Hidrogel - nabavka i korištenje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
"HIDROGEL je beli kristalni prah (skrobni polimer) koji se unosi u zemlju na dubinu 10-20cm. Upija vlagu i hranljive materije i ne dozvoljava njihovo gubljenje iz zemljišta, već ih drži vezane u zoni korenovog sistema da ih biljka može koristiti prema potrebi. 1g praha u zavisnosti od kvaliteta vode upija 100-250g vode.
NAČIN UPOTREBE
Prvi način je da se 1kg hidrogela pomeša sa 100l vode i u tu smešu se umače koren biljke.
Drugi način je da se meša sa supstratom-zemljom ili se stavlja u rupu ispod biljke (potrebna količina: 40-50 g/m2).
Treći način je da se koristi za transport ožiljenih loznih kalemova ili sadnica voća.
Zalivanje treba smanjiti u odnosu na klasično 7-10 puta."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BA-KA-LU-LA
23.02.2008
1.048
1.455
188
rupa, zemlja pomesana sa gelom - prva trecina,
ostatak samo zemlja kako gel ne bi podigo biljku a i da ne osusuje gornji deo,
a moze i na drugi nacin, ja bi vako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Easygoer

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pozz svima na forumu,citala sam o hidrogelu dosta na forumu i nasla dosta podataka doduse ima dosta i razlucitih odgovora...Neko kaze 3g hidrogela na litar zemlje,pa 40/50g/m2 a citala sam i dnevnik outdoora od Jack Sparova gde je on covek na 20kg zemlje stavio 200g hidrogela i biljke kao i ceo njegov grow bio za svako postovanje i primer...A tek gde staviti hidrogel neko kaze na 10-20cm dok neko pri dnu ,a ima i pomesaj sa vodom da dobijes zelatinastu masu pa onda sa zemljom ,a ima i stavi na dno rupe hidrogel u prahu pa onda obilato zalij...:) a mi pocetnici da li da primenimo savet ko ima vise postova,titula ili ipak ima resenja a to je ko nam je simpaticniji...:) Bez ljutnje drugari mala primedbica,a inace forum je super i sve pohvale...:)
 

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
jel mi moze tko rec jel taj hidrogel otrovan,procito sam negdje na forumu da je iz pelene pun aditiva,I da nije preporucivo ga stavljat
 

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
nisam u mogucnosti kupit taj,sta mi onda preporucate da stavim taj iz pelene u zemlju il da ga uopce nestavljam,1-2 puta tjedno bi mogo zaljevat,pa mislim da mi ni netreba,al cim manje da dolazim na sajt to bolje.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Najsigurnije je ti je da sam ukucas na google gde ima hidrogel kupiti u Sarajevu ili u BiH ,i dobices odgovor sigurno ako ima ,i gde...google sve zna...:)
 

mobsternewgeneration

Aktivan Član
07.03.2013
207
238
43
Vjeruješ li mi da nema nigdje, zato pitam, trazio sam cak hidro gel, agro gel, hydro sve moguce, samo hrvatska srbija, hidroponic itd... ali ništa BiH :( help pleasee...
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Ako sam dobro shvatio, a mislim da jesam za 100L zemlje dovoljno je 100g hidrogela? Ili se 1L-1-3g hidrogela računa samo za onu donju trećinu, ako je tako znači samo 30g?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Hidrogel u omjeru 1:1 ili ti ga na 1L zemlje 1 g hidrogela moze bez problema drzati vlagu2-3 tjedna a vjerojatno i vise?. Ja ga nebi više stavlja isključivo zbog "ekonomske" računice :) (tj zelim reci da i nije bas jeftin)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja sam koristio hidrogel kupljen u jednoj firmi u Osijeku,došao mi poštom...koristio sam i hidrogel iz Pampers pelena br 3..mirisao sam ga,zvakao sam ga...vrtio po ustima...nema ni okusa ni mirisa...sumnjam da ima nekih antibakteriskih supstanci i sl....vjecna polemika koliko hidrogela?....koristio sm od 10 grama pa do 200 grama...da vam odma kažem...kolicina hidrogela iz jedne pelene...sam stavio u bokal pola litre...i dodao cck 2 dcl vode....za 3 minute hidrogel je ispunio bokal zapremine pola lit i još curio van...
Sve zavisi kolike rupetine kopate...ja uvijek smuckam gel i kad se stvori...pomiješam gotov gel sa zemljom...ne stavljam prah u rupu...nego gotov gel mješam sa zemljom za rupu....pomaže mnogo u vrucim mjesecima...ali zaljevat ipak treba.