Inteligentan zivot blizu naseg solarnog sistema

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
sve si to gledao u ancient aliens emisijama, kao sto sam rekao ne bi trebao da veruje ni u sta sto oni govore 100%, znam jer sam i ja gledao,evo na primer to za evoluciju su lupili da bi se uklopilo u njihovu pricu, uvek je vise verovatno da smo mi nasli nacin da sagradimo velike objekte nego da je neka civilizacija dosla ovde sa druge strane galaksije da nam sagradi par stvari i da zapali nazad
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ošli vi pre daleko :icon_lol:

Osobno mislim da nismo sami. Jesu li nas stranci s druge planete posjetili, pojma nemam. Puno toga je "zaboravljeno", a puno toga se i skriva, tako da je teško donijeti zaključak po tom pitanju. Nevjerojatne stvari se opisuju kroz mitologiju, toliko nevjerojatne da je teško pripisati sa lakoćom ljudskoj mašti. Možda i jest sve proizvod mašte, ne tvrdim da vjerujem u suprotno :)

A što se tiće spomenutih građevina, nemam što dodati :) Koliko glupavi moramo biti da sve zemljopisne podudarnosti, preciznu obradu i nevjerjojatne dimenzije pripišemo slučajnosti!? :)
Postoje možda dva relativno realna objašnjenja. Jedno je da smo u krivu glede povijesnog slijeda događaja. Činjenica je da nam fali onaj naj raniji dio razvoja civilazicije. U tom slučaju, postoji mogućnost da se povijest ponavlja i da će ova današnja civilacija jednom pasti u zaborav. Zašto, što će se desiti, teško je predvidjeti... ili ipak nije? :)
Drugo objašnjenje, malo manje realno, ali po meni moguće, bi bila gore spomenuta izvanzemaljska intervencija. Na kraju krajeva i religije mi "smrde" na to ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
religije su ljudski pokusj da objasne svet oko sebe, i da pritom kontrolisu druge :D a postoje teorije o tome da je civilizacija mnogo starija nego sto se prica, i da su ljudi imali kulturu i tehnologiju mnogo ranije, i da se sve srusilo katastrofama, mnogo je verovatnije da je tako nesto odgovorno za piramide nego vanzemaljci
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
uopce nemoraju biti na drugom kraju galaksije ali dobro... ako ti jos uvijek mislis da smo all alone in this universe... jebiga, nemamo tu moc kontrole misli :)
ali eto ja sam iznio svoje misljenje kako spada u temu pa nek se nadje :) uzivajte ljudi !

peace out !
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
zola je napisao(la):
sve si to gledao u ancient aliens emisijama, kao sto sam rekao ne bi trebao da veruje ni u sta sto oni govore 100%, znam jer sam i ja gledao,evo na primer to za evoluciju su lupili da bi se uklopilo u njihovu pricu, uvek je vise verovatno da smo mi nasli nacin da sagradimo velike objekte nego da je neka civilizacija dosla ovde sa druge strane galaksije da nam sagradi par stvari i da zapali nazad

ja ne znam samo...kad si tako mudar,sta trazis ovde? sto nisi na Harvardu,ili tako nekom mestu?
a pri tom sam sebi uskaces u usta,i ODBIJAS da uvidis sta ti ljudi navode kao primer...
dakle nije problem sto smo mi te gradjevine pravili,care,vec sto smo ih pravili KILOMETRIMA daleko od najblizeg kamenoloma odakle su vadili to kamenje.
znaci,pusti sad tehnologiju(koju nismo imali u to vreme da to uradimo) i samo znacenje(je li to samo grobnica ili nije),
zasto su ih pravili na specificnim mestima gde NE SLUZE SVRSI ?

i niko ne kaze da su dosli da 'sagrade par stvari i pale nazad'
halo
jel' ti palo na pamet da su se mozda SRUSILI SLUCAJNO ovde,na nekom putovanju?
pa su cekajuci pomoc,ili sta vec,odlucili imalo nas da unaprede?
zasto se vecito drzis toga da je neko sa namerom 'dosao ko zna odakle,malo ceprkao i zapalio..'
prvo ne mora uopste biti daleko-mogu biti i iz nase galaksije,HELL,cak i iz naseg sistema
drugo,nisu dosli sa namerom ovde.ali buduci da su se zatekli...
a molim te,ne dotici se teme evolucije,ali MOLIM TE...
posto 80% vodecih naucnika smatra da je Darvinova toerija pogresna,i da se treba revidirati.
da upotrebim izraz jednog biologa
'verovatnoca da je Darvinova teorija ispravna,jednaka je verovatnoci da Vas boing 747 udari na auto putu..'
dakle,cista pretpostavka-prihvacena dok se sve ne razjasni-a u tome nismo daleko

pocni sa ovim

Was Darwin Wrong? @ National Geographic Magazine


pa cu ti okaciti jos neke linkove,ako pokazes interesovanje
(osim ako ne smatras i da NGM lazu..)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
zola je napisao(la):
religije su ljudski pokusj da objasne svet oko sebe, i da pritom kontrolisu druge :D a postoje teorije o tome da je civilizacija mnogo starija nego sto se prica, i da su ljudi imali kulturu i tehnologiju mnogo ranije, i da se sve srusilo katastrofama, mnogo je verovatnije da je tako nesto odgovorno za piramide nego vanzemaljci



Pa da :) Postoje čak i neka navodna nalazište koja liće na nuklearne reakcije tipa današnjih nuklearnih elektrana ili bombi. Kažem, navodno. Ne zanima me ta tema toliko da bih išao u detalje istraživati ;)

Edit:
Pre brzi ste :)
Molim bez napetosti. Da bi se raspravilo, trebaju nam različiti pogledi. Možda donesemo neke nove zaključke, ako se ne prepustimo emocijama ;)

P.S.
Osim toga, tu su i infrakcije za grube riječi, tako da ono... :evilking:
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Davno sam citao jednu dobru knjigu Erich von Daeniken : Svi smo mi deca bogova- Kad bi grobovi progovorili

Upravo prica o tome kako su neke gradjevine i ostale stvari nastale u proslosti.

Mislim da mi odavno nismo sami na zemlji ili barem nismo jedini koji su ovu planetu upoznali.
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
loop je napisao(la):
ja ne znam samo...kad si tako mudar,sta trazis ovde? sto nisi na Harvardu,ili tako nekom mestu?
a pri tom sam sebi uskaces u usta,i ODBIJAS da uvidis sta ti ljudi navode kao primer...
dakle nije problem sto smo mi te gradjevine pravili,care,vec sto smo ih pravili KILOMETRIMA daleko od najblizeg kamenoloma odakle su vadili to kamenje.
znaci,pusti sad tehnologiju(koju nismo imali u to vreme da to uradimo) i samo znacenje(je li to samo grobnica ili nije),
zasto su ih pravili na specificnim mestima gde NE SLUZE SVRSI ?

i niko ne kaze da su dosli da 'sagrade par stvari i pale nazad'
halo
jel' ti palo na pamet da su se mozda SRUSILI SLUCAJNO ovde,na nekom putovanju?
pa su cekajuci pomoc,ili sta vec,odlucili imalo nas da unaprede?
zasto se vecito drzis toga da je neko sa namerom 'dosao ko zna odakle,malo ceprkao i zapalio..'
prvo ne mora uopste biti daleko-mogu biti i iz nase galaksije,HELL,cak i iz naseg sistema
drugo,nisu dosli sa namerom ovde.ali buduci da su se zatekli...
a molim te,ne dotici se teme evolucije,ali MOLIM TE...
posto 80% vodecih naucnika smatra da je Darvinova toerija pogresna,i da se treba revidirati.
da upotrebim izraz jednog biologa
'verovatnoca da je Darvinova teorija ispravna,jednaka je verovatnoci da Vas boing 747 udari na auto putu..'
dakle,cista pretpostavka-prihvacena dok se sve ne razjasni-a u tome nismo daleko

to za boing 747 je verovatnoca za nastanak prvog zivota, 98% biologa prihvata evoluciju kao cinjenicu i to nema sta, ti naucnici sto ne prihvataju treba da iznesu dokaze protiv nje i da pokupe nobelove nagrade, do tada mogu samo da pricaju , ali time sam kontriras samog sebe, jer ako je tako malo verovatno onda zasto verujes i u vanzemaljce ?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ništa ne znaš zola, ti i neki tvoji "znanstvenici"...

Pa nisu niti oni nastali evolucijom, i te izvanzemaljce su stvorili drugi napredniji izvanzemaljci koje su stvorili još napredniji izvanzemaljci koje su stvorili još još napredniji izvanzemaljci i tako ti izvanzemaljci putuju naokolo galaksijom grade piramide i ostavljaju poruke u žitu samo da bi nas blesirali.

Crop_98e14d_3007115.jpg
 

ZelenaBanana

Aktivan Član
02.03.2010
51
8
0
33
mobile.net.hr

znate da ti kakti znastvenici uvijek govore da su elijeni svoja prebivalista napravila pod vodom. :D
a i to mozda ima smisla buduci da uopce ne istrazujem svoj planet tak puno ko svemir npr. kaj mi oduvijek bilo glupo moronski.
normalno serem bezveze, al lijepo je vjerovat.
 

vlacnomoney

Aktivan Član
04.07.2012
77
117
0
42
Djeca smo zvjezdane prašine i sve što nas okružuje, pa tako i život u svemiru, je stvarano eonima. Atomi se pod utjecajem gravitacijskih sila međusobno privlače i stvaraju se prve molekule. Stvara se zvijezda i njezin sistem. Pojavljuje se inteligencija! Znanstvenici tvrde da je kosmos nastao iz nekakvog singulariteta Velikim praskom prije više od 15 milijardi godina. Uzmimo da je to točno. Zamislite si te prastare zvijezde, koje su odavno izgubile sjaj no mi ih zbog ogromne udaljenosti još uvijek vidimo. Tko zna u što je evoluirala inteligencija tih prvih zvijezda tijekom njihovih života!
Sunčev sustav se formirao prije 4,6 milijardi godina iz oblaka plina i prašine. Život se na zemlji razvio prije tek nekoliko stotina milijuna godina. Zvuči mnogo ali je to zapravo malo na vremenskoj skali svemira. U svemiru postoji mnogo zvijezda a pošto zakoni fizike vrijede ovdje isto kao i na drugom kraju galaksije, definitivno postoji i život! Negdje manje a negdje više inteligentan.
Zašto nam se ne jave? Pa, smatram da je vrsta, koja je sposobna prevaljivati te velike udaljenosti, dovoljno inteligentna da u širokom luku zaobiđe ovu rupu zvanu Sunčev sistem!
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Kad ste kod evolucije, pogledajte od 10:58 do 11:45, nisam mogao naći insert. Isti ste kao njih dvojica :dada

[video=youtube;HMnpFvKAHB8]http://www.youtube.com/watch?v=HMnpFvKAHB8[/video]

A što se tiče još neke inteligencije okolo, verujem definitivno... Sad, da li je naprednija od naše ili ne, ne znam ... Možda je bila naprednija pa su se poubijali medjusobno i sad opet evoluiraju dok mi treba da se poubijamo za par hiljada godina ... A u medjuvremenu možda mi pomognemo njima da napreduju ... Jedni drugima pomažemo da dostignemo takav stepen inteligencije da možemo da se istrebimo bez problema...I sve u krug... Ko to zna ...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.386
2.598
Ljudi su egocentricni u pm.zato i razbijamo glavu i postavljamo pitanja:dali ima jos netko gore a da je jaci i ljepsi od mene!?...ma nema sigurno!Tako i po pitanju drevnih civilizacija.Opet smo mi ta koja dize 200tona 100m u zrak bez po muke a nece ostati traga od nje.Sve nam se temelji na tehnologiji....za nas se nece niti znati.Ven je dobro rekao alieni su supci.Treba imati muda dirati u osinje gnijezdo.Da mogu hebali bi nas u supak.Ali nemogu:)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.253
10.209
358
sigurno da postoji neki oblik života mimo nas na planeti, ali vrlo su velike šanse da neki inteligentniji život ljudi ne mogu sami spoznati dokle god su, recimo, na različitom stupnju spoznaje, tako da, dokle god ne postoje dokazi o tome, izgleda da rasprave mogu ostati samo na nivou zabave
dobro, kao postoje neki dokazi, Rooswel i masa drugih NLO-a, al nekako mi se čini da te druge sfere inteligentnog života nikako nisu slične ljudskom ili životinjskom obliku, ili onoj percepciji kakvu nameću mediji, tj. ljudska mašta, u ovom slučaju.

A i ne znam zašto bi se inteligencija poistovjećivala s napretkom tehnologije, mene bi više fascinirala bezmaterijalna inteligencija :), tj. takav oblik života, ali da može djelovati na materiju

Piramide su odličan primjer zagonetke, ne samo zbog velebnosti i pitanja materijala i načina izgradnje, već zbog te neke matematičke preciznosti povezane s nebom i zvijezdama i konačno, nepoznatog zračenja, kao nekih fizikalnih iliti akcidentalnih promjena koje se dešavaju u određenim točkama.
btw, jel neko bio na bosanskim piramidama?

I još nešto, ne znam ko je čitao, gledao o operacijama golim rukama,pa i lobotomijama, ono svrdlom na suho, ne znam sad točno gdje, valjda negdje u J. Americi. To me puno više fascinira, naravno, pod uvjetom da nije neki trik i to. Ma zanimljivi su svi ti fenomeni vezani uz paranormalno, mada nešto što je bilo još prije 20 godina "paranormalno", danas izlazi iz paranormalnog. Tako znanost zadnja dva stoljeća polako zamjenjuje religiju, a kad "paranormalno" počnje mijenjati znanost, ili znanost se prilagodi paranormalnoj ili takvoj nekakvoj paradigmi, ljudi će doživjeti evolucijski skok. Tko zna, možda će se pitati ista pitanja: što mogu znati, čemu se smijem nadati, što je i kako izgleda vanzemaljac?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r