Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Big Head je napisao(la):
Susio sam biljke na podkrovlju oko 15dana, i imaju slab miris, pomalo mirise kao seno. Moze li mi neko objasniti zasto? A kad zapalim bas lepo mirise...
Sasvim normalno.
Kasnije se izgubi taj miris sijena.
 
10.03.2015
0
0
1
45
Sta raditi ako mi je biljka dvopolna, ima lepe cvetove ali ima ispod svakog cveta tucak muski i vec je pocela malo da izbacuje semenka... Nov sam i ovo mi je prvi put da sadim ovde, inace sam sad u Australiji. Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
ima si hermafrodita iliti dvospolca. sad nemožeš ništa više uraditi kad je počela da izbacuje sjemenke. sex je pao i mala je trudna :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rogi09 and Stipe
11.12.2014
44
49
18
30
Biljka ulazi u cvjetanje:
(indoor)-kad stavis rezim svjetla na 12-12
(outdoor)-kad se duljina dana skracuje a to je odokativno kraj 7 mj do sredine 8 a vidis po tome sto biljka pokaze spol
a ovo pitanje o malo jacoj kisi nisi ni definirao kolika ti je biljka tocnije koje visine ali mislim da ne bi trebalo biti nista... evo ako sam u krivu nek me iskusniji isprave
 
Poslednja izmena:

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63

Tema je otvorena kako bi se doslo do sto boljih i raznovrsnijih informacija o fazi vegetacije i cvetanja

Svaki off topic ce biti brisan !!
Nepristojni i nekulturni clanovi koje mrzi da citaju bice banovani ukoliko se ne pridrzavaju TEME .

Da bi izbegli neprijatnosti OBAVEZNO procitajte :

http://www.vutra.org/pravilnik

Odakle krenuti sa vegetacijom?Mozda je najbolje da se o vegetaci pocne govoriti od presadjivanja na "sajt",jer ako ste dovde stigli trebalo bi da ste vec upoznati sa fazom pre presadjivanja, odnosno rastom u casi
http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=1371

Da se ne bi ponavljali u temama, "sajt" pre presadjivanja trebao bi da vam bude pripremljen na ukratko objasnjen nacin,tema zemljiste-outdoor
http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=1369

Ovo je najjednostavniji a proveren nacin...

VEGETACIJA
Posle stresa od presadjivanja (koji je neizbezan) biljka nastavlja svoj rast.
Posle ovog perioda biljku trebate redovno zalivati,sto ne znaci da joj dajete svaki dan 5L vode.Potrebu biljke za vodom uskladite sa vremenskim prilikama,odnosno padavinama.
Druga bitna stvar u prvih 4-5 nedelja (tjedana) je da biljku zastitite od korova,sto znaci da se mora redovno cupati i suzbijati korov oko biljke.Iznenadicete se koliko ce posla biti oko ovoga.
Navedenog trebate da se pridrzavate dok biljka ne ocvrsne i poraste,oko 40-50cm.
Kada biljka dostigne ovu visinu,pored navedene pripreme zemlje,trebate joj dati jednu dozu djubriva,odnosa N-P-K 20-20-20 ili recimo N-P-K 30-10-20,zavisi sta cete naci u radnji.Presudno kod izbora djubriva je povecana kolicina (procenat) Azota N.Ovako djubrivo treba pazljivo dozirati,dovoljna doza po biljci je jedna saka ili 30-tak grama(ali ne preko ove kolicine).

Kada budete na ovaj nacin hranili biljku pazite da udaljenost navedenog djubriva nije manja od 10-15cm od stabla biljke.Djubrivo savljajte dan-dva pre kise,ako kise nema moracete sami da kvasite djubrivo kako bi se ono rastvorilo.Jos jedna stvar je vazna,a to je da se preko stavljenog djubriva nabaca malo trave kako rastopljeno djubrivo usled kise ne bi prskalo po listovima i stablu biljke.
Ukoliko dodje do ovoga biljka ce dobiti nepopravljiva ostecenja lista i stabla sto ce uticati na njen dalji rast.

Do faze cvetanja biljci je potrebna zastita od korova,stetocina i naravno dehidracije.Potreba biljke za vodom od faze vegetacije do krajnje faze sazrevanja cveta uz prirodne padavine (kisu) jeste do 100L.Voda sa kojom se zaliva biljka ne bi trebalo da prelazi PH vrednost od 6,5-7.

CVETANJE
Za cvetanje se ne moze reci u kojem ce mesecu ili nedelji (tjednu) poceti jer zavisi od toga koju ste sortu i vrstu sadili.
Pogledajte http://www.vutra.org/sistematika.php
Pre samog cvetanja biljci treba dati odredjenu dozu djubriva N-P-K 10-20-30 , N-P-K 10-30-30 .Doziranje primenite kao u fazi vegetacije,sa tim sto cete dozu od 30-tak grama djubriva prepoloviti,sto znaci da se biljci sada daje 15 grama djubriva a druga doza od 30 grama za 15-20 dana.Treba napomenuti da se kontra zeljeni efekti mogu izazvati ako je zemljiste sa malom PH vrednoscu a dodaje se velika kolicina (Kalijuma) K-30.
Ako nemate feminizirano seme i niste sigurni kako zenka a kako muzjak izgleda pogledajte Sl.1 i Sl.2.
Sl.1 Z Sl.2 M
Sada znate kako izgleda zenska i muska biljka cannabisa a vama treba samo zenska Sl.1.
Muzjaci cannabisa pre dostizu svoju zrelost tako da cete imati oko 10 dana da ih odstranite, posle cega ce zenke poceti da razvijaju cvetove.
Period cvetanja moze da traje od 7-13 nedelja (tjedana)u zavisnosti kolikim je delom biljka Indica ili Sativa.
Cvetovi su zreli onda kada im dlacice koje vidite na Sl.1 potamne ali ne mora da znaci da je tada cvet zreo,odnosno da je zavrsio svoje sazrevanje.
Desava se da Sativama zbog dugog preioda cvetanja navedene dlacice potamne od hladnoce i previse kise (vlage) a biljka bez problema nastavlja sa razvijanjem cvetova.Ovo se desava jer neke Sative imaju period cvetanja i polovine novembra,zato se ovakve sorte i preporucuju za staklene baste (green house).
Bilo kako bilo ,biljak je definitivno zavrsila razvijanje cveta kada joj se pojedini delovi cveta pocnu susiti,dobijati braonkastu boju.
Bilo bi pozeljna da se cvetovi uberu pre ovoga, ali nista se nece izgubiti na kvalitetu ako oni na pojedinim delovima dobilu braon boju.
Ovakvo susenje se vecinom javlja na samim vrhovima cveta.

FEMINIZIRANJE
Ovo je nacin za feminiziranje semena, jednog od Moderatora ovog foruma, u Indoor varijanti koju cemo primeniti na Outdoor.Za feminiziranje indoor postupak je skoro isti ali je mozda bolje da zatrazite detaljnije objasnjenje u odeljku Unutrasnje uzgajanje.Jos jedna bitna stvar a to je da u blizini biljke (500m-nekoliko km)ne sme biti industrijska konoplja.

Recimo da znate sta ste posadili,odnosno koju sortu, i da znate da li preovladjuje Indica ili Sativa, sto bi vam omogucilo da znate kada cete poceti da pravite Hemafrodita.
Recimo da je napolju posadjena sorta koja ima 50%-50%/Indica-Sativa.
Ovakva sorta bi trebalo da pocne cvetati u Avgustu (osmom mesecu) a to znaci da vec pripremljen box za indoor mora biti spreman.
Pogledaj
Biljku od koje se zeli napraviti Hemafrodit, trebalo bi drzati u fazi vegetacije 15 dana (18 sati svetlo/6 sati mrak) nako cega bi se biljka prebacila na cvetanje i to rezimom 12 sati svetlo/5,5 mrak/1 svetlo/5,5 mrak.
Nakon ovakvog stresa biljka bi postala Hemafrodit,pogledaj Sl.3

Sl.3

Biljka sada nije niti muska niti zenska,vec je Hemafrodit a ono sto se vidi na slici jesu tkz. "banane".
Navedene banane treba pokupiti u jednu kesu,odneti do biljke koja vam raste napolju i od koje zelite dobiti feminizirano seme.
Kada budete ovo radili pokusajte da malom cetkicom umocenom u onu kesu sa "bananama" prelazite preko cvetova zenske biljke.
Iz ovako oprasene biljke trebalo bi da se zacne feminizirano seme.
mnogo koristan tekst, samo zašto jedino kod fotografija sa žutom žabom ne mogu otvoriti sliku u čitavom forumu, ima li netko ovaj problem ?
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
pozdrav vutropuhaci imam jedno pitanje,jeli itko ovdje klijao sjeme u kokos peletima i dal se nakon klijanja sjeme vadi iz peleta ili se zajedno s peletom stavlja u zemlju ili pitar?:grob: hvala unaprijed
 

funky weed

Aktivan Član
10.03.2015
443
685
93
kingston
Pa u maramici je klijam ga uvik u maramicu al kad vec imam to pitam jer mozda je netko isprobao pa da mi kaze kako funkcionira a zasto baciti ako je dobra stvar

Stipe jesi probao to


* * *
nemoj pisati post za postom, koristi opciju Urediti dole levo u postu
pwrsd

Stipe jesi koristio to i jel isto radi ko i maramica ili vata


* * *
sledeci put idu negativni bodovi
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Upravo koristim za klijanje paprika. Ako to koristis ne treba ti nikakva maramica. Pusti da se napuhne, stavi sjemenku u pokrij. Dosta dugo drzi vlagu tako da ne pretjeruj sa vodom. Kad krene rast, sve zajedno prebacis u zemlju/substrat ili sto vec koristis ;)
 
04.04.2015
56
38
18
Ljudi sad sam se sjetio situacije od prošle godine,pa da pitam,jel moguće da biljka bude muška ako je u vazi od 3-4l vani i rijetko kad zalijem?? jer imo sam 3 biljke u zemlji i 2 su bile ženske,a u posudama 4 i sve 4 muške??
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
a zašto mučiš biljke, to ti neki fetiš? da ja tebe malo zatvorim u neku malu prostoriju i nedam ti vode kak bi se ti osjećao. kako se ti ponašaš prema prirodi tako ti i ona vraća, iskreno nek ti budu sve muške.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Psihopat

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Ljudi sad sam se sjetio situacije od prošle godine,pa da pitam,jel moguće da biljka bude muška ako je u vazi od 3-4l vani i rijetko kad zalijem?? jer imo sam 3 biljke u zemlji i 2 su bile ženske,a u posudama 4 i sve 4 muške??
ako si hteo reći da su muške zato što su u vazi od 3-4 litre i žedne...toga se i ja ne bi setio lupit :-D hehe kraljina
 
04.04.2015
56
38
18
a zašto mučiš biljke, to ti neki fetiš? da ja tebe malo zatvorim u neku malu prostoriju i nedam ti vode kak bi se ti osjećao. kako se ti ponašaš prema prirodi tako ti i ona vraća, iskreno nek ti budu sve muške.
Pa fkt ono nije lijepo to što si napiso,nisam imo veću vazu i posadio sam ih sredinom 6 mj tako da su bile 30cm visine kad su procvjetale a za tu visinu ni netreba veća tegla,da su bile ženske prebacio bi ih u zemlju,al hvala svejedno...Edit..I brijem da si baš ti imo biljke u istim vazama među cvijećem automatike,i baš su bili lijepo hedovi se napumpali a moje su samo vege fazu trebale bit u tim posudama....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2