easy and quick : D: D

tiramisu:

SASTOJVI:

0.7dcl. slatko vrhnje za slag
250g mascarpone sir
3 tablespoons sugar
Piskote pak.
rum
instant coffee

PRIPREMA:

U jednu posudu izlit slatko vrhnje za slag i izmiksati da se stvrdne ne skroz neekih 70% te dodati maskarpone sir ,skuhati instant kavu i dodati na 1dcl 0.5 dcl ruma te dodati u dobivenu smjesu slaga i sirai sve zjedno dobro izmiksati(obavezno ostaviti da se kava i rum ohlade) . U ostatak kave namociti piskote (ostatak kave ne mjesati sa rumom) Kada smo napravili kremu i namocili piskote kavom doso je red i na slaganje, prvo namazemo kalup ili protvanjili sta god imate samo da nije plitko minimalno dubine 10cm. Kada smo namazali tanki sloj kreme dodajemo piskote jedan red piskoti jedan red kreme i tako dok ne potrosimo sve . Kada smo sve slozili zagladili i uredili pospemo vrh naribanom crnom cokoladom ili kakaom: D: Drull:: Respect: eto nadam se da cete se zasladit malo uz ove Ahillove i moje kolace malo zasladit i uzivat:)Zivjeli bili zdravi i debeli : D