F1 Orion Hybrid Auto(RQS) LUMATEK ATS200W PRO

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kiffer_hans

Aktivan Član
04.10.2020
202
1.398
143
24
Ljudi pogrešno sam se malo izrazio
To je neki miks koji sam radio ali one nisu ni blizu tu količinu dobile
Reci ćemo da su to neka 3deca sad koliko je tu moglo biti gnojiva ne znam bas reci
Napravio sam sebi par rezervoara i kao fazon 0,5dl uzmem od te litre,nadam se da sam malo bolje objasnio

E postam sliku rasporeda koji sam ja dobio i od prvog tjedna mi navodi sve to samo veće doze
Bas za Advanced nutrients raspored za Grow i raspored za bloom
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.343
7.083
258
Za pocetak pozz i srecno :)
Na svu srecu mala doza growa, ovo ostalo nije dzubrivo pa ne bi trebalo skoditi.
U kokosu nisam video nesto WOW sa Voodoo Juice, ali mi se kombinacija enzima i tarantule (isto sto i GW) pokazala odlicno :) Sta vise, lecio sam biljke posle suse :) Davao sam zasebno i na smenu, nikada zajedno ili isti dan, i to u duplo manjim kolicinama, sto bi u prevodu tebi doslo jednom nedeljno
Sada nemoj NPK dodavati dok ne naraste malo taj prvi-drugi par listova, pa na dalje ti okaci cesce slike i ako imas nedoumica, cak i glupih slobodno pitaj, bolje i glup nego zuta biljka ;) :) ima ovde uvek drustva da uskoci u pomoc ;)

E da zaboravio sam, ti okreni da njoj bude dan kada je nama noc, da regulises malo temp ;)
@Wendigo sto tako, zar ne vidis da se snasao sa 16/8 zbog temperature ali nije okrenuo dan-noc ;)
sada tako, kolekcija prolece-jesen 18/6, a ovih 20/4 cuvaj za zimu ;)
Taman dok krene da cveta nabice se do svetla, jer ce temp da padnu tada, nes ga ni pomerati do pred kraj i dodje ti taj DLI tu negde za tih 2 sata :)
 
Poslednja izmena:

kiffer_hans

Aktivan Član
04.10.2020
202
1.398
143
24
Coco hvala puno
Bit će slike češće onda
Ostavit ću sad da upije pa ću onda samo vodom zalit kad bude vrijeme

To za dan noć ću te poslusati,jel svejedno ako im uskratim noć veceras i onda tamo sutra u najvrelije sate im noć stavim?

To zadnje te nisam najbolje skontao,ne znam sta si mislio reci
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.090
15.713
358
Ljudi pogrešno sam se malo izrazio
To je neki miks koji sam radio ali one nisu ni blizu tu količinu dobile
Koristim ista gnojiva+B52,,Rhino skin i Overdrive. Overdrive ti zamjeni Big bud cca 5.tjedan cvata i odlično završi biljke,čak se tjedan dana može davat oboje!
Bud faktor X jako dobro promiješaj,dok je u boci,jer se nešto kao med,slegne na dno i kad to staviš u otopinu,vidjet češ sitne komadiče i to ništa ne smeta,mješanjem sa kelpom(Nirvana ,B52),ne uspije se odmah otopit,ali ja zalijem sa Sensi bloom a i b(60ml/15L vode part a i toliko part b 4ml/L vode),Nirvana,B52,Carboload,a sljedeće zaljevanje im roknem sensi cal/mag,Bud faktor X ili Revive i tako ukrug. Sensizyme nisam nikad stavljao. Stavljao sam p.zyme od Hesia,ali nisam vidio razliku!
Jbga ,malo sam ti nadrobio,ali koristimo skroz iste komponente,a ja AN trošim od svojih početaka i jako sam zadovoljan sa Sensi grow i bloom,bloom točnije,dok sam bio u bolnici,buraz je davao samo Sensi bloom a i b + Big bud,drugi zaljevanje čista voda i onda opet Sensi i Big bud. Evo ih,ima negdje i dnevnik ...
IMG_20220711_092107.jpg IMG_20220705_143931.jpg
Ja sam završio sa Overdrivom...
A tekuči grow,možeš ukucat Acid dough i bacit če ti slike u galeriji,da ti ne keljim po dnevniku!
Sretno do kraja :thumb:
 

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
Koliko sam shvatio nemas tablicu zaljevanja.
Pa odi na:


Za nutrient faze izaberi - sensi grow
Kad predjes na cvjetanje izaberi - sensi bloom

Grower level izaberi advance posto imas brodo bocica na raapolaganju.

Stavi raspon od 1litar da ti izracuna doziranje

I to je to :)

Krenu sa upola doza da vidis kako disu.
Preskoci grow gnojivo prvi tjedan jer ti zemlja ima dovoljo za cak 2 tjedna hrane.
Samo b52 i voodo jer je dobro za korjen vidim da pise.

Prouci si na njihovoj stranici sve o svakom gnojivu da stvoris sliku kako kada i gdje u kojoj fazi.

I presadi u najvecu posudukad dodje vrijeme za to. Preskoci srednju velicinu. Autosi se nevole cesto presadjivati. Svako presadjivanje je mali stres. Sto ih omami u rastu. Imaju timer u 'glavi' da procvjetaju oko 30 dana (prosjek za sve autose +-) u to vrijeme moras izcuci max iz njih.

EDIT: da napomenem da ja nisam nikad AN gnojiva koristio al princip je s gnojivima i tablicama isti. Bolje manje pa dodat, nego vise pa zeznut i oduzet(flush)

Pa ipak slusaj iskusnije od mene. Smatram se naprednim pocetnikom sa dobrom podlogom znanja al opet ima brdo toga sto znam da neznam :)

Sretno i jedva cekam vidjet taj F1 i kod tebe i kod sebe. Tvoj grow sa skupim mineralnim gnojivima i moj (u pripremi trenutno) sa living soil organski.
 
Poslednja izmena:

kiffer_hans

Aktivan Član
04.10.2020
202
1.398
143
24
Ljudi hvala puno
Marac tvojih dosta objava sam već proucio,sve pohvale,kapa dole
Od kojeg tjedna počneš ti sa Grow a i b
Pratim te svakako :)

Gazat bas sam to mislio pitati da li da je presađujem u srednju jer sam čitao da im je stresno kad se presađuju
Hvala ti srednju ću preskočiti
I napravio sam sebi taj raspored,evo ide par slikica,zato sam i kiksao piše od prvog tjedna da im se daje ali sreca male su doze i biljci nije uopće naštetilo
Bez growa cu je sad 7-8dana
Pa cu onda početi
I sretnoo i tebi,nadam se da će biti koji post da mogu to pratiti

I samo da napomenem ove doze sam na kraju još vise spustio,nije ni u pola bilo od preporucene na litar i ona je od svega toga dobila cca tri deca
 

Prilozi

  • IMG_4878.jpeg
    IMG_4878.jpeg
    237,7 KB · Pregleda: 50
  • IMG_4873.jpeg
    IMG_4873.jpeg
    650,6 KB · Pregleda: 49
  • IMG_4876.jpeg
    IMG_4876.jpeg
    613,8 KB · Pregleda: 38
  • IMG_4875.jpeg
    IMG_4875.jpeg
    654,8 KB · Pregleda: 37
  • IMG_4874.jpeg
    IMG_4874.jpeg
    473,9 KB · Pregleda: 40

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
Makni onu vodu iz tacne dole. Vidim da pliva.
Vidim da ti je tesko suzdrzat se da je ne prskas :) tak je i meni bilo u pocetcima. Kasnije shvatis da im jako malo treba. Bolje veca vlaga u zraku nego mokar list. Cak bolje vlazna zemlja nego mokra. Laksa tegle nego teza. Tako ce se korjen brze sirit jer ce tragat za vodom. Ako ima previse uljenit ce se :)
Skrtari s vodom i bit ce zeljna zivjet. Cudno zvuci al funkcionira. Samo moras naci balans. Dizi teglicu svaki dan pa ces shvatit.
I kad zaljevas, zali 5 cm krug oko nje lagano a ne u center di je ona. Tako ce se korjen htjet sirit okolo. A s vremenom ce se ta vlaga u zemlji rasporedit do centra.
Upamti da je voda zivot, al poplava nije :) neka pije skromno za svoj uzrast
 

kiffer_hans

Aktivan Član
04.10.2020
202
1.398
143
24
Gazat ide odmah
Hvalaaa ti puno na info :thumb:

EDIT
Odrađeno
 

Prilozi

  • IMG_4885.jpeg
    IMG_4885.jpeg
    383,1 KB · Pregleda: 20
  • IMG_4884.jpeg
    IMG_4884.jpeg
    398,4 KB · Pregleda: 21
  • Sviđa mi se
Reactions: Gazat

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
Mali trik za vlagu pa mozes kombinirat staru gresku i izvuc nesto iz nje.
Za povecat vlagu u prostoru bez ovlazivaca ti treba samo vise povrsine vode u boxu da hlapi. Ja sam si stavljao pusudice s vodom po boxu ili ovako sa kuhacama dok je manja teglica za sadit. Samo pazi naravno da ti se ne prolije. nije puno al par % ce ti vlage podic.
stavi dve kuhace na tacnu da drzi posudu s biljkom i dole stavi vodu da polako hlapi gore prema biljci.
Plus prednost da je nemozes prezalit
IMG_48842.jpg
Samo budi extra pazljiv jer ti sve stoji na visokom tornju.
Ili ako mozes spustit svjetno da spustis biljku dole. Sigurnije ti je a i dole kod poda je temperatura malo manja a i otvori za friski zrak ti je blize.

A sto se tice mog F1oriona on ce tek nagodinu. Pokusavam ovog puta kemijat bez kemije. tj radim si zivu zemlju i domaca gnojiva. pa cu probu neko prvo jeftinije sjeme, a sljedece je onda F1. imam neke radove doma pa si nemogu priustit imat box nazalost. taman da se pripremim
 

kiffer_hans

Aktivan Član
04.10.2020
202
1.398
143
24
Sve sam te poslušao,srednja izbačena,ova velika mora biti unutra,nemam gdje sa njom
Ja još stavljam ove boce ledene”za bolove” kontam možda malo spuste temp a i vlagu malo podignu
 

Prilozi

  • IMG_4889.jpeg
    IMG_4889.jpeg
    553,4 KB · Pregleda: 30
  • IMG_4888.jpeg
    IMG_4888.jpeg
    398,1 KB · Pregleda: 30
  • Sviđa mi se
Reactions: Gazat

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
Super :) Svaka cast sto odmah reagiras.
Od treninga ces pretpostavljam LST radit pa razmisljaj kako ces ju vezat i spustat grane. tj ako mozes, zbusi rupe na rub od vece tegle u koju ces je presadit. i neku tipa bonsai zicu nabavi da ju vezes. taman imas 10ak dana za to +-
prouci si LST da se pripremis na vrijeme. i ostale tehnike treninga. Posto je autos u pitanju sto je manje cackaj i nemoj nista lomit.
b7e1f4a2c09344b57417b25e5ab8b4e2.jpg googlaj si ove ako vec nisi
pozz i sretno. nazalost moram sad na posao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kiffer_hans

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.090
15.713
358
Od kojeg tjedna počneš ti sa Grow a i b
Ja idem sa najjačim mixevima(Canna terra profesional,Kilomix i sl.) .,tako da ima hrane 3,4 tjedan. Onda,kad se presadi u finalni pot,a biljka je več malo veča,nakon tjedan dana,dam pola doze(2ml/L vode part a i b),onda voda!
Računaj da B52 ima lagan NPK,ali njega možeš dati kad presadiš u finalni top,a možeš i pola doze sada,to su vitamini uz kelp i sl. Jača samu strukturu biljke, ukratko!
Ako imaš light mix,kada biljka malo naraste i ojača,a do tada joj daj B52 i preparate za korjen!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: kiffer_hans

kiffer_hans

Aktivan Član
04.10.2020
202
1.398
143
24
DAN 6

Od zadnjeg puta joj nisam nista dao,jučer je dobila 2-3dl vode Al sam istresao iz podloge šta je izašlo,danas je bez vode
Vlaga je oko 50%
Temp 30 dan / 26 noć

Sve izgleda ok
Idemo dalje
Hvala Marac puno,imam još pitanje koliko dugo gnojivo smije da mi bude u rezervoaru tj.koliko dana mogu da koristim isti mix,da li igra ulogu ako je svježe/staro

Hvala Deus
 

Prilozi

  • IMG_4917.jpeg
    IMG_4917.jpeg
    458,5 KB · Pregleda: 37
  • IMG_4916.jpeg
    IMG_4916.jpeg
    389,5 KB · Pregleda: 38

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
Mixaj prije zaljevanja, nemoj da ti mix voda stoji jer se PH dize. Mislim da AN automatski stela na 6.5 . Provjeri ako imas ph metar. Frisku i odstajalu vodu.
Ak ti je tesko dozirat na sitno. Odi u apoteku i kupi spricu od 5 ml pa ce ti bit lalse kontrorirat.
dobro izgleda za 5. dan.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Pratio sam par dnevnika sa F1 sjemenima od RQS-a.
Kao prvo,skupe su sjemenke. A automatik je kao i svaki drugi. Ime ništa ne znači ako ne izvlačiš iz njega maksimalno.
Loš uzgajivač-loša i F1 biljka.
Srednji-srednja...

Ja sadim automatike zadnjih par godina i najbolje mi se pokazao start u maloj posudi i već nakon 8-14 dana (maksimalno ) presadjujem u finalni pot.
U malim posudicama je lakše odraditi start,te kad vidiš da se biljka primila (kao tvoja npr) nema se tu šta čekati nego prebacivanje u finalni pot.
Ja ih presadim malo van centra posude,pa kad počnu rasti...samo savijam glavni vod biljke,radim mu LST prema drugoj strani ruba posude.
Baci oko malo ovdje,pa ako te šta zanima podrobnije ,pitaj slobodno. Može na PP.
 

kiffer_hans

Aktivan Član
04.10.2020
202
1.398
143
24
Pozz raja
Vlažnost skočila danas na 70%
Temp 30-31,prostorija mi je prevruca ne moguće spustit temp Al evo nadam se već vcrs promjeni vremena,za vikend će temp biti manje 10stupnjeva tako da će se onda malo regulirati
Dobila danas vode 150ml
Ovo je 8dan,@Vutra Samotnjak sutra ću je bez vode ostavit,10ti dan u finalni top,hvala ti puno
E mislim da ne mogu još privatne slati,fali mi iskustva Ali trebalo bi moći nakon još kojeg posta

@Gazat E mjerio sam pH ostajalog,imaš pravo skoči malo pH(6.72)
Uzeo sam sprice
 

Prilozi

  • IMG_4931.jpeg
    IMG_4931.jpeg
    590,1 KB · Pregleda: 21
  • IMG_4932.jpeg
    IMG_4932.jpeg
    499,7 KB · Pregleda: 21

Gazat

Aktivan Član
20.06.2023
83
349
53
6.7ph je prihvatljivo. Mislio sam da ce biti vise. Izgleda da AN gnojiva dobro drze vodu stabilnom. Ipak su profi gnojiva. Dobro za znat.
Navodno ce pakleno biti sve do nedelje, onda fino zahladjenje, i to je to od paklenog ljeta napokon.
Presadis je, temp padne na idealno i onda biljka krece ko raketa
 

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
238
599
93
U pocetku je okej biti blizu 7ph ali se savetuje da bude od 6 do 6.5ph. Tako da gledaj da ne ides mnogo blizu 7ph inace mozes da ocekujes zute vene na listovima od vrha. Ako ti se to desi da odma znas da nije do lampe.
 

kiffer_hans

Aktivan Član
04.10.2020
202
1.398
143
24
Taman se potrefilo,vala je i meni dosadilo,ne smeta samo biljkama :p

Vazi hvala ti,gledat ću da stalno pravim svježi mix pa da ne ide preko 6.5