Vegetacija i cvetanje - Outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Baš kao što je Brain rekao, djubrenje, gnojenje, prihrana ti je sve jedno te isto.... Jedno djubrivo se koristi u vegetaciji, sa što više N i P, najmanje K (jer nije toliko potreban) , dok u cvjetanju K je najpotrebniji, a N i P skro manje.. (ako si skontao šta sam htio reći) :)
naravno imaš još neke zezancije, kao minerale, vitamine i sl.
Dok su biljke male, kad tek niknu, ničim ih nije potrebno đubriti, jer sve imaju iz zemlje (ako si dobro mix napravio, naravno :icon_lol:) tako da tek kad se presadi, u veću posudu tad počinješ sa đubrenjem.... znači kad nikne nekih 10-15cm tad u veće posude (saksije)... opet što se njih tiče (jer ćeš i to kasnije sigurno pitati...) najbolje ti je da uzmeš što veće mozeš. Što veće saksije, manje ćeš se zahebavati oko pH, a biljka u vegetaciji će imati dovoljno prostora da joj se razgrana korjen, a i samim tim ona će biti razvijenija, zdravija, glavno stablo debelo, i u cvjetanju će dati extra dobar urod....
Ali SVE ovo ti zavisi kako ćeš ih ti tretirati svo to vrijeme....
et' ovo ti na brzaka....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@
01.08.2007
0
0
0
36
Bas sam citao kada su ti objasnjavali o ovome ali sve je to nekako za indoor mene interesira outdoor. E ovako kako bi bilo kada bi seme rasklijali kao sto pise pa odma preneli pocetkom marta na sajt i odmah presadili, bez onih zavrzlama po casicama i saksicama. Dakle zasadjeno u martu i sta dalje, kada i sa cim djubriti? E i sad, kada zasadim u dobro pripremljenu zemlju i posle reci mesecak dana(ne znam bas tacno) podjubrim sa djubrivom koje ste preporucili za vegetaciju...Sta dalje, ima li potrebe posle svakih 10-15 dana da prihranjujem sa tecnom prihranom(naravno opet prihrana za vegetaciju) ili ne treba vise nista osim zalivanja do faze cvetanja. dobro procitajte sta sam pitao i sto jednostavnije objasnite sta da uradim i kada (ne moraju bas sati i minuti kada to treba da uradim). Zelim da cujem one koji gaje ili su gajili outdoor sorte i da mi ukratko kazu sta su radili i sta dodavali. Nemojte me pogresno shvatiti jednostavno hocu da probam da ove godine imam jednu biljku i to samo za sebe ali da valja a ne deset a da su nizasta.
 
01.08.2007
0
0
0
36
E brate evo jos nekih zanimljivih dodataka. Moja tasta koristi Hidro gel i Bactofil đubriva.
Ja sam (posto naravno pitati tastu i reci joj za sta ce mi to nije bas pametno, automatski vise ne bih imao verenicu) malo ceprkao po netu i naisao na veoma dobar (barem po iskustvu tastice) sajt koji sve objasnjava nacine koriscenja itd.
Jer po mojim proracunima a i tastinim zalivanje biljke bi se svelo na jednom u mesec dana sto morate priznati deluje veoma primamljivo,
kao i Bactofil đubrivo koje kako sam razumeo sterilise zemljiste od raznih nepotrebnih i stetnih bakterija ostavljajuci samo one koje vrede. To je kako sam cuo Americki proizvod i veoma se dobro pokazao...

Evo i linka za ostale koje to interesuje http://www.asunion.co.yu/yu/actual_1.php

E Bezze_Sa otvori ako nije otvorena tema i o tome (samo predlog)

E ovo sto ja sve pisem ima li nacin da kako policija udje u trag i da me nadje....:punch2:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
@Tigar Nece te uhvatiti murija,nema potrebe za takvim misljenjem...Samo nemoj odavati svoj identitet,ukucati broj fona,adresu ili bilo sta slicno tome,nista licno,i mozes da uzivas...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Tigar je napisao(la):
Bas sam citao kada su ti objasnjavali o ovome ali sve je to nekako za indoor mene interesira outdoor. E ovako kako bi bilo kada bi seme rasklijali kao sto pise pa odma preneli pocetkom marta na sajt i odmah presadili, bez onih zavrzlama po casicama i saksicama. Dakle zasadjeno u martu i sta dalje, kada i sa cim djubriti? E i sad, kada zasadim u dobro pripremljenu zemlju i posle reci mesecak dana(ne znam bas tacno) podjubrim sa djubrivom koje ste preporucili za vegetaciju...Sta dalje, ima li potrebe posle svakih 10-15 dana da prihranjujem sa tecnom prihranom(naravno opet prihrana za vegetaciju) ili ne treba vise nista osim zalivanja do faze cvetanja. dobro procitajte sta sam pitao i sto jednostavnije objasnite sta da uradim i kada (ne moraju bas sati i minuti kada to treba da uradim). Zelim da cujem one koji gaje ili su gajili outdoor sorte i da mi ukratko kazu sta su radili i sta dodavali. Nemojte me pogresno shvatiti jednostavno hocu da probam da ove godine imam jednu biljku i to samo za sebe ali da valja a ne deset a da su nizasta.

Ovo i jeste tema za Vanjski uzgoj, mozes posaditi "kako hoces"... al' najbolja varijanta je da:
Sjeme proklijaš kući, posadiš u čašicu i kad nikne, tj. poraste (ojača malo, 2 sprata npr:) onda je presadiš vani. To je mnogo sigurnije da ti i sjeme i biljka bude "jaka" tj. da nastavi svoj razvoj... evo zasto: Ako je odmah staviš (naravno da može, bez daljnjeg....) u zemlju, imaj na umu da je još uvijek hladno, i preko noci još hladnije (jedino ako si negdje oko mora, pa imaš sreću...) Sredinom marta je još uvijek hladno!!! Veoma lako mozes tako "izgubiti" sjeme tj. komplet biljku, jer će sjeme istrunuti...
Vanjski uzgoj je najlakši... ponavljam NAJLAKŠI... jer priroda odradi 99% sve... Možeš ti staviti odmah u zemlju, nije problem, (sjeti se da i krajem aprila znao pasti snijeg (bar ovdje kod mene...!!!!) Ako ne snijeg, mogu biti niske temp. i šta onda??? Ode sve u p.m.... Zbog toga ti je najsigurnije odraditi u kuci da biljka ojača, i onda kad je prebacis vani 99% si joj "osigurao uspjeh" tj. da nastavi dalje fino da se razvija....!!!
Kao što rekoh, vanjski uzgoj je lagan, priroda odradi doooosta toga... Kad je prebaciš vani, odeš par puta samo da vidiš kako napreduje, tj. dal' se "primila fino"...
Na početku ništa od prihrane nije potrebno da ti dodaješ... Naravno, ovdje se uvijek podrazumjeva da si izabrao dobro mjesto (znači zemlja da je fina, bez mnogo kamenja, da okolo nema nekog (drveća, objekata) koji će joj praviti "hlad" jer onda će biti štrkljava (slično kao kod indoor, kad biljka nema dovoljno svjetla!!!!)
Treba dobro izabrati "kotu", sajt, mjesto!!!
Mnogi misle samo, haj može bilo gdje, iskopaju rupu i ubace sjeme... i naravno nikne tek oko juna, i onda se pitaju, zašto?????
Nije potrebno na početku NIKAKVO djubrivo, (jer korjen nije "ograničen" te se razvija koliko hoće... a što bolji i razvijeniji korjen, biće odmah i fina (jaka, zdrava) biljka...
Imaš vodič ovdje.... pročitaj usput...
Samo šta trebaš imati uvijek na umu...., obilaziti što manje "kotu", jer murija (u slučaju ako nadje polje...) uhvatiće onog koji obilazi biljke!!!
In i Out je ko nebo i zemlja (što se tiče uzgoja).... Ako je dobra zemlja (znači gdje je posadjena) nemaš potrebe (možda 1-2) "prihraniti" je, jer opet napominjem da ona ima SVE u zemlji, (eh, drugo je ako je staviš u zemlju punu korova, kamenja i sl...)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danijel999

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Tigar je napisao(la):
E brate evo jos nekih zanimljivih dodataka. Moja tasta koristi Hidro gel i Bactofil đubriva.
Ja sam (posto naravno pitati tastu i reci joj za sta ce mi to nije bas pametno, automatski vise ne bih imao verenicu) malo ceprkao po netu i naisao na veoma dobar (barem po iskustvu tastice) sajt koji sve objasnjava nacine koriscenja itd.
Jer po mojim proracunima a i tastinim zalivanje biljke bi se svelo na jednom u mesec dana sto morate priznati deluje veoma primamljivo,
kao i Bactofil đubrivo koje kako sam razumeo sterilise zemljiste od raznih nepotrebnih i stetnih bakterija ostavljajuci samo one koje vrede. To je kako sam cuo Americki proizvod i veoma se dobro pokazao...

Evo i linka za ostale koje to interesuje http://www.asunion.co.yu/yu/actual_1.php

E Bezze_Sa otvori ako nije otvorena tema i o tome (samo predlog)

E ovo sto ja sve pisem ima li nacin da kako policija udje u trag i da me nadje....:punch2:

Ne možeš računati gnojivo koje ti tašta koristi za cvjeće (npr: ljubičice, i sl...) a ti da ga koristiš za vuvu...Ljubičice vole visok pH.... Opet napominjem "PRIRODA je majka", sve što se radi unutra, ništa od toga nije potrebno (logično....) vani... čak i ako je zasadiš u ne kvalitetnu zemlju (okolo dosta korova, kamenja i ostalih divljih biljaka) slabo koje gnojivo da će joj mnoooogo pomoći (hoće naravno...al' ne u toliko koliko bi da je zemlja fina...)
Savjet za vanjski uzgoj, uvijek stavite 3x više sjemena nego što planirate imati biljaka (99% da budemo iskreni, raja sade domaće sjeme....) i naravno ne sve na jednom mjestu, nego "razbacano"
Što se murije tiče, treba pažljivo obilaziti sajt i vidjeti kakvo je stanje sa biljkama (moze svašta uticati na njih, (vrijeme, insekti, životinje i sl.) pa na vrijeme da se uoči, kako ne bi dalje biljka stradala.... Imajte na umu da je Cannabis veoma jaka i izdržljiva biljka, koja može doosta toga pretrpjeti....
Biljke nikad ne saditi ravnomjerno (kao npr: ostalo povrće), uvijek treba ih "razbacati", i murija ne može dokazati da si TI to posadio... uvijek se možeš izvući da si ih našao (naravno osim ako te uhvate kako tegliš vodu, gnojivo i sl.)
Zlatno pravilo:
1. Uvijek ostaviti (ako autom idete do sajta) auto podalje od biljaka...
2. Nikad ne nositi sa sobom joint, (kao što mnogo raje voli, otići pogledati biljke i zapaliti joint dok "pregledavaju" biljke...
3. Što manje se zadržavati oko usjeva...
4. Predveče ili rano jutro obilaziti....
5. Vuvu obilaziti 1 (max. 2x) sedmično (bez ičega: voda, gnojivo, vuva, rizle... bilo šta što može Vas povezati sa biljkama) i ako vidite da joj treba "pomoć" tad se tek "intervenira" :icon_lol:
6. Vodu i (gnojivo po potrebi) nositi SAMO i SAMO ako je suša (jer ne nosite 1-2L vode, nego 10-20L)
7. ...i naravno za biljke niko ne treba znati... čak ni u šali da pričate kako imate "negdje" biljke... (vjerujte ima mnooooogo dušmana), znači nikakve priče o uzgoju....

Ovo je ono što mi trenutno pada na pamet, mislim da u "guide" koji je na vrhu ove teme, ima objašnjeno još caka što se tiče murije...

Murija kad nadje "polje" vuve, tad se "raspodjele" i nadgledaju. Nekad i po par mjeseci (ovo u slučaju da su pronašli veliko "polje", i opet se ne skontaju čije su, jer ne mogu 24h biti vani i nadgledati)....Neće se zahebavati oko toga, jer njima je (trenutno) prioritet hem. droge (heroin koji je "napao" EX-YU zemlje isto kuga) i dileri koji rade sa tim.... Svi skoro koji su "pali" tako, to je bilo 99% dojava... Osim naravno (ima i takvih) koji u bašti (kuće) sade po 30 i više biljaka i to sve posadjene u red, tj. "pod konac" pa se iz aviona vidi....

Htio sam još nešto dodati, al' ovaj post tipkam ima pola sata :)icon_lol: sin mi se mota oko nogu, pa ne mogu rečenicu dovršiti kako treba....)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danijel999

EXtract

Banned
Banovan
02.04.2007
39
3
0
84
trigger je napisao(la):
kakve ovo ima veze s mojim pitanjem??
ajde moderatori koju pametnu srocite,
molio bih vas....:dunce:

kad budes linkove ispregledavao bice ti jasnije ... mada mozda nemaju srebrnu tacnu da ti serviraju odgovor bez citanja ...
 
15.02.2008
9
0
0
44
bok ljudi nov sam na forumu puno čitam fakat sm našo svašta nešta korisno imam 1 pitanje:
imam 8 bambučica starih tjedan dana i držim ih pod neonkom 24 sata čekam treči mjesec da ih odnesem van,dali da im smanjim svijetlo ili ne?ovak rastu skroz ok pa mi treba mišljenje,dal da ih tako stavim il ima neko bolju ideju.
 
16.02.2009
12
0
0
35
ja bih ti priporučio da smanjiš svjetlo na 18/6 ili još manje i staviš jih van tek u 4 mjesecu jer se ti u suprotnom može desiti ta ti bilke počnu cvatat jer bi jim smanjio svjetlo to-jest u prirodi bi bilo svjetla u trečem mjesecu samu recimo jedno 12 sati i bilke bi posebno ako so light sensitive kao naprimjer easy sativa počele da cvatu i sve bi ti otišlo k vragu...
 

Pikavac

Aktivan Član
29.07.2008
65
13
0
63
bok ...ovak prvo da stavim nekakav opis...sjemenke nisu kupljene nego od proslogodisnje oplodene biljke vecina i par iz panjeva dobre vutre...tu je prob pretpostavljam nisam sliko al budem uskoro...biljka je stara nesto manje od dva mj.ima oko25 30 cm visine i jedna je pocela cvijetati pokazala je spol mudonja jasno se vide"kuglice" male...nis mi nije jasno vani nije 12 -12 i nije vrijeme za cvijetanje sve druge su oki ...jel ko vidio takvo sto ili cuo i poslikat cu ju ubrzo i posijec naravno al nemogu vrijerovat kaj se dogada!!!
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
nemam bas neke uvijete tipa vrt i to da mogu ledjero odradit outdoor pa cu nabacit neki guerilla grow... al ono totalni, bez zalijevanja (uvijek je tamo vlazna zemlja) i bez gnojenja... necu obradjivat zemlju nit nista, znaci, buksa ostavim tamo i vratim se u osmom devetom mj... ono sta me zanima je kolke bi sadnice trebale biti viskoke prije nego ih siknem outdoor? hvala
 

Pikavac

Aktivan Član
29.07.2008
65
13
0
63
a mogu bit i skroz male al onda kad su ti male skroz dodu puzevi i pojedu ti ju al dok je velika malo teze ce ti ju pojest cijelu zato ok iznesi ju van al nabavi si nesto protiv puzeva npr.puzomor...
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
lol, pito sam zbog korijenja, kolko treba bit da bi se moglo othrvati vec postojecoj vegetaciji koja tamo obitava i korovu koji ce sigurno niknuti... hvala svejedno na dobroj namjeri....
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
pozdrav svima

ovako jedno malo pitanje,
dali biljki puno smeta kad ju kukci malo prigrizu,
nije joj nista samo su malo pogrizli gornje listove, stalno cistim od njih ali opet se vracaju

prosle godine bio super urod, a nije bilo tolko problema sa kukcima, jel ima ko da mi odgovori kratko na ovo pitanje
 
23.10.2006
8
5
3
ovako...gajio samo vuvu od 2.meseca ove godine u nekom mom indooru medjutim...sve je bilo ok ,samo sto ventilaciju nisam resio..malo sam zakazao dok sam citao ,svu opremu imam samo ventilatore nisam nasao a oni su preko potrebni ukoliko imate HPS sistem.Jer iz najprostijih razloga visoka temperatura uzima kiseonik iz vazduha a samim tim ni biljka ga ne dobija.Sadio sam bijlke cije sam semenke nabavljao iz svog drustva.U uzgoju sam ih imao 5. jedna od njih se u uzgoju pokazal ok ,dakle bila je muzjak a ove ostale su mnogo patile za kiseonikokm.Buduci da su se pokazzle vrlo slabo jer su patile za kiseonikom prebbacio sam ih u bastu svoje kuce.U basti su svanule,dakle i listovi su im se otvrili ,zivnulu se skroz.Problem je samo sto je moja basta otovrena i vidi se ... stalno ih obilazim ,polivam a one sve vise i vise ,sve mi se cini da ih niko nece videti...zanima kada ce one stati sa cvetanjem i koji je to period kada ih mogu ubrati!/ pozdrav svima i drzite se pravila koje su naznacene u pocetku ovog sajta.
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
daj krasta-zg nemoj čovjeka zajeb****. mogo si mu barem odgovorit.. a ne bezveze pravit :common053:

Ilan...
Da biljke će ti nastavit rast za vrijeme cvijetanja... ali sporije.. jer će svoju snagu usmjeriti na razvoj cvijetova.. računaj ak ti je sad krenula cvijetat da će ti još narast od 30-60 cm.. a cvijetalje ti traje od 8 do 12 tjedana.. sve zavisi koja je sorta.. sative inaće dulje cvijetaju.. a berba ti je tad kada ti oko 50% onih bijelih dlačica na cvijetovima potamne..
pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
Undercover-ti ne vidis na kaj sam mu ja odgovorio,reko je da mu je jedna dobra jer je muska,neznam kak to moze bit dobro!
 

tropic thunder

Banned
Banovan
17.06.2009
8
0
0
42
znaci jbte,kisa pada vec 5 dana,a kazu padace jos 7,i kada ne pada tmurno je kao da je predvece,jel to moze da utice na biljcoze da krenu ranije da cvetaju.....?????