HPS Eksplozija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15.04.2009
36
5
0
112
Jel pucaju HPS žarulje? Ako da, pod kojim uvjetima? Kada pukne, koje su šanse da dođe do zapaljenja? I koliki je odjek "detonacije"? Nije mi baš svejedno ako se vratim sa faksa a kuća bukti u plamenu. Uglavnom, ako ste imali osobno iskustva sa takvim problemima, izjasnite se.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
528
568
113
balkan
hahaha ja već mislio da ti je roknula!!

ma samo pažljivo s time, nesmiješ ju dirati prstima ,znači ostavljati otiske prstiju po njoj...mora biti savršeno čista...bez ikakve dlake ili trunke na njoj...
eksplodirat ti moze ako dodje u doticaj sa vodom !
pazi da je čvrsto pričvršćena u postolju da nebi ispala....a stan nećeš zapalit ako si pravilno spojio instalacije i osigurao se sa debljim žicama i da je sve uredno spojeno!
šta di velim,pažljivo sa time! ;)
 
20.01.2009
25
1
0
35
ispravne instalacije, uticnica, deblji dobro izolirani kabeli (ja koristim onaj sa silikonskom zastitom protiv vode -> chipoteka) i cista hps-ica... ako je skidas nakon sto je ugasis je pusti da se ohladi barem pola sata prije nego je pomices, kad je vracas pazi da je dobro ocistis, nikad ne diraj staklo nego je primaj za grlo... i po mogucnosti koristi sklopku, makar timer... nije je preporucljivo gasiti tako da je samo iscupas iz zida.

inace jako izdrzljiva zarulja, nije sad da ce ti puknuti ako ti ispadne sa 20-30 cm (dogadjalo se lol) jer ima debelo staklo... ma mislim nije djaba tako skupa, napravljena je da radi i traje.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
@ zgub_i_dan svaki buzir na kabelu je ujedno i izolacija protiv vode (guma jelte) a taj silikonski buzir je termo-otporan, tj nece se tak lako rastopit na temperaturi ko obicni kabel, koristi se npr. u stednjacima ili nes tak...
i koja je razlika kad timer prekine strujni krug i kad istekas uticnicu iz zida?
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Bas nikakva razlika, pa nema sklopka ili tajmer u sebi kondenzator od par tisuca uF da se zarulja gasi postepeno.
Jedini problem sto vidim kod vadjenja iz uticnice je da ne izvadis do kraja utikac pa prekines strujni krug pa opet nekim slucajem na pola sekunde uspijes uspostavit strujni krug.. e to je vec zajebavanje prigusnice i zarulje :)
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Grasak99 je napisao(la):
Bas nikakva razlika, pa nema sklopka ili tajmer u sebi kondenzator od par tisuca uF da se zarulja gasi postepeno.
Jedini problem sto vidim kod vadjenja iz uticnice je da ne izvadis do kraja utikac pa prekines strujni krug pa opet nekim slucajem na pola sekunde uspijes uspostavit strujni krug.. e to je vec zajebavanje prigusnice i zarulje :)


MA KAKVI KONDENZATOR OD PAR TISUCA MIKROFARADA... ?!

ŠTA BULAZNIŠ, NE ZBUNJUJ LJUDE !!!:punch2:


MENI NIJE JASNO DA ODE IMA TOLIKO LIKOVA KOJI MORAJU ODGOVARAT
PA MAKAR I NEIMALI POJMA O CEMU PRICAJU SAMO DA PAMETUJU:vb_whip:
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
rasmc je napisao(la):
MA KAKVI KONDENZATOR OD PAR TISUCA MIKROFARADA... ?!

ŠTA BULAZNIŠ, NE ZBUNJUJ LJUDE !!!:punch2:


MENI NIJE JASNO DA ODE IMA TOLIKO LIKOVA KOJI MORAJU ODGOVARAT
PA MAKAR I NEIMALI POJMA O CEMU PRICAJU SAMO DA PAMETUJU:vb_whip:


Malo kulture ti fali, znas? Caps lock oznacava vikanje, sigurno ne volis da ti dodje neko i vice na tebe!

Kada odgovaras, onda odgovaraj argumentirano, jer ti je ovaj post na razini petogodisnjeg djeteta iz vrtica.

My bad sto sam naveo kao primjer kondic jer to nije u biti RC krug pa da kondic ima funkciju polaganog snizavanja napona, ali to si mogao i ti reci a ne vikati ko zadnji kreten.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
a jbg-a, to ti se desi kad odgovaras na retoricko pitanje, pa jos krivo.. hehe
al dobro, reakcija jeste malo burna, ko da je ovo bodybuilding_wanna_be_redar forum a ne mjesto za chillout. covjek misli da zna dok mu ne kazes da je u krivu.. lijepo kazes, ako nije bio nepristojan...
 

orbit

Aktivan Član
17.05.2007
394
42
28
36
Sta stenapali covjeka, dobro je rekao, nije to sklopka s odgodom. .

A ti rasmc, nemoras se derati na covjeka pa makar i nesto krivo rekao, ili totalno glupo. . nije bitno, zato ipostoji foum da se raspravlja o raznim temama kako bi ljudi nesto naucili i proslijedili tu informaciju ili znanje na trecu osobu, vikanjem i agresivnoscu neces nista postic. . . bezveze je to ;)

NHF ali pretjero si s tim CS-om

peace
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Ode ima ljudi koji traze informacije a odgovori na njihova pitanja se pretvore u neke glupe rasprave ni o cemu, stoga ja moram reci grasku99 nemaš pojma o cemu pricaš i dalje govoris gluposti kakvi sad RC krug! Sad svi misle da ti znas nesto o struji ..

tema je eksplozija zarulje a ne spajanje kondenzatora

Virtuos, delboj i zgubidan su ti dobro odgovorili i ja mislim isto
Nema tu neke opasnosti,a ako te bas panika stavi zarulju u neki ventilirani reflektor pa iako pukne nema opasnosti za okolinu.
Meni ona radi vec 2 godine bez problema. Pazi samo di prigusnicu stavljas ona je jako vruca!

EVO BEZ "VIKE"
UFFF... KAKVA TRAVA...
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
33
Hajde hocemo li se opet preseravati po forumu, pa dajte ljudi malo pazite na ugled, pa sta mislite kakav dojam ostavljate kada netko sa strane cita postove, ako vec imate nesuglasice rijesite to preko privatnih poruka ili ako ste bas barbari, fino se pokupite negdje na livadu pa problem rijesite "muski"
Necemo nigdje dospjeti ovako, jednom cemo se registrirati i ljudi ce dolaziti na nas sajt sa vidi sta je i kako je, i pogodite sta ce prvo pomisliti kada vide da se tude misljenje ne uvazava, da se medusobno vrijedate i omalovazavate, blatite obraz cijeloj vutra organizaciji, ako vam vec nije stalo do vas samih onda se barem zalozite za visi cilj.
Nisam imala namjeru da drzim bukvicu nikome, ali dajte se skulirajte.

Totalno sam u off topicu
Virtuous, dobio si odgovore koje si trazio i ako se vec nalaze na forumu, ali eto naslo se dobrovoljaca koji su ti to sve ponovili, i dosta je bilo brate, hajmo svi fino chill out :spliff::icon_lol:
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
rasmc je napisao(la):
Ode ima ljudi koji traze informacije a odgovori na njihova pitanja se pretvore u neke glupe rasprave ni o cemu, stoga ja moram reci grasku99 nemaš pojma o cemu pricaš i dalje govoris gluposti kakvi sad RC krug! Sad svi misle da ti znas nesto o struji ..

tema je eksplozija zarulje a ne spajanje kondenzatora


I ti si bio pozvan meni odgovarati?

FYI, uz prigusnicu, starter i zarulju, ako se sve radi po PS-u, ide i kondenzator od 10-50 uF.

Nije mi direktno struka, ali elektrika i elektronika mi je podrucje interesa.
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Ma svaka cast tebi i tvom znanju i interesu ali i to je dojam koji se ostavlja za one koji citaju sa strane i malo bolje kuze elektriku
i to sto ti pises drugima samo da bi ispa pametan bolje ostavi nekom drugom ko bolje zna od tebe a ti daj informacije iz tematike koju bolje kuzis.
Nema tu nekog vridjanja to su cinjenice.
Ja sam tebi odgovoria samo zato sta mi je prikipilo svaki dan citati necije gluposti.
Ovaj forum se prepunia pametnjakovicima i slicnima,
a to ti je super imat forum di se raspravlja o stvarima o kojima se nista nezna
ili su one podrucje interesa pojedinca
umjesto da prikupis informacije koje te interesiraju pa ako ti nije jasno pitas!
Nije to bilo iskljucivo tebi namjenjeno nego svima koji moraju svakom loncu glumit poklopac.
Lipo odgovori jel HPS puca ili ne! Vidis da je covik paranoican u vezi lampe.
I ja san prvih par dana kad san je upalia mislia slicne stvari i svasta mi se motalo po glavi pa znan kako mu je!
Ja ako u nesto nisam siguran ne odgovaram pa bi to preporucio svima koji ovo sad citaju da postupe isto
jer samo tako mozemo imati kvalitetan informativni forum pun zanimljivosti,a ne pun gluposti i bespotrebnih odgovora!
Stoga pitaj konkretno i odgovorit ce ti se konkretno, ako iko zna odgovor!
E i bas me zanima jesi ikad procita pravilnik foruma i jel ti uzgajas?
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Nisam svakom loncu poklopac, nego odgovaram na ono sto znam, a ovdje se zapocela prica o okolnostima mogucnosti eksplozije i kako ju sprijeciti i odatle se pocelo pricati o iskapcanju i sklopkama i kojecemu.

Boli tebe briga jel uzgajam ili ne, imam iskustva s HPS-icama i isto kao ti sam se plasio eksplozije, posebno kada se upali pa pocne onak brujati i zagrijavati se :)
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Necu, nezelim niti sam svakom loncu poklopac i ovo sto je rekao RASMC je 100% točno.
Svaka ti čast jer si reka istinu, u zadnje vrijeme forum se samo kupi i kupi pametnjakovicima koji ostavljaju svoje poruke samo da bi im u statusu bilo sta vise postova...LoL....a od znanja niti Z....
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
33
Hoce li netko od moderatora reagirati ili ce se polemika nastaviti do u nedogled ?
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
528
568
113
balkan
Grašak zbilja nemam ništa protiv tebe,ali čini mi se kao da skupljaš postove...

nadovežeš se sa suvišnim komentarima,nekad sa smislom ,
ali većinom samo potvrđuješ ili baljezgaš nepotrebno.

...rastvaraš temu u nedogled nepotrebno....začetnik teme je pitao ,na što je dobio odgovor.
A sve ostalo je zbilja suvišno...na što ti ovdje objašnjavaš što znači caps lock ,šta su kondenzatori ,snižavanje napona ...bla bla bla...čemu to?

Moderator LOCK!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.