High Pressure Sodium [HPS] Sijalice - Tehnicke karakteristike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
svaka hps/mh lampa ima svoje vreme zagrevanja

"HPS Starting And Warm-Up
Here are the steps a High Pressure Sodium lamp takes in the process of starting and reaching full light output:
  1. When the power is turned on to an HPS lamp connected to the proper ballast, a narrow high voltage pulse is applied to the lamp, initiating an electrical discharge between the electrodes. As soon as a path of ionized molecules exists, current is supplied by the ballast to initiate a continuing arc in the lamp. If necessary, the starting pulse repeats during each cycle until the arc is established, at which time the pulse automatically ceases.
  2. Now, the initial arc takes place through the xenon starting gas and produces a small amount of blue-white light.
  3. Then the heat from the xenon arc causes the sodium and mercury in the arc tube to vaporize rapidly.
  4. As the metals vaporize, the lamp assumes its warm golden white hue and both light output and lamp voltage increase to their stabilized operating values.
With most HPS lamps, this four-step process takes four to six minutes."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nosfic
23.03.2014
16
1
3
Pozdrav herbalisti i sry za offtopic !

Zanima me dali su štedne žarulje (CFL) dobre za veg. i cvjetanje?

Koliko otprilike watt-a (Štednih) treba po biljci?

I kolika bi bila ukupna cijena za žarulje (ne kupujem ih inače pošto zrače)?

Zahvaljujem
 
18.10.2013
2
0
1
drustvo pozdrav... naleteo sam jako povoljno na ovaj model sijalice,

Natrijum 150 w E-40 Philips 2000K Elipsoidna, prekrivena je belom bojom.
i nasao sam na netu u specifikaciji da je Svetlosni fluks sijalica na radu sa EM : 14500 Lm
Kontam da je ta jacina u lumenima najbitnija...

Da li cu se zeznuti ako kupim npr ove dve u zamenu za jednu HPS 250w, 28000LM, cevasta bez bele boje??? :pat:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Po meni je logicnije uzet jednu od 250w nego 2 one iz vise razloga.
manje spajanja, manje zica, jeftinije.....
2x150=300w + 2 prigusnice koje trose ajmo pretpostavit svaka 50w to je ukupno 400w potrosnje...za sto? za 1000 lumena vise? tolko daje jedna 18W cfl zarulja :D
ovako imas 300w ukupno i jednu prigusnicu i manje zica i manji racun za struju i nemoras kupovat 2 prigusnice ;) (osim ako ima neka prigusnica za 2 zarulje, ja neam pojma)
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
dakle,kupio ja hps set prije 2 tjedna,složio,sve radi.

Danas palim hps,radi.idem ja tako ugasit na timer hps,da mi se pali od sutra,dakle sve je bilo spojeno sam sam htio stavit na off pa na auto da se sutra upali od 1.I tako ja stisnem dugme,ode na ON,te čujem neki pucketavi zvuk iz boxa.(digitalini timer ima funkciju ON/AUTO/OFF)

Vidim,svjetlo se gasi.probavam preštekat,ono ništa,ne radi...samo čujem zujanje iz prigušnice.

jel mi riknuo cijeli komplet ili možda samo starter? ili lampa? I dali postoji način da vidim šta je otišlo...

čuo se je buzzing sound iz boxa,te sam također vidio neke male crne točkice u lampi,koje su potamnile...kao da su spaljene...

slika točkica:

 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
nadam se i ja,ali mislim da nije,da je nešto drugo riknulo,vjerojatno lampa.

Jer kada sam ja prebacio s AUTO na ON (lampa još uvijek mora svijetlit),u tom trenutku prebacivanja s AUTO na ON,ona je zazujala i ugasila se,te se na njoj pojavili oni skureni tragovi nečega(slika gore). Kao da je doživjela neki šok i crkla :(
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
nisam. ona se je upalila,pa je onda kakti riknula sama od sebe...

neznam sada da kupujem cijeli set novi,ili samo lampu... :(
taman mi počinje grow,a meni krepa lampa. -.-
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Našao problem...

Napravio mi se kratki spoj kod grla,tamo gdje sam skidao izolaciju da bih to spojio na grlo.Skinuo to sve,provjerio,ponovno složio,i lampa radi.premda,malo me strah jer neznam koliko dugo bude radila...
 
05.11.2014
11
2
3
pozdrav...
znaci imam box sirina 120x70 i visok 2metra... i zarulja HPS 600w, imam jako dobar ventilator tako da temperatura nije problem... nego dali mozda 600w daje previse svjetla za taj prostor, dali bi bilo bolje da stavim 400w?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Mislim da ti je ta opcija bacanje lumena i novaca na struju.
Sa 600W mos komotno ic na 1.5m povrsinu sa nekih 60-70000 lumena, a ti imas 0.8m2.
Racunaj da ti 400W pokrije 1m2 povrsinu, a 600W ides sa 120x120 ili cak i malo vise.