BIO uzgoj [gnojiva i pesticidi]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
moguce da si isao na sajt predvecer, nista cudno ako se objese. sremne su za spavanje i upijanje tekucine koja ih "hladi" na dnevnom suncu.
ovo dole ponavljam vec drugi put danas:
korijen biljke se vec udomacio u zemlji i ista ima idealne uvjete za vege. vjerovatno imas more novih izdanaka koji se zute ali pozelene za 2-3 dana kad narastu na normalnu velicinu.
ali slika govori 1000 rijeci pa....
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
ima li neko prirodno rijesenje za dosadne malene smedje i zelene skakavce, ostavljaju rupice po listovima poput rupa od zracne puske?cimet?papar? vapno?

thanks unaprijed
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.675
163
b00ksna sory majstore ali ko kuži taj sjetveni kalendar-na njemačkom ???....ok za trud ali.....kao hijeroglifi,nemogu to razumijet :sad2:
 
26.05.2010
38
1
8
43
Pozdrav ekipi,dugo nisan bija logiran na forum..iman problem kojega cu nadam se uspiti rijesiti uz vasu pomoc naravno.
Zelene gusjenice od jbnog leptira,doduse,nema ih puno,do sada san nasa samo 2 ali svaki dan vidin tu i tamo neki list da je zagrizen iako bacan svakodnevnu kontrolu ali male bestije imaju strasnu sposobnost mimikrije pa je vrlo tesko uociti ih.
Kopriva kao pesticid-to je ono sto me zanima,znam da ima Bt pesticida ali stvarno ne bi tija sa nikakvim kemijskim sredstvima prskati biljku tako da mi triba pomoc od nekoga ko je koristija koprivu kao pesticid protiv male zelene napasti,dakle zanima me grower sa slicnim iskustvom a ne neko koje puno cita.
Biljoza je Amnesia Haze od Royal queen seedsa predvidjeno cvitanje je 12 tjedana a sada je u 7-om,e sada,ono sto mene zanima je ako ja pospricam biljku sa koprivom oce li to utjecati sto na razvoj kifova,tj oce li usporiti razvoj zato sto se zadnjih dana stvarno lipo pocela popunjavati,znam da u koprivi ima kalija i da ce u biti biti korisna kao folijarno gnojivo ali to je sve teorija-dakle zanima me neko ko je ima slican problem i jeli ga uspija rijesiti na ovaj nacin.
Pozdrav iz suncane Dalmacije.
 
26.05.2010
38
1
8
43
habanjero aj malo vise o duvanu,sto kako ?? jeli ti utjecalo na razvoj cvita nakon spricanja i na okus miris na kraju ??
golube sad si mi da misliti,hecam se-to znaci zajbavam se ili ??
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
Cill, ti si nesto ove bio buckurise spravljao i pisao o tom, pa da te priupitam...

-Da li se sad od koprive praviti vege. gnojivo ili samo s' proljeca vrijedi?
-I jel' ono bijase nabrati cvjetova od raznoraznih cajeva i ljekovitih trava kao prehranu za fazu cvjetanja?

Pozdrav golemi.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
bacalula.
uzmes 100g duvana
2 l vode
2 kapi suncokret ulja
1 kap deterdzenta
Stavis na laganu vatru i kuvas oko 30 min.
Procjedis i prskas prskalicom.

Ako imas nametnike u zemlji, onda ne dodas!! ulje i deterdzent.



LsDmThc
Moze sada za drugo ljeto,
Vege:
ja uzmem sve sta je zeleno, ne samo koprivo i to
natrpam u pvc posudu od 100 L,
natresem po tom lopatu domaceg komposta i 100g suhih alg u prahu, moze lopata kokosjeg izmeta.
Stavim mrezu od pvcja, gore uteg i nalijem vode do vrha. Pokrijem poklopcem.
Pustim mesec, mjesec i po/ u tom vremenu buckurus fermentira/, izmedzu par puta premesam, precjedim i razredzivam 2dl:10 u korist vode.
Cvet.
Isti postupak, jedino udeo cvetova i ljekovitih biljaka je 70%

Pocetkom zaljevam manjom dozom, da vidim koliko je gnojivo jako.
onda mozes pojacat. to je osnova onda mozes experimetarisat.
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Da li je itko koristio tekučinu iz kućnog kompostatora za gnjojenje biljćica? Znači,pri raspadanju organskih ostataka u kompostatoru stvara se tekučina koja je navodno po googlu za poludit !
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Da li postoji recept za izradu BIO domaceg gnojiva za cvjetanje? Našao sam nešto ovdje od kore od banane , kore od krumpira i graha, ali nema opisa kako se izrađuje. Koristim gnojivo od koprive i gaveza i jako sam zadovoljan, preporučam svima.
 
16.07.2011
197
180
43
Najjjjednostavniji pesticid organskog porekla protiv spider mitsa koji sam lično upotrebio i uverio se da radi jeste da se biljke uveče istuširaju hladnom vodom. Nataknite pištoljče za raspršivanje na crevo, neka mlaz bude srednje jak i prelazite preko biljke i uzduž i popreko. Ne zaboravite i odozdo da isprskate. Eo već tri dana ih nema.
Verovatno će se pojaviti opet ali kad se pojave, postupak opet ponoviti. Em ćete ih isprati em će se devojke osvežiti :let:
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
moje misljenje je da time rizikujes budj. kolko sam shvatio to radis prije gasenja lampi?

nesto sto nitko nije spomenuo. jel mites dolaze na biljoze "hodajuci" odnosno od dna prema gore il se ko tarzan bacaju nitima?
ak je hodajuci zasto ne obuhvatit dno stabljika sa necim tipa onaj lepak sta se nalazi na zutim trakama za fatat gnatove. neznam samo gdje to nabavit u nas. vani postoji, zove se tangle foot.

ja sam za preventivu kod svakog zaljevanja biljki prskao povrsinu zemlje i dno stabljike sa mjesavinom vode i neem ulja.

lp
 

Alien51

Banned
Banovan
21.06.2015
20
49
13
29
Pozdrav ljudi! Imam pitanje ...
Znam da u vega fazi mogu gnojt sa koprivom u omjeru 1:10 al cime da gnojim u fazi cvjetanja? Prihvacam samo bio odgovore.;)