Amnezia fast, Sweet Cherry kush; MH, HPS 200 i 400W@Selectio

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
355
466
63
Hvala na odgovorima svima!
Hranio sam je nemilo i prijalo joj je jer je bila ispod lampe 400 W. Sutra joj je vrijeme da joj dam da pije. Pogledat cu je detaljno pa cu da javim.
Sve je bilo u redu do pre desetak dana kad je rastom spoljasne temperature narasla i temperatura u boxu. Sad sam promenio lampu na 250 W i temperatura je oko 28, 29 stepeni sto bi trebalo biti ok. Pokusat cu da je spasim i odrzim u zivotu jos malo.
Medutim, ako vidim da ima dosta amber trihoma, privest cu je kraju. Mislite li da je to ok ili da je pokusavam odrzati u zivotu jos neko vreme?
Po onome sto pise na netu moguce je da je spasim, ali ce trebati vremena
Vlaga je trenutno oko 30%
Ima li smisla da joj odsecem ove izgorala listove?
Hvala svima jos jednom
Sutra cu da detaljno utvrdim stanje

EDIT:
@JozoServantes Sto je to donji klon?

 
  • Sviđa mi se
Reactions: JozoServantes

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
355
466
63
Hvala Jozo.
Neiskusan sam i ne bih se upustao u to, pogotovo ne sada kad se ocekuje rast temperatura. Uvjeti su mi za zimski indoor grow, a nisam ni neki potrosac pa kontam da cu sa ove dve biljke da izdrzim godinu dana do sledeceg growa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JozoServantes

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
355
466
63
Pozdrav kolege, update sledi:

Na slkikama ispod je autos koji je flushan prije 6 dana i danas mu je prvi dan, od tada, da mu dajem da pije, samo vodu ph reguliranu. Za par dana ce pod noz

DSC_0031 - Copy.JPG DSC_0032 - Copy.JPG DSC_0033 - Copy.JPG DSC_0035 - Copy.JPG DSC_0036 - Copy.JPG DSC_0037 - Copy.JPG DSC_0038 - Copy.JPG DSC_0039 - Copy.JPG

Na slikama ispod je nesto problematicnija dama, Amnezia fast foto. Od pre 6, 7 dana zahvacena heat burnom, ali se drzi jos uvek. Izbacila je amber trihome pa ni ona nece dugo, iako je u cvatu oko 48 dana. Uveti u boxu su popravljeni, 28, 29 stepeni, ali je vlaga jos uvek mala, 28-30%. Pokusacu jos kratko vreme da je drzim u boxu. Danas dobila, nakon 5 dana pola doze plantele cvet pa cemo da vidimo

DSC_0040 - Copy.JPG DSC_0045 - Copy.JPG DSC_0046 - Copy.JPG DSC_0047 - Copy.JPG DSC_0048 - Copy.JPG DSC_0049 - Copy.JPG

Pozdrav svima. Molim komentare!
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
355
466
63
Update, postovane kolege:
Autos je skinut pre 4 dana. Dao je 13 gr. trima i 607 gr. mokrih budova. Sad se susi 4 dana pri uvetima od 20C i vlaga je oko 40, 50 %. Sutra ce u tegle pa cemo i suvo da izmerimo. Vrlo sam zadovoljan kvalitetom ove vutre. Rec je o indici sweet cherry kush.

Sto se tice fotoperiodne amnezie tu su i dalje problemi. Evo kako je izgledala pre 3 dana, a tako izgleda i danas.

DSC_0031 - Copy.JPG DSC_0034 - Copy.JPG

Pre 10 ak dana zahvacena heat burnom. Od tada ima bolje uvete i dao sam joj pre 4 dana pola doze plantele cvet i isto tako pre 8 dana. Drzi se jos uvek, ali nema znakova napretka. Ova je biljka danas 101 prvi dan od nicanja i 56 dan od cveta. Vec sam napisao da ima amber trihoma poprilicno, verovatno zbog toga ste je skoro celi zivot provela pod lampom hps 400 W a izbog ostalih uveta u boxu. Pojela je nenormalno hrane, skoro svako poljevanje celu dozu plantele cvet.
S obzirom i da se oporavi, trebat ce joj jos jako puno vremena, a dolaze i vece spoljasne temperature sto komplicira uvete growa u boxu. Cini mi se da necu da se usrecim s njom preterano, pa razmisljam da je secem, odnosno pre toga flush.
Ima li ko mozda kakav predlog?
Ima li joj leka?

Hvala unapred
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
633
3.294
203
super hedine., a nista nemos sa ovim zutim liscem ,to skini i ako trihomi su jos li la., ostavi koji dan., ako ne skidaj., nemas sta..:rasta:
 

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
355
466
63
.... da zavrsimo s ovim dnevnikom.
Dakle. druga biljka, Amnezia fast je u potpunosti podbacila. Predpostavljam da je uzrok heat burn. Prije odprilike mesec dana, kad je zatoplilo, doslo je do promene temperature i u boksu. Nisam bio oprezan, a u pitanju je i neiskustvo, pa nisam promenio lampu, stavio ovu od 250 w, umesto 400. Biljka, odnosno jedan dio biljke je "izgoreo" sto se moze da vidi i na fotografijama u dnevniku.
Prinos amnezie je 101 gr suvoga, bez trima. Medutim, budovi su odprilike nekoliko puta slabiji nego sta bi trebalo da budu. Dakle, ono sto je prije bila buksna za cetiri coveka, sad je za jednoga. Jednostavno, amnezia je izgubila potenciju, ali ne sumnjam da ce i da se to popusi :). Opcenito, ima vise kao umirujuce delovanje i slab rad.
Steta, svaka se skola placa pa i ova.
Hvala svima na suradnji i savetima i nadam se da se cujemo, ovaj put tamo negde u noembru, jer bi voleo da izbegnem proletne temperature, odnosno da kroz mart vec zavrsim sa sledecim grow-om
Veliko hvala svima, jos jednom.... :clap::
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.371
7.177
258
Pokusaj do tada da i upgrejdujes opremu malo, tako to sve po malo na kraju bude mnogo bolje :) a i lakse ;)
Ps krenes cak malo ranije, pa udjes u cvet taman sa zahladjenjem, u vege im ne smeta toliko kad je vislja temp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.371
7.177
258
Panel sa sijalicama mozes relativno jeftino napraviti cca 50e +-, htedoh reci da mozes sada lagano da nakupis 100+e za koji mesec pa se ponovis bar sa osnovnom turbinom i filterom :)
Ovako rizikujes i budj i sta jos ne, i dzaba ti nezz kakvo svetlo i najbolji mentor kada ces 3-4 meseca truda baciti zbog . . .hmm nemara ? :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: selectio and Ćyro