CBD Critical Mass, Royal Highness, Quick One - 300w LED - prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.07.2015
56
94
18
39
Pozdrav svima,

ovo je prvi post sto ne znaci da ne posjecujem ovaj forum vec neko vrijeme (procitao sam poprilicno toga sto me zanimalo). Ovo je prvi grow, i uopste nisam planirao da ide online i public ali sam ga vodio za sebe ( arhivirao slike). Mislim da ljudi tu na forumu previse lako shvataju mogucnost detekcije ako postuju sa IP adrese na kojoj im se nalazi grow setup. Shvatam da se nije nikom nista desilo do sada inace bi bilo frke ali ja ne zelim da razmisljam o tome pa sam napravio VPN i miran sam sa sobom.

Razlozi za grow su iskljucivo za licnu upotrebu, cilj 150 do 200 po growu - trenutno su 3 gospodjice unutra jer je Quick One stigao kao gift i veoma je brz, svidjela mi se ideja da dobijem neki fini stash prije vremena :). Inace odlucio sam da ih pustim da rastu prirodno prvi put, ali samo ovaj prvi put, toliko sam im duzan, a od iduceg growa uvijek ce ici 2 medium vrste u SCRoG.

Procitao sam literature koliko sam mogao u zadnje vrijeme, otkad se ideja rodila i planovi realizovani.
Ed Rosenthal GrowersHandbook, Jorge Cervantes Indoor growers Bible, Ryan Riley Growing elite marijuana (svaka po 500+ strana procitane od a do z) mnogi sajtovi, forumi itd itd.. znaci smatram da sam prilicno edukovan i detaljno informisan ali iskustvo tek treba da steknem, a kao sto svi znate na greskama se najbolje uci, takodje kao sto svi znate svako ima problema u prvom growu. Takodje ovo je prvi i jedini put da radim grow ljeti.

Detaljni info o growu u narednim postovima.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Dobro dosao.. vidi se da citas dosta!! Daj nam neke slike i opis boxa i setup-a.. pa mislim znas valjda kak treba vodit dnevnik?? :cool23:. Sretno!!!! :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Psychonautic
05.07.2015
56
94
18
39
Dok sam ja planirao setup primjetio sam da ko god ima LED dnevnik tu nije dao detalje o svom svijetlu, a s obzirom da ce interesovanje za LED samo rasti i sve vise i vise ljudi planirati setup sa LED lampom evo karakteristike i slika moje lampe:

led.JPG

U pitanju je pomno odabran model, jedna od najboljih opcija u 300w rangu, sa optickim socivima kako bi lampa bila jaca sa vise lux-a, provjeren proizvodjac i LED chipovi, dva switcha (pokazalo se korisno drzati veg switch u prvim danima kada im nije trebalo toliko svijetla, a cim su ojacale upalio sam full) cijena sa shippingom 205eur - lampa oko koje sam se razmisljao je i Apollo 270w modularni model sa unutrasnjim colerima ali cijena 270e me je odbila. Ne grije bez obzira koliko dugo radi, 4 su coolera i solidno se cuju, nazalost, ali u mom slucaju to nije problem. Uglavnom lampa je top i cisto sumnjam da ce za moj box i ciljani prihod po growu trebati pojacanje.

Zasto LED ? Pa vise je razloga, prvi je bio jednostavnost postavke i koriscenja, drugi temperatura, treci energetska efikasnost, cetvrti dugovjecnost.. Procitao sam detaljno sve sto se moglo naci o svijetlima tako znam sve pluseve i minuse i iskreno osim sto je pocetna investicija skuplja i malo manji urod u odnosu na HPS, mnogo je vise razloga za nego protiv.. nego ne zelim da vodim nikakvu debatu o tome jer je to sve tacno razjasnjeno pa je na ljudima da odaberu ono sto im vise odgovara ili ono sto vise zele. Ako neko zeli link za narucivanje neka posalje PM. Ceka se 15-20 dana obicnom postom ili 7-10 DHL koji bi kostao ukupno 215eur a ovako je 205. Naravno da vam necu recu drzavu iz koje sam ( iskljucivo iz inkognito mode razlog) ali tu smo u regionu SFRJ :D
 
05.07.2015
56
94
18
39
Grow box je pravljen od kvalitetnog univera po zeljenim dimenzijama kako bi fino stao tamo dje sam mu namijenio mjesto, u sobu pored prozora ali zastekan od spoljnih pogleda i generalno ne dizem roletne pa je skroz inkognito. Naravno da je bolje i lakse da sam kupio grow tent, ali imao sam konkretnu potrebu za necim sto normalno izgleda jer ce doci trenutak da neko udje u tu sobu ili barem virne i tako je sagradjeno da ne izgleda neobicno vec kao standardni ormar samo malo moderniji. Naravno dacu sve od sebe da dok traje grow niko ne ulazi, nakon ovog growa slijedi mala pauza od par mjeseci a tad pouzdano znam da ce pogledati u sobu (samostalan sam ali roditelji ce imati razloga u buducnosti samo da pogledaju u tu sobu)

Dimenzije su 85 x 65 x 185 znaci 0,55 kvadrata, tako da mislim da je moj ciljani prihod 150-200 skroz realan.

19.06-03.jpg

Karbon filter, izduvni vent visestruko jaci nego sto je potrebno Dospel, takodje i obicni Dospel intake na dnu desno se vidi, oba su na potenciometar. Sva struja je gore u pregradi koja se takodje iz inkognito razloga zatvara i uklapa u izgled ormara. Umjesto aluflex crijeva kupljeno vrhunsko gumirano crijevo koje uopste ne stvara vibracije. Sve u svemu sve je to odlicno za moje planove i potrebe. Od ostale opreme imam skoro sve sto treba, tajmeri potenciometri, ph metar (za koji dan ce mi stici i tds metar) ph minus za snizavanje ph vode itd itd..

Od gnojiva imam plantelu list, a uskoro cu kupiti Hesi Bloom i Phosphorus + kao i Supervit, da tu je i proslavljeni Slavol :). Stvari koje bih volio da imam nazalost nisu dosupni tu kod mene, u cijeloj drzavi mislim.. tipa Hesi starter kit koji bih rado kupio (neko ce mi donijeti vec navedeno, ne mogu da opterecujem sa preko), uzeo bih i reflektivnu foliju mada citam da kod LED-a nije toliko potrebno, uzeo bih i jedan mali ventilator na stipalju koji takodje ne mogu da nadjem tu ali sam nasao super rijesenje sa prepravljenim od kucissta (isto je na potenciometar jer je prilicno jak)
 
05.07.2015
56
94
18
39
Posto su sjemena bila svjeza nisam uopste razmisljao o potencijalni problemima u klijanju. Poslusao sam Rosenthala i dodao malo peroksida H2O2 u vodu (jednu kafenu kasiku na pola litra vode) u koju sam ih drzao 4-5 sati dok nisu potonula a onda ih posadio u malu rupicu dubine 5mm, prekrio zemljom i malo pritisnuo prstom kako bi imali kakav takav otpor prilikom izbijanja (to sam procitao na mnogim mjestima da je korisno i veoma preporucljivo) odradio misting prskalicom i poklopio plasticnom folijom kako bi dobili greenhouse efekat (svaki dan naravno provjeravao da li je dobro vlazno i prskao i vracao foliju, voda kojom sam ih prvih dana prskao je takodje imala malo H2O2 u sebi. Nakon 3 i po dana quick je probio, prije nego sam posao u krevet nije bilo znakova izbijanja, ujutru je vec ubio u foliju i poceo da se krivi koliko je brz, za nekih 12 sati su i Critical Mass i Royal Highness izbili. Ispod su slike - 4.06 nikle a druga slika 07.06 najveca je Quick pa srednja Critical Mass i najmanja Royal (bio sam neiskusan i nisam joj odmah pomogao da maknem ljusku od sjemena vec je cekala dan i po da shvatim da joj moram pomoci)

04.06-0.jpg 07.06.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Imbra Presvetli

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Fino složeno, sviđa mi se. Nisi napisao je li zemlja ili hydro iako pretpostavljam da je zemlja.

Sretno i tajnovito growanje!

Edit: upravo si postao slike sa zemljom. Zanemari pitanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Psychonautic

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
case su ti providne,moras necim da ih obmotas,koren ne voli svetlo...
posebno ti moze stetiti kod autosa...:)
 
05.07.2015
56
94
18
39
Stavljene su pod CFL 6500k dva komda 65w i 35w cini mi se. Tu su fino rasle do 17.06 znaci 13 dana. Imate slike da ispratite sta se desavalo. Case sam namjerno birao da budu tanke a dugacke kako bi korijen dobio dubinu, a takodje namjerno sam ih uzeo providne i naknadno ih stavio u obmotane folijom kako bi mogao da pratim razvoj korijena i ocijenim pravi trenutak presadjivanja. Znam da je preporucljivo presaditi u 5l pa u 20L koliko su moji finalni potovi, ali ja to nisam uradio jer sam shvatio da sam dovoljno sposoban da ih pravilno zalivam (da im dam tacno 2-3 dana da se zemlja isusi, jer je opasnost od sporog susenja zemlje i nedostatka kiseonika u tom slucaju, glavni razlog zasto se preporucuje progresivno presadjivanje. Quick je najveci pa Critical pa RH..

Mozda ce vas zanimati da je i Royal Highness imala podjednako razvijen korijen kao i CBD Critical Mass iako je bila dosta manja ali izgleda da ta vrsta tako raste, mala je u pocetnoj fazi. Quick je od pocetka opravdao naziv i po razvoju korijena koji je bukvalno okupirao citavu casu na specifican nacin sa mnogo malih dlacica svuda, dok su ove dvije imale manje ali duze niti korijena.
 

Prilozi

  • 10.06.jpg
    10.06.jpg
    51 KB · Pregleda: 46
  • 14.06 -1.jpg
    14.06 -1.jpg
    46,6 KB · Pregleda: 46
  • 15.06-2.jpg
    15.06-2.jpg
    66,9 KB · Pregleda: 43
  • 16.06.jpg
    16.06.jpg
    69,8 KB · Pregleda: 41

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Za automate ti je dovoljno i desetak litara.. 15 max.. i presadjuj to cim prije jer automat brzo raste ali kratko.. i zakopaj ih do kotiledona da ti se slucajno ne slome posto su im tanke stapke... sretno jos jednom!!! Koji ces zemlju koristit??? :gled:
 
05.07.2015
56
94
18
39
17.06 dosao je trenutak da ih prebacim u box iako realno to uopste nisam morao, a mozda nisam ni trebao. Takodje brzo sam shvatio da im je lampa preblizu pa sam je podigao i u tom periodu je radilo pola lampe veg switch uglavnom plavi spektar

Za automate ti je dovoljno i desetak litara.. 15 max.. i presadjuj to cim prije jer automat brzo raste ali kratko.. i zakopaj ih do kotiledona da ti se slucajno ne slome posto su im tanke stapke... sretno jos jednom!!! Koji ces zemlju koristit??? :gled:
Namjerno nisam pricao koja je zemlja to je prica za sebe. Grow jos nije live ima jos par stvari da se desi.. ovo je sve arhiva
 

Prilozi

  • 17.06.jpg
    17.06.jpg
    30,7 KB · Pregleda: 48
  • 17.06-3.jpg
    17.06-3.jpg
    47,4 KB · Pregleda: 44
  • 19.06.jpg
    19.06.jpg
    49,3 KB · Pregleda: 47
Poslednja izmena od urednika:
05.07.2015
56
94
18
39
Znaci 21.06 pocinju prvi problemi. Ph metar nisam koristio prvu nedelju i po i koristio sam iskljucivo kupovnu vodu dok su male bile (nije trebalo puno vode, male su, a od starta sam racunao da cu koristiti vodu sa cesme) ali nije bilo nikakvih problema eto punih 17 dana, mozda mali nutrient burn na Royal Highness u samom startu ali nista vise. Prve probleme nakon prvih 3-4 dana pod LEDom pokazao je Critical Mass na slici se vidi mala zuta fleka na polovini lista. Bila je ocigledna nutrient deficiency, ali zasto kako itd.. Shvatio sam da uopste nisam mjerio PH runoff vode i da nemam pojma o PH zemlje. Kad sam imjerio prvi runoff Critacal mass koji je zaliven vodom sa podesenim ph od 6.5 zgrozio sam se kad sam vidio runoff 5.2 - Odlucio sam da flusham sve tri sa podesenom vodom na 6.8 (znam da ne smiju nagli skokovi PH radi ozmotickog shoka pa sam eto isao na 6.6.9 i odradio flush sa 3 puta zapreminom casa znaci sa po litar i po svaku..
 

Prilozi

  • 21.06.jpg
    21.06.jpg
    51,6 KB · Pregleda: 45
  • 21.06-2.jpg
    21.06-2.jpg
    35,6 KB · Pregleda: 46
  • 21.06-3.jpg
    21.06-3.jpg
    52,5 KB · Pregleda: 42
  • 23.06.jpg
    23.06.jpg
    51,9 KB · Pregleda: 45
  • 23.06-1.jpg
    23.06-1.jpg
    46,6 KB · Pregleda: 43
05.07.2015
56
94
18
39
Watch thread - yes

Još kad bi bio hydro :let:
O hydrou ne razmisljam uopste nazalost jer mi je pristup gnojivima katastrofalan - Plantela Cvetal i ostala domaja samo - doduse koliko sam ja vidio Plantelu list i Slavol u svom setu gnojiva imaju groweri tu sa foruma koji mogu da biraju sta hoce, sto je znak da su i jedno i drugo classy stuff. U mom slucaju pare nisu problem ali drzava u kojoj zivim jeste.. nema nista :( Nekako cu cu uspjeti da dodjem do Hesi Bloom Phosphorus+ i Supervit, sto mi u kombinaciji sa zelenom Plantelom i Slavolom daje dovoljno za solidan uspjeh. Nadam se da cu uskoro doci i do jos po koje stvarcice :)
 
05.07.2015
56
94
18
39
Sad sam pogledao i vidio da nemam u arhivi slike deficijencije koju je Critical pokazao, uglavnom izgledalo je kao Magnesium def u kombinaciji sa jos par njih, Quick nije pokazivao nista ali Royal Highness jeste bio malo blijedji nego sto je trebao biti.. Shvatio sam da je vrijeme za presadjivanje. Narucio sam Smart potove sa Ebay a jedan drugar ih je narucio nesto ranije (iako jos nije ni zapoceo izgradnju setupa narucio je potove :) pa sam od njega posudio dva od 20L a treci od 12L koji treba da mi stigne je svakako bio namijenjen za automatik za Quick pa posto on nije imao nego tri od 20l odlucio sam da automatika stavim u 5l pa cu kasnije u 12l, kakva greska, kakvo neiskustvo, kasnije shvatam da se automatici nikad ne presadjuju eventualno jednom iz male case u finalni od 10-12l i da moze da im oduzme dobrih 10 dana njihovog vec odredjenog zivota ako to uradim, pa sam srecom otkrio metod pot u pot i rijesio problem (kupio veci plasticni od 12l, odrezao dno malom od 5l i stavio ga do pola, svi problemi rijeseni, ali za nauku za ubuduce.

Uglavnom presadjivanje 24.06 je urodilo plodom i Critical i RH su se izvukli u narednih 5 dana i sav novi rast je bio zdrav, mada je pogled na ucinjenu stetu uvjek bio demoralisuci.
 
05.07.2015
56
94
18
39
27.06 3 dana nakon presadjivanja. Quick pustio pistile :) Ostali se polako zalijecu, vidite stetu o kojoj sam vam govorio.

Sad bih vec zamolio iskusne kad pogledaju Critical i RH i vide donje listove da kazu sta misle.. Ocigledna je deficijencija, zbog lockup-a. Zaboravio sam da napomenem da sam od 23.06 poceo sa full dozom Slavola, i cetvrtinom doze Plantele list (ali sam i tad znao da razlog nije sto nutrijenata nema u zemlji vec lockup)
 

Prilozi

  • 27.06.jpg
    27.06.jpg
    64,9 KB · Pregleda: 52
  • 27.06-1.jpg
    27.06-1.jpg
    43,2 KB · Pregleda: 50
  • 27.06-2.jpg
    27.06-2.jpg
    91,2 KB · Pregleda: 52
  • 27.06-3.jpg
    27.06-3.jpg
    93,6 KB · Pregleda: 52
  • 27.06-4.jpg
    27.06-4.jpg
    57 KB · Pregleda: 49
05.07.2015
56
94
18
39
E sad vazno pitanje za sve.

Zemlja je Florabella zuta ( od ovih kojima ja imam pristup jedino se ona pominje tu na forumu i nasao sam dosta threadova dje ljudi koriste tu zemlju i grow uspijeva). Na pakovanju pise ph 5,5-6,5 a nakon mjerenja runoffa tek otvorene Florabelle zalivene vodom na 6,5 rezultat je 5,9 sto i nije tako problematicno tj nije uopste problematicno ali je izgleda njen sastav takav da ima tendenciju spustanja ph. Citao sam dosta o zemljama za indoor i generalno je misljenje (Jorge Cervantes prije svih) da su vecina zemlji koje se kupuju za indoor zbog svog sastava i rastresitosti sklone povecanju kisjelosti vremenom i da ljudi taj problem rijesavaju tako sto na odredjenu kolicinu zemlje dodaju malo dolomitskog vapna koje ima stabilan ph 7.0 i ne ide preko tako da je to foolproof metod. Medjutim ja sam taj voz propustio pa sad o tome moram na neki drugi nacin. Znaci pitanje je vezano za Florabellu, sta mislite zasto je nakon 12-13 dana zalivanja vodom PH u zemlji opao ispod 5,5 i sta mislite kako se sad boriti protiv tog problema, cilj mi je da postignem ph zemlje 6.5

Takodje veoma vazno pitanje - na pakovanju pise NPK 1,5kg/m3 - sto kad se odradi konverzija izadje 1500mg/L - da li je ovo hot soil ? Ima li neko da malo objasni koje su granice kolicine nutrijenata u preporucenoj zemlji, koliko je previse, how hot is too hot ?
 
Poslednja izmena:
05.07.2015
56
94
18
39
Evo jos slike od 30.06 do 02.07 kako bi dosli u live status. Vidite taj metod pot u pot za automatik kako mu ne bi usporili rast i vidite da su ove dvije u prilicno dobrom stanju. Vide se izgoreni vrhovi nekih listo sad na svim biljkama, a vidi se i na quicku, molim vas pogledajte.
 

Prilozi

  • 02.07-.jpg
    02.07-.jpg
    75,5 KB · Pregleda: 62
  • 02.07-2.jpg
    02.07-2.jpg
    55,4 KB · Pregleda: 61
  • 02.07-3.jpg
    02.07-3.jpg
    53,3 KB · Pregleda: 60
  • 02.07-4.jpg
    02.07-4.jpg
    60,5 KB · Pregleda: 62
  • 02.07-5.jpg
    02.07-5.jpg
    71,4 KB · Pregleda: 57
  • 02.07-6.jpg
    02.07-6.jpg
    86,7 KB · Pregleda: 55
  • 30.06-4.jpg
    30.06-4.jpg
    57,7 KB · Pregleda: 54
  • 30.06-5.jpg
    30.06-5.jpg
    63 KB · Pregleda: 54
  • 30.06-7.jpg
    30.06-7.jpg
    87,1 KB · Pregleda: 52
  • 30.06-8.jpg
    30.06-8.jpg
    82,4 KB · Pregleda: 53
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
05.07.2015
56
94
18
39
E sad idemo live- slike cu uskoro napraviti i postovati. Znaci ph vode koja ide unutra je 7.0 runoff je 6.0 - ide slavol - ide cetvrtina doze plantele. Imaju fino kretanje vazduha unutra ne prejako ne direktno u njih, box je jos uvijek otvoren svjezi vazduh im je dostupan CO2 nije problem sigurno, vlaga je on the low, to je mali problem, uglavnom uspijevam da bude 40% mada zna da pada na 30, nekad se doduse rijetko dize i na 60, a nocu kad se sve ugasi postize 60 bez problema. Rezim svijetla im je 18/6.. Pocele su ove vrucine pa muku mucimo sa temp, odigao sam lampu da smanjim temp na vrhovima pa je temp jos uvijek podnosljivih 29-30. Ali sam potpuno zabrinut za buduce razdoblje i temperaturu (ima li ko kakav savjet :) )

Danas sam dozivio full neprijatno iznenadjenje kad su sve tri pokazale ocigledne probleme, a mislim da sam barem djelimicno shvatio u cemu je stvar ali mi je zaista potrebna pomoc iskusnih growera.