Ako imate problem ovdje možete pitati iskusnije članove za pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
382
778
93
35
Imam box 120x120 ,u njemu kupatilski vent 320m3 protok koji izbacuje zrak ,2 Venta za mešanje su unutra i van boxa carbon filter
Spustila se temp u gradu ,videću ovih dana kada krenu vrucine da li da postavljam ventilator u hodnik koji ce da duva prema boxu...zasad sam samo podigao panele
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.665
13.875
358
Kupaonski vent bez obzira na podatak o protoku nije namjenjen da gura ili vuce kroz karbonski filter,taman mu prigusi i to malo protoka. Stavi turbinu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KARTMEN and Ćyro

Vasica

Aktivan Član
09.05.2021
215
747
93
41
20240511_103827.jpg 20240511_103923.jpg
Drugari prvi put gajim u platnenom potu ja sam dinosaurus grower. Jel ovo pobudjao ili je ostatak od ovih prihrana sto u vodu dodajem? Prepao sam se kad sam video odmah sam uzeo krpu i alkohol i dobro obrisao, nisam puno natapao da ne upija pot u sebe. Jel neko a verujem da jeste imao slicna iskustva?
 

vutricaboy

Aktivan Član
07.12.2023
116
477
63
Pozdrav ekipa, zanima me ima li tko iskustva sadnje u potovima od tkanine? Kako ste zalijevali ,dal je isto kao sa plastičnim potovima ,dal moraš imati ispod podložak, kako znati kad je dosta vode.. Dal su izdržljiviji.. Dal je veća/ista ili manja mogućnost plijesni... Ne mogu nikako naći temu vezano za to.. Mi se možete javiti u pp.. Ako ne možete i tu podijeliti bratu informacije ili temu gdje se nalaze informacije :)
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.372
10.100
356
O bre majku mu @vutricaboy pa ovde je bukvalno 90% dnevnika u fabric potovima :D šta će ti tema (iako verujem da i to ima negde) gledaj po dnevnicima
- Bolje je za koren, više kiseonika, grana se u niti poput kose, kad se uplete u tkaninu samo se kruni (tzv airprune)
- Zalivaš polako, deci po deci. Zalivanje je uvek isto (količina vode) nebitno da li je plastika, air pot ili fabric - oko 1/4 litraže pota se gađa
- Uvek valja imati neki podložak za višak vode
- meni moji od 3 galona traju već desetak godina :D
- hoće buđ da se javi sa spoljne strane, ili nakupljanje soli


Uglavnom, super stvar. Najpre zato što nema šanse da koren ode u rootbound, tj moraš baš da se potrudiš da to izvedeš :)
Bolje strujanje vazduha, brže isparavanje vode

Ali opet, stvar ukusa totalno
 
18.04.2024
1
0
1
48
Pozdrav svima!Ako može pomoč!Nakon što sam odrezao vrhove I skinuo veće listove I nahranio sam ih sa feeding grow u dva dana dogodilo se ovo sa slika .molim pomoć?hvala.početnik sam!
 

Prilozi

  • 20240511_164346.jpg
    20240511_164346.jpg
    245,8 KB · Pregleda: 32
  • 20240511_164343.jpg
    20240511_164343.jpg
    323,6 KB · Pregleda: 34
26.04.2016
23
36
13
43
Danas. Nakon 45 dana možeš je komotno prebaciti, a naravno ako hoćeš možeš tjerati i dalje s vegetacijom ako želiš veći urod...
 
26.04.2016
23
36
13
43
Uh, ako je outdoor, to će ići malo teže. Ukoliko je samo pokriješ nečime, to može dovesti do problema s ventilacijom i vlagom, a konačni rezultat će biti plijesan (buđ) što nikako nije dobro, osim toga uvijek može doći negdje do "curenja" svjetla (vjetar, životinje i sl.koji pomaknu pokrivač). Mogao bi je eventualno ograditi s nečim čvrstim (kao neki mini staklenik) pa onda tu čvrstu konstrukciju zamračiti no opet ostaje problem ventilacije ako ta konstrukcija nije dovoljno velika.
Možda neko ima iskustva već s time pa će ti dati bolji savjet, ali budući je outdoor u pitanju, ja bi na tvom mjestu ostavio neka to ide prirodnim tijekom (neka ju priroda sam prebaci na 12/12), malo ćeš duže čekati, ali ćeš zato na jesen imati lijepi urod.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Šiki sa tajlanda

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.372
10.100
356
Prostor kad se popuni 50% ~ 70% , tad se prebacuje uglavnom @Šiki sa tajlanda opet zavisi pošto je domaja, ne znaš genetiku, verovatno ni kako je tačno oprašena, pitanje i da li je ženka - drugim rečima ako je dostigla polnu zrelost a tu je negde svakako (valjda, bez slike teško bilo šta reći) prebacuj odmah.
Koliki ti je prostor, koja lampa?
Koji potovi, čime hraniš?
Koja zemlja?
Daj neku sliku brate mili ne možemo u pasulj da gledamo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DjedMraz
28.03.2024
6
3
3
24
Outdoor je
Zemlja za citruse
Nemam sliku a i strah me zbog policije da slikam
Hranim je sa prirodnim djubrivom koje pravim od kafe i korama banana
Biljka je topingovana i mnogo lepo napreduje jako lepe zelene boje bez ikakvih problema uspeva
 
Poslednja izmena:

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.372
10.100
356
Hebi ga drug, sve si omašio :)
Prvo, ne citiraj bez potrebe (pročitaj pravilnik), ne ideš na 'odgovorite' već samo počni pisati dole

- kako si zamislio u outdoor da prebaciš na 12/12? :) pa ne možeš ugasiti Sunce zaboga...i u senku negde da je staviš ne ide, em što je tebi cimanje da je mrdaš tamo vamo svaki dan, em što ne pomaže mnogo pošto je kanabis stravično osetljiv na svetlosno curenje, a i u outdoor reaguje i na hemijske procese u vazduhu, spektar, temperaturu...

- zemlja za citruse nije za kanabis :)

- bez slika ti niko ovde ne može više od ovoga pomoći, bojati se ne moraš, forum postoji više od decenije i ja još nisam čuo da je neko pao preko slika. Ne deli svoje podatke, pazi kome veruješ i sve pet

- ne znam kako praviš to đubrivo, ali ako ne koristiš pumpu za vazduh (čaj) odnosno ne ostaviš da se nekako razgradi (kompostiranje) pre upotrebe, to ti ničemu ne služi. Ako samo promešaš i zaliješ, proći će mesec+ dana pre nego što se razgradi da biljka može uzeti

Biljka je topingovana i mnogo lepo napreduje jako lepe zelene boje bez ikakvih problema uspeva
Evo ne znam šta da ti kažem. Bez slike mogu samo da ti verujem. Ne zaboravi da ti je prvi grow, kako možeš biti siguran da lepo napreduje? :) al eto, i za to ću ti verovati :D

Sretno u nastavku!