Bodybuilding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
Ovo sto je pasword pisao mi djeluje prepisano s tone clanaka po netu a nevezano za osobno isustvo kao korisnika istih preparata, tj. mozda i je korisnik ali nije potkovan znanjem iz ove tematike. A isto tako smatram da doze ispod grama testa su manje vise uobicajene i relativno pocetnicke pa se tu i nema nesto za fulati bas puno a za par g imat u guzici il treba biti dovoljno lud ili dobro poznavati materiju plus konstantno kontrolirati odredene parametre.
@pasword daj molim te stavi samo jednu analizu galenikinog testa tu da vidim od kojeg je datuma cisto ako si ju vec radio da se razuvjerim u ono sto ja mislim/znam, a nebi ti trebao biti problem ako si iskusni korisnik i jos pisao diplomski na tu temu.

Ovo sa dostizanjem zeljene koncentracije u krvi je totalna glupost (kao i da je test najbolja supstanca al ajd) pogotovo da treba 12 tjedana sto je 3mj a dobro se zna da se odraduju fini ciklusi test e+dodaci i na krace periode sa super rezultatima a po tvome tek bi za 3mj bili na kolicini koju bi htjeli/trebali imati:fuck:. Dali si ikad zabio u sebe pa isao svaka recimo 2ili4tj napraviti nalaze pa vidjeti kolka je konc. u krvi?
Glete ekipa nemam nista protiv nikog ali uzimanje steroida nije zezancija, kuzim ja ove rekreativne fore maznes pol grama u guzicu i jbno rastes ko germa i ostale price, ali mislim da time saljemo krivu poruku nekom tko ce to mozda procitati i krenuti takvim nacinom.
Mogu pisati licno iskustvo za mnoge stvari ako te zanimaju samo reci, mislim da to moze biti samo korisno za procitati.. ima ona stara, sve ispod 1g je natural :D 500mg pa cak i 250 je potpisujem sasvim dovoljno za rekreativce. mozes strpati u guzicu i vise ali povecanje miligramaze ne raste srazmerno sa rezultatima... analize trenutno nemam posto mi je riknuo komp pa sveradim preko telefona ili kompa sa posla..ako nadjem nakacicu sigurno. sto se tice ovoga dalje za doze u krvi...pa enantath je spor estar, nije propionat da se brzo otpusta u organizmu, zato je i period detekcije dosta duzi nego kod brzih estara. jesam zabo prve nedelje 1000mg testa i onda sam ostalih 11 nedelja isao sa 500mg, analize nisam radio ja ali drugi jesu i zato i pricam, kao da prvi put cujes za frontload. Za ostatak se apsolutno slazem sa tobom, steroidi nisu nimalo bezazlena stvar, od problema sa kozom, jetrom, bubrezima, hormonima, testisima itd itd itd.. Po mom misljenju ko god je uzeo bilo sta od steroida da bi izgledao za leto-plazu dobro mi se granici sa upotrebom heroina :)

samo da dodam posto mi je proslo ispod ociju negde sta mi je bio diplomski...zloupotrebai nezeljena dejstva aas u rekreativne svrhe. to je tema koja me je jako interesovala zbog mojih iskustava koje sam imao i tema koju sam jedva dobio od profesora koji je rekao ako zelis bilo sta da pises o dopingu mora da se dobije odobrenje od antidoping agencije i da njihov predstavnik bude tu na odbrani diplomskog. Posle odbrane dobio sam ponudu za saradnju koju sam naravno odbio zbog svog licemerstva svih antidoping agencija na svetu :D
 

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
40
Dimenzija X
Ne samo AAS, vec i razne hormone, no reaktore itd ...... Ici pro je neki sasvim drugi nivo. Ali vecina ih uzima rekreativno, da bi brze napredovali. To je jedan i jedini glavni razlog. Evo, 2 puna meseca calisthenic-a, kao sto rekoh, ovaj put bez tegova. Godinu dana pauze, smrsao bio 4 kg. Kome trebaju steroidi, kada svi imamo misicnu memoriju ? Bodybuilding jeste sport kao i svaki drugi, samo je pitanje ko hoce do koje granice da ide ....
 

Prilozi

  • 20171216_193111.jpg
    20171216_193111.jpg
    171,8 KB · Pregleda: 95
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420 and hazeri

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
kada bi ljudi znali da nisu iskoristili ni 30% svoje genetike pali bi na dupe. Meni kada neko kaze on je jak, gura 150 benc ja se samo nasmejem, vidjam svakodnevno ljude koji vuku mrtvo dizanje 350+ kg, cucanj 350+ tako da nam je razlicit pojam jak covek :) uz kvalitetnu klopu i dobro i dugorocno koncipiran plan treninga moze se jaaaako puno napraviti bez ikakvih dodataka, pa cak i wheya i ostalih stvari..samo ljude mrzi da su disciplinovani
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Kajzla

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
S obzirom da je ipak riječ o sportu, neka tema ostane otvorena ali se zamoljavaju sudionici rasprave da se suzdrže od spominjanja raznih pripravaka koja koriste. Promovirajte zdravo bavljenje sportom.
Ekipa,postujem sport i vase postove koje sa uzivanjem citam i pratim.Molim vas da se pridrzavamo pravilnika jer idemo pod kljuc..Mislim da nakon ovog posta nema potrebe vise spominjati zabranjene supstance.Kako smo dogovorili..AAS napisite ako pricate,ne spominjite imena,nabavku,cijenu(ja sam to napravio)..znaci nista osim AAS ako je potrebno jer ipak se uz ovaj sport to cesto kroz razgovor spominje,jednostavno je neizbjezno.
:respect:i fino idemo dalje:thumb:Moj biceps je bio 48 cm u najboljem izdanju:)..ko glava..smiley9934Ali stvarno i je tako:D
@bastovan20
Druze,sad bez zajebancije..5 tibetanaca radi mjesec dana,dodi do tog 21 ponavljanja po vjezbi(5 vjezbi),dnevno ti treba 15,20 min,a toliko pozitivnih stvari koje ti daju je stvarno odlicna stvar.Ja ih nebi presao raditi nikada...ali nikada;)Em se ne debljas,tijelu ti je ljepo,savitljiv si,psiha poboljsana,smjeh na licu..promjeni karakter covijeka.Probaj i shvatiti ces kako nije bitno "sta selo misli"vec kako se osjecas(to pisem opcenito,ne tice se tebe):thumb:
 
Poslednja izmena:

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
40
Dimenzija X
@hazeri, 48 bez glave ? :ajnstajn:

Moram pregledati tih 5 tibetanaca. Radio sam jednom prilikom neki tabatha protokol kruznog treninga, ima i aplikacija za mob, isto traje 10-15 min. U dosta vezbi je ukljuceno i zadrzavanje polozaja po 15 sekundi, sto dosta otezava izvodjenje vezbi. Preznajanje kao na leg day-u. Ja nikada nisam imao klasican kardio trening. 2 puta nedeljno sam radio na kraju treninga trbusnjake, a kada je leg day nije bilo potrebe. Cucanj, listovi, nozna ekstenzija, iskorak sa bucicama, guranje leg presa jednom nogom sa pola tezine cucnja. Gace budu mokre posle treninga. Treba shvatiti da je trening podjednako vazan kao i ishrana, ujedno kao i odmor. Tipovi treninga se dele na hipertrofiju, snagu i definiciju. Dok se radi trening snage, logicno je i da cemo rasti, ali ne toliko koliko cemo rasti ukoliko se posvetimo samo hipertrofiji. Kruzni je vec svakome poznat sta je i kako je. Ja sam radio samo na hipertrofiji. To je trening za masu, kako bi se popularno reklo. Uz sredjenu ishranu i suplemente, nista vise obicnom vezbacu ne treba. Mogu napisati i posebno svaki trening ako nekoga bude zanimalo. Ovaj rezim calisthenics-a je potpuno nov za mene, jer ujedno radim kruzni trening zajedno sa hipertrofijom. Svi znaju da je nemoguce dobijati masu, a ujedno i gubiti masti. Moguce je dobijati masu i ostati na istom postotku masnoce ili ga blago izgubiti, ali nista znacajno. Zato me zivo zanima kako ce ovo funkcionisati. Ne kacim slike da bi se uporedjivao sa nekim, da bi me neko hvalio ili smejao se, svejedno, vec da svi imaju uvid u ono sto pisem i kako se to u praksi odrazava. Voleo bih da i jos neko napise neki trenutni rezim i svoju kondiciju javno objavi Da malo zazivi ovaj deo foruma :let:
 

Prilozi

  • 2017-12-17-15-26-27.jpg
    2017-12-17-15-26-27.jpg
    249,8 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.481
8.750
258
out of space & time
Mislim da fulavamo temu sa tibetancima:) al evo mali tip u vezi prve vjezbe. Da biste izbjegli, ili umanjili vrtoglavicu tokom okretanja, prilikom samog izvodjenja vjezbe fiksirati pogled na prste ispruzene desne ruke ;) Moze, kao sto pise u Hazovom linku, i nakon izvodjenja fiksiranje na ispruzene ruke, ali je ovako sigurnije da se covjek ne pogubi u toku izvodjenja:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kajzla and hazeri

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.863
358
@pasword nisam zamjenio brze i spore vec je bila rijec kolko treba da se postigne zeljena konc. ass u krvi ti si rekao 12tj. sto je predugo (vec treba oko 3,4 tj da se postigne zeljena konc ako krenes sa pola g za 3,4 tj si na pola g) a mozda si mislio na vrijeme detekcije sto je sasvim nesto drugo. Kad se radi frontloading sa gramom onda se vecinom ciklus nastavlja sa 750 a ne sa pola g ;) posto je opet prevelika razlika sa g i sa pola gvecinom se frontloada sa 250mg preko zeljene doze 2,3tj.
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Ja sam trenirao godinama (doduse, s pauzama i svime), bez ikakvih ilegalnih supstanci. Ne treniram nekoliko zadnjih mjeseci. Bodybuilding je najnezahvaliniji sport koji postoji i mislim da necu vise dic ikad uteg.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    23,9 KB · Pregleda: 69

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
40
Dimenzija X
U dobroj si formi, steta da pravis vecu pauzu .... Probaj ovaj barbrothers program, ako bi nastavio sa nekim bodyweightom. Zasto neces dizati vise teg ? Jeste nezahvalan, dosta vremena, odricanja, samodiscipline. Tu se slazem. Zato vezbam sada kuci, pa sa klincima malo. Bolje u svakom slucaju.
 

ilz

Banned
Banovan
04.09.2017
129
358
63
Necu vise trenirati bas zato jer je iznimno nezahvalan sport, tj. stil života puno prije nego sport.
Možeš odabrati dva smjera: a) ozbiljno se bavis b) neozbiljno

Ako se ides ozbiljno baviti time, treba ti 2h dnevno za trening (dolazak, odlazak, trening, istezanja..) i treba ti 1h za pripremu obroka. Dakle 3h na dan ode na to sto nije problem tjedan ili mjesec, ali daj ti to radi 360 dana u godini. To je problem, posebno dok nemas neku motivaciju npr. izać na neko natjecanje i tako..

Ako se ides neozbiljno bavit time - nisi redovit u treningu, u prehrani itd itd.. - nemas rezultate - bolje ne treniraj.

Da se mogu vratiti 10 godina unatrag, vec bi tad prekrizio dizanje utega i primio bi se neceg sto zahtjeva puno manje resursi, vremena i svega. Ako se ne mislis baviti dizanjem utega cijeli zivot, ni nemoj pocinjati. Moje misljenje.
 

Kajzla

Aktivan Član
14.10.2017
211
675
93
40
Dimenzija X
Pogotovo sto deprimira coveka kada posle pola godine neaktivnosti splasnes. Svi to povezuju sa ispisao si kreatin ili hemiju, kako god .... A ustvari ne znaju da je misic navikao na konstantno opterecenje. Sto veci misic, sposoban da savlada veci teret. To je jednostavno tako. Cim misic nema potrebu da savladava toliki teret on sam po sebi splasne. Tako je prirodno. To mene najvise smara. Useres se od rada godinu dana i iskilavis za pola godine .... cak i manje. Mada, deo snage ti ostane, mada i to je smesno.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ako se ne mislis baviti dizanjem utega cijeli zivot, ni nemoj pocinjati.
Kako onda znati dali je to za tebe ako ne probas?Ali da,slazem se.Dosta odricanja,prehrane...itd..Al ima dobrih strana,treba se toga hvatati i u tome naci veselje.Ako u teretanu ides onako bezvoljan...nije to to.Treba da te veseli,kroz zahebanciju.Najbolja opcija je imati kuci mini teretanu,sad je kupis za 400,500 eura sa 200,300 kg utega..Tu ubijes sat vremena..onih za tusiranje,voznju,spremanje..
Tri vjezbe...
1.zgibovi(koje god hoces)-5 kom
2.sklekovi-10 kom
3.trbusni-15 kom
U minuti radis tim redom,zavrsis do 34,35 sekunde,odmaras do minute..nakon toga ponavljas.30 ponavljanja u 30 minuta.Koliko ostane razmaka do minute je odmor.Tko to napravi moze za sebe reci da je "hektor"..;)Tu se vidi snaga,kondicija,psihicka priprema:)
Naravno i 300-ka nije za baciti;):thumb:
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Vidim evo tema je ozivila pa da se i ja upisem :) Uglavnom finih postova je bilo i lijepih rasprava i stvarno je lijepo viditi da se dosta ljudi sa foruma bavi sportom i da dosta njih lijepo i izgleda :) O steroidima necu puno komentirati jer nisam nikada probao pa je glupo to komentiati , moje misljenje je da je to glupo konzumirati ako se ne bavite bodybuildingom profesionalno ( mislim da je jednostavno sport takav i da ti konkurencija ne dozvoljava da ostanes natural ako mislis izaci na binu ) a i sve sta lako dode lako i ode , kada idete na suho to ce tijelo sigurno vise pamtiti a i duze ce trajati . Nemojte niti pocjenjivati tuđi radi samo zato jer nije natural , jer ne znaci ako se covjek grunuo sa necime da je to to , biti profesionalac nije lak posao , i njegov rad nije umanjen samo zato jer si je pripomogao nekim sredstvom , njegov rad se itekako cijeni jer za biti profesionalac i za biti prvak u necemu trebas imati mindset i trebas prvenstveno biti prvak sa sobom u glavi da bis bilo sta mogao postici . Ti ljudi koje gledamo na televiziji oni znaju tocno prije 4 godine sto su jeli i koji su misic trenirali , vjerujte mi da znaju , jer sve pisu i vode biljeske :) Greska vecine ljudi je to sto rezultate zele jako brzo pa niti ne iskoriste svoj maksimalni prirodni potencijal a vec se grunu sa necime znas ono za ljeto , nek se vidi :) Bodybuilding nije samo dizanje utega i odlazak u teretanu , bodybuilding nije samo sport , bodybuilding je stil zivota , tri segmenta se moraju ispuniti a to je prehrana , odmor i trening jer jedno bez drugog neide , mislim ide ali gubite vrijeme rađe radite onda nesto drugo . To je strast i zahtjeva puno vremena , i od toga nema kruha , nece ti nitko placati da spavas , jedes , seres i treniras :) Uzivajte ekipa , sretni i zdarvi bili i nek svi budemo zvjeri , zene kad nas vide da nas se ne stide hahahah :)
 

jaime88

~ain't afraid to die~
Banovan
29.08.2017
292
757
93
36
lijepi osjećaj - doći iz teretane (danas mi je 1. put nakon godinu dana pauze), popit sok, sjest na kauč i gledati biljke u boxu kako se zelene i cvjetaju, super mi je, iako ni nemam za zapalit trenutno! :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kajzla and hazeri